IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бат Маранди Випома руснаци ли го купиха- сега работи ли- как е там положението

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro
      Бат Маранди- налазиха ни розови комунисти и тролове, но ще си прочистим хубавата толерантна тема
      Ама, 'ноу се нервя, щот' ми бастисаха цял пост, в който накратко шпрехах, че винтова помпа, днес се нарича и шнек.

      2 седмици не съм спал да си направя курсовата работа навремето. На всичкото отгоре ни караха да смятаме проекта с едни видински помпи ( Випом ) с КПД - около 67% и те пълна греда и нема как да ти излезе проекта, освен ако не си магьосник на математическите науки.

      Причината беше, че трябваше да се подрязва пропелера ( при центробежни помпи ) и да се увеличават загубите в смукателна част на помпите, чрез бленди. Демек, умишлено стесняване на смукателна част, за да ти излязат сметките в нагнетателна част ( демек на каква височина ще ти метне системата накрая в метри ).

      Или най-общо казано безумно ниско КПД се получава.

      Бях го сметнал и така проекта, накрая отивам при доцента, доктор на техн. науки ( който после стана декан на катедра Корабостроене ) и след 5-6 листа сметки имаше половин лист избирам помпи тип тази, тази и тази ..... и проекта си излиза.

      Оня ми трясна една 2-ка, че такива помпи няма, па аз го пратих в Корабостроителницата ( Варна ) да види с к'ви помпи се строят корабите от 3 години насам.

      П.П. Оня отиде, извини ми се публично, прасна ми една 6-ца и на другата година с моя помощ си промени цялата учебна програма, щот' се светна, че преподава глупости, но някой трябваше да му даде и каталозите с техническите данни.

      Та, питам къв беше тоя Зарколин да ме коментира за познания, кат' Русото е преправяло и учебните програми във ВУЗ-овете още като студент?

      А, той не е чувал за Архимедов винт и Винтова помпа/шнек?

      И аз да си трая?
      Last edited by marandi; 21.04.2013, 23:23.

      Коментар


      • Аз па гледам хронологията на купонЯ днес. Значи първо:

        Днес, 14:38
        marandi

        Това съобщение беше изтрито от el.t. Причина: заяждане
        Стари Днес, 14:33
        marandi

        Това съобщение беше изтрито от el.t. Причина: заяждане
        Стари Днес, 14:15
        зарата

        Това съобщение беше изтрито от el.t. Причина: заяждане
        Стари Днес, 14:07
        зарата

        Това съобщение беше изтрито от el.t. Причина: заяждане

        --------------------------------
        Извод: Чаках моди-то да си свърши работата и понеже нещо се позабави - после ме дръннала и мИня, че се заяждам? ( справка часовете и минутите )

        Ко трябваше да правя? Да гледам пълен ахмак как ме обижда ли? За разлика от модито - Русото е инженер-корабостроене, а тоя дет' ме храца бай-фуй.

        Но да продължим насетне:

        ------------------------------------

        те па ги изтриха, но щеше да се види, че още 2 пъти Заколина е трита поради лични нападки към Русото и Русото пак чака някой да си свърши работата и кат' няма кой после него го изтриха за лични нападки.
        -------------------------------------
        Сорка, ама не съм мазохист - даваш едната буза - даваш другата и после правосъдието го поемам аз с шутове - па нека ме трият.

        -------------------------------------
        Риторичен въпрос към el.t. - Ако - цульо и пульо вземе ти се изрежда, че не ставаш за модератор - ти к'во ще направиш?

        Та, същата работа и с Зарколина - да ми покаже в качеството на какъв ми коментира моите познания - диплом, кетап, международно сертифициран и прочие.

        П.П. Бе, вие май нещо се объркахте с Русото, че е вечно сладко и добричко? Ърмм ...?

        Пълни цървули ще ми се изхождат и аз да си трая? Ърмм ...?

        Или ги баМвайте или и от Русото ще има ресто към такива и то с лихвите. Мога да си кача сертификатите публично и не са фалшиви дипломи на Калинки!!!

        Малко респект към специалистите ви в БГ-стан, щот' не са много! Калинките-Зарколинки, дет' за 20 мин. стават спец. по кораби са ясни ( смигам ).
        Last edited by marandi; 21.04.2013, 23:01.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro
          Абе Факи това не го разбрахме- да се правиш на жена за да си подобрявал настроението на някого- нормално ли е а..От Вигенин ли ги учите тези гнусотии Добре бъди си обратняк но не ни занимаваи с това..То и Азис така си показваше задника да го гледат всички
          Е както казах, кирето не читател, кирето цитател.
          А и за да разбереш нещо трябва акъл.

          ЕХ кире кире, кога вигенинист стана, кога на Главния Гей взе да се правиш.

          Коментар


          • Е сопрете се малко де Съвсем се изпедерасти темата

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Фъкльо,

              верно ли, бря? Да те предавам на бат' Серго тогиз - че той е в браншО и се е нагледал на всичко
              Ха! Ми че ако го слушаш този пъпчив мазен вигенинец то сички са комунисти.
              ... С изключение на онова крило при младежите им, които са леви буквално.

              А за снимката съм казвал много пъти, ама кирето не читател, кирето цитател.
              Та ето пак:
              Много от хората тук, особено на бефебе имат нелек живот. На всичко отгоре като закъснеят малко, и на вратата ги чака Вълка с думите: къде скиташ бе мухльо...
              Та затова тая снимка, щото вкъщи вълци давят и да оплакнат малко окото...
              И понеже е публичен форум, нямам против и вигенинци да гледат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Давам две прасета и едно тиле и един ДЪНЕР от бряст !!!
                http://www.youtube.com/watch?v=yHaA8fbJgqc
                Мечка,

                мани, ама вчера как се отплеснаха нещата и ко ме накара да ръчна в рецепти за реване ( нали бех направил седмичния кекс за Ламята с настъргани ябълки ).

                И гле'ам и се пуля - то тестото било едно към едно и за реване, както го прайкам, ма на едното сухо му викали кекс, па на мокрото другояче.

                И днес викам: "Ламя, имаш 200 компота в мазата - отваряш си един и по малко ( 1 лъжица ) си капеш на парчето и то си поема, чакаш малко пак го къпиш и така докато се напои.

                Те ти и реване, ако сакаш.

                Ма, късно се светнах, щот' вече кръглата форма я бях нарязал на българската елбетица и 2 парчета липсваха от вчера - иначе щях да му люсна упражнението в цялата тава и без да му се прави доп. сироп.

                Ха, наздраве!

                Коментар


                • Давам две прасета и едно тиле и един ДЪНЕР от бряст !!!
                  http://www.youtube.com/watch?v=yHaA8fbJgqc
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                    Отвъд голямата вода
                    Докат' търся песен как да се появи булката ( Зарколина ) - моля те да не ме сепЦваш.

                    Глей ко яко става ся:

                    Boy George - Do You Really Want To Hurt Me

                    http://www.youtube.com/watch?v=c9MdW8RISCI

                    П.П. Ся си представи поляна, хеликоптерна площадка и онова дет' пърпори каца - почва тая песен и стадо шаферки развиват шлейфа, който Архимедовият винт на перката е навил около себе си, но булката не спира - докато ония бясно разгъват подире й, сред планини, зъбери, поточе и ( дървета вече няма, понеже ги изкла с режачката ). Само райграс с 3-4 юрти небрежно пръснати .... на фона на песньовката.

                    Ех ... ( аз се просълзих, па за вас не знам )

                    Коментар


                    • Отвъд голямата вода
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Маранди ти плашиш куче със салам.Виж му снимката- човека търси мъжка компания, но да не спами в наи хубавата тема глупостите си
                        Е, па Зарко пише с женски ник - ку е верноу ... - шъ ги сватосаме наб'рже.

                        П.П. Зарколино .., уредихте ме най-сектир ма, разпоретино дърта

                        Коментар


                        • Маранди ти плашиш куче със салам.Виж му снимката- човека търси мъжка компания, но да не спами в наи хубавата тема глупостите си

                          Коментар


                          • Фъкльо,

                            верно ли, бря? Да те предавам на бат' Серго тогиз - че той е в браншО и се е нагледал на всичко

                            Коментар


                            • ХА-ХА ама то Факито си призна , че нежен и комунист.ЗА голямата вода не знам , ама все за смъкнатите си прашки пише.Оспами и хубавата ни тема за стари кучета..Аман от тролове...Факи нали знаеш, че няма да минеш метър- сам си призна , че си у лево

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                                Мечооооо, где си бре?? Тук продължават да си мислят, че Барото е полски свирач
                                Не рови, както казва онази ШМАТКА от форекса
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X