IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Един виц

    Айшето:
    -Сали,детето падна дупката!
    Сали:
    -Ма 'стай го,ма!Ш'праим друго,ма!



    Какво са там нек'ви деца
    Страхът трудно се преодолява само със знания

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Гледай си твоя живот, децата ти да се оправят сами, то иначе хора от тях няма да станат.
      А така де,най-после малко реализъм .Надявам се и животинското да излезе на повърхността
      Страхът трудно се преодолява само със знания

      Коментар


      • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
        А ако съм в годината на пенсиониране и се чудя как да постъпя само и единствено за доброто на децата си,какво ще ми кажеш?
        Гледай си твоя живот, децата ти да се оправят сами, то иначе хора от тях няма да станат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
          Ами пич, ако си 35-40 годишен "младеж" и още чакаш да родителите си (или държавата да ги принуди???) да те осигурят с имот, май наистина най-добре си вземай торбичката и бегай отвъд океана, там те чакат.
          А ако съм в годината на пенсиониране и се чудя как да постъпя само и единствено за доброто на децата си,какво ще ми кажеш?
          Страхът трудно се преодолява само със знания

          Коментар


          • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
            Не е имало предистория на въпроса.Породи се от четенето на участничите във форума.Но виж били ГИ налазили - малко им е,та и форум решили да си завземат,абе частен ли е тоя форум,по колко требе да се плаща .После аз съм бил евреин.


            че на кого да се дават? Това си е честно според мен.На комшийските деца ли да се дават?Или на обитаващите гетата - ти сам каза ...има толкова много пустеещи градини по селата,никакви социални,да отиват да ги обработват,появи ли се собственика да се изнасят ....и така докато вържат двата края ....не знам кой ви е казал че живота е песен.



            Ооооо НЕ.Това изобщо не е проблем.Дори са малко.На държавата и трябват възрастни хора,защото опитът и знанието е в тях.Но те вече нямат желание за активен и динамичен живот и го карат "по течението","по инерция",а възможностите са в тях(ресурса).Младите(облагодетелстваните 35-40г) са нахъсани,но нямат ресурс.Това е масовата картина,която аз виждам по улиците.
            Виждам едно недоверие в собствените си деца,които вече са зрели хора а още ги третират като пъпчиви младежи,и не искат да им се доверят.Че какво ли са отгледали тогава?И ако е вярно,кой е виновен за това
            Като ги чета - ама какси обичат децата и как са най-добрите на света ...не би следвало да има проблем всичко да мине гладко.Но както сам виждаш,май не е точно така.
            Ето и проблемът с младите от последния ред в поста ти - младите не казват нищо ...уж от уважение към родители ...но един ден си събират багажа и от другата страна на земята и я се върнат на 4-5 г веднъж я не.Та така.После нямало млади ...ми няма да има ....точно от хората до тях няма подкрепа,че от кой ли друг да я очакват тогава.И тръгват да си пробват късмета по света.

            Но кой ли пък ще чуе един трол(последно пъпчив младеж,евреин или трол съм
            Ами пич, ако си 35-40 годишен "младеж" и още чакаш да родителите си (или държавата да ги принуди???) да те осигурят с имот, май наистина най-добре си вземай торбичката и бегай отвъд океана, там те чакат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
              Така си е...
              Свободомислието е за младите и лудите...
              Правя нещата както Аз мисля , че са прави.....Ако на някой не му харсва си вземам "шапката", защото имам правото на СВОБОДОДЕЙСТВИЕ !!!
              Без свободомислие няма свобододействие. Арти ни паряса. Няма кой да се извинява без да е виновен.
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Patilan Разгледай мнение
                Нито едното нито другото. Има си и плюсове , но си има и минуси.
                Не съм ти чел предните постове, и не знам какво точно се опитваш да постигнеш.
                Не е имало предистория на въпроса.Породи се от четенето на участничите във форума.Но виж били ГИ налазили - малко им е,та и форум решили да си завземат,абе частен ли е тоя форум,по колко требе да се плаща .После аз съм бил евреин.
                Първоначално изпратено от Patilan Разгледай мнение
                Плюса е че е дръзка, а нещата са такива че трябва имено нещо такова. Може и да проработи, но минусите .....

                Минусите са
                - че е принудителна към пенсионерите. Има и по финни начини за преразпределение.
                - защо пък да се дава на децата им ?
                че на кого да се дават? Това си е честно според мен.На комшийските деца ли да се дават?Или на обитаващите гетата - ти сам каза ...има толкова много пустеещи градини по селата,никакви социални,да отиват да ги обработват,появи ли се собственика да се изнасят ....и така докато вържат двата края ....не знам кой ви е казал че живота е песен.

                Първоначално изпратено от Patilan Разгледай мнение
                Такива социални проблеми се решават най-вече с данъчна политика. Аз нахвърлих някой идеи, но можеш да се кенцентрираш върху това което е писал Маранди - човека се е потрудил много повече от мене.

                А това върху което се опитвам да провокирам размисъл, е да се преосъзнае какво са парите и боагтството.
                Да се осънае, че единствният проблем с пенсионерите е броят им.
                Да се осъзнае, че истинският проблем е броят и качеството на младите.
                Ооооо НЕ.Това изобщо не е проблем.Дори са малко.На държавата и трябват възрастни хора,защото опитът и знанието е в тях.Но те вече нямат желание за активен и динамичен живот и го карат "по течението","по инерция",а възможностите са в тях(ресурса).Младите(облагодетелстваните 35-40г) са нахъсани,но нямат ресурс.Това е масовата картина,която аз виждам по улиците.
                Виждам едно недоверие в собствените си деца,които вече са зрели хора а още ги третират като пъпчиви младежи,и не искат да им се доверят.Че какво ли са отгледали тогава?И ако е вярно,кой е виновен за това
                Като ги чета - ама какси обичат децата и как са най-добрите на света ...не би следвало да има проблем всичко да мине гладко.Но както сам виждаш,май не е точно така.
                Ето и проблемът с младите от последния ред в поста ти - младите не казват нищо ...уж от уважение към родители ...но един ден си събират багажа и от другата страна на земята и я се върнат на 4-5 г веднъж я не.Та така.После нямало млади ...ми няма да има ....точно от хората до тях няма подкрепа,че от кой ли друг да я очакват тогава.И тръгват да си пробват късмета по света.

                Но кой ли пък ще чуе един трол(последно пъпчив младеж,евреин или трол съм
                Страхът трудно се преодолява само със знания

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  При мен се редуват човеколюбието и човекомразието. Веднъж обаче обхване ли те СВОБОДОМИСЛИЕТО няма отърване чак до истинското освобождение. Тогава ще ги видя дявола или господа, пък може и нищо да не видя. Аз си мисля, че като умра всичко ще свърши и после няма да има нищо. Край. От нищо по нищо. Живота Чичо е като водовъртежи. Виждал ли си как се появяват водовъртежите. Ей така от нищото. Появи се водовърти се, водовърти се, на кой колкото време му е писано, и после изчезне, и няма нищо.
                  Така си е...
                  Свободомислието е за младите и лудите...
                  Правя нещата както Аз мисля , че са прави.....Ако на някой не му харсва си вземам "шапката", защото имам правото на СВОБОДОДЕЙСТВИЕ !!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                    Всеки има своя истина и свой път, Мечо.....
                    Не можеш на всички да помогнеш....
                    Който е прекалено заслепен, прекалено надменен или прекалено глупав, нека сам падне в пропастта...
                    Ще се молим за него, но няма да скърбим....

                    пп На Цветница бях прекалено близо до някакъв дето ръсеше миро и ме е обхванало човеколюбието.......
                    При мен се редуват човеколюбието и човекомразието. Веднъж обаче обхване ли те СВОБОДОМИСЛИЕТО няма отърване чак до истинското освобождение. Тогава ще ги видя дявола или господа, пък може и нищо да не видя. Аз си мисля, че като умра всичко ще свърши и после няма да има нищо. Край. От нищо по нищо. Живота Чичо е като водовъртежи. Виждал ли си как се появяват водовъртежите. Ей така от нищото. Появи се водовърти се, водовърти се, на кой колкото време му е писано, и после изчезне, и няма нищо.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                      Аха, надай се!
                      Надеждата, че надеждата умира последна , умря...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        Здравейте чета !
                        Здрасти Войводо !! Гледам, си наточил сабята и засукал мустака...
                        Тва ще е от климата...Много студено таканка ....
                        Аз бях там, дето вместо врабчета има папагалчета
                        Изгоря ми лицето и мясам на ядосан....нооо, все някога ще изгоря и "на потник", но до тогава може да няма в-к Дума....та срещата пак няма да се състои...
                        Аха, надай се!
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                          Посред нощите нападате,а?

                          @Patilan

                          Да си го кажа направо не разбрах подкрепяш или си против нещо такова


                          Сполай ви
                          Нито едното нито другото. Има си и плюсове , но си има и минуси.
                          Не съм ти чел предните постове, и не знам какво точно се опитваш да постигнеш.

                          Плюса е че е дръзка, а нещата са такива че трябва имено нещо такова. Може и да проработи, но минусите .....

                          Минусите са
                          - че е принудителна към пенсионерите. Има и по финни начини за преразпределение.
                          - защо пък да се дава на децата им ?

                          Такива социални проблеми се решават най-вече с данъчна политика. Аз нахвърлих някой идеи, но можеш да се кенцентрираш върху това което е писал Маранди - човека се е потрудил много повече от мене.

                          А това върху което се опитвам да провокирам размисъл, е да се преосъзнае какво са парите и боагтството.
                          Да се осънае, че единствният проблем с пенсионерите е броят им.
                          Да се осъзнае, че истинският проблем е броят и качеството на младите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Налазиха ни троловете Чиче. Димитър е прав. Пак се изложих. Еврейче ли е по добре не му отговаряй, че разфунтява ОРТАЛЪКА.
                            Всеки има своя истина и свой път, Мечо.....
                            Не можеш на всички да помогнеш....
                            Който е прекалено заслепен, прекалено надменен или прекалено глупав, нека сам падне в пропастта...
                            Ще се молим за него, но няма да скърбим....

                            пп На Цветница бях прекалено близо до някакъв дето ръсеше миро и ме е обхванало човеколюбието.......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              Здравейте чета !
                              Здрасти Войводо !! Гледам, си наточил сабята и засукал мустака...
                              Тва ще е от климата...Много студено таканка ....
                              Аз бях там, дето вместо врабчета има папагалчета
                              Изгоря ми лицето и мясам на ядосан....нооо, все някога ще изгоря и "на потник", но до тогава може да няма в-к Дума....та срещата пак няма да се състои...
                              Налазиха ни троловете Чиче. Димитър е прав. Пак се изложих. Еврейче ли е по добре не му отговаряй, че разфунтява ОРТАЛЪКА.
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                                Patilan,
                                А живеещият в провинцията пенсионер къде да отиде?
                                На село, където има прекрасна медицинска помощ и още по-прекрасни римляни?
                                "Кипърската подстрижка" съвсем ви размъти главите, не се ли усещате, че прекалено комунистически ви са идеите, да вземем от богатите (имотните) и да дадем на бедните (безимотните)? Пенсията да бъдела според имотното състояние?! Пфу!
                                Мите, за малко да пропусна да ти обясня за пенсионерите в провинцията. Ще ти обясня защото имам информация от първа ръка.....
                                Баба ми, да е жива и здрава взима 220 лв. ама не се оплаква ...поне на мене. Как и стигат не знам! Сама жена, но 1 декар двор си гледа. Първото нещо което ми каззва като и се обадя - "Двора няма един плевел!" Та работи жената, през лятото се чуди на кого да раздадава домати и фасул. Вика ми, " Ела бе, ела! Доматите гният, а ти даваш по 4лв в тази пуста София!" През зимата се чуди какво да ги прави толкова буркани, ама раздава - има и стари хора които нямат. Не ме разбирай погрешно, не твърдя че всичко е по мед и масло, но се оправя жената - а ако не може, баща ми помага. А ако и се наложи да отиде до болницата в Пловдив - стига за час час и половина с влак и авотбус, а понякога някой ще я закара с кола - 20-30 минути.
                                Ти Мите, ако си в София, и линейка трябва да дойде от другия край на града... за колко мислиш, че ще дойде ? Да те осветля, че в някои моменти е по-добре да се вдигнеш до Пловдив отколкото да разчитапш на софийска болница - по-бързо ще ти е.

                                Казах ли ти че баба ми е на 76г? А казах ли ти, че не приема пари за нищо на света? не само не приема, ами като и отида на гости, ми бута по 40-50 лв в ръката. И ми вика "Аз да знам, че имаш, да съм спокойна. " И колкото и да и обяснявам, че пари не ми трябват - не помага. Така са свикналили старите хора - да работят като волове и да дават.

                                Казвам ти всичко това, защото има коренна разлика между възрастните хора, възпитани в традицжионно български нрави - и тези които врещят че пенсийте са им малки. Едните са възпитани да работят и дават, а другите се оплакват и взимат.
                                И европейска пенсия ще е малка ако трябва да отопляваш 100 квадрата несаниран апртамент.... Проблемът не е толкова в пенсията, а какво прави пенсионер в града в толкова големи апартаменти? И защо не са санирани ?

                                айде че се отплеснах, а темата е твърде дълга!... Добре че е Good Thursday, и има по-малко работа.
                                лека
                                Last edited by Patilan; 28.03.2013, 17:07.

                                Коментар

                                Working...
                                X