IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Опитват се да използват нагласата на българите да осигурят дом на децата си за да продават апартаменти.

    Всички банки в момента са се насочили към софиянци които живеят с родителите си защото не могат да си купят жилище. Идеята е че ако цялото семейство помага то вече изплащането на кредита става възможно.

    Лично според мен слаба теза - защото така и така никой нормален 30-40 годишен човек не иска да си живее с родителите и единствената причина да го прави е просто защото не може да си купи жилище.
    готино отклонение за да се сетя за една реклама ....."Жорко,спиш ли мама"
    Много ми е чудно как ли я възприемат чужденците ...не че ни интересува тяхното мнение де
    Страхът трудно се преодолява само със знания

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
      Манков даде фира и еврейчетата налазиха темата. Само аз ли виждам, че идеята е ултрамаймуносвинска. Някой да се бърка на хората в семействата.

      Ай с**************************иктир !!!
      Опитват се да използват нагласата на българите да осигурят дом на децата си за да продават апартаменти.

      Всички банки в момента са се насочили към софиянци които живеят с родителите си защото не могат да си купят жилище. Идеята е че ако цялото семейство помага то вече изплащането на кредита става възможно.

      Лично според мен слаба теза - защото така и така никой нормален 30-40 годишен човек не иска да си живее с родителите и единствената причина да го прави е просто защото не може да си купи жилище.

      Коментар


      • Манков даде фира и еврейчетата налазиха темата. Само аз ли виждам, че идеята е ултрамаймуносвинска. Някой да се бърка на хората в семействата.

        Ай с**************************иктир !!!
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
          Знаеш,че е способен,но все пак нещо някак си не се справя.
          Какво правиш тогава?
          Продължавам с мъдрите съвети. Ако това не е достатъчно, какво и да му дам като пари и имоти, пак няма да се справи.
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение

            П.П.П. Обърни внимание на Цензурата в пространството ( "свободното" уж ) - 2-те тия статии, при които ви давам мерките, в графата "подобни" постинги пише: Коментар СП500 ....

            Демек, тия които ме цензурират нямат семейство, деца, роднини, родители и прочие.

            Пълни безумници сте в момента и няма как да ви се помогне наистина. След 5 години ще влизат чужди танкове тук и ще ви населят с афро-араби.

            После ще ви сменят езика, Историята ви вече е подменена, ще избият мъжете и ще оставят дъщерите ви за разплод.

            Цензурирайте ме още
            П.П. Т'ва ти добавих да си го четеш след 20 години и да се сещаш как си се смял на Русото, като дъщеря ти я порят и не знаеш от кого са ти внучките
            Last edited by marandi; 28.03.2013, 18:43.

            Коментар


            • Грижата за детето не означава предоставяне на платинена кредитни карта....
              Трябва да го научиш, че парите се печелят с труд и знание.....
              После, каквото сабя покаже....

              Аз съм щастлив. пожелавам го на всички....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                За тайфата - не знам - но аз ще постъпя така, както са постъпвали много от хора родата ми преди мен.
                Моята подкрепа ще се изрази във възможно най-доброто образование, което съм в състояние да му осигуря, екскурзии в чужбина /за да види как живеят хората по света, първоначален капитал за бизнеса, който му е на сърце и неограничено количество мъдри съвети. Аз ще си получавам пенсията, ще се радвам на заслужената почивка и ще го наблюдавам как се справя.
                Не си мисли, че ще направя това, защото му нямам доверие. Просто искам да го науча да се справя сам и да води битките си. Така както постъпиха моите родители с мен, техните с тях ... и така около 300 години назад.
                Знаеш,че е способен,но все пак нещо някак си не се справя.
                Какво правиш тогава?Дали изброените предходни две ще се засилят или не?
                Last edited by katilarium; 28.03.2013, 18:40.
                Страхът трудно се преодолява само със знания

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  "Обикновеният човек след 5 години пиене става алкохолик - студентът става магистър."

                  ХА-ХА МНОГО Е ВЯРНО
                  То ако е само пиене, значи нищо не става от него. Без да играе карти къв специалист може да стане ???
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Обосновката съм ви я дал в част 2-ра защо?
                    ----------------------------------------------
                    България 2012-2032 - Невидима заплаха?! ( част 2 )

                    Целите са ясни: До 10 години България да влезе в топ 10 на Европа, а до 30 години в топ 10 на Света по благополучие и жизнен стандарт спрямо останалите.

                    http://marandi.blog.bg/biznes/2012/0...chast-2.997159
                    ---------------------------------------------

                    Ако някой каже, че това е "невъзможно" - то явно той няма място да ръководи, каквото и да е - даже и на жена си задника и да не сърди, че тя прави анален кекс с целия квартал.

                    П.П. Изобщо не съм се трудил - просто подготовката ми е такава, че няма да се види подобна в близките 30 години в нашата УбразУвателна система.

                    Сипал съм ви нещата - оправяйте се и всичко е подадено, когато трябва ( справка датите, когато са писани нещата ).

                    "Днешните" революции на улицата се случиха година по-късно, а съм ги предвидил още преди 3 години, че са неизбежни.

                    Т'ва не е дарба, приятелю ( моето ), а проклятие. Повярвай ми - да виждаш във времето напред с години.

                    Успех!
                    Уха ,кофти меланхолия,а
                    Страхът трудно се преодолява само със знания

                    Коментар


                    • "Обикновеният човек след 5 години пиене става алкохолик - студентът става магистър."

                      ХА-ХА МНОГО Е ВЯРНО

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Patilan Разгледай мнение

                        Такива социални проблеми се решават най-вече с данъчна политика. Аз нахвърлих някой идеи, но можеш да се кенцентрираш върху това което е писал Маранди - човека се е потрудил много повече от мене.
                        Обосновката съм ви я дал в част 2-ра защо?
                        ----------------------------------------------
                        България 2012-2032 - Невидима заплаха?! ( част 2 )

                        Целите са ясни: До 10 години България да влезе в топ 10 на Европа, а до 30 години в топ 10 на Света по благополучие и жизнен стандарт спрямо останалите.

                        http://marandi.blog.bg/biznes/2012/0...chast-2.997159
                        ---------------------------------------------

                        Ако някой каже, че това е "невъзможно" - то явно той няма място да ръководи, каквото и да е - даже и на жена си задника и да не сърди, че тя прави анален кекс с целия квартал.

                        П.П. Изобщо не съм се трудил - просто подготовката ми е такава, че няма да се види подобна в близките 30 години в нашата УбразУвателна система.

                        Сипал съм ви нещата - оправяйте се и всичко е подадено, когато трябва ( справка датите, когато са писани нещата ).

                        "Днешните" революции на улицата се случиха година по-късно, а съм ги предвидил още преди 3 години, че са неизбежни.

                        Т'ва не е дарба, приятелю ( моето ), а проклятие. Повярвай ми - да виждаш във времето напред с години.

                        Успех!

                        П.П.П. Обърни внимание на Цензурата в пространството - 2-те тия статии, при които ви давам мерките, в графата "подобни" постинги пише: Коментар СП500 ....

                        Демек, тия които ме цензурират нямат семейство, деца, роднини, родители и прочие.

                        Пълни безумници сте в момента и няма как да ви се помогне наистина. След 5 години ще влизат чужди танкове тук и ще ви населят с афро-араби.

                        После ще ви сменят езика, Историята ви вече е подменена, ще избият мъжете и ще оставят дъщерите ви за разплод.

                        Цензурирайте ме още
                        Last edited by marandi; 28.03.2013, 18:38.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Пак заповядай, деца се гледат до като си завършат образованието - след това да се оправят сами.

                          Ако човек сам не си гледа живота кой друг ще му го гледа. Или то това е целта, човек да не мисли за собствения си живот, а да се крие зад по-идеалистични цели.
                          Абе да не ти се случва да легнеш и да се залежиш болен на легло.Има да чакаш децата ти да ти отворят вратата.
                          Абе свят и широк,свят шарен ...Но в нас,в БГ май преобладава черното
                          Страхът трудно се преодолява само със знания

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                            Не е имало предистория на въпроса.Породи се от четенето на участничите във форума.Но виж били ГИ налазили - малко им е,та и форум решили да си завземат,абе частен ли е тоя форум,по колко требе да се плаща .После аз съм бил евреин.


                            че на кого да се дават? Това си е честно според мен.На комшийските деца ли да се дават?Или на обитаващите гетата - ти сам каза ...има толкова много пустеещи градини по селата,никакви социални,да отиват да ги обработват,появи ли се собственика да се изнасят ....и така докато вържат двата края ....не знам кой ви е казал че живота е песен.



                            Ооооо НЕ.Това изобщо не е проблем.Дори са малко.На държавата и трябват възрастни хора,защото опитът и знанието е в тях.Но те вече нямат желание за активен и динамичен живот и го карат "по течението","по инерция",а възможностите са в тях(ресурса).Младите(облагодетелстваните 35-40г) са нахъсани,но нямат ресурс.Това е масовата картина,която аз виждам по улиците.
                            Виждам едно недоверие в собствените си деца,които вече са зрели хора а още ги третират като пъпчиви младежи,и не искат да им се доверят.Че какво ли са отгледали тогава?И ако е вярно,кой е виновен за това
                            Като ги чета - ама какси обичат децата и как са най-добрите на света ...не би следвало да има проблем всичко да мине гладко.Но както сам виждаш,май не е точно така.
                            Ето и проблемът с младите от последния ред в поста ти - младите не казват нищо ...уж от уважение към родители ...но един ден си събират багажа и от другата страна на земята и я се върнат на 4-5 г веднъж я не.Та така.После нямало млади ...ми няма да има ....точно от хората до тях няма подкрепа,че от кой ли друг да я очакват тогава.И тръгват да си пробват късмета по света.

                            Но кой ли пък ще чуе един трол(последно пъпчив младеж,евреин или трол съм
                            За тайфата - не знам - но аз ще постъпя така, както са постъпвали много от хора родата ми преди мен.
                            Моята подкрепа ще се изрази във възможно най-доброто образование, което съм в състояние да му осигуря, екскурзии в чужбина /за да види как живеят хората по света, първоначален капитал за бизнеса, който му е на сърце и неограничено количество мъдри съвети. Аз ще си получавам пенсията, ще се радвам на заслужената почивка и ще го наблюдавам как се справя.
                            Не си мисли, че ще направя това, защото му нямам доверие. Просто искам да го науча да се справя сам и да води битките си. Така както постъпиха моите родители с мен, техните с тях ... и така около 300 години назад.
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                              А така де,най-после малко реализъм .Надявам се и животинското да излезе на повърхността
                              Пак заповядай, деца се гледат до като си завършат образованието - след това да се оправят сами.

                              Ако човек сам не си гледа живота кой друг ще му го гледа. Или то това е целта, човек да не мисли за собствения си живот, а да се крие зад по-идеалистични цели.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от katilarium Разгледай мнение
                                А ако съм в годината на пенсиониране и се чудя как да постъпя само и единствено за доброто на децата си,какво ще ми кажеш?
                                Рзвий си добре теорията. Аз само "усетих" на къде биеш. Не сме агресивни.

                                Това би сработило частично и то- в началото на изпълнението. Просто няма достатъчно бели млади хора тук, за да се случи това, което искаш, струвами се. Много от пенсионерите няма на кого да прехвърлят или продадат имота си освен ако не е някоя топ оферта. Децата им са в чужбина и този имот не е вече от такова значение за тях- просто сантимент и допълнителни грижи. Когато крижите станат повече, сантиментът ще изчезне и може да продават на смешни цени. Случвало се е.

                                Коментар

                                Working...
                                X