IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение

    Не спорим. Набивам им КАНЧЕТАТА и им ЗАБРАНЯВАМ да мислят.
    Мечка,

    внимателно вземи се охакай с фрезата по тиквата няколко пъти да не идваме ние, че не си направил ракойката още.

    И без т'ва си за подстригване вече

    П.П. Някой ден се замисли защо на смъртен акт има ЕГН, а после в удостоверението за наследници, а не номер лична карта.

    Демек, наследството ти ще го плащат после и внуците за метър на два дупка. Наближава годишнината на майка ми и за една година наближихме петцифрена сума от такси, таксички и кот' се сетиш.

    Поне всичко е платено доживотно, камера да ръгат повече от един на т'ва място и обикалях кат' идиот да ми издадат документ, че е платено всичко доживотно от счетоводството на общината, понеже на едни роднини се оказа, че 3 пъти сме плащали доживотно местата на гробовете им ( 3-ма различни роднини ) и пари още не са ни върнали от друга община Х, въпреки че им хакнахме 3 документа, че е платено за едно и също. Ако не си платиш доживотно, след 8 годинки пак ще цакаш, ако не цакаш - ще бутнат друг в същата дупка.

    Мацката от счетоводството ми се ухили и ме успокои, че в нашата община нямали такава "практика" се изрази да изнудват после роднините да кихат още и още на всеки 8 години.

    Ти си мисли, че си "свободно-блееща" (у)(ф)(с)(ъ) ... ама после и от кокалите почва 'ноу готин бизнес за държавицата ни да кихаш кат' побъркан.
    Last edited by marandi; 17.04.2013, 13:49.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
      ЕГН в система на КГБ и поради това съществува само тук и в СССР, а в Русия и до днес!

      Може би доста хора не знаят,но последната цифра (предпоследната, обозначава пола - четно число -> мъж;нечетно - жена ...) от всяко ЕГН ,е контролно число което съдържа информация с която носителят на ЕГН-то може и да не е запознат .....

      Навремето когато БГ водеше "преговори" за ЕС едно от условията по приемането ни,беше ЕГН-то да отпадне като система на отчетност за гражданите като остане само номерът на личните документи....Оказа се,че е невъзможно поради ред причини...И системата за ЕГН се запази .....Към момента няма яснота каква е давността за съхраняване на ЕГН-тата на починалите (10-20 или 50 години...всичко е по усмотрение ....) ...И не случайно на родените след 2000 г, им дават първи цифри не 00 - понеже ще съвпаднат с тези родени през 1900 г. (100% от които отдавна не са живи ) ,а някъв друг първоначален набор ор 2 цифри! ....Което значи,че информацията за родените от 1900 г. насам,се съхранява "незнайно" по какви причини като не бива да е дублира с тази на родените от 2000 година,насам.
      Мечката,

      очаквах, че ще оспами с копи/паста и не може да ми отговори на съвсем елементарен въпрос: "Защо го маркират като уфца за стригане още докато се пръкне, маркират децата му, внуците му и т.н. през ЕГН?"

      И кое му е свободното кат' са го наиграли вече още само, защото се е родил?

      "Сложни" въпроси явно задавам да се плющя ... и той ми спами пак с копи/паста на развален български

      П.П. За протокола в ЕГН ти пише и мястото къде си се родил, по-рано и етноса и т.н. "инфо". ( под място в коя болница си раждан като населено място )

      Пример за без ЕГН са Китай, понеже ги гонят да раждат по 1-2 деца макс и там масово се раждат деца без ЕГН-та, понеже си крият децата от властите - за тях можем да кажем, че са свободни.

      Рискът от такива е, че са идеални за професионални килъри или за донори на органи, щот' на практика не съществуват и никога не са живяли. Затова Азия е пълна с клиники за трансплантации и имат всякакви органи - вземат и най-евтинко в света.

      Темата е дълга - чакам Мечката най-после ще вдяне ли кое му е свободното да се родиш маркирана офца?

      Кат' му гледам (е)нтелекта, ще чатне въпроса ми към 3116 година през голямата зима
      Last edited by marandi; 17.04.2013, 13:19.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        ....

        1. Защо имаш ЕГН още като се родиш? ( единен ГРАЖДАНСКИ номер )?

        .......................

        2. Кажи ми държава в Света без ЕГН-та, дет' са "свободни" -
        ...........
        П.П. Питам: Кое ти е свободното кат' си номериран с ЕГН още докат' се пръкнеш? .....
        ЕГН в система на КГБ и поради това съществува само тук и в СССР, а в Русия и до днес!

        Може би доста хора не знаят,но последната цифра (предпоследната, обозначава пола - четно число -> мъж;нечетно - жена ...) от всяко ЕГН ,е контролно число което съдържа информация с която носителят на ЕГН-то може и да не е запознат .....

        Навремето когато БГ водеше "преговори" за ЕС едно от условията по приемането ни,беше ЕГН-то да отпадне като система на отчетност за гражданите като остане само номерът на личните документи....Оказа се,че е невъзможно поради ред причини...И системата за ЕГН се запази .....Към момента няма яснота каква е давността за съхраняване на ЕГН-тата на починалите (10-20 или 50 години...всичко е по усмотрение ....) ...И не случайно на родените след 2000 г, им дават първи цифри не 00 - понеже ще съвпаднат с тези родени през 1900 г. (100% от които отдавна не са живи ) ,а някъв друг първоначален набор ор 2 цифри! ....Което значи,че информацията за родените от 1900 г. насам,се съхранява "незнайно" по какви причини като не бива да е дублира с тази на родените от 2000 година,насам.
        Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          ....
          Браос бат МарандиЙ ...
          Твърде съм съгласен с Теб по въпроса ...
          От как избухна демокрацията, в България се провежда откровено ГРАБЕНЕ на ВСИЧКО. За сметка на НАРОДА. Разбира се ..
          Неволно, но натрапчиво иплува Вапцаров ...

          Народът прост,животът – тежък, скучен. –
          Живот без маска и без грим – озъбено, свирепо куче.

          И трябва да се бориш неуморно, и трябва да си страшно упорит,
          за да изтръгнеш от зъбите на туй настръхнало,
          вбесено псе парченце хлеб.
          ...
          Свобода ???
          Глупости !!! Единствената "свобода", която имаме, е дали да КУПИМ ПРОДУКТ от една или друга марка...
          ...
          Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
            Благодаря. Обичам сладкиш !!!

            За теб люляк !!!

            Не спорим. Набивам им КАНЧЕТАТА и им ЗАБРАНЯВАМ да мислят.
            Мдъъ, ароматите на пролетта започват да се усещат, Пан!
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
              Добро утро, Мечо!
              Добро утро, тайфата!

              Пак ли спорите за свободата?


              П.П. Мечо, за теб сладкиша, за мен кафето. За ягодите - ще водим преговори
              Благодаря. Обичам сладкиш !!!

              За теб люляк !!!

              Не спорим. Набивам им КАНЧЕТАТА и им ЗАБРАНЯВАМ да мислят.

              Ето какво казва Пол Файерабенд за религията и науката

              "Таким образом, наука гораздо ближе к мифу, чем готова допустить философия науки. Это одна из многих форм мышления, разработанных людьми, и не обязательно самая лучшая. Она ослепляет только тех, кто уже принял решение в пользу определенной идеологии или вообще не задумывается о преимуществах и ограничениях науки. Поскольку принятие или непринятие той или иной идеологии следует предоставлять самому индивиду, постольку отсюда следует, что отделение государства от церкви должно быть дополнено отделением государства от науки – этого наиболее современного, наиболее агрессивного и наиболее догматического религиозного института. Такое отделение – наш единственный шанс достичь того гуманизма, на который мы способны, но которого никогда не достигали.
              Мысль о том, что наука может и должна развиваться согласно фиксированным и универсальным правилам, является и нереальной, и вредной. "

              Пол Фейерабенд
              ПРОТИВ МЕТОДА
              ОЧЕРК АНАРХИСТСКОЙ ТЕОРИИ ПОЗНАНИЯ

              "По такъв начин, науката се оказва много по близо до митологията, отколкото е готова да допусне философията на науката. Това е една от многото форми на мислене, разработени от хората, и не задължително най добрата. Тя заслепява само тези, които вече са взели решение в полза на определена идеология или въобще не се замислят за преимуществата и ограниченията на науката. Доколкото приемането или неприемането на една или друга идеология следва да се предостави на самия индивид, дотолкова оттук следва, че отделянето на държавата от църквата следва да бъде допълнено от отделянето на държавата от науката - този най съвременен, най агресивен и най догматичен религиозен институт. Това отделяне е нашият единствен шанс да достигнем до този хуманизъм, на който сме способни, но който никога не сме достигали.
              Мисълта за това, че науката може и трябва да се развива съгласно фиксирани и универсални правила се явява и нереална и вредна."

              Пол Файерабенд
              ПРОТИВ МЕТОДА
              ОЧЕРК ЗА АНАРХИСТКАТА ТЕОРИЯ НА ПОЗНАНИЕТО
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Добро утро, Мечо!
                Добро утро, тайфата!

                Пак ли спорите за свободата?


                П.П. Мечо, за теб сладкиша, за мен кафето. За ягодите - ще водим преговори
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • "Это доказывается и анализом конкретных исторических событий, и абстрактным анализом отношения между идеей и действием. Единственным принципом, не препятствующим прогрессу, является принцип все дозволено.
                  Идея метода, содержащего жесткие, неизменные и абсолютно обязательные принципы научной деятельности, сталкивается со значительными трудностями при сопоставлении с результатами исторического исследования. При этом выясняется, что не существует правила – сколь бы правдоподобным и эпистемологически обоснованным оно ни казалось, – которое в то или иное время не было бы нарушено. Становится очевидным, что такие нарушения не случайны и не являются результатом недостаточного знания или невнимательности, которых можно было бы избежать. Напротив, мы видим, что они необходимы для прогресса науки. Действительно, одним из наиболее замечательных достижений недавних дискуссий в области истории и философии науки является осознание того факта, что такие события и достижения, как изобретение атомизма в античности, коперниканская революция, развитие современного атомизма (кинетическая теория, теория дисперсии, стереохимия, квантовая теория), постепенное построение волновой теории света, оказались возможными лишь потому, что некоторые мыслители либо сознательны решили разорвать путы "очевидных" методологический правил, либо непроизвольно нарушали их."

                  Пол Фейерабенд
                  ПРОТИВ МЕТОДА
                  ОЧЕРК АНАРХИСТСКОЙ ТЕОРИИ ПОЗНАНИЯ

                  Позволил съм си да направя превод, в който може и да има грешки, тъй като руския не ми е роден, но аз се гордея с грешките си. Свободата е грешка. Който не греши е роб.

                  "Това се доказва,както от анализа на конкретни исторически събития, така и от абстрактния анализ на отношението между идея и практика. Единственият принцип, който не възпрепятства прогреса се явява принципа всичко е позволено.

                  Идеята за метода съдържащ твърди, неизменни, и абсолютно задължителни принципи на научната дейност, се сблъсква със значителни трудности при съпоставянето му с резултатите от историческите изследвания. При това се изяснява, че не съществуват правила, - независимо от това колко правдоподобни и епистемологически обосновани да са изглеждали, - които в някой или друг момент от времето да не са били нарушени. Става очевидно, че тези нарушения не са случайни и не са в резултат на недостатъчно знания или невнимателност, които биха могли да бъдат избегнати. Напротив, ние виждаме, че те са необходими за прогреса на науката. Действително, едно от най забележителните достижения на доскорошните дискусии в областта на историята и философията на науката се явява осъзнаването на факта, че такива събития и достижения, като изобретението на атомизма в античността, коперниковата революция, развитието на съвременния атомизъм (кинетическата теория, теорията на дисперсията, стереохимията, квантовата теория), постепенното построяване на вълновата теория, се оказаха възможни поради единствената причина, че някои учени или съзнателно са си позволявали да нарушат "очевидните" методологически правила, или без да искат са ги нарушавали."

                  Пол Файерабенд
                  ПРОТИВ МЕТОДА
                  ОЧЕРК ЗА АНАРХИСТКАТА ТЕОРИЯ НА ПОЗНАНИЕТО

                  Ако някой реши да проверява. Книгата така започва. Не е извадено от контекста. Напротив. Това е основната теза, която автора защитава.
                  Last edited by mechobikov; 17.04.2013, 09:18.
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Oooo, мечо биков,
                    Кажи сега за демокрацията.

                    Коментар


                    • Добро утро tnm
                      Добро утро чета

                      Бате Маранди, би ли цитирал ако обичаш мой пост, в който твърдя, че харесвам високи данъци.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                        Бате Маранди, абе ти да не си фен на Айн Ранд ???

                        Много ме ядосваш като почнеш с тез ДИВОТИИ. Точно обратното е !!!
                        Тая не я знам даже коя е - само съм я чувал, че беше модна станала по едно време - поредната драскачка, дет' след 10 години никой няма да е чувал за нея, освен внуците й ( к'ва дзвИздъ са имали за бабка ).

                        П.П. Ти измисли ли нещо досега или ще ми мълчиш кат' пукал насреща?

                        1. Защо имаш ЕГН още като се родиш? ( единен ГРАЖДАНСКИ номер )?

                        Щот' си уфцъ за стригане с толеранс до 18 години ( пълнолетие ) и после те мятат доживотно.

                        Следживотно, па близките ти плащат кат' абдали за парче земя метър на два, ама ти не го знаеш. И така си цакаш кат' поп за бабите, па за тИбя ще плащат внуците - 5-6 поколения, за т'ва, че си се родил в точка Х и си се гътнал в точка Х ( живял си Х години, плаща се 5 пъти Х време и няма бягане ).

                        2. Кажи ми държава в Света без ЕГН-та, дет' са "свободни" - смешното е, че в БГ-стан 90% от населението ходи да работи, за да се набута още повече и да не може си плати сметките, храната, топлото и светлото.

                        Затова ви казах, че за 23 години имате икономически геноцид, ама ти и не погледна к'во значи т'ва, налЕ?

                        По-лесно ти е да си дрънкаш копи/паста цитатче-та и да ми се правиш на "умник" с лафчета за Свобода ( абсолютна/отнасителна и сие ).

                        П.П. Питам: Кое ти е свободното кат' си номериран с ЕГН още докат' се пръкнеш? Така се маркират и говедата зад ушите, па на тИбя ти дали пластмаса и да си я пазиш, че иначе глоба.

                        Слушаме те .... "свободна, блееща уфцъ за стригане с номерче на пластика маркирана" ....? - дет' даже ще си платиш номерчето няколко пъти през живота си да блееш "свободно", за разлика дори от едно говедо - ти си го и плащаш твоето номерче ... ( да ти имам "свободата" )

                        Радвай се, че имаме общи приятелчета, дет' все ме удържат да те насера някой ден к'ви глупости дрънкаш ( благодари на тях - не на мен )

                        Утре кат' си купиш боза и халва да не забравиш да сипеш 20% ДДС, щот' си "свободен".
                        Last edited by marandi; 17.04.2013, 00:43.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                          А ти за толкова време не чатна ли, че в нещата за които пишем тук не става дума за нещо написано някога, някъде и от някого, в полза (или ущърб) на другите!? Не ти ли идва на ума, че на база всички тия теории, философии, науки, вярвания и каквото и да е друго, с добавяне на само малко от същността и есенцията за абсолютната свобода може да изникне нещо съвсем ново, нещо което до сега никой не е смеел ако не да си го помисли, то поне да го изрази ясно и открито, и най-вече да го следва твърдо и безпрекусловно! И да, може би има доста хора някои от които и станали известни автори, които да са писали и говорили за това, но то да е минавало покрай ушите на масата и да е било уловено само от единици, почувствали се готови за това хора. За да разбереш това, за което Мечо говори не е достатъчно да си умен, интелигентен и технически подготвен в дадена сфера, нужно е да надхвърлиш всичко това, дори изкуството, така че то да се превърне във върховно изкуство от най-чист вид, извиращо само и единсвтено от подсъзнанието и разчитащо изключително на интуитивното възприемане на реалността!

                          "The intuitive recognition of the instant, thus reality... is the highest act of wisdom."

                          "Zen in its essence is the art of seeing into the nature of one's being, and it points the way from bondage to freedom."

                          D.T. Suzuki

                          Кеф,

                          браточка много пасти има да изядеш през живота си докато стигнеш нивото на батко ти Маранди по въпросните кондики между Русото и Мечката

                          П.П. Ще ви направя утре заплатките и пенсиите 0 месечно, ще ви освободя от всички данъци и се чувствай "независим" и "свободен", колкото си искаш после. Само да не стане лафа с кравата на Настрадин Ходжа, дет' тъкмо я научил да не яде и тя взела, че умряла.

                          Ама, докат' бачкаш 150 дена от началото на една година ( 365 дни ) само да си платиш данъците и после к'вот остане е за тИбя - малко се закрехни.

                          Порят ти половин година дупарката да кихаш данъци, па ти ми се звериш, че си бил "независим". Утре да знаеш, че ти се пада ден за данък - в други ден ще бачкаш за себе си

                          Горното е, ако бачкаш/въртиш бизнес/имаш доходи - тогава само половината ти е за данъци.

                          Ако нямаш приходи 100% отпаряш годината за данъци, ама поне си "независим" думаш? Ърмм ..?
                          Last edited by marandi; 16.04.2013, 23:10.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Бате Маранди, абе ти да не си фен на Айн Ранд ???

                            Много ме ядосваш като почнеш с тез ДИВОТИИ. Точно обратното е !!!
                            Мечка,

                            кое ти "свободното" на тИбя, бря?

                            Гражданство имаш ли по месторождение? ( закотвен ли си откак се родиш ).

                            Данъци след пълнолетие плащаш ли, в зависимост от гражданството си? Кихаш кат' ахмак, налЕ? Освен, ако не си открил фотосинтезата, не притежаваш нищо и не консомираш нищо. Ама, на такива им викат трупове обикновено, дет' ги умеят тия неща.

                            П.П. Кажи ми сега кое ти е "независимото" - ъъ .. и ми обяснявай кат' на рус.

                            Тебе са те наиграли още, само защото си се родил в точка Х и си готов.

                            През робовладелският строй поне робите са нямали земя, ама чорбаджията ги е подслонявал и хранел, срещу труд, защото ако не ги нахрани, подслони и отопли - ще пукнат и няма да има кой да му бачка.

                            После т.нар. "демокрация" в дълги периоди е лишавало от право на глас безимотниците, щот' не цакат данъци.

                            После се светват "демокрациите", че губят балами така и пада ограничението, с цел баламите да си мислят, че нещо зависи от тях или техния глас. Затова им написват едни дебели книжки, които баламите да четат и хълцат от възторг кат' Мечки.

                            Кажи ми сега кое ти "свободното" пак? Махни БГ-стан, махни си глупостите, а ми отговори по принцип.

                            Кажи ми държава в Света без да има гражданство и данъци за уфцете? И отговаряй директно, а не да ми дрънкаш локуми. С примери, ако може? Къде, кой и т.н. е "свободен" и "независим" ( освободен от данъци той и децата му доживотно и къпят на фотосинтеза ( демек консомуция - зероу )?

                            Ся си по-зле и от робите, щот' пак бачкаш за без пари, ама си плащаш топлото, светлото, манджата и всичко останало и ми се фръцкаш кат' мома с 3 деца, че си бил "свободен"
                            Last edited by marandi; 16.04.2013, 22:43.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение


                              Не чатна ли, че свобода, независим избор и прочие философски школи са ви писани за да ви направят привидно, че уж сте "свободни", а в същото време свободен днес = роб от Античността, но с друго лустро.

                              Ай, със здраве!
                              А ти за толкова време не чатна ли, че в нещата за които пишем тук не става дума за нещо написано някога, някъде и от някого, в полза (или ущърб) на другите!? Не ти ли идва на ума, че на база всички тия теории, философии, науки, вярвания и каквото и да е друго, с добавяне на само малко от същността и есенцията за абсолютната свобода може да изникне нещо съвсем ново, нещо което до сега никой не е смеел ако не да си го помисли, то поне да го изрази ясно и открито, и най-вече да го следва твърдо и безпрекусловно! И да, може би има доста хора някои от които и станали известни автори, които да са писали и говорили за това, но то да е минавало покрай ушите на масата и да е било уловено само от единици, почувствали се готови за това хора. За да разбереш това, за което Мечо говори не е достатъчно да си умен, интелигентен и технически подготвен в дадена сфера, нужно е да надхвърлиш всичко това, дори изкуството, така че то да се превърне във върховно изкуство от най-чист вид, извиращо само и единсвтено от подсъзнанието и разчитащо изключително на интуитивното възприемане на реалността!

                              "The intuitive recognition of the instant, thus reality... is the highest act of wisdom."

                              "Zen in its essence is the art of seeing into the nature of one's being, and it points the way from bondage to freedom."

                              D.T. Suzuki

                              Коментар


                              • Бате Маранди, абе ти да не си фен на Айн Ранд ???

                                Много ме ядосваш като почнеш с тез ДИВОТИИ. Точно обратното е !!!
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X