IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
    Ако може да внесеш малко повече информация относно подпукването!? Да не храня някакви напразни надежди ми е думата
    "Във теб мъжете са симпатяги, родени само за тояги
    във теб жените са тъй красиви родени само за любов"

    Песен за Провадия
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
      А тъй ви искам. Тихи и кротки. А някой е казал нещо, а съм го (я) ПОДПУКАЛ
      Ако може да внесеш малко повече информация относно подпукването!? Да не храня някакви напразни надежди ми е думата
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • А тъй ви искам. Тихи и кротки. А някой е казал нещо, а съм го (я) ПОДПУКАЛ
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Много якооо )

          http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater
          платформа за инвалиди

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
            Добро утро, Мечо!
            Добро утро, тайфата!


            Мечо, нали разбираш, че това, за което пишеш и говориш понякога трудно стига до хората!?
            На човек му трябва време, за да осъзнае и да приеме свободомислието и самочувствието си. Някои имат щастието да са възпитани по този начин, други са достигнали или ще достигнат до тях по трудни път. Въпрос на време е да те разберем

            Хубав ден на младежите и девойките!
            Разбирам. Според някои школи, то не е ясно дали въобще може да се помага на хората да се осъзнаят. Независимо дали со кротце со благо или со малко кютек. Дори и според дзен будистите не е ясно дали има полза от помагане да се достигне осъзнаване на абсолютната свобода, макар и те да са известни точно с опитите си да помагат на хората. Хермес пък директно заявява, че е безполезно да разкриваш на хората какъв е света, защото тези, които не знаят няма да ти повярват, а тези които знаят, те вече и без това знаят.
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Добро утро, Мечо!
              Добро утро, тайфата!


              Мечо, нали разбираш, че това, за което пишеш и говориш понякога трудно стига до хората!?
              На човек му трябва време, за да осъзнае и да приеме свободомислието и самочувствието си. Някои имат щастието да са възпитани по този начин, други са достигнали или ще достигнат до тях по трудни път. Въпрос на време е да те разберем

              Хубав ден на младежите и девойките!
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Добро утро tnm
                Добро утро чета

                Ами ти бе (ма). Това е много важно да го казва един човек, за да го признае бате Мечо, че има самочувствие и мисли свободно. Лъвът стои, МАМУНе, пред огледалото и вижда в огледалото коте. Хората нямат САМОЧУВСТВИЕ. Което показва, че има всичко друго между ушите им, само не и СВОБОДА. Значи, политиците ви казват от телевизора, че някои от вас не си метат у къщи, пък на други са им мръсни кухните, и видите ли това показвало, че съзнанието ви не било порасло за пряка демокрация. И вие вместо да му кажете на изруда, който си позволява да ви унижава по този начин "Ами ти бе (ма)", вие тръгвате да търсите първо вината у себе си, щото така са ви възпитавали и така са ви учили в училище. Вместо да упрегнете конете у тачанката и да атакувате сволачите, вие казвате "Ама право казва човекът, вярно че на Иван му е мръсно у кухнята, пък Кина мърлата мете у къщи по един път на сезон". Казва ви политика от телевизора, не може пряка демокрация, защото тогава ще гласуват циганите и ще стане страшно, вие вместо да го заплюете в лицето и да му кажете "Абре аланкоолу, ми ти нали с циганските гласове дойде на власт", вие вместо Лъвът ставате Котето и казвате "прав е човека, ще гласуват и циганите". И какво като гласуват и циганите. Да не би сега да не гласуват ??? Ми при пряка демокрация постоянно има избори. Това означава лошите на всички избори, да ходят с торбата у циганската махла и да раздават кинти на калпак, щото циганите иначе не гласуват.
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Бат' Серго да не се е разболял или оженил, бря?

                  К'ви са тия чиновнически писаници по никое време от 16ч до 18ч? Ърмм ...?

                  П.П. По-рано к'ва 'убава и 'арна кукавица беше.

                  Сверявах си часовника по него - кат' го прочета знаех, че вече е 5ч сутринта без да гледам и си сипвах последното, щот' дошло време за лягане. Па, ся ми развали режима - няма знам кога да си лягам.

                  Баф' ма'а ... колко коварно нещо бил животецът. До вчера отличникът на групата, а от днес двойкаджия - тц, тц, тц ...

                  Сигурно е почнал да си купува вестник "Ойларипи" на издателство Тиролски песни от Зимбабве сутрин и да обсъжда времето с комшиите от блока, докато домашните любимци чишкат на воля на 1500 м до най-близкото останало дърво в квартала, а те решават кръстословицата изодзадзе тугедър и плюнчат калема, щот' бъркат кутийките и тя все не излиза.

                  Ма, никой не се сеща да каже на комшийчето да не си простира толкоз рано прането по тениска от горния етаж. И после калемът бил виновен.

                  УжасТ ...
                  Last edited by marandi; 10.04.2013, 02:02.

                  Коментар


                  • http://vbox7.com/play:076b10312a
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • "Общо взето преекспонирането на тезата за присъщата агресивност на човека се опровергава. Съществуват и контрапримери на проява на сътрудничество състрадание и солидарност, които също са присъщи на човека. Макар и тук да става дума само за агресивността това пак навежда на мисълта, че оправданието на капиталистическите практики с "природата на човека" е невъзможно. Капитализма е следствие от действията на определени хора и то хора с поведение, което нормално се счита за осъдително. В днешно време с развитието на медиите натиска върху всички останали да признаят това поведение като приемливо не е нищо друго освен морално и духовно насилие от което човек се чувствува като "сам сред вълци" и естествено започва да действува по подобен начин. Но това поведение не е присъщо на човека. Като минимум няма доказателства за това."

                      Елиът Арънсън
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Пьотър Кропоткин през 1902 г. е стигнал до извода, че поведението на сътрудничество и взаимопомощ играе важна роля в оцеляването на много форми на живот.
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • "Софтуер на ума" Хофстеде.

                          Коментар


                          • „По рождение човек наследява биологическа същност, която ние трябва да считаме за фиксирана и неизменна, включвайки естествените пориви, които са характерни за човешкия вид. В допълнение по време на своя живот човек придобива културна същност, която усвоява от обществото чрез комуникация и много други видове влияние. Точно тази културна същност с течение на времето се променя и определя до голяма степен отношенията между индивидите в обществото. Чрез сравнително изучаване на така наречените примитивни култури, съвременната антропология ни учи, че социалното поведение на хората може силно да се мени, в зависимост от преобладаващите културни образци и типове организация на обществото.

                            Алберт Айнщайн
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Какво влагате в усещането за самота?
                              Човешко присъствие/отсъствие? Интереси- наличието им, липсата им, споделеността им? Резидънса? Комуникации и качеството им (... и количество им)?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                                Горното е от вида: "Мижи - да те лажим!"......

                                ...колкото по-добре "се научим" да "управляваме" себе си /визирам хората, които се намират в тоя форум, без изключение ..., не правя четки.../ - толкова по-разочаровани ще излизаме от "битката" - да изберем някого да ни управлява. Това не е валидно в един-единствен случай: когато нас са ни избрали да управляваме.

                                На какво се дължи това "дефазиране" в компетенциите във всеки следващ момент? Да "погъделичкам" малко самочувствието на съфорумците, де: ами, именно на това се дължи - че всички тук тотално превъзхождаме всяка следваща пасмина, която се вреди на "кормилото на властта" - и получи вота ни да ни управлява...

                                Кратко и ясно!
                                +1024
                                Така е.
                                http://www.youtube.com/watch?feature...&v=iYa19qdY-P4
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X