IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    Добро утро !

    Големи писатели имало в темата...За Тянка всички знаем, но Наивника направо ме втрещи....

    Аз не мога да се сравнявам с описанията на природата, но бих продължил, доразвил и задълбочил ситуацията....

    Понеделник е ...
    Станах с кафе и цигара...Нощта беше тежка но приятна.....Не знам кое беше нежното създание в леглото ми, но даже и в есента на живота не съм за пренебрегване...
    Есен е...но не ми пука !

    пп Днес паднах и си контузих крак, ръка и глава...За главата не ме е яд, но порязания пръст ще ми пречи на работата...
    Писатели! Поети! А аз се боря с несгодите на живота. Посред нощ се събудих, мехурът пускаше позивни, прибягах до малката стаичка. Легнах си. Пак се събудих. Потен. Изгасих печката. Пак се събудих. Дошло време за сутрешни блокове. Пак се събудих, част от сутрешните блокове преминала в сън. Гладен. Станах, закусих, сложих манджа се готви на печката. Пак се унесох. Манджата се размириса и се надигнах да осъществя контрол. Сутрешните блокове привършваха и се прехвърлих на коментари от форума за разсънване. А там ме чака маса с богата закуска в мократа мъглива гора. Ззззззз, добре че бях хапнал. После се сдърпах с Тянка - кеф! Закачих Чиче.... на закачалката за бомбета - кеф. После кастрих отсечени клони. Хапнах, Пак ме унесе. Пак заядох Тянка - кеф! Били открили сезона за диви свине, глигани и други заядливи твари. Ха-ха, пак прецакаха Чиче. Полегнах и пак ме унесе! И сънувам, Чиче се бил потрошил. Ех, тежък е живота на лентяя! Все мисли за другите. Всеобща емпатия го затиска към одъра, пардон, спалнята.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
      Добро утро
      Хубаво е да е хубаво.
      Есента е толкова красива, няма я глъчката от тумбите туристи,паважа си почива от тежките им крака,листатя бягат в синхрон с вятъра
      Дърветата се кипрят кое от кое повече различни цветове да покаже на случайните минувачи с бавна и премерена походка.
      Скоростта на живота е намалена,заради падащите температури,няма го забързания дух на града,приготвя се за зимата,намаля оборотите.
      Есен е.
      Колко е хубаво да е хубаво.
      Не знам що, ама повечето хора на изкуството смятат, че есента е меланхолична. Сигурно заради мъглите и дъжда.
      Аз пък харесвам онези мигове, в които гората започва да пъстрее, преди да остане само по едните голи, брулени от вятъра клони.
      Вярно е, че веселото чуруликане на птиците и цвърченето на насекомите е замлъкнало, но сега се чува по-ясно и отчетливо ромона на пълноводните есенни потоци, падането на жълъда и шума на стъпките в цветния килим от изсъхнали листа. А хладната сребриста мъглата, като ехо разнася звуците надалеч.
      Харесва ми да тръгна по бавната, стръмна пътека, отъпкана от стотиците нозе, понесла спомена за отминалото слънчево лято, да се кача някъде нависоко и да погледна към хабитата. Гледката наистина радва окото.
      Наздраве!
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

        Наздраве, tnm!
        Черпя, да върна жеста със сутрешната маса, дет беше сложила
        Благодаря! Това му викам аз хармония в някой помисли.
        Наздраве, Lelq!
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

          Неоспорим е българският принос! Само се питам, ако по-рано беше разказала тази история, преди да те кръстя ТяНка Ма, как ли бих се изкушил те кръстя? Ти досещаш ли се?
          Чиче, не се обаждай изпод масата.
          Тцъ! Разясни ми го, ама по заобиколен начин, че свинският лов вече е открит.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Добро утро
            Хубаво е да е хубаво.
            Есента е толкова красива, няма я глъчката от тумбите туристи,паважа си почива от тежките им крака,листатя бягат в синхрон с вятъра
            Дърветата се кипрят кое от кое повече различни цветове да покаже на случайните минувачи с бавна и премерена походка.
            Скоростта на живота е намалена,заради падащите температури,няма го забързания дух на града,приготвя се за зимата,намаля оборотите.
            Есен е.
            Колко е хубаво да е хубаво.
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Добро утро !

              Големи писатели имало в темата...За Тянка всички знаем, но Наивника направо ме втрещи....

              Аз не мога да се сравнявам с описанията на природата, но бих продължил, доразвил и задълбочил ситуацията....

              Понеделник е ...
              Станах с кафе и цигара...Нощта беше тежка но приятна.....Не знам кое беше нежното създание в леглото ми, но даже и в есента на живота не съм за пренебрегване...
              Есен е...но не ми пука !

              пп Днес паднах и си контузих крак, ръка и глава...За главата не ме е яд, но порязания пръст ще ми пречи на работата...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                Наздраве, tnm!
                Черпя, да върна жеста със сутрешната маса, дет беше сложила
                Ти не разбра ли? Тянка станала вегатерианка откак й предложили някво лековито растение-бурен. Сега слизам на двора го търса. И ще почерпа. Пък това бутче ще го прибера в килера. Моя килер, що е празен, ладен и духовит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Наздраве!
                  Наздраве, tnm!
                  Черпя, да върна жеста със сутрешната маса, дет беше сложила
                  Attached Files

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                    После дълбокомислено заявява:
                    - Ebemligo officinalis / officinalis най-общо казано от латински се превежда като "лечебен"/
                    Студентка чужденка, си го записва с това наименование, а професорът отправя гореща благодарност към Бог, дето момичето не се е случило да е от Сърбия или Македония.
                    Наздраве!
                    Неоспорим е българският принос! Само се питам, ако по-рано беше разказала тази история, преди да те кръстя ТяНка Ма, как ли бих се изкушил те кръстя? Ти досещаш ли се?
                    Чиче, не се обаждай изпод масата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                      Тук ме затрудни с паниманието. За виолетки говоря, като теб, не за виоли одара..., това че са одрани ли ще рече.
                      Тъй, де - виолетка. Латинското наименование на теменужката. Одората е ароматна /миризлива/ и се отнася за горската теменужка, а трикольор е трицветната такава - тя повече по поляните расте.
                      Латинският език труден, добре съм го забравила. Ама някои изрази и значения са ми се набили в умното мозъче и нямат изтриване.
                      Ся, една истинска случка.
                      Има една латинска мъдрост, че пътят на познанието е непроходим без латинския език. Аз, естествено съм я забравила в оригинал тая сентенция, но е факт, че всички, които учат биология - ботаници, зоолози, медици, фармацевти и физиолози си имат на понятие от основните термини на тоз мъртъв език. И това независимо от нацията, с изключение на руснаците. Те растенията и фтичките, жабите и мушичките си ги знаят сал на руски и като се сберяхме навремето на разни семинари, само с тях трудно се разбирахме.
                      Та, начи ... един известен мосю професор, възпитаник на Сорбоната води група млади студенти на практика по ботаника из планините български. Народът събран от кол и въже от половин Европа.
                      Върви си професорът, чуждестранните студенти късат тревички и клонки и го питат:
                      - Какво е това?
                      Професорът поглежда и отговаря компетентно / с латинското наименование/ на всеки един въпросТ, щото наистина ги чува нещата.
                      По едно време една хубавица застава пред него с някъв бурен и го пита как е името на това растение. Професорът гледа, почесва се и леко се втрещява, защото точно това го не знае що за плевел е
                      После дълбокомислено заявява:
                      - Ebemligo officinalis / officinalis най-общо казано от латински се превежда като "лечебен"/
                      Студентка чужденка, си го записва с това наименование, а професорът отправя гореща благодарност към Бог, дето момичето не се е случило да е от Сърбия или Македония.
                      Наздраве!
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                        Е, ти едно вече прати за бакалавър, да не ти пие рома. Тамън беше почнало да се осъзнава.
                        Мчи, то дебелото псе си е негово. Думам му, че добитъка ще е като магнит за колежките студентки, ма кльощавият не ми вярва.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                          С ква виола обаче - одората или трикольор!?
                          Наздраве!
                          Тук ме затрудни с паниманието. За виолетки говоря, като теб, не за виоли одара..., това че са одрани ли ще рече.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            А ми са е намесило на пиенето, а съм го изпратила да става бакалавър в Голямо село.
                            Наздраве!
                            Е, ти едно вече прати за бакалавър, да не ти пие рома. Тамън беше почнало да се осъзнава.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                              Така де, ти я сваляш с букет теменужки, аз я полягам чрез ракийка с виолетки.
                              С ква виола обаче - одората или трикольор!?
                              Наздраве!
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                                На дебелото, зло, кривогледо псе даде ли? От винцето.
                                А ми са е намесило на пиенето, а съм го изпратила да става бакалавър в Голямо село.
                                Наздраве!
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X