IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

    Пак в изолатора, а? Нещо си съгрешил пред tnm
    Не маааа, компа на вилата се развали от студа и още не съм го спретнал. Та го карам допотопно с два смартфона. Но на тях не ми е кеф. Даже парчетата, дето ги пускате едвам ги изслушва м. Наздраве за големите екрани!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

      Разби ме! В момента не се сещам за нещо по - добро, от това с което черпиш. За това ще свия крилца с това
      https://m.youtube.com/watch?v=9Pes54J8PVw
      След едно такова парче, нищо друго не може да се каже, освен: Hallelujah

      Коментар


      • Преди малко погледнах в оная тема и забелезах, че Todor Sabev се е заел с пърженето на домашни картофи и е изстудил достатъчно количество Загорка.
        Та, питам се аз, дали да не му се изсипем целокупната клиентела на Кръчмата, с благородна цел, разбира се. При толкова ядене и пиене е нужна и приятна компания. Вярвам, все ще се намери хакер от тук присъстващите, който по IP-то да ни даде и точни адрес на господина.
        За мен и за свата, дето не сме хванати от гората, на Todor Sabev ще му се наложи да ни осигури изстудено бяло вино, но не вярвам това да е някакъв голям проблем за него. Сирене прочетох, че му се намира.
        Наздраве!

        П.П. Това няма да ни е първата ювелирна акция. Преди години изядохме на ВМанков сланината и му изпихме виното..., ама забравихме ракията.
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

          Ау-ууу! Голяма лигла!
          Що глупчовци ще се издавят в тези очи!

          Консервативната ми порода регистрира проблеми с гравитацията.
          Да живее гравитацията,
          Да отдадем заслуженото на консервативното начало!

          Поздрави!
          Jimmy Barnes - на китарата Joe Bonamassa
          Разби ме! В момента не се сещам за нещо по - добро, от това с което черпиш. За това ще свия крилца с това
          https://m.youtube.com/watch?v=9Pes54J8PVw
          че трябва да кажа наздраве, глътна на екс и да ви напусна за малко

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
            Ау-ууу! Голяма лигла!
            Що глупчовци ще се издавят в тези очи!

            Консервативната ми порода регистрира проблеми с гравитацията.
            Да живее гравитацията,
            Да отдадем заслуженото на консервативното начало!

            Поздрави!
            Jimmy Barnes - на китарата Joe Bonamassa

            Коментар


            • Click image for larger version

Name:	33.jpg
Views:	1
Size:	45.3 КБ
ID:	3327832
              Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение

              В кръговете дето почнах да де въртя -пият само умряло от студ бяло вино
              Кога литна в кръговете, кога ти почерня Д - то Наздраве!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                Как е? Жадно? какво да наливаме
                В кръговете дето почнах да де въртя -пият само умряло от студ бяло вино
                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                  Налейте......
                  Как е? Жадно? какво да наливаме

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    При нас Георги си е застъпено име, както и Тодор, Петър, Герго (прадядо ми), Христо, Стоян, Димитър, абе доста са. При жените имената пак са традиционни, ама сега вече си имаме и вносни, като моите дъщери, основно заради майка им. Иначе, ако имам син, ще се казва Георги, едно зардаи баща ми, а и принципно ми харесва името - даже си бях взел от Хонконг китайска транскрипция на името с йероглифи в една рамка, но не би. Засега Весело нещо е родовата памет, аз малко съм я позагубил и това е големият ми грях към предците ми!

                    Обаче гергьовден си е сериозен празник и винаги е бил - неслучайно е почивен ден, макар и под друг предлог Наздраве!
                    Хмммм, повече от весело. Понеже нали щото сме имали право да носим оръжие, когато на другите българи това им било забранено - всички братчеди и братчедки получавахме ножове, като навършим определена възраст. И ни записваха на спортна стрелба. Аз обичах да стрелям, ама ловджиите не ме допускаха на тяхното ловно стрелбище, та ме амбицираха да стана ловджийка. Нека сега да ме спрат
                    Същата работа и с язденето на коне. Другите нямали това право, ама на дервенджиите им било позволено - традициите трябва да се спазват. По-кльощавият обаче ми дава яростен отпор. Заведох го веднъж и дори не благоволи да се качи на кобилата.
                    За брането на билки, наричанията и спазването на разните му там ритуали, въобще няма да ти говоря. Това е между другото.
                    Наздраве!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Налейте......
                      Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Умишленото унищожаването на етнографските традиции е присъща част от геноцида над българите. Същото бе със закриването на кръчмите. Може обсъдим Тея неща като се докопам до нормална клавиатура.
                        Пак в изолатора, а? Нещо си съгрешил пред tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Ми слух, няма такова нещо, така ми дойде просто, асоциирах те с мохито, а и на мен ми навява хубави спомени и бъдещи очаквания (да не кажеш пак, че съм меланхолик) За Италия-та - бравос, на нас с жената ни е любима открай време, остана само Амалфи и региона, другото е изръшнато като бае ви Ганя Влашко - туй Миално, Торино, Чинкуе-минкуе, Венеция, Флоренция, Барита-марита, острови-мострови и т.н. Благородно завиждам - аз от 4 пъти веднъж видях папата, че беше виснал да ни поздрави за 1 януари на площада, ама какъвто съм си недоскив, може и да не съм го видял. Ха, наздраве - пийнете по едно кианти и пробвайте паста с черен пипер - качо е пепе му викаха - малко е странно, но на мен ми хареса. Ядохме я в Рим, в уличките, дето са над Ватикана, нагоре по течението на Тибър.
                          Ще пийна Наздраве!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                            Обезкуражително много красота и талант е пръснал Бог над тази пуста Италия.
                            Захласнах се! Благодарско.
                            Остана все пак някаква дребна горчивина. Замислих се, защо ли! Не след дълго открих и отговора - дълбоко съжаление, че каката не успя да си скъса потничето, въпреки очевидно демонстрираното желание.

                            Специално за теб нещо много тематично: Laura Pausini - Non C'è

                            https://m.youtube.com/watch?v=dQ7nnLjqXOg

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                              Начи, сетих се пак за чужбината, а знаете, че съм си националист и по душа, и по убеждения, обаче толкова скапан хляб като в българско заведение никъде не съм ял!!! А сме една от най-големите страни проиводителки и износителки на пшеница света! Срамно е до степен на национална катастрофа това, че тук се ядат само полуфабрикати от била и лидл в заведенията ни, а уж черпим всички гости с хляб и сол, като ни дойдат на делегация. Да не говорим, че истинска българска пита съм ял само в едно заведение в Добрич преди 15-на години. Срам и трагедия, ако някой може да ми обясни този парадокс, ще съм много благодарен.

                              Та да сложа една погача с месо, баба ми я наричаше месник, уникално я правеше, та да си спомним за традициите, когато у нас имаше истински кулинари, за разлика от сегашните пищман мастершефове! Виното сами ще си го налеете

                              Умишленото унищожаването на етнографските традиции е присъща част от геноцида над българите. Същото бе със закриването на кръчмите. Може обсъдим Тея неща като се докопам до нормална клавиатура.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Доколкото си спомням, на жълтурчето му викат "гергьовче", защото цъфти по Гергьовден.
                                И в нашето семейство агнешко се ядеше по Гергьовден - никога преди това. Макар да името да не се среща въобще в родата, на празника винаги се купуваше агне и се даваше да се пече в една от градските фурни. След като я унищожиха, дамите от семейството се научихме да приготвяме агнето и дроб сърмата към него. Отначало беше пълен провал, щото всичките гражданки - баба, лелите ми, стринките ми, майка После се специализираха.
                                Наздраве!

                                П.П. Не се бях замисляла, защо ли нямаме Георги в рода си!? Илия/първородния син винаги се е казвал Илия, на баща си/, Христо, Захари, Нено ... Жените по-префърцунени - Евдокия, Анастасия, Райна, Елеонора и любимото ми - Смарагда.
                                При нас Георги си е застъпено име, както и Тодор, Петър, Герго (прадядо ми), Христо, Стоян, Димитър, абе доста са. При жените имената пак са традиционни, ама сега вече си имаме и вносни, като моите дъщери, основно заради майка им. Иначе, ако имам син, ще се казва Георги, едно зардаи баща ми, а и принципно ми харесва името - даже си бях взел от Хонконг китайска транскрипция на името с йероглифи в една рамка, но не би. Засега Весело нещо е родовата памет, аз малко съм я позагубил и това е големият ми грях към предците ми!

                                Обаче гергьовден си е сериозен празник и винаги е бил - неслучайно е почивен ден, макар и под друг предлог Наздраве!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X