IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сипете ....
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • II. Бай Ганьо в операта

      Аз склоних бай Ганя да се разходим до операта и да си вземем билети за вечерта. Даваха балета „Puppenfee“ и не помня още какво. Минахме гръцкото кафене, завихме към кафе „Мендл“, дето се събират българите, и се упътихме към църквата „Св. Стефан“. Тук на площада поканих бай Ганя да се отбием в една сладкарница, като не предполагах, че характерът на Дон Жуан може да влезе под кожата на бай Ганя. Но цивилизацията какви чудеса не прави! Трябва да ви кажа, че аз се учех тогава във Виена; бях си ходил по ваканциите и се връщах сега, та по пътя за Виена се запознахме с бай Ганя. В тази сладкарница аз ходех често и много добре се познавах с касиерката, една хубавичка и весела мома, весела, но се държеше добре и не допущаше волности. И представете си, господа, влизаме ний с бай Ганя в сладкарницата, приближаваме се до бюфета, момата ме поздравява весело с добре дошъл, аз й отговарям с някои игриви любезности и се връщам да си избера нещо сладко и в това време един негодующ писък оглуши цялото заведение…

      — Какво стана, бай Ганьо, ти ли й направи нещо? — извиках аз тревожно и сърдито.

      — Не съм бе, брате, какво съм и направил — отговори сплетено бай Ганьо с разтреперан глас.

      Момата, разсърдена до висша степен, с пламнало лице, с висок глас ми разправи, че бай Ганьо я оскърбил с действие, похванал я и не само я похванал, ами… Тя искаше да вика полицейския. Скандал!

      — Скоро да се махаш оттук, бай Ганьо; ако те свари полицейският, работата ти е спукана, върви нагоре, аз ще те стигна извиках аз с престорено негодувание и малко остана да се изсмея, като гледах трагикомичната фигура на бай Ганя.

      — Какво ми се пери! — каза с кураж бай Ганьо на излизане. — Санким честна ли е? Знам ги аз тукашните жени. Покажи и кесията — изведнъж гут моргин, ама не е прост бай ти Ганьо!…

      Съдено ми било впечатленията на тоз ден да приключа с още едно приключенийце, героят на което беше пак нашият бай Ганьо.

      В операта даваха, както ви казах, балета „puppenfe“. Ние заемахме седалища в партера. Театърът беше пълен. Бай Ганьовите бозави дрешки се хвърляха в очи като контраст с общия тъмен фон на костюмите. Дигна се завесата. Тишина — мъртва. Всички вперили очи на фантастично декорираната сцена. Аз сещах, че от дясната ми страна бай Ганьо нещо шава, пъшка, но не мога да си откъсна очите от сцената: картините на балета постоянно се меняваха по движението на магически жезъл, разни групи балерини явяват се, изчезват; на сцената ту мрак, ту едноцветна, ту разноцветна светлина — феерия! От общата група на балерините се отдели една, пристъпи с дребни бързи крачки към авансцената, спря се, подскочи и заплава из въздуха, подпряна само на връхчеца на едната си нога… В същия този момент зад гърба ми едно истерическо ха-ха-ха-ха! разцепи въздуха. Обръщам се наляво — всички редове зад мене се кискат и сочат нещо от дясната ми страна. Моментално ми мина нещо недобро през ума. Обръщам се към бай Ганя… Боже! Какво виждам! Бай Ганьо се съблякъл по ръкави и си разкопчал жилетката, която го стяга от натъпканите в пояса му мускали: един от служителите на театъра го хванал с два пръста за ръкава и му прави с глава съвсем недвусмислени знакове да поизлезе вън; бай Ганьо се облещил насреща му и му отговаря също със знакове — „санким, кого ще уплашиш?“ Този именно бабаитски момент изтръгва истерическия смях у едно момиченце, което седеше зад нас, и този смях зарази целия театър. Картина! И представете си, господа, погледвам, потънал от срам, към ложите — като че ме теглеше някой да погледна — и очите ми се срещат с устремените към мене очи на цяло едно познато немско семейство, в което аз бях много добре приет, и в техните очи прочетох искрено съжаление за моето отчаяно положение. А в това време бай Ганьо ме теглеше енергически за ръкава:

      — Хайде бе, хайде да си излезем, остави ги тези чифути — ще ми се паднат те на ръка, чакай!…

      Коментар


      • Заведох бай Ганя в кантората на един български търговец и го оставих там, а сам се качих на трамвая и отидох в Шенбрун. Възлизах на арката, изглеждах Виена и околностите й, обикалях алеите, зоологическата градина и зяпах цял час маймунките и надвечер се върнах в хотела. Бай Ганьо беше в стаята.......
        - Ти де беше? На разходка ли? Добре си направил.

        — Ти не ходи ли, бай Ганьо, да се разходиш, да видиш Виена?

        — Какво ще й гледам на Виената, град като град: хора, къщи, салтанати. И дето отидеш, все гут моргин, все пари искат. Защо ще си даваме паричките на немците — и у нас има кой да ги яде…


        Емиле, традиция си имаме ние българите в тая работа, разходката по Фропата. Следвай я!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
          Морген.
          Глювайн за всички!!!
          Знам ги аз тях. Ти не ги гледай, че са такива мазни (бай Ганьо искаше да каже учтиви, но тая дума е още нова в нашия лексикон, забравя се), не гледай, че се увиват около тебе. Защо се увиват? Мигар доброто ти мислят? Айнц, цвай! Гут моргин, па все гледат да докопат нещо. Ако не — бакшиш! Аз защо пазя на излизане от хотела да се изнижа мълчешката. Просяци! На тогоз крайцер, на оногоз крайцер — няма изкарване!

          Коментар


          • Морген.
            Глювайн за всички!!!
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Добро утро !
              Коридорите пусти, хората се стягат за празнуване, времето слънчево и свежо...а на мен ми е тъпо.....

              Сал в едната чашка ми е надеждата...

              Наздраве !

              Коментар


              • Абе,тия не знаят какво да пият бе,баси шоьокавиците....
                Бирата им е хубава и всякаква.
                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                  Славно си живеете в хабитата. Тя, вечерната проверка май заради вас измислена.
                  Абе, поукротихме се с годините, ама още ни пали на дивотии.
                  Наздраве!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


                    Тракащия, да махаш тия подскачащи и кълчещи се човечета, че ми се замая главата....

                    Или не е от тях....

                    Може би се депресирах от пиянската компания на Тянка....Или от самата Тянка - вино, ракия......

                    Добре, че му дремнах след 100 гр вино, та да не се гътна от мъка....

                    Наздраве за Леля !

                    Пий до насита Лелче - черпя те 30 гр дюлева или 100 гр червено вино !
                    Нека сме прецизни и да спазим реда - първо ракията, подир туй - виното. Към тортата имаше и от онова с мехурчетата. Добре отказах, че реанимацията ми щеше бая да е затруднена.
                    Наздраве!

                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lelq

                      Вкарай го в мелодия https://m.youtube.com/watch?v=-RWzd3Q-Qtg
                      Наздраве !
                      Опаа, Lelq, изтървала съм ти коментара. От звънчетата в главата ще да е.
                      Наздраве!
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Коментар




                        • Тракащия, да махаш тия подскачащи и кълчещи се човечета, че ми се замая главата....

                          Или не е от тях....

                          Може би се депресирах от пиянската компания на Тянка....Или от самата Тянка - вино, ракия......

                          Добре, че му дремнах след 100 гр вино, та да не се гътна от мъка....

                          Наздраве за Леля !

                          Пий до насита Лелче - черпя те 30 гр дюлева или 100 гр червено вино !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Сърбала съм й на таз тайфа попарата.
                            Славно си живеете в хабитата. Тя, вечерната проверка май заради вас измислена.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                              Мениера те е фанал поради липса на маниери. Ако беше обърнала три подред на екс, не можеше те стигне, а компанията щеше да тегли чоп кой да те извози до най-близкото ложе.
                              Сърбала съм й на таз тайфа попарата. Винаги най-трезвия бере най-големи ядове с тях. Или от минералният басейн трябва да ги вадиш пияни, от полицията да ги прибираш, щот са се "добре" държали ...
                              Имаше случай /аз го пропущих/ кога ходиха на прасешки лов на остров в Дунава. Плаването прекратено поради гъста мъгла, ама тайфата наквасена - лоФ иска. Навил им се капитана на корито, шляпа, цапа - стигнали някъде. Ама къде, кой да ти каже!? На острова ли, у румънско ли...!? Вторият най-трезвен от тайфата /след мен / през цялото време се кръстел и обикалял корабчето с един спасителен пояс на кръста. То като че ли като падне през борда, некой ще се сети да го потърси.
                              После месец, че и отгоре, отказваше да се появява на сбирките.
                              Наздраве!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Не знам, бре!!! Аз ако знаех, щеше да му се стори хабитата тесен.
                                Чудна работа!? Докът си пиех ракията и после виното - всичко наред си беше. Ама като донесоха тортата, след първата не, втора хапка ми се отключи мениероподобния синдром, а земното претегляне от 9,8 скочи на около 12 м/s2.
                                А тайфата - всичкото пияници. Бързат да седнат до масата, да грабнат чашата с алкохол и да изпият по един голям гълток, щот сакън да не се прецакат и да бъдат номинирани за шофьори. Наложи се да си викна такси.
                                Наздраве!
                                Мениера те е фанал поради липса на маниери. Ако беше обърнала три подред на екс, не можеше те стигне, а компанията щеше да тегли чоп кой да те извози до най-близкото ложе.

                                Коментар

                                Working...
                                X