IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте чета !
    Здрасти Войводо !! Гледам, си наточил сабята и засукал мустака...
    Тва ще е от климата...Много студено таканка ....
    Аз бях там, дето вместо врабчета има папагалчета
    Изгоря ми лицето и мясам на ядосан....нооо, все някога ще изгоря и "на потник", но до тогава може да няма в-к Дума....та срещата пак няма да се състои...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Patilan Разгледай мнение
      опа, какво имаме тукааа ? Данъци ? Данъчна политика ? Тихо, че ще те анатемосат

      А сега сериозно. Не те следвам от известно време - изгуби ме с тезата за Б-ска империя и приповдигнатият патриотизъм. От тез последните ама сериозно ми се драйфа.

      Иначе тезата ти е много добра, но някак си не виждам как 30 милиона ще се съберем на тази територия.

      второ, хората няма да го приемат, защото все още си мислят, че данъците са лошо нещо ... виж го Митето по-долу как скача като ужилен като заговорих за данъци.

      Хората искат промяна, но не искат да се променят! Хората искат някой да ги оправи, но на да не им се налага да се напъват.
      Мамини детенца мамини !!

      Иначе са патриоти, и Б-я обичат и милеят, и за бездомниците и бедните смятат че държавата трябва да се гриже, и за сираците и за пенсионерите - ама само ние да не плащаме. Ей така, някак си да се материализират паричките и да заживеем в блаженство.
      Не патриоти, а идиоти!! .... беше намекнал поетът... а и аз за това имам алергия към патриотите.
      Приятелю,

      пристрастен си и е твое право да оплюваш наред.

      Не се майтапя, че ви правя анализите много профи и сериозно. Спестил съм ви стотици графики и тендинции по света, т.е. не ви изследвам на местно ниво само и да се правя на "месия".

      Нямате още топ-анализатори и затова се лутате. Принципно за себе си съм казал, че стинки от Българи никога няма да искам за анализите, които ви правя. Приемете го като моя обществен дълг, който дължа, предвид подготовката ми ( швейцарска, австрийска и т.н. ). Подобна подготовка в близките 30 години в БГ няма да има за съжаление.

      П.П. Съжалявам приятелю, че съм те "изгубил" - днешните ви проблеми са смешни на фона на проблемите, които управляващите ( Царе и Князе са вземали преди хиляди години ) - в пъти по огромна територия, още повече етноси и малцинства и всичко впрегнато в една кауза - БГ империята. В периоди на ВОЙНИ, а не в мирен период, както е сега!

      Напиши в гугъл: Бългериен емпаяйр и ще видиш как ни описва целия свят. Родните ви "историци" налагат "история", която ви е писана в последните 200 години от Австро-Унгария и Русия. Това не е вашата история!

      П.П.П. Давам ти статистика за жизнен стандарт, спрямо гъстота на населението ( но в анализа си съм спестил десетки страници и десетки картинки ), за да не се изведе от фокус, какво визирам.

      Или колкото повече обезлюдавате България - толкова по-зле ще става!!

      Доживях някой да казва на скандинавска, испанска, френска и дубайска социални системи, че били клошари и да ги плюе, понеже те са някакви "идиоти", а па ние сме "връхта".

      Статистистиката може да я намериш в гугъл и виж на кое място е България. За съжаление има и динамика на процесите и при нас тя е мега-негативна ( в топ 3 не на Европа сме, а на Света ) по този показател. Не ви давам всичко, което изследвам, защото трябва да пиша романи.

      Опитвам се да дам синтез в 2 странички, което е много трудно и съжалявам. Ще се изненадаш, че колкото по-гъсто населена е една територия, толкова по-висок стандарт на живот има населението й.

      П.П.П. Без данъци няма как да има независима държавност. Но трябва да са много внимателно прецизирани и помагащи на всички социални групи, а не да са форма на геноцид, както в момента е в БГ и нацията я трепят систематично в момента за няма и 20-сет години само.

      Българска Империя отново ще се намеси и с Русото и без Русото. Бъди сигурен в това! Историята винаги го е доказвала ( смигам )

      Не искам да ви влизам на мениджърско ниво и лидер ниво, понеже ще ме гръмнат тъпаците ви. Толкоз са прости - иначе за 3-6 месеца ще ви дам рамката и повече работа нямам, времето ще свърши останалото да дръпнете рязко напред в краткосрочен и средно-срочен план. До 5 години ще биете и Германия примерно после.

      Цък:
      Attached Files
      Last edited by marandi; 28.03.2013, 16:59.

      Коментар


      • Коментар


        • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
          Посред нощите нападате,а?

          @Patilan

          Да си го кажа направо не разбрах подкрепяш или си против нещо такова

          @marandi

          Е точно от теб пък не очквах такава реакция.

          @mechobikov

          Радвам се,че не съм твоя плът и кръв.
          Ииии.....дане забравя ....наблизо съм ти ....при желание заповядай да ме видиш дали съм евреин ...а ако ме поканиш,аз ще дойда да ме видиш дали съм младеж и евреин.Зад цялата история стои повече отколкото си мислиш.



          Абе хора,за вашите ви деца става дума(щото едва ли ще се наречете младежи(обсъждането на Мечката и Анона кой какъв набор бил).Та вие на тях като нямате вяра,че на кого бре .Трябваше по някакъв повод да предизвикам патаклама,защото инак нямаше как да намеся думата общество(това от дърленията на Мечката и Факушка) и трябваше да ви питам "какво е общество" и гаранция щеше да се размине с две-три подмятания наникъде и дотам.А сега се вижте колко сте - да не си зачитате собствената рода и да си гледате само собствения задник и после говорете за общество .
          Голяма Хинтелегенция,голямо нЯщо!

          Подсещането е под формата на въпрос - "На колко години ще е детето на "кандидат"пенсионера при навършването на пенсионна възраст ....сигурно пъпчив младеж,нали ....клонящ към 40-те.Абе вие с орлите ли ще живеете бре?А на бай Тошо се присмивахте едно време

          'Ma айде нема нужда

          Сполай ви
          Много ти здраве !!! Нито искам да те знам кой си, нито от къде си, нито дали си еврейче.

          И да не си еврейче пак си еврейче
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Посред нощите нападате,а?

            @Patilan

            Да си го кажа направо не разбрах подкрепяш или си против нещо такова

            @marandi

            Е точно от теб пък не очквах такава реакция.

            @mechobikov

            Радвам се,че не съм твоя плът и кръв.
            Ииии.....дане забравя ....наблизо съм ти ....при желание заповядай да ме видиш дали съм евреин ...а ако ме поканиш,аз ще дойда да ме видиш дали съм младеж и евреин.Зад цялата история стои повече отколкото си мислиш.



            Абе хора,за вашите ви деца става дума(щото едва ли ще се наречете младежи(обсъждането на Мечката и Анона кой какъв набор бил).Та вие на тях като нямате вяра,че на кого бре .Трябваше по някакъв повод да предизвикам патаклама,защото инак нямаше как да намеся думата общество(това от дърленията на Мечката и Факушка) и трябваше да ви питам "какво е общество" и гаранция щеше да се размине с две-три подмятания наникъде и дотам.А сега се вижте колко сте - да не си зачитате собствената рода и да си гледате само собствения задник и после говорете за общество .
            Голяма Хинтелегенция,голямо нЯщо!

            Подсещането е под формата на въпрос - "На колко години ще е детето на "кандидат"пенсионера при навършването на пенсионна възраст ....сигурно пъпчив младеж,нали ....клонящ към 40-те.Абе вие с орлите ли ще живеете бре?А на бай Тошо се присмивахте едно време

            'Ma айде нема нужда

            Сполай ви
            Страхът трудно се преодолява само със знания

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Браточка,

              писал съм ви нещата отдавна, но проблема ви е, както казва колегата по-доле - демографски, причинен от бейби-бумърите. Т'ва не е проблем само в БГ-то - тук просто е катастрофален и не е нужна агресия към прослойка Х. Неслучайно има вече разработени прецизни маркетингови планове, насочени към бейби-бумърите от Световни компании, които ги атакуват с продуктите си, но ще отклоня темата.

              ----------------------------------
              България 2012-2032 - Невидима заплаха?!

              Забележка: Десетки свещи могат да се запалят от една, без да съкратят нейния живот. Щастието не намалява, ако се споделя." – Буда (сидхарта Гаутама) ........

              http://marandi.blog.bg/biznes/2012/0...zaplaha.980121

              ----------------------------------
              П.П. В анализа, който съм ви правил съм дал микс от испанска, френска, скандинавска и дубайска социални системи, които ще са най-удачни за БГ ( като народо-психология ) и трябва да заработят светкавично тия мерки. След 5 години ще бъде неспасяемо вече. Затова съм ги писал нещата, когато е трябвало - стига да има кой да реши да ги приложи.

              Русото е тъп експерт в животозастраховане и боравим с цели поколения ( в частност и пенсионни модели ), не само в БГ.

              Метни, едно око, ако имаш време, дал съм ви рецептата отдавна и пътят винаги трябва да е мирен и без агресия

              Поздрави!
              опа, какво имаме тукааа ? Данъци ? Данъчна политика ? Тихо, че ще те анатемосат

              А сега сериозно. Не те следвам от известно време - изгуби ме с тезата за Б-ска империя и приповдигнатият патриотизъм. От тез последните ама сериозно ми се драйфа.

              Иначе тезата ти е много добра, но някак си не виждам как 30 милиона ще се съберем на тази територия.

              второ, хората няма да го приемат, защото все още си мислят, че данъците са лошо нещо ... виж го Митето по-долу как скача като ужилен като заговорих за данъци.

              Хората искат промяна, но не искат да се променят! Хората искат някой да ги оправи, но на да не им се налага да се напъват.
              Мамини детенца мамини !!

              Иначе са патриоти, и Б-я обичат и милеят, и за бездомниците и бедните смятат че държавата трябва да се гриже, и за сираците и за пенсионерите - ама само ние да не плащаме. Ей така, някак си да се материализират паричките и да заживеем в блаженство.
              Не патриоти, а идиоти!! .... беше намекнал поетът... а и аз за това имам алергия към патриотите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Добре де, обещавам да го гледам тоз филм....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                  Patilan,
                  А живеещият в провинцията пенсионер къде да отиде?
                  На село, където има прекрасна медицинска помощ и още по-прекрасни римляни?
                  "Кипърската подстрижка" съвсем ви размъти главите, не се ли усещате, че прекалено комунистически ви са идеите, да вземем от богатите (имотните) и да дадем на бедните (безимотните)? Пенсията да бъдела според имотното състояние?! Пфу!
                  Виж ся Мите,

                  на село няма медицинска помощ защото няма хора, а пък нямало хора защото няма медицинска помощ. А сега де ? Причинно следствените връзки не са ти силната страна май май

                  Защо, сега по-добре ли е?
                  Да взимаме от работещите и безимотни семейства, с деца, набутани с ипотека? А както предлагат и цоциалистите - да им увеличим и данъците.
                  Разбери, че ние трябва да се променим, и държавата ще се проемни с нас, защото ние сме държавата.
                  Проблемите са родени на това ниво на мислене, така че няма да ги решим на същото ниво.

                  п.п. Добре е като критикуваш да даваш и алтернативи, аз уж избягвам да отговарям на такива, ама айде от мен да мине.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Patilan Разгледай мнение
                    Дрън дрън ярина !!!
                    http://vbox7.com/play:2ce90d27
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Patilan,
                      А живеещият в провинцията пенсионер къде да отиде?
                      На село, където има прекрасна медицинска помощ и още по-прекрасни римляни?
                      "Кипърската подстрижка" съвсем ви размъти главите, не се ли усещате, че прекалено комунистически ви са идеите, да вземем от богатите (имотните) и да дадем на бедните (безимотните)? Пенсията да бъдела според имотното състояние?! Пфу!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Patilan Разгледай мнение
                        бат' Маранди

                        Съгласен съм с тебе, но ще е много кофти ако обстоятелствата ни принудят насериозно да обсъждаме такива крайностти.
                        А за правото,... ако си мислиш че няколко думи на лист хартия могат да ти оправят живота, или гарантират неприкосновеността на имота..... ехххх мечти мечти - живота е по-голям от Римското право!!

                        Въпросът е как да избегнем такива обстоятелства. А ако продължаме с това ниво на мислене и действие... тези обстоятелства са ни в кърпа вързани.
                        Браточка,

                        писал съм ви нещата отдавна, но проблема ви е, както казва колегата по-доле - демографски, причинен от бейби-бумърите. Т'ва не е проблем само в БГ-то - тук просто е катастрофален и не е нужна агресия към прослойка Х. Неслучайно има вече разработени прецизни маркетингови планове, насочени към бейби-бумърите от Световни компании, които ги атакуват с продуктите си, но ще отклоня темата.

                        ----------------------------------
                        България 2012-2032 - Невидима заплаха?!

                        Забележка: Десетки свещи могат да се запалят от една, без да съкратят нейния живот. Щастието не намалява, ако се споделя." – Буда (сидхарта Гаутама) ........

                        http://marandi.blog.bg/biznes/2012/0...zaplaha.980121

                        ----------------------------------
                        П.П. В анализа, който съм ви правил съм дал микс от испанска, френска, скандинавска и дубайска социални системи, които ще са най-удачни за БГ ( като народо-психология ) и трябва да заработят светкавично тия мерки. След 5 години ще бъде неспасяемо вече. Затова съм ги писал нещата, когато е трябвало - стига да има кой да реши да ги приложи.

                        Русото е тъп експерт в животозастраховане и боравим с цели поколения ( в частност и пенсионни модели ), не само в БГ.

                        Метни, едно око, ако имаш време, дал съм ви рецептата отдавна и пътят винаги трябва да е мирен и без агресия

                        Поздрави!
                        Last edited by marandi; 28.03.2013, 13:34.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Браточка,

                          или си някое младо пъпчиво момче, или си платена писарушка за проучване на мнението, понеже се оказа, че 'орицата в БГ-стан от глад умират, но имоти не дават, за да ги наследят децата им.

                          Само т'ва остана кат' активи в населението и сте номер 1 в "богата" Европа по този показател, заедно с Румъния.

                          Не ме интересува къв си кат' модел, но ти пожелавам кат' стигнеш 50 години да дойде един 20-сет годишен пикльо с подобен ултиматум да те изселва от вас и да ти вземе всичко, което си избачкал за тия години с "логиката", че си бил дърт и вече и пенсията ти се води лукс, която си платил многократно и в пъти на пикливата си държава.

                          Ей, т'ва ти пожелавам! И бъди здрав до 50-сет, за да те оритат под моста младите, щот' им се живеело и да ти национализират "активите" и тичай след тях да им благодариш, че са те оставили жив.

                          П.П. Не е ли по-добре всички над 50 години да ги избием? К'во мислиш? Пускаме една наредба и готово. Даже решаваме и въпроса с пенсиите, че пенсии няма да има?

                          Нали си отворен - давай направо така, но да бъдем хуманни - или сами да си слагат въжето, или да се палят сами, или да се мятат от 10-тия етаж. Ърмм ..?

                          Кат' ти се живее, моето момче - бегом в чужбина - няма граници вече и се оправяй. Ще посяга на частна собственост, която се води Римско право и регламентирана още преди 2000 години без никакви промени до наши дни.

                          Ама, пръкнал се наш "революционер". Пояснявам, че Римско право е в цял свят, не само за БГ. Иди и си прави революциите нейде другаде, да видиш как ще те линчуват при посегателство над частна собственост. В Щатите даже и те застрелват веднага кат' дивеч само при навлизане в имота.

                          "Революционерчета", бре. Мятка пенсии и имоти. Морков и тояга. Умната, да не те четем по дърветата в книжен вид
                          бат' Маранди

                          Съгласен съм с тебе, но ще е много кофти ако обстоятелствата ни принудят насериозно да обсъждаме такива крайностти.
                          А за правото,... ако си мислиш че няколко думи на лист хартия могат да ти оправят живота, или гарантират неприкосновеността на имота..... ехххх мечти мечти - живота е по-голям от Римското право!!

                          Въпросът е как да избегнем такива обстоятелства. А ако продължаме с това ниво на мислене и действие... тези обстоятелства са ни в кърпа вързани.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                            Така и така си говорите
                            Я да видя какви са ви настроенията към една идея,а тя е:
                            "Пенсия се получава единствено при достигане на пенсионна възраст и отказване от всичко притежавано в полза на собствените си деца"

                            Успех
                            Нека аз ще се включа, макар и късно ....
                            Мисля че идеята ти е добра, но изпълнението е кофти..... като се замисля всички имаме добри идеи, но като започнем да ги реализираме се оказваме в адкси кофти положение - май май за това казват, че пътят към Ада е осеян с добри намерения.
                            Проблемът не е в добрите намерения - и Хитлер е имал добри намерения!
                            Проблемът е че трябва да сложиш нещо в главата, преди да произвеждаш добри намерения.

                            Отново ще повторя - идеята ти е добра, и мисля че дали поради младостта ти, дали поради вроден усет ... разбираш че трябва да се направи нещо различно. Разбираш и че нещата въобще не са такива каквито хората ти ги говорят !

                            А сега конкретно....
                            Първо, Пенсионерите са най-богатият слой от обществото. Пенсионерите са най-богатият слой от ВСЯКО обществото, и ние не се различаваме от това.
                            Пенсионерите притежават повечето имоти - земи , къщи, апартаменти.
                            Второ, Пенсионерите нямат много пари - особено тези разчитащи на държавна пенсия. Това е валидно за ВСЯКА дръжава на тази планета.
                            Каква е разликата тогава между наш'те мама и татко и на Запад?
                            Разликата е в междуушното пространство!
                            Когато на Запад, пенсионер изпадне в безпаричие - а това се случва с ПОВЕЧЕТО пенсионери. То този пенсионер продава имота си и се преселва в провинцията. С разликата в цените си купува ретро автомобил, ходи на круизове и т.н.. Това е средният пенсионер! Бедният пенсионер на Запад, когато осребри всичко каквото има, може и да не може да си позволи жилище дори в тяхното Горно Нанадолнище. Тогава този пенсионер напуска държавта и се преселва в Зимбабве , Южна Африка , Индонезия или България - сега вдявате ли от къде се взеха толкова британски пенсионери ? Бедност има и в Англия, и в Швейцария.
                            Какво прави нашият пенсионер когато му свръшат парите ? Започва, да врещи колко е лоша държавата. Ако иска обаче, и той може да се пресели в провинцията, и да ходи на круизи. или пък да си купи вила на морето. Ама не та не, ще протестираме

                            В Б-я цари масово невежество за това какво са парите и какво е богатството.
                            Б-я е пълна с пари, и повечето хора имат имоти. С други думи, имаме и пари и богатство.
                            Вода гази, жаден ходи са казали 'ората !!

                            В това положение сме не защото сме бедни, а защото чакаме някой да ни оправи. Чакаме добрият политик, който да се смили над бедният човек, да разтвори кесията и да започне да хвърля пари. Пълно безумие!
                            За съжаление никой не вдява, че политиците са българи, и те правят точно каквото прави и българина - чака и разчита на държавата да го оправи. Е тъй като те са хванали държавата за т***те, ще си вземат това което им се полага.

                            За съжаление, българина възпитава децата си много добре, и прави всичко възможно да не се отклони от "доброто" възпитание. И е готов на всичко да му набута цялата си житейска филиосфия в главата, и да избие всичко което не съвпада с възгледите му.
                            И така си имаме добре образаовани млади чакащи да им бъде дадена тяхната част от баницата, да бъдат оправени или да спечелят от тотото!! И протестират, и им идват гениалните идеи за прогресивни закони, които по магически начин да им бъдат сервирани имоти. Да ти напомня някого?

                            Иначе, имаш основание за такива безумни идеи.
                            Схванал си, че ние изплащаме на пенсионерите
                            - пенсиите,
                            - здравеопазване
                            - дълговете докато са градили зрелият социализъм
                            - наеми
                            - и на всичко отгоре се чудим как да оправим държавата която те са построили.
                            - и не смао това, но много млади хора трябва да си пропиляват живота за да гледат родителите си.

                            Хмм, така като ги изредих... май май идеята ти не е толкова лоша

                            Мисля, че може да се направи и по нормален, пазарен принцип. А не с извращения.
                            - Данъци на имоти , особено на втори трети и N-ти. Ако пенсията ти не стига за данъка - беж в провинцията. Ей за това на Запад няма пенсионери в големите градове.
                            - пенсия спрямо данъчната оценка на имотното ти състояние - Имаш имоти - минимална пенсия.
                            Нямаш имоти - пенсия която да покрива приют , храна и туй онуй.

                            A докато ние се правим на хора, и се оптиваме да бъдем човечни, в Япония вече на сериозно обсъждат идеята терминално болни (неадекватни и вегетиращи на системи) пенсоинери да бъдат евтанизирани.

                            Едно е сигурно, проблемът е голям, но никой не си дава сметка какво ни чака. Имам само две думички - Бейби бум. Наш'те бейби бумъри започват да се пенсионират до 2-3 годинки
                            Ако не се вземат драстични мерки сега, то след 10-на години ще обсъждаме теми от рода на - "дали пенсионерите да си продават органите за да се издържат".
                            Last edited by Patilan; 28.03.2013, 13:18.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kosmonavta Разгледай мнение
                              Стига па ти - мъж на години се връзваш на лапетата.. Всички млади са склонни да са крайни, да разстрелват, да уволняват итн.. Това докато разберат че не всичко дето лети се яде и9 захапят някой Боинг или пък разберат че козата дето пият мляко от нея вече 5 години, била мъжка и се замислят върху работният поток по издояването...

                              Ха наздраве... четвъртък е малкият петък...
                              На здраве !!!

                              Литературно си се изразил. Със стил...

                              Пък аз наистина се изнервих и изказа ми стана ДЪРВАРСКИ !!!
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Добро утро лъвове и лъвици- големи спорове, ама Мечо не се връзваи на новобранците.Космо ха- наздраве- да си жив и здрав батко..Лепицата е класика от 30години тя сега на колко години е скоро не съм я гледал..Ех че ми се приядоха плескавици с крушова ракия в Ниш
                                Па какво ти пречи.... Днес деня се е пребил за ракия и плескавици.. Само трябва да намериш още двама трима юнаци и селд 3 часа сет у ниш...

                                Коментар

                                Working...
                                X