IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    Губерка,
    .................................
    Русото не ти се меси в шевиците, ти няма се обаждаш за готвене. Капиш?

    Ми намеси се бря!!!

    Знаеш ли какъв потенциал виждам в тебе?
    От време оно.

    Най-малкото ще те обзаведем с едно хем добро, ем убаво/като сълзичка/, ем със зестра моме.
    Време ти е.
    Човек и добре да живее, в края на краищата требе да се ожени.

    ...............................
    А тука, у Софето таквиз красотки, само на шопари попадат. И после ми плачат на рамото.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Най-добър съм по пускане на фитили
      Сякаш че си КОСТОВИСТ
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Най-добър съм по пускане на фитили

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
          Да-а, ма ти гат фабрикуваш шиповете, умножаваш богатството на евреите.
          Пък Мечо само чопва от същото.
          Нерде заплата, нерде болтче, нерде маткап.
          Бас давам!
          Поне две-три витла е експроприирал.
          Щот е анархист.
          А колко синджиря-я!!

          Пък ти?
          Джинди-джиндинеро-филстваш.
          Те ся ги качват само за няколко месеца и кат' вземе да троши - после не го вземат и толкоз.

          Стои на сушата и пише по форуми.

          Тенденцията е да се карат корабчетата без човешки фактор и тогава ще се отървем от Мечките, а всичко да е аутоматише.

          П.П. Кат' го люснеш на сушата и да си търси друга работа - ще се сети да се държи малко по-прилично с тия дет' им ползва съоръженията. Не стига, че ги ползва, ами ги плюе.

          Как да стане, че не мога се сетя? Тъп ТИР-аджия ( с книжка ) да плюе, че кара Мерцедес и че Мерцедес зависел от него кат' го слушаш едва ли не? Къде, бре ...- алоуу ..?

          Няма как да потопи кораб в момента - дори умишлено, освен ако не го сбъска или взвриви сам! Ако го обърне нарочно в пристанище ще го извадят после. И план Цъ - да го "превземат" пирати.
          Last edited by marandi; 17.04.2013, 19:18.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            И понеже си голЕм умник не си ги строиш сам, щот' е по-лесно да плюеш.

            Ма, конструирай си ги сам и си ги карай, бря!! Кой те е спрял? Имаш там едни изисквания, дет' ся ще се изкараш, че ги знаеш по-добре от мИня докато те сертифицират и готово. Ти си чилякът и ще те пуснат на вода

            Действай, вместо да храчиш! Кат' ти видя първия твой кораб - ще те поздравя!

            Да-а, ма ти гат фабрикуваш шиповете, умножаваш богатството на евреите.
            Пък Мечо само чопва от същото.
            Нерде заплата, нерде болтче, нерде маткап.
            Бас давам!
            Поне две-три витла е експроприирал.
            Щот е анархист.
            А колко синджиря-я!!

            Пък ти?
            Джинди-джиндинеро-филстваш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Губерка,

              не го лъжи бря, пезевенк с пезевенк

              Още ти помня кнедлите, дет' много сричаш у нет-о, па не си прочел да ги посвариш картофите и ще правиш тесто за кнедли.

              П.П.П. Ся остава ми се направиш кат' Мечката на по-голям спец и от Русото по термо-обратки, щот' съм инженер-корабостроене, па ти шевица.

              На джинджинерство ша си мерим листите!
              Ама ха!
              Аз сега съм си разфасофал пералнята, щото металната плочка от емблемата на якето ми "Вързаче" се бе откъснала и направила гъзобрък на центрофугата. Та сега маам с чука и я "моделирам".
              И ще я направя!

              Ти такъв предмет си нямал в даскалото!
              Нъц!

              Ма първо ми докараха новата-а-а..........
              Сега я поливам.

              .........................................
              Как съм?
              Препикавам с Jim Beam една пералня, чучнал в банята и кефейки се как скомръче.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Бактисало ми е да се белосвам с грешки на КОРАБОСТРОИТЕЛИ
                И понеже си голЕм умник не си ги строиш сам, щот' е по-лесно да плюеш.

                Ма, конструирай си ги сам и си ги карай, бря!! Кой те е спрял? Имаш там едни изисквания, дет' ся ще се изкараш, че ги знаеш по-добре от мИня докато те сертифицират и готово. Ти си чилякът и ще те пуснат на вода

                Действай, вместо да храчиш! Кат' ти видя първия твой кораб - ще те поздравя!

                П.П. Както виждаш Русото не плюе капитани, механици и т.н. - а поръчителите, щот' искат мин. състав ( екипаж ) и да го кара баба Пена от полето корабчето - нищо, че идва от село с мотиката.

                Други кахъри ни мъчат нас като решения и няма да оплюя баба Пена, дет' отишла за парче хляб.

                С 2 думи покажи ни как се прави цял флот!!
                Last edited by marandi; 17.04.2013, 18:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
                  Та:
                  Делкам магданоза и с едната част поръсвам у чинията, а другата сварявам в отделен съд и тургам у зупата. Един вид плътност ѝ придавам.
                  Магданозът е мега деликатен и не търпи термична обратка - демек процес на къкрене.

                  Слага се чак като си свалил от котлон, извадил от фурна и т.н. веднага, но да не кипи нищо наоколо ( демек 100 градуса ), щот' го скапваш като вещества и става като трева.

                  П.П. 11 месеца вече уча Ламята кога да го слага - почти схвана вече.

                  И не съм изруд - съвсем светски му мятам 1-на забележка кат' вземе се прави на готвач. Защото идеята е да се научи, а не да му борчея насреща

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Освен ако баро не му е Мечо
                    Бактисало ми е да се белосвам с грешки на КОРАБОСТРОИТЕЛИ
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
                      Аз съм "за". .. и много точно е казано - ПЪРВО олиото /може и зехтин/ и лука, т.е. - първо лука се запържва в мазнината, а не се задушава, както останалите зеленчуци, които се поставят, след добиване на златист цвят от лука.. Може и повече от 1 глава лук - лукът прави и супата, а и всяка манджа - много по-вкусни.
                      Не налагам мнение, това е въпрос на разбиране, както и на взаимстване идея от добър готвач.
                      Ей, го поредният "спец" по всичко - демек по нищо.

                      Зехтин не може ти изкара толкоз джаули топлина дори на максимален котлон, щот' е слаба мазнина за лук.

                      Зехтин си го менкаш за овкусяване на салати и готови ястия, а не за запържване, щот' няма техн. качества да го направи, особено при лук.

                      Запържване, задушаване, варене и печене са 4-ри различни термообработки - всяка с плюсове и минуси за продукт Х от всички 20 продукта игрек, дет' са наблъскани в една манджа ( черничкото ).

                      Затова има поредица на поставяне на продуктите и не всеки минава през 3 обработки, щот' ще се скапи.

                      На Ламята ми се е налагало да му готвя през 3 термични обратки, а яденето му накрая е едно и също - демек прелива се от едно в друго, както за супата гъби за колегата, където му казах да ползва 2 термо обработки и да ги прелее една в друга за максимален ефект.

                      П.П. Още някоя тъпня ще изцепиш ли или е въпрос на време само? ( риторично )
                      Last edited by marandi; 17.04.2013, 18:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        В Библията пише:

                        В началото Бог създаде небето и земята

                        В готварската Библия пише следното:

                        В началото Готвачът сложи олиото и лука.

                        Така е по закон.

                        Но-о-о смешно,

                        Ръфате на дядо Ви Ной старите кокали.

                        И кажи на Перхидрола как се справя с магданоза собстената ми особа. Не ща ачик да му отговарям!
                        Щот фане ли се с мене, ще го отнеса, както капична на Мечо старата му капа в миналото бешело.

                        Та:
                        Делкам магданоза и с едната част поръсвам у чинията, а другата сварявам в отделен съд и тургам у зупата. Един вид плътност ѝ придавам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          И пак тънък детайл - лукът се ръга във вече сгорещена мазнина да почне веднага да квичи от болка.

                          Не се слага в студено олио на пуснат котлон.

                          П.П. Русото се ненавижда, че е гаден перфекционист, а детайлите са най-важното. Една грешка брак по трасето и после целият кораб се гмурва на дъното.
                          Е, нямаше как да напиша:

                          В Библията пише:

                          В началото Бог създаде небето и след неговото "сгорещяване", земята.



                          Важното е да сме се разбрали.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Една грешка брак по трасето и после целият кораб се гмурва на дъното.
                            Освен ако баро не му е Мечо

                            Коментар


                            • Да, така стоят нещата с лука. Отивам да го "позлатя".

                              Коментар


                              • И пак тънък детайл - лукът се ръга във вече сгорещена мазнина да почне веднага да квичи от болка.

                                Не се слага в студено олио на пуснат котлон.

                                П.П. Русото се ненавижда, че е гаден перфекционист, а детайлите са най-важното. Една грешка брак по трасето и после целият кораб се гмурва на дъното.

                                Коментар

                                Working...
                                X