IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
    Горното е от вида: "Мижи - да те лажим!"......

    ...колкото по-добре "се научим" да "управляваме" себе си /визирам хората, които се намират в тоя форум, без изключение ..., не правя четки.../ - толкова по-разочаровани ще излизаме от "битката" - да изберем някого да ни управлява. Това не е валидно в един-единствен случай: когато нас са ни избрали да управляваме.

    На какво се дължи това "дефазиране" в компетенциите във всеки следващ момент? Да "погъделичкам" малко самочувствието на съфорумците, де: ами, именно на това се дължи - че всички тук тотално превъзхождаме всяка следваща пасмина, която се вреди на "кормилото на властта" - и получи вота ни да ни управлява...

    Кратко и ясно!

    Иска ми се, мислиш, че не ми се иска ли?
    Ама много ми се иска, но тази цел се постига малко бавно, поетапно,
    с научаване първо и най- важно за мен, да поемаме отговорност за постъпките си,
    а не както винаги е най- удобно-ти си виновен за всичките ми неудачи!

    И затова, преди да вземем кормилото на властта, ще се наложи да вземем кормилото на собствения ни живот.
    Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
      А докато Мечо доди, ще подам едно цитатче от един негов съмишленик, което много ми хареса.

      "Това е парадоксът. Как можем да се самоуправляваме като група и общност, ако не можем да управляваме себе си?

      Самоуправление преди всичко означава, зрелостта и умението да управляваш себе си?

      Тук се пропуква пряката демокрация. Нека честно да се изправим пред проблема, защото именно това е причината да не успяваме, а не световната конспирация.

      Пряката демокрация се пропуква на нивото на личното самоуправление. Това е проблем на хоризонталното движение в пряко-демократичния процес.

      Това, върху което трябва да се фокусираме в момента не е толкова визията за пряко-демократични обществени структури, колко върху живата тъкан на емоционално интелигенетно партисипативно участие и лидерство.

      Трябва да започнем от образоване в социални умения."

      http://rumeon.wordpress.com/2013/04/...1%80/#comments

      Горното е от вида: "Мижи - да те лажим!"......

      ...колкото по-добре "се научим" да "управляваме" себе си /визирам хората, които се намират в тоя форум, без изключение ..., не правя четки.../ - толкова по-разочаровани ще излизаме от "битката" - да изберем някого да ни управлява. Това не е валидно в един-единствен случай: когато нас са ни избрали да управляваме.

      На какво се дължи това "дефазиране" в компетенциите във всеки следващ момент? Да "погъделичкам" малко самочувствието на съфорумците, де: ами, именно на това се дължи - че всички тук тотално превъзхождаме всяка следваща пасмина, която се вреди на "кормилото на властта" - и получи вота ни да ни управлява...

      Кратко и ясно!
      If something inspires you, follow it! Henry Ford

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mia11 Разгледай мнение
        А докато Мечо доди, ще подам едно цитатче от един негов съмишленик, което много ми хареса.

        "Това е парадоксът. Как можем да се самоуправляваме като група и общност, ако не можем да управляваме себе си?

        Самоуправление преди всичко означава, зрелостта и умението да управляваш себе си?

        Тук се пропуква пряката демокрация. Нека честно да се изправим пред проблема, защото именно това е причината да не успяваме, а не световната конспирация.

        Пряката демокрация се пропуква на нивото на личното самоуправление. Това е проблем на хоризонталното движение в пряко-демократичния процес.

        Това, върху което трябва да се фокусираме в момента не е толкова визията за пряко-демократични обществени структури, колко върху живата тъкан на емоционално интелигенетно партисипативно участие и лидерство.

        Трябва да започнем от образоване в социални умения."

        Според мен това не е достатъчно.
        Продължавам да цитирам оня, от който са ашландисали/ по купечки - клонирали/ нашия Мечо:

        "Започвате спасяването на света от спасяването на един човек в даден момент, всичко останало е грандиозен романтизъм или политиката."

        Коментар


        • А докато Мечо доди, ще подам едно цитатче от един негов съмишленик, което много ми хареса.

          "Това е парадоксът. Как можем да се самоуправляваме като група и общност, ако не можем да управляваме себе си?

          Самоуправление преди всичко означава, зрелостта и умението да управляваш себе си?

          Тук се пропуква пряката демокрация. Нека честно да се изправим пред проблема, защото именно това е причината да не успяваме, а не световната конспирация.

          Пряката демокрация се пропуква на нивото на личното самоуправление. Това е проблем на хоризонталното движение в пряко-демократичния процес.

          Това, върху което трябва да се фокусираме в момента не е толкова визията за пряко-демократични обществени структури, колко върху живата тъкан на емоционално интелигенетно партисипативно участие и лидерство.

          Трябва да започнем от образоване в социални умения."

          http://rumeon.wordpress.com/2013/04/...1%80/#comments
          Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

          Коментар


          • Ето и малко джокери за Мечето, от мое и да се не сети:

            "Разликата между демокрацията и диктатурата е, че при демокрацията гласуваш първо и след това получаваш заповеди, докато при диктатурата не си губиш времето с гласуване."

            "ВИНАГИ важните неща са очевидните неща, които никой никога не казва. "

            За цинизма:
            "Винаги са ме обвинявали, че съм циничен. Мисля, че цинизмът е като киселото грозде. Мисля, че цинизмът е слабост. Той казва "всичко е сбъркано". ВСИЧКО Е СБЪРКАНО! Сещаш ли се? Това не е правилно, онова не е правилно. Цинизмът е онази слабост, която не позволява на хората да се приспособят към онова, което се случва в момента. Да, цинизмът определено е слабост, точно както оптимизмът. "Слънцето грее, птичките пеят, така че усмихнете се." Това също са пълни глупости. Истината е някъде по средата. Каквото е, такова. Ако не си готов да го приемеш ... толкова по-зле."

            За конвенционалния морал:
            "Може и да не съществува ад, но онези, които съдят, може и да създадат такъв. Мисля, че хората са преучени. Те са получили твърде много учене по всичко. Трябва да откриваш нещата по това какво се случва на теб самия, според това как ти реагираш. Тук ще ми се наложи да използвам един странен термин .. "Добро". Не знам откъде идва, но усещам, че има една тенденция към добро, заложена във всеки от нас. Аз не вярвам в Бог, но вярвам в тази доброта, която е като тръба, която минава през телата ни. Тя може да бъде подхранвана. Винаги е магия, когато на една задръстена магистрала, непознат човек ти прави място, за да се престроиш в друга лента .. това ти дава надежда."

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
              Бат' Серго, не си прав бря. Не го подлъзвам, даже напротив - с първия цитат просто потвърдих част от това което Мечо е написал, по-точно втората част
              Иначе според мен тук врагове няма, просто 'ората дет от време на време списваме в темата просто сме преминали вече през тоя начин на мислене: враг-свой, добър-зъл, кой е по-по-най и т.н. Тука мисля че гледаме на нещата под малко по-друг ъгъл и търсим.... какво търсим, ба' ли ма...му, ама си струва поне заради чувството и атмосферата

              Ти сега да траеш!
              Нема ти позвола се измъкнеш по терлици!
              И да да следиш............................
              .......................
              Пък чак тогаз ми речи дет не съм прав.
              И ми фърли една плюнка................

              Коментар


              • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                Извинен си..., опитах да стигна до скритото решение по пътя на прекалено елементарна логика /която може да доведе и до по-сериозни грешки/: дамата е пуснала задачка-закачка към някого - именно в определена тема...... /т.е. - дори да предполага, че "онзи" може да е на "30-", то тя използва четената тема от "30+", като не е отворила нова тема, предназначена за възрастта "30-" /
                Ааааа ... ясно...
                Аз мислех, че има нещо наистина мисловно скрито ...
                Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                Коментар


                • Бат' Серго, не си прав бря. Не го подлъзвам, даже напротив - с първия цитат просто потвърдих част от това което Мечо е написал, по-точно втората част
                  Иначе според мен тук врагове няма, просто 'ората дет от време на време списваме в темата просто сме преминали вече през тоя начин на мислене: враг-свой, добър-зъл, кой е по-по-най и т.н. Тука мисля че гледаме на нещата под малко по-друг ъгъл и търсим.... какво търсим, ба' ли ма...му, ама си струва поне заради чувството и атмосферата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                    Извиняаам са, ама кък определихте възрастта на абоната ?

                    Извинен си..., опитах да стигна до скритото решение по пътя на прекалено елементарна логика /която може да доведе и до по-сериозни грешки/: дамата е пуснала задачка-закачка към някого - именно в определена тема...... /т.е. - дори да предполага, че "онзи" може да е на "30-", то тя използва четената тема от "30+", като не е отворила нова тема, предназначена за възрастта "30-" /
                    If something inspires you, follow it! Henry Ford

                    Коментар


                    • Мечо-о-о,
                      ...................
                      Мечо!
                      Ма виж как Кева те подхлъзва, пък ти воопще се не усещаш!

                      Бъзика си те така издълбоко, че цяла заран цвиля от злорадство.
                      Пък сега се чудих коя страна да зема и реших да е твоята. Щото мискина му с мискин доста интелекуртен е бил, а се е затурвал пред нази.
                      Което отсекаде си е политически некоректно.

                      Де да видим дали ще се усетиш?

                      ..................................
                      Ма варкай, докле врагите ти не са те налазили.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                        А аз мисля, че вече те е намерил, щом си решила скритото условие - да определиш и възрастта му - 30+...остана по-лесното решение - да намериш и телефона му...

                        Той чака очевидно и да вземеш решението да му се обадиш, след правилното решение......, абе - върло пасивен елемент...

                        Да не забравиш да ни уведомиш за крайният резултат!
                        Извиняаам са, ама кък определихте възрастта на абоната ?
                        Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от trujusfre Разгледай мнение
                          Хаха този и на 30+ ще си остане ерген..
                          А аз мисля, че вече те е намерил, щом си решила скритото условие - да определиш и възрастта му - 30+...остана по-лесното решение - да намериш и телефона му...

                          Той чака очевидно и да вземеш решението да му се обадиш, след правилното решение......, абе - върло пасивен елемент...

                          Да не забравиш да ни уведомиш за крайният резултат!
                          If something inspires you, follow it! Henry Ford

                          Коментар


                          • Хаха този и на 30+ ще си остане ерген..
                            Attached Files
                            платформа за инвалиди

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                              Проблема не са самите факти, а забраната да се разсъждава за тях. Ти Вал си на страната на тези, които забраняват да се разсъждава за фактите. Когато обаче мнението ти се различава от тяхното, търсиш аргументи в своя защита. Ти не знаеш, като Мечо, че няма смисъл да търсиш аргументи, защото никой не е настроен да те слуша. По добре измучи едно мууу - ууу и запрегни конете в тачанката.
                              “Some people like what you do, some people hate what you do, but most people simply don’t give a damn.”

                              “We are here to laugh at the odds and live our lives so well that Death will tremble to take us.”

                              Ч.Б.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                                шегувам се
                                иначе ако е стабилизирано
                                и няма достъп на кислород
                                става номера за известно време
                                Миналото лято изнамерихме в избата незнайно как забравени, няколко бутилки бяло вино от червено грозде /така ги определи по-едрата 1/3 от от фамилията/, реколта 1996 година. Да ти кажа, много добра си беше напитката.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X