IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първият знак, че започваш да разбираш живота, е желанието да умреш!

    Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
    За самотата:

    "Никога не съм бил самотен. Стоял съм в една стая, изпитвайки самоубийствени пориви. Бил съм депресиран. Чувствал съм се ужасно - ама ужасно извън всякакви общоприети представи - но никога не съм чувствал, че другият човек би могъл да влезе в тази стая и да излекува това, което ме мъчи .. или че определен брой хора могат да влязат в тази стая и да променят нещо. С други думи, самотата е нещо, което никога не ме е притеснявало, защото аз винаги съм имал онази особена краста да бъда сам. Случвало се е на партита или на стадиони, пълни с ликуващи хора, да изпитам самота. Тук ще цитирам Ибсен, "Най-силните хора са най-самотни". Никога не съм си мислил, "Ех сега ако дойде една красива блондинка и ме изчука/ало-о, Смонафт!/, да потърка топките ми и ще се почувствам много добре". Не, това няма да помогне. Знаете как мисли масата "Уау, днес е петък вечер, какво ще правим. Няма просто да стоим тук, нали? "Всъщност, да, ще стоя. Защото навън реално няма нищо. Това е пълна глупост. Глупави хора се смесват с други глупави хора. Да ги оставим да глупеят заедно. Никога не ме е тормозела нуждата да се хвърля във вечерта. Аз се криех в баровете, защото не исках да се крия във фабриките. Това е всичко. Съжалявам за всички тези милиони хора, но аз никога не съм бил самотен. Аз харесвам себе си. Аз съм най-добрата форма за развлечение, с която разполагам. Да пием още вино!"



    Коментар


    • “Много е лесно да си гений на 22 – големият зор започва като наближиш 30+″
      Ч.Б.





      ..............................................
      С най-добри носталгии към Темидчето.

      Коментар


      • ЗА АЛКОХОЛА
        Алкохолът е едно от най-великите неща на този свят, поне според мен. За повечето хора той може да е пагубен, но аз съм друг случай. Написал съм най-добрите си работи под въздействието на алкохола.

        Алкохолът е може би едно от най-великите неща, които са се случвали на този свят...заедно с мен. Да, това са две от най-великите събития, които Земята познава. И затова...ние вървим заедно. Алкохолът е изключително деструктивен за повечето хора. Аз просто съм изключение от това. Всичко, което съм създал в моята работа, съм създал докато съм бил пиян. Дори с жените, Шон, винаги съм бил сдържан в любовния акт, но алкохолът ми помогна да бъда по-освободен сексуално. Той е облекчение, тъй като по принцип аз съм срамежлив, дръпнат човек, но алкохолът ми позволява да бъда онзи герой, който крачи из времето и пространството, правейки всички тези дръзки неща...Така че аз го харесвам..Да!




        ЗА ЖЕНИТЕ
        Жените са като машини за оплакване. Все мъжете са им виновни. Мислят се за незаменими. Там им е проблемът. Когато една жена ме вбеси, пращам я по дяволите. Качвам се в колата и заминавам. Където и да е.

        ЗА ПИСАНЕТО
        Никога не пиша през деня. То е като да се разхождаш гол в голям магазин. Всички те гледат. Но нощем... тогава е времето на магиите.

        "Когато пиша къс разказ, аз го пиша от гледната точка на изнасилвач, който изнасилва малко момиченце. И хората ме обвиняват за това. Интервюирали са ме и питат: "Обичате ли да изнасилвате малки момиченца?", А аз отговарям: "Естествено, че не. Аз фотографирам живота. "

        "Докарвал съм си неприятности с много от моите писания. От друга страна, неприятностите продават повече книги. Но, в крайна сметка, когато пиша, аз пиша заради себе си. (Дърпа продължително от цигарата си) Така си е. "Дръпката" си е за мен, а пепелта е за пепелника .. именно това е публикуването."

        "Сигурен съм, че докато бях в колежа, някои професори
        се страхуваха от мен или поне предпочитаха,
        да не бъда в техните класове.
        лицето ми беше грубо и с белези
        и седях отпуснат и изгърбен,
        махмурлия и опасен.
        не си купувах книги и не учех.
        бях арогантен и луд и всяка вечер пиех и се биех."

        "Дори само да живееш, преди да умреш, пак не е лесно."

        "Любовта се издържа, но само ако можеш да се справиш с психическото напрежение. Когато си влюбен, все едно се опитваш да носиш на гръб пълна кофа с лайна, докато прекосяваш пълноводна река от пикня."

        /http://www.youtube.com/watch?v=yRQ0auBYYOQ


        /


        Покажете ми един човек, който живее сам и има постоянно чиста кухня и 8 от 9 пъти,аз ще ви покажа един човек изпълнен с мерзости, вместо с духовни качества.

        Задникът е лицето на душата на секса.


        Лудите и пияниците са последните светци на тази епоха.





        http://www.youtube.com/watch?v=3pg5ngUujVQ
        Last edited by sergo; 09.04.2013, 17:44.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
          Ти недей да си правиш бъзик с мен, а сподели веднага какво е точно усещането, когато си дадеш сметка, че си хванала кормилото, или лоста за управление здраво в ръцете си..., както и - какви точно техники използваш, за да предотвратиш изплъзването на хванатото от теб кормило от ръцете ти...
          Опа, това на заповед ми мяза.
          Аз на себе си не заповядвам, на другите още по-малко.
          Затова ше замоля за резонансно отношение.
          Иначе за кормилото всички сме се захванали, но.....
          въпросът е накъде управляваме?
          Ако вечно сме срещу течението и постоянно се борим с някакви несъществуващи вълни, мисля, че кормилото ни бяга. Лично аз не го стискам здраво, а търпеливо, защото не е нужно в кротките води голяма сила.
          Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

          Коментар


          • Бъди добър

            От нас винаги се иска
            да разбираме
            гледната точка на другия
            без значение колко
            остаряла
            глупава или
            противна

            от човек очакват
            да гледа
            на тяхната тотална грешка
            на тяхното пропиляване на живот
            с добрина
            особено
            ако са възрастни

            но старостта е сбора
            от нашите действия
            те са остарели
            зле
            защото са живели
            извън фокус
            отказали са да видят

            не тяхна вина?

            чия вина?
            моя?

            от мен се иска да крия
            своята гледна точка
            от тях
            заради страх от техния
            страх

            старостта не е престъпление

            но позорът
            от съзнателно
            пропилян живот

            сред толкова много
            съзнателно
            пропилени животи.


            Превод: хелена

            Коментар


            • За самотата:

              "Никога не съм бил самотен. Стоял съм в една стая, изпитвайки самоубийствени пориви. Бил съм депресиран. Чувствал съм се ужасно - ама ужасно извън всякакви общоприети представи - но никога не съм чувствал, че другият човек би могъл да влезе в тази стая и да излекува това, което ме мъчи .. или че определен брой хора могат да влязат в тази стая и да променят нещо. С други думи, самотата е нещо, което никога не ме е притеснявало, защото аз винаги съм имал онази особена краста да бъда сам. Случвало се е на партита или на стадиони, пълни с ликуващи хора, да изпитам самота. Тук ще цитирам Ибсен, "Най-силните хора са най-самотни". Никога не съм си мислил, "Ех сега ако дойде една красива блондинка и ме изчука/ало-о, Смонафт!/, да потърка топките ми и ще се почувствам много добре". Не, това няма да помогне. Знаете как мисли масата "Уау, днес е петък вечер, какво ще правим. Няма просто да стоим тук, нали? "Всъщност, да, ще стоя. Защото навън реално няма нищо. Това е пълна глупост. Глупави хора се смесват с други глупави хора. Да ги оставим да глупеят заедно. Никога не ме е тормозела нуждата да се хвърля във вечерта. Аз се криех в баровете, защото не исках да се крия във фабриките. Това е всичко. Съжалявам за всички тези милиони хора, но аз никога не съм бил самотен. Аз харесвам себе си. Аз съм най-добрата форма за развлечение, с която разполагам. Да пием още вино!"



              Коментар


              • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                Е, както ти се чини, така да биди.


                Ти недей да си правиш бъзик с мен, а сподели веднага какво е точно усещането, когато си дадеш сметка, че си хванала кормилото, или лоста за управление здраво в ръцете си..., както и - какви точно техники използваш, за да предотвратиш изплъзването на хванатото от теб кормило от ръцете ти...
                If something inspires you, follow it! Henry Ford

                Коментар


                • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                  Без да съм гледал тоя "Сблъсък" - "Н.Н.Н." - ми се чини в превод - да означава: "Ногу Напред и Нагоре"...
                  Е, както ти се чини, така да биди.
                  Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                    Абе,
                    ше се осъзнаем.
                    Както казват И. и А. в Сблъсък-
                    Н. Н. Н.
                    Без да съм гледал тоя "Сблъсък" - "Н.Н.Н." - ми се чини в превод - да означава: "Ногу Напред и Нагоре"...
                    If something inspires you, follow it! Henry Ford

                    Коментар


                    • Мое па да бичи дърва на комшията.
                      Или е изтървал на марока синджиря?



                      It's possible to love a human being if you don't know them too well.
                      Read more at

                      Some people never go crazy, What truly horrible lives they must live.

                      Joan of Arc had style. Jesus had style.

                      If you're losing your soul and you know it, then you've still got a soul left to lose.

                      Humanity, you never had it to begin with.

                      Bad taste creates many more millionaires than good taste.


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                        Ха здравейте отново!

                        Бат' Серго, те доста от неговите мисли са свързани пряко или косвено с алкохола, ма ти гледам не цитираш такива, сигурно щото по тоя начин не мое прикоткаш Мечо, и да ти кажа добре си се ориентирал
                        Иначе наистина има какво да се прозре и осмисли в тях, най-вече защото са писани без каквато и да е комерсиална цел или велика идея, а просто са израз на вътрешното състояние и чувствата на един осъзнат човек.

                        Айде, от мен приятен остатък от деня, а довечера може да си кажем по едно искрено "Наздраве"

                        Ти не обеща ли да си кютиш?
                        Разбишка ми масрафа!
                        Сто на сто керизи изпод кърмата.
                        Last edited by sergo; 09.04.2013, 15:19.

                        Коментар


                        • Абе,
                          ше се осъзнаем.
                          Както казват И. и А. в Сблъсък-
                          Н. Н. Н.
                          Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                          Коментар


                          • Ха здравейте отново!

                            Бат' Серго, те доста от неговите мисли са свързани пряко или косвено с алкохола, ма ти гледам не цитираш такива, сигурно щото по тоя начин не мое прикоткаш Мечо, и да ти кажа добре си се ориентирал
                            Иначе наистина има какво да се прозре и осмисли в тях, най-вече защото са писани без каквато и да е комерсиална цел или велика идея, а просто са израз на вътрешното състояние и чувствата на един осъзнат човек.

                            Айде, от мен приятен остатък от деня, а довечера може да си кажем по едно искрено "Наздраве"
                            Last edited by kev; 09.04.2013, 15:10.

                            Коментар


                            • Нѐма се обади хайвазина!
                              О̀ти е фана̀л у̀плах.
                              Са мисли отдѐка ке му го накаканѝжем.

                              Май трѐбе да пусна още мърцина?



                              За смелостта:
                              "На повечето тъй наречени смели хора им липсва въображение. Сякаш те не могат да схванат какво би се случило ако нещо се обърка. Истински смелите превъзмогват своето въображение и правят това, което трябва."

                              За вярата:
                              "Вярата е нещо хубаво за онези, които я имат. Само не я приписвайте на мен. Имам повече вяра в моя водопроводчик, отколкото във вечното съществуване. Водопроводчиците вършат добра работа. Благодарение на тях лайната се оттичат в канала."

                              За Красотата:
                              "Няма такова нещо като красота, особено в човешкото лице ... това, което наричаме физиономия. Всичко това е математическо и въображаемо подреждане на черти. Сякаш, ако носът не изпъква твърде много, страните на лицето са пропорционални и в крак с модата, ако меките части на ушите не са достатъчно големи, ако косата е твърде дълга ... Това е някакъв обобщителен мираж. Хората считат дадени физиномии за красиви, но всъщност в крайна сметка те не са. Това е нулево математическо уравнение. "Истинската красота" идва, съвсем естествено, от характера. А не в зависимост от начина, по който веждите са оформени. Та, относно многото жени, за които са ми казвали, че са красиви .. по дяволите, гледайки ги е все едно да гледаш в чиния със супа."



                              За грозотата:
                              "Няма такова нещо като грозота. Уродливост има, но повърхностна "грозота" не съществува. Казах."


                              "Лошият вкус създава много повече милионери, отколкото добрия такъв."
                              Last edited by sergo; 09.04.2013, 15:22.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
                                Иска ми се, мислиш, че не ми се иска ли?
                                Ама много ми се иска, но тази цел се постига малко бавно, поетапно,
                                с научаване първо и най- важно за мен, да поемаме отговорност за постъпките си,
                                а не както винаги е най- удобно-ти си виновен за всичките ми неудачи!

                                И затова, преди да вземем кормилото на властта, ще се наложи да вземем кормилото на собствения ни живот.
                                ОчевАдно - съществува ТРЕТА ГРУПА - групата на колебаещите се между двете крайности /на тия, които са "взели" кормилото, лоста и каквото там... и тия, които не са го "взели" в ръцете си.../

                                Третата група последователно, бавно и методично, след като са се потопили във водовъртежа на съзнателния си живот, си задават винаги тоя жизнено-важен въпрос: "Аджеба, дали вече съм си взела кормилото в ръцете, или това все още не ми се е случило, но ако се е случило - по какви точно признаци да разбера, че съм го хванала..., пустото му кормило, лост и т.н..."
                                If something inspires you, follow it! Henry Ford

                                Коментар

                                Working...
                                X