IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
    Абсолютно за глупости. Потвърждавам го.
    Превенция са СПИН сред младите- флайери и "разяснителни" кампании. Ма верно ли не знаят- тези, които ходят на училище- поне до 8 клас като как могат да се заразят???? Че повече смисъл има в това- да гледат "Филаделфия", отколкото каквато и да е "разяснителна" кампания за милиони. А ако искат наистина да се свърши нещо полезно, ами да изловят онези- 137 серопозитивни мангали в Столипино, които бяха регистрирани по време на хепатния бум в квартала им преди 6-7 години. Да ги изловят, и им татуират на челата "диагнозата", че тази паплач няма и грам морал, а и мозък,. Ето, това е работа, а не флайерите.

    п.п."Зелените" са най- гнусните леви.
    Прочети, ако ти е интересно, за какво се оползотворяват част от средствата по еврофондовете за опазване на биоразнообразието. Особено драго ми стана като прочетох за противопожарната техника.
    http://umispublic.minfin.bg/iBeneficieries.aspx?op=7
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
      Е, може би не е съвсем естетическо, но пък циганите я събират и предават на вторични суровини, без някой да ги агитира. Просто така, за кинти.
      .

      Жална й майка на Природата, ако оставим братята роми да се грижат за чистотата й.
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
        Кире брат тая е много мой тип оисобено в циците...

        Коментар


        • "Таким образом, наука гораздо ближе к мифу, чем готова допустить философия науки. Это одна из многих форм мышления, разработанных людьми, и не обязательно самая лучшая. Она ослепляет только тех, кто уже принял решение в пользу определенной идеологии или вообще не задумывается о преимуществах и ограничениях науки. Поскольку принятие или непринятие той или иной идеологии следует предоставлять самому индивиду, постольку отсюда следует, что отделение государства от церкви должно быть дополнено отделением государства от науки – этого наиболее современного, наиболее агрессивного и наиболее догматического религиозного института. Такое отделение – наш единственный шанс достичь того гуманизма, на который мы способны, но которого никогда не достигали.
          ......

          И все-таки наука обладает не большим авторитетом, чем любая другая форма жизни. Ее цели, безусловно, не важнее тех целей, которым подчинена жизнь в религиозных сообществах или племенах, объединенных мифом. Во всяком случае, эти цели не должны ограничивать жизнь, мышление, образование членов свободного общества, в котором каждый человек должен иметь возможность формировать свое собственное мышление и жить в соответствии с теми социальными убеждениями, которые он считает для себя наиболее приемлемыми. Поэтому отделение церкви от государства следует дополнить отделением науки от государства."

          Пол Фейерабенд

          И аз мисля така
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
            КОСМО ТЪРСЯТ ТЕ

            Коментар


            • https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
              Наздраве лъвове и лъвици.. Космооо къде сиии

              Коментар


              • Казано е - за здрав дух и стройно тяло,трябва да се води живот на скорост! ...

                До към 60 години,всякак може, след това обаче требе да се забави темпото за да не се получават трайни увреждания (от типа спортни травми вследствие, претоварвания от неправилно "изчисленото" ЕГН....) ....

                И вече на 65 години е редно да се вземе доброволно Смелото Решение - артък гиделим .....
                Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                  Въобще не е измислена от обикновени хора, а от хора с интереси. Познавам такива хора, имам допирни точки с тях ... и не съм очарована. В момента в България по линия на европейско финансиране се усвояват милиони левове. Няма да ти разказвам за какви глупости се харчат парите, под прикритието на каузата за запазване на биологичното разнообразие
                  .
                  П.П. И значи като не увреждаме Природата с пластмасата /според теб/ може да я разхвърляме навсякъде и да правим камари с боклуци!?
                  Абсолютно за глупости. Потвърждавам го.
                  Превенция са СПИН сред младите- флайери и "разяснителни" кампании. Ма верно ли не знаят- тези, които ходят на училище- поне до 8 клас като как могат да се заразят???? Че повече смисъл има в това- да гледат "Филаделфия", отколкото каквато и да е "разяснителна" кампания за милиони. А ако искат наистина да се свърши нещо полезно, ами да изловят онези- 137 серопозитивни мангали в Столипино, които бяха регистрирани по време на хепатния бум в квартала им преди 6-7 години. Да ги изловят, и им татуират на челата "диагнозата", че тази паплач няма и грам морал, а и мозък,. Ето, това е работа, а не флайерите.

                  п.п."Зелените" са най- гнусните леви.
                  Last edited by val/she; 31.03.2013, 16:34.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                    Въобще не е измислена от обикновени хора, а от хора с интереси. Познавам такива хора, имам допирни точки с тях ... и не съм очарована. В момента в България по линия на европейско финансиране се усвояват милиони левове. Няма да ти разказвам за какви глупости се харчат парите, под прикритието на каузата за запазване на биологичното разнообразие
                    .
                    П.П. И значи като не увреждаме Природата с пластмасата /според теб/ може да я разхвърляме навсякъде и да правим камари с боклуци!?
                    Е, може би не е съвсем естетическо, но пък циганите я събират и предават на вторични суровини, без някой да ги агитира. Просто така, за кинти.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                      Ако си мислиш, че каузата за борба с пластмасата е кауза измислена от обикновените хора, не си права. На бай лентяй като седне на фотьойла срещу телевизора не му ли набиват в канчето по три пъти на ден една кауза, той не я възприема за кауза.
                      Не можем да увредим природата или да и нарушим цикличността, чрез пластмасата.
                      Въобще не е измислена от обикновени хора, а от хора с интереси. Познавам такива хора, имам допирни точки с тях ... и не съм очарована. В момента в България по линия на европейско финансиране се усвояват милиони левове. Няма да ти разказвам за какви глупости се харчат парите, под прикритието на каузата за запазване на биологичното разнообразие
                      .
                      П.П. И значи като не увреждаме Природата с пластмасата /според теб/ може да я разхвърляме навсякъде и да правим камари с боклуци!?
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                        Мечо, този господин е просто един манипулатор. Нищо повече.
                        Като е толкова уверен в думите си, защо не спомена нищо за големите екологични НПО. Лесно е да плюеш обикновените хора, които симпатизират на някаква кауза /дали поради незнание, дали поради искрена убеденост/, обаче допре ли до тези, зад които стоят големите пари - предпочитаме да сме деликатни. Защо не спомена Грийнпийс или дори ВВФ!? Не смее, защото ако стъпи накриво, може и да няма шоу.
                        По-добре е така - да си лафи, без конкретни цифри или обвинения.

                        За мен има две възможности в отношението "Човек - природа":
                        1. Процесите в природата следват определена цикличност, без значение от това колко е участието на човека в тях. В резултат на тези процеси тя се променя и съответно ще се наложи да се променим и ние.
                        2. Процесите в природата имат определена цикличност, но под въздействието на човека тя се променя в по-кратки срокове. Тя отново ще се промени, но ние трябва да направим всичко възможно да ограничим нашето участие в тази промени.
                        Ако си мислиш, че каузата за борба с пластмасата е кауза измислена от обикновените хора, не си права. На бай лентяй като седне на фотьойла срещу телевизора не му ли набиват в канчето по три пъти на ден една кауза, той не я възприема за кауза.
                        Не можем да увредим природата или да и нарушим цикличността, чрез пластмасата.
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                          http://vbox7.com/play:298d428e

                          Изгледай клипа до края. На края се разсъждава ФИЛОСОФСКИ за пластмасата.
                          Мечо, този господин е просто един манипулатор. Нищо повече.
                          Като е толкова уверен в думите си, защо не спомена нищо за големите екологични НПО. Лесно е да плюеш обикновените хора, които симпатизират на някаква кауза /дали поради незнание, дали поради искрена убеденост/, обаче допре ли до тези, зад които стоят големите пари - предпочитаме да сме деликатни. Защо не спомена Грийнпийс или дори ВВФ!? Не смее, защото ако стъпи накриво, може и да няма шоу.
                          По-добре е така - да си лафи, без конкретни цифри или обвинения.

                          За мен има две възможности в отношението "Човек - природа":
                          1. Процесите в природата следват определена цикличност, без значение от това колко е участието на човека в тях. В резултат на тези процеси тя се променя и съответно ще се наложи да се променим и ние.
                          2. Процесите в природата имат определена цикличност, но под въздействието на човека тя се променя в по-кратки срокове. Тя отново ще се промени, но ние трябва да направим всичко възможно да ограничим нашето участие в тази промени.
                          Last edited by tnm; 31.03.2013, 15:14.
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Сега хапнах зелена салата със зелен лук и зелен чесън. И лозови сърми с ориз. Пих вода, щото забравих, че имаше останала малко боза от сутринта, в едно шише. След обед мисля по някое време да си хапна малко пушена скумрия. Само да не ме домързи да стана. Тъй хубаво съм се изтегнал и съм сложил лаптопа на тумбака.
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Като четох за даоизма и за дзен будизма и съм готов за психиатърката на Космо. Ся отсяках една слива, ама дебела, с брадва. Пък имам резачка. И с брадвата я окастрих. Ама предпочитам с брадва. Така усещам тъмните сили в себе си. Нищо поетично и философско няма в резачката.
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                                Нищо не ти е ясно. Пропуснал си думата "преработка"
                                http://vbox7.com/play:298d428e

                                Изгледай клипа до края. На края се разсъждава ФИЛОСОФСКИ за пластмасата.
                                Last edited by mechobikov; 31.03.2013, 09:39.
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X