IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
    Сеч и огън оправя храсталаците....
    Мечо, не спазваш инструкциите - поне в началото не режи високо....Имал съм доста гадни ситуации - от машината или клона да се пазя ...
    И аз вчера си поработих с кеф, но ми се развали настроението - едно бабе през две къщи се споминало...Добра жена , работила е цял живот в Народния театър. Лека и пръст...

    Чиче тая година защото беше топла зимата и плъзнаха огромно количество вируси и много народ не успяха да прескочат зимата... Гадно... Чакам в края на месеца статистиката за смъртността, но първоначалните данни пак са плашещи - починали 115 х души, родени 63 хикляди....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
      Пробвах новата резачка. Добре реже. Катурнах някое и друго дърво в изоставената градина на село. Обаче ме заваля дъжда. Главата ми се напълни със стърготини.
      Сеч и огън оправя храсталаците....
      Мечо, не спазваш инструкциите - поне в началото не режи високо....Имал съм доста гадни ситуации - от машината или клона да се пазя ...
      И аз вчера си поработих с кеф, но ми се развали настроението - едно бабе през две къщи се споминало...Добра жена , работила е цял живот в Народния театър. Лека и пръст...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
        Пробвах новата резачка. Добре реже. Катурнах някое и друго дърво в изоставената градина на село. Обаче ме заваля дъжда. Главата ми се напълни със стърготини.
        Не се притеснявай. Дъжда ще спре и ти рано или късно ще се върнеш на заниманията си наподобяваши действията на лирическия герой от "Американски психар"

        Коментар


        • Пробвах новата резачка. Добре реже. Катурнах някое и друго дърво в изоставената градина на село. Обаче ме заваля дъжда. Главата ми се напълни със стърготини.
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
            "През септември 1907 г. Нестор Махно и Валдемар Антони са арестувани. Но, полицията няма доказателства срещу тях, а и те мълчат при разпитите. Ето защо след няколко месеца в ареста са освободени. За тях полицейският комисар Караченцев казва: "Никога досега не бях виждал такава закалка. Това за мен е доказателство, че това са опасни анархисти."

            Според мен може и да не са били калени, но със сигурност са били осъзнати! А определението "опасни анархисти" е просто допълнение обусловено от тогавашната ситуация и среда. Осъзнатите и истински хора, лично според мен са такива без значение от политическата, социалната, етническата, професионалната и всякаква друга принадлежност. Ако ти самият си осъзнат те просто се разпознават толкова лесно, че всяка минута изкарана в тяхната компания, или четейки или слушайки техните слова, просто те карат да се чувстваш страхотно, и най-вече това което в действителност си, при все че доста често тези хора говорят и общуват изключително пестеливо. Обожавам да съм в команията на такива хора, и може би именно поради тази причина в голяма част от времето си, въпреки че работата ми е свързана със срещи с много на брой и различни по статус хора, аз съм сам с мислите си, с поезията или прозата на някой вдъхновяващ писател... или с вас тук във форума

            Бъдете здрави!
            Добро утро tnm
            Добро утро чета

            А поезията на истинските ХОРА, е истинска поезия:

            ПРОКЛИНАЙТЕ МЕНЯ, ПРОКЛИНАЙТЕ...
            Песня

            Проклинайте меня, проклинайте,
            Если я вам хоть слово солгал,
            Вспоминайте меня, вспоминайте,
            Я за правду, за вас воевал.

            За тебя, угнетенное братство,
            За обманутый властью народ.
            Ненавидел я чванство и барство,
            Был со мной заодно пулемет.

            И тачанка, летящая пулей,
            Сабли блеск ошалелый подвысь.
            Почему ж от меня отвернулись
            Вы, кому я отдал свою жизнь?

            В моей песни не слова упрека,
            Я не смею народ упрекать.
            От чего же мне так одиноко,
            Не могу рассказать и понять.

            Вы простите меня, кто в атаку
            Шел со мною и пулей сражен,
            Мне б о вас полагалось заплакать,
            Но я вижу глаза ваших жен.

            Вот они вас отвоют, отплачут
            И лампады не станут гасить...
            Ну, а батько не может иначе,
            Он умеет не плакать, а мстить.

            Вспоминайте меня, вспоминайте,
            Я за правду, за вас воевал...

            Нестор Иванович Махно
            1921
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Ето един достоен коментар към Прощание Славянки (оригинал) Proshanie Slavianki (original) - http://www.youtube.com/watch?v=1gxs6AyD1rI - и повод за национална гордост :

              «Проща́ние славя́нки» — русский марш, написанный в 1912—1913 годах штаб-трубачом 7-го запасного кавалерийского полка Агапкиным под впечатлением от событий Первой Балканской войны (1912—1913). Нисколько не потеряв своей популярности за прошедшие годы, по существу является национальным маршем, символизирующим проводы на войну, военную службу или в дальнее путешествие. За рубежом является одной из самых узнаваемых музыкальных эмблем Российской империи, Советского Союза и Российской Федерации
              Относно Първата Балканска война,да припомним от уйкипедията (от руски,че е по-пълна... и достоверна ...):

              ...К началу Первой Балканской войны у Болгарии появилась полноценная военная авиация. Первые военно-воздушные подразделения возникли ещё в 1906 году. К началу войны Болгария располагала аэростатом «София-1» и одним баллоном типа «Годар»[8]. Кроме того, у Российской империи болгары закупили 14 аэропланов, ещё 9 было куплено в странах Западной Европы. В связи с тем, что в стране совсем не было профессиональных лётчиков, вместе с аэропланами из России прибыли пилоты-добровольцы. Таким образом, болгарское командование приняло решение сформировать подразделения военной авиации[8]. Чтобы не зависеть от российских пилотов, в страны Западной Европы на обучение были посланы 13 пилотов-болгар, 6 механиков и 2 баллониста.

              Обучение длилось долго, и к началу Первой Балканской войны ни одно из авиационных подразделений не было сформировано. Несмотря на это, болгарские аэропланы принимали участие в широкомасштабных военных действиях и операциях. 1-е АО (авиационное образование) было сформировано только в первые месяцы войны...... В это подразделение входили иностранные самолёты марок Albatros (3 штуки), Farman (4 штуки), Voisin (1 штука), Somer (1 штука), Sikorsky (1 штука), Bristol (1 штука), Nieuport (2 штуки) и Blerio (10 штук)[9]. На всём Балканском полуострове военно-воздушные силы, оснащённые летательными аппаратами последних моделей, имелись только у Болгарии. Ни другие страны Балканского союза, ни Турция не могли позволить себе такое количество самолётов.
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • "През септември 1907 г. Нестор Махно и Валдемар Антони са арестувани. Но, полицията няма доказателства срещу тях, а и те мълчат при разпитите. Ето защо след няколко месеца в ареста са освободени. За тях полицейският комисар Караченцев казва: "Никога досега не бях виждал такава закалка. Това за мен е доказателство, че това са опасни анархисти."

                Според мен може и да не са били калени, но със сигурност са били осъзнати! А определението "опасни анархисти" е просто допълнение обусловено от тогавашната ситуация и среда. Осъзнатите и истински хора, лично според мен са такива без значение от политическата, социалната, етническата, професионалната и всякаква друга принадлежност. Ако ти самият си осъзнат те просто се разпознават толкова лесно, че всяка минута изкарана в тяхната компания, или четейки или слушайки техните слова, просто те карат да се чувстваш страхотно, и най-вече това което в действителност си, при все че доста често тези хора говорят и общуват изключително пестеливо. Обожавам да съм в команията на такива хора, и може би именно поради тази причина в голяма част от времето си, въпреки че работата ми е свързана със срещи с много на брой и различни по статус хора, аз съм сам с мислите си, с поезията или прозата на някой вдъхновяващ писател... или с вас тук във форума

                Бъдете здрави!
                Last edited by kev; 06.04.2013, 21:22.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Линкът е добър!

                  С изключение единствено на факта,че най-многобройна белогвардейска емиграция има в Сърбия....В Белград в църквата"Св.София" е погребан Генерал Барон Врангел (известен сред болшевиките като Черния Барон - http://www.youtube.com/watch?v=OiSlgCBpEFM.....)....

                  Махно виждам че е погребан в Пер-Лашез,но основната руска емиграция намира вечен покой в Сент-Женевиев дьо Буа :

                  Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                  Коментар


                  • http://ikonomov.a-bg.net/mahno.html
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                      ....изгледа ли филмите за Хрушчов?....
                      Да - още тогава! Но не споделих.....

                      И там има доста заблуди - в смисъл,около фигурата на Хрушчов....Но в момента той тепърва предстои,може би и поради факта че е на по-заден исторически план,управлявал е по-кратко и съответно заслугите му са по-малки.....

                      В момента се възстановява най-доброто от Сталин - за тия след него има Време и Хора,които да ги реабилитират:

                      Указ 294 - 29.03.2013 - «Об установлении звания Героя Труда Российской Федерации»

                      В целях повышения общественной значимости и престижа самоотверженного и добросовестного труда постановляю:

                      1. Установить звание Героя Труда Российской Федерации для присвоения гражданам Российской Федерации за особые трудовые заслуги перед государством и народом, связанные с достижением выдающихся результатов в государственной, общественной и хозяйственной деятельности, направленной на обеспечение благополучия и процветания России.

                      2. Утвердить прилагаемые:

                      а) Положение о звании Героя Труда Российской Федерации;

                      б) описание знака особого отличия – золотой медали «Герой Труда Российской Федерации»;

                      в) рисунок знака особого отличия – золотой медали «Герой Труда Российской Федерации»;

                      г) образец бланка Грамоты о присвоении звания Героя Труда Российской Федерации;

                      д) образец бланка удостоверения Героя Труда Российской Федерации
                      .

                      ...............................................
                      ..............................................

                      5. Знак особого отличия – золотая медаль «Герой Труда Российской Федерации» носится на левой стороне груди выше других государственных наград Российской Федерации и государственных наград СССР и располагается после знака особого отличия – медали «Золотая Звезда» Героя Российской Федерации.

                      .
                      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                      Коментар


                      • За страдащите по соца

                        Светъл Пример (1976) - Целия Филм

                        Коментар


                        • Спарт, изгледа ли филмите за Хрушчов? Имаше един момент- с въвеждане на модерно птицевъдство. Пълно фиаско. Кадрите "решават" всичко. "Кът, кът, кът! ..Кой ял- ял! "

                          Коментар


                          • Aбсурдната полит коректност по отношение не само на холокост, а и по други въпроси- примерно ислям, напомня на тъмните векове. Когато това се случва в европейски страни, а не в азиатски бандустан, си е повече от тревожно.
                            Ако се прехвърлим в нашата си действителност, и по-точно- шоуто на плевенския рунгел- там спокойно може да се окарикатурява православието, но в никакъв случай- останалите религии или другите християнски деноминации.

                            Коментар


                            • Наистина Ревизионистите на Холокоста са преследвани в цял свят,а офисите им нееднократно са подлагани на палежи и взривявания,като резултатите от разследването на тези деяния,разбира се е никакъв!

                              Ето откъде идват "доказателствата" на Нюрнбергския процес - между другото показанията на Рудолф Хес (SS-Wirtschafts-Verwaltungs-Hauptamt (WVHA)=> в превод' Главно-административно-стопанско управление на СС' - са абсолютно фалшифицирани :

                              .. Стенограмма заседания Международного военного трибунала от 29 ноября 1945 г.

                              ПРЕДСТАВЛЕНИЕ ФИЛЬМА "КОНЦЕНТРАЦИОННЫЕ ЛАГЕРЯ" В КАЧЕСТВЕ ДОКАЗАТЕЛЬСТВА

                              Роберт X. Джексон - Главный обвинитель от Соединенных Штатов

                              «Это - официальный документальный отчет, составленный основании кинематографической съемки, произведенной военными кинооператорами союзных армий по мере продвижения в глубь Германии. Эти фильмы были сняты во исполнение приказа генерала Д' Д. Эйзенхауэра, верховного главнокомандующего союзными экспедиционными силами.

                              Г-н Додд: Обвинение от имени Соединенных штатов представляет Трибуналу, с его разрешения, документальный фильм о концентрационных лагерях.

                              Я ссылаюсь на документ N 2430-ПС касающийся документального фильма «Нацистские концентрации- лагеря», и на письменные показания, данные под присягой капитаном З-го ранга Донованом, подполковником армии Соединенных Штатов Америки Джорджем Стивенсом, лейтенантом Келлогом и полковником Эриком Тибольдом.

                              Письменные показания подполковника Стивенса и лейтенанта Келлога содержатся и в самом фильме, и поэтому они войдут в записи протоколов суда.

                              Мы намереваемся показать, что концентрационные лагеря были неотделимой частью всей нацистской системы правления (что скрывалось за официальными страницами «Рейхсгезеттблатт» - свода имперских законов).

                              Мы намерены доказать, что каждый из этих подсудимых знал о существовании концентрационных лагерей.

                              Письменное свидетельство, данное под присягой

                              Я, Джордж С. Стивенс, подполковник армии Соединенных Штатов Америки, настоящим удостоверяю, что:

                              I. С 1 марта 1945r. по 8 мая 1945г. я находился на действительной службе в корпусе связи армии Соединенных Штатов при Верховном Командовании союзными экспедиционными силами, и в мои официальные обязанности входило руководство киносъемкой нацистских концентрационных лагерей и лагерей военнопленных в том виде, в каком они находились при занятии их союзными войсками .

                              2. Документальные кинофильмы, которые будут показаны вслед за этим, были сняты группами официальных союзных кинооператоров во время исполнения служебных обязанностей, причем каждая группа состояла из военнослужащих под руководством уполномоченного на то офицера. В той степени, насколько мне это известно, и согласно моему твердому убеждению я заявляю, что эти фильмы представляют собой правдивое воспроизведение отдельных лиц и сцен, которые были засняты. Они не подвергались никаким изменениям или поправкам с того момента, как они были засняты. Сопровождающий их дикторский текст представляет собой правдивое описание фактов и обстоятельств, при которых эти фильмы и засняты.

                              (Подпись) Джордж С. Стивенс, подполковник армии Соединенных Штатов Америки. Приведен мною к присяге 2 октября 1945 г.

                              Джеймс Б. Донован, капитан З-го ранга, резерв военно-морского флота Соединенных Штатов Америки

                              Письменное свидетельство, данное под присягой

                              Я, Е. Р. Келлог, лейтенант военно-морского флота Соединенных Штатов Америки, настоящим свидетельствую, что:

                              1. С 1929 года по 1941 год я служил в киностудии «Двадцатый Век-Фокс» в Голивуде, в Калифорнии, в качестве заведующего съемочной группой и хорошо знаком с техникой киносъемки. С 6 сентября 1941 г. и по настоящее время, то есть до 27 августа 1945 г., я состоял на действительной службе в военно-морском флоте Соединенных Штатов Америки. Я тщательно просмотрел документальный кинофильм, который будет показан вслед за этим аффидевитом, и я удостоверяю, что все кадры, выбранные из подлинных негативов, не были ретушированы, искажены или каким-нибудь иным образом изменены и являются точной копией подлинников, хранящихся в архивах корпуса связи армии Соединенных Штатов Америки. Вышеуказанные выбранные кадры включают 6000 футов кинопленки, выбранных из 80 000 футов кинопленки с заснятыми кадрами, которые все были мною просмотрены и которые все являются близкими по содержанию к вышеназванным выбранным

                              (Подпись) Е. Р. Келлог, лейтенант военно-морского флота Соединенных Штатов Америки.

                              Приведен мной к присяге 27 августа 1945 г. Джон Форд, капитан военно-морского флота Соединенных Штатов Америки....
                              А ето как официално е представена реакцията на подсъдимите - тълкуванието й, разбира се не е в тяхна полза :

                              ..Этот тот самый фильм, который не могли смотреть даже закоренелые преступники, сидящие на скамье подсудимых: они опускали головы и закрывали глаза. Геринг чуть не зарыдал, закрыв лицо руками. Ничего, оказывается, он про это не знал..
                              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                              Коментар


                              • Я В БОЙ БРОСАЛСЯ С ГОЛОВОЙ...

                                Я в бой бросался с головой,
                                Пощады не прося у смерти,
                                И не виновен, что живой
                                Остался в этой круговерти.

                                Мы проливали кровь и пот,
                                С народом откровенны были.
                                Нас победили. Только вот
                                Идею нашу не убили.

                                Пускай схоронят нас сейчас,
                                Но наша Суть не канет в Лету,
                                Она воспрянет в нужный час
                                И победит. Я верю в это!

                                1921
                                Нестор Иванович Махно
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X