IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
    А ако не знае как - как да си я поиска?

    Смяташ ли, че когато съм на твоето място, а ти не знаеш как да си поискаш - аз ще постъпя както ти с него?
    Обратното.
    Ще удвоя усилията.

    Имаш силата да манипулираш хората.
    Но имаш ли добрината/мъдростта/ да ги изтърпиш?
    Всяко непоискано добро се наказва после.

    В БГ-стан лафа е: Няма ненаказано добро! ( по памет ).

    П.П. Но не е уточнено, че е непоискано и затова така се получава. Помагаш и даряваш, когато видиш, че отсрещния го иска и има наистина нужда - иначе ... не.

    Нямам грам индикации за момента, че Мечката има нужда от нещо. Напротив - той е "спец" по всичко, щот' си мисли, че само той има достъп до гугъл ...
    Last edited by marandi; 17.04.2013, 23:43.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
      Мечока е роден за аргатин - ти си се изграждал като за лидер.
      Той е проумял и възневидял орисията си и затуй чете.Пък ти не го подкрепяш.
      Всеизвестно е, че през същото това време, Русото е загубило пътя и се е превърнало в пролетарий.
      Виждам го, сякаш не ще да е след година.
      Как ще ми цитираш Троцки, а Мечо в добрия смисъл на думата - менторски ще те напътства.

      ..................................
      Мечо се учи да живее в бъдещето.
      Ти се ограничаваш доброволно в миналото.
      Тиранозаурус рекс.

      http://www.youtube.com/watch?v=ZNzCFcayT2M

      http://www.youtube.com/watch?NR=1&fe...&v=oLho9_6q1-I
      Серго, човек верно се учи докато е жив, но с изучението се свуршва най-много донакъм 25-30 години. Ама да кажеш че си станал петдесет годишен пергиш (миндил), и тепърва ше се изучаваш и революции ше дигаш, е смешно-жалко.
      Всеки що годе грамотен, интелигентен, не заспал човек чете книги с теми и неща които го интересуват. Ама не всеки се опитва неграмотно да досажда, разбрал-недоразбрал.
      Те това е. Ся например, аз не обичам поезия за разлика от теб, не чета, но като постнеш нещо ми е интересно, някакси е свързано с темата и не толкоз пресилено. Стила е друг. Също мога да чета маранди, милом, и ред други, на които им иде отръки да пишат. Интересни личности са, някак си космополитни. Не са досадни, а и да бъркат не са запъват кат' магаре на мост.

      Ама ако изтрисаш постоянно ни в клин, ни в ръкав някоя дивотия, малко по малко почваш да ставаш за смех.
      Ще цитирам МИЛОМ:
      Ако се държиш като магаре, ревеш като магаре, приличаш на магаре, със сигурност не си лъв.

      Коментар


      • По принцип пак без значение точка Х.

        Имаш няколко стила на управление ( 6 по-точно ) до момента при менижмънт-а - като коучинг-а ти е на няма и 10 години като откритие и се добави към останалите.

        Като цяло нямаш идеалния стил на менижмънт ( всеки е с плюсове и минуси ). Добрите менижъри са тия, които успяват да преливат от един в друг без да си проличи въобще, че смянят стила на ръководене.

        После, когато подготвяш някого първо го обучаваш да си стане сам мениджър на себе си. После да ръководи хора.

        Но много рядко ще попаднеш на човек, който да позволи да бъде обучен и той да може да обучава хора и да ги научи тях и те да обучават.

        Т'ва ми е от практическия опит, който леко се разминава с теорията, въпреки че и в нея съм брилянтен - повярвай ми.

        П.П. Та, уморен съм вече и то доста, а уморените коне ги застрелвали

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Имаш право на мнение

          П.П. За подкрепата не си прав. Винаги ще му я дам, но той трябва да я поиска, ако прецени. Такъв е пътят. И да се научи да дефинира конкретен въпрос, щот' ми изглежда леко хаотичен в момента по всички области, дет' се мята.

          А ако не знае как - как да си я поиска?

          Смяташ ли, че когато съм на твоето място, а ти не знаеш как да си поискаш - аз ще постъпя както ти с него?
          Обратното.
          Ще удвоя усилията.

          Имаш силата да манипулираш хората.
          Но имаш ли добрината/мъдростта/ да ги изтърпиш?

          ........................................
          И да!
          Признавам!
          Аз също толкова често правя "сущите" простотии.
          А бе, егото ми е ебало майката.
          Ма ми е по-лесно да плювам Костов.
          Или Фидоската.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marmalad Разгледай мнение
            Четохте ли последните 2-3 страници в темата?
            Необходими ли са Ви още излишни спорове и доказателства за това че очевидно "момчето" не е с всичкия си.
            И вместо да му се присмивате и хихикате скришом, не би ли било по правилно да се "втурнете" да му помагате.

            Той няма нужда от помощ.
            И никога не е имал.

            Това, което му е потребно е разбиране, подкрепа и най-паче съмишленици.
            Там влага сичкото енерджи.
            Като липцват - създава си ги - виж как тормози Мечо.
            Вообръжжението му е огромно.
            Ма толкова огромно, че и в най-големата тенджера със вряща зупа, измислена на тоя свет не мое се съвмести.
            А има и още.
            Толкова много неща.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
              Мечока е роден за аргатин - ти си се изграждал като за лидер.
              Той е проумял и възневидял орисията си и затуй чете.Пък ти не го подкрепяш.
              Всеизвестно е, че през същото това време, Русото е загубило пътя и се е превърнало в пролетарий.
              Виждам го, сякаш не ще да е след година.
              Как ще ми цитираш Троцки, а Мечо в добрия смисъл на думата - менторски ще те напътства.

              ..................................
              Мечо се учи да живее в бъдещето.
              Ти се ограничаваш доброволно в миналото.
              Тиранозаурус рекс.

              http://www.youtube.com/watch?v=ZNzCFcayT2M

              http://www.youtube.com/watch?NR=1&fe...&v=oLho9_6q1-I
              Имаш право на мнение

              П.П. За подкрепата не си прав. Винаги ще му я дам, но той трябва да я поиска, ако прецени. Такъв е пътят. И да се научи да дефинира конкретен въпрос, щот' ми изглежда леко хаотичен в момента по всички области, дет' се мята.

              Понятията ви в БГ-стан са меко казани смешни.

              Ако мислиш, че в Гласът на България - тия им били треньори ( коуч ) жестоко се бъркаш. Няма нищо общо с начин на управление като коучинг.

              Същото е и с корпоративната ви идентичност, дет' изсрахте 1 омлет за лого на БГ-стан и едни милиони се усвоиха.

              Не ми се навлиза в темата, че почвам да се чувствам като на бачкане ( смигам ). Та, пътят е такъв - който не знае да отиде да пита този, който е подготвен и знае, а не някой да се самопредлага, щот' т'ва не е проституция.

              П.П.П. Но ефекта на компетентност е виден отдалеч и си имате омлет за лого - ако е едноцветно па ( черно-бяло ) нищо няма се разбере освен една мацаница - демек национален символ.

              Когато копират/закупуват формат през фрайчайз родните телевизии е хубаво малко и да се замислят за думичките, които им ги дават наготово, понеже нямате кадри още в БГ-стан за коуч ( треньори ) и в момента публично се заблуждава цялата аудитория за значението на думата, от гледна точка менижмънт и една от 6-те стила като начин на управление, които съществуват в света.

              Още ще ме питаш ли дали знам как се управлява? ( риторично ) - щот' тия неща няма да ги учите в УНСС-то и след 20 години.
              Last edited by marandi; 17.04.2013, 23:14.

              Коментар


              • Мечока е роден за аргатин - ти си се изграждал като за лидер.
                Той е проумял и възневидял орисията си и затуй чете.Пък ти не го подкрепяш.
                Всеизвестно е, че през същото това време, Русото е загубило пътя и се е превърнало в пролетарий.
                Виждам го, сякаш не ще да е след година.
                Как ще ми цитираш Троцки, а Мечо в добрия смисъл на думата - менторски ще те напътства.

                ..................................
                Мечо се учи да живее в бъдещето.
                Ти се ограничаваш доброволно в миналото.
                Тиранозаурус рекс.

                http://www.youtube.com/watch?v=ZNzCFcayT2M

                http://www.youtube.com/watch?NR=1&fe...&v=oLho9_6q1-I

                Коментар


                • Четохте ли последните 2-3 страници в темата?
                  Необходими ли са Ви още излишни спорове и доказателства за това че очевидно "момчето" не е с всичкия си.
                  И вместо да му се присмивате и хихикате скришом, не би ли било по правилно да се "втурнете" да му помагате.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
                    Спри да тормозиш Мечката и в освободеното от тези сизифоски напъни време, помисли и се научи да управляваш!
                    Щото морала/онзи, задължителен за нотабила/ си го имаш.
                    А, не мислиш ли, че вече Русото е уморено да управлява, обучава и подготвя?

                    Идеята е да видиш 5 кифли подире си поне, дет' да те надминат и да им ръкопляскаш, че са те задминали. А също да ги обучиш и те да могат да обучават след себе си и да ги подготвят и те да могат да обучат без деформации.

                    И толкоз вярвах на Мечката, докато не стигнахме до тъжната селска песен ... ( в роден вариант )
                    Last edited by marandi; 17.04.2013, 22:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение

                      Мъжете-е-е!
                      Мъжете по тия географски ширини скъсаха синджиря и станаха........... махленски клюкарки.

                      ...
                      Кажи ся къде видя "мъже" в цялата: country sad song ( тъжна селска песен )?

                      Ако очакваш от Мечките и Зарколетите да позволят някога в БГ-стан да имаш Вивалди и Верди, Моцарт и Микеланжело .... - много си се объркал.

                      Даже ще им избият пра-пра-внуците за профилактика.

                      Коментар


                      • Спри да тормозиш Мечката и в освободеното от тези сизифоски напъни време, помисли и се научи да управляваш!
                        Щото морала/онзи, задължителен за нотабила/ си го имаш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
                          Вие всинцата не мое ли да загърбите дребнотемието и да да си насочите енергия към нещо по-съществено?
                          Или се е превърнало в необратим навик, дето ще си го тътрите, докато шавате?

                          Се едно се клатушкам в трамвая къмто централна баня и слушам пенционерите нагърбили бидоните за тяхната манна небесна - минералната вода/.........да а ма съседа пие от чешмата-а-а/. Как се плюят по между си за това с колко е поскъпнал магданозя.
                          И после тугедъл - централните агрикултури.

                          Не евреите, не кризата, не импириаликлизма , не плоския данък, не илюминатите, не ............

                          Мъжете-е-е!
                          Мъжете по тия географски ширини скъсаха синджиря и станаха........... махленски клюкарки.

                          Като гледам какви са ни инвесторите - почвам да вярвам, че гласове требе да имат кю-ар код.
                          Ем мангалите не мое рупат кюфтаци, ем весторите......................
                          Шпрехам принципно винаги.

                          Ако, позволя Зарколетките да си измислят "жълтини", означава че ще го позволя на Анон-чи да му ги съчиняват - утре на тИбя, в други ден на трети и т.н.

                          И да се хиля кат' фитка в нови килоти, кат' Мечките, налЕ?

                          П.П. Колко пъти Анон го пита тогава: "Подкрепя ли манипулацията на Манков?" - дет' даже Манков му се извини веднага.

                          К'во направи Мечката? - хили се кат' пача и нищо не каза за толкоз "дребничко" нещо, но бил 'ноу принципен иначе.

                          Ся го повтаря - хили се на един Паун, дет' се беше клел да не стъпи повече нивгиж в тая тема и плю-плю ... - че се наака ( по темата, по всичко ).

                          Еми, влезе днес Паунът за 2 часа пак плю и Мечката се кефеше агейн.

                          П.П.П. Кажи сега кой и къде да си насочва енергията? И колко пъти трябва да се потрети, попети т'ва, за да вдянеш, че хейтър-четата, прикрити с благи каузи са едни Пауни? ( риторично ).

                          Проблема е, че такива хомо-китки утре ще те управляват и вече те управляват. Ти ми шпрехай за синергия и т.н.

                          "Каузите" им винаги са святи - "свободата", "независимостта" и прочие .... - а просто са едни болни 'орица, комплексарчета, нереализирани, жадни за власт и нямат огледало да се видят, че НЕ стават и затова ще изпотребят всичко по-читаво по пътя натам от тях.

                          Друг е въпроса - на кой му пука за техните амбиции и дали въобще му пука да се прави на власт-имащ?

                          Т'ва е болест в БГ-стан - как от Калинка да станеш Фидоска ....
                          Last edited by marandi; 17.04.2013, 22:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
                            Вие всинцата не мое ли да загърбите дребнотемието и да да си насочите енергия към нещо по-съществено?
                            Или се е превърнало в необратим навик, дето ще си го тътрите, докато шавате?

                            Се едно се клатушкам в трамвая къмто централна баня и слушам пенционерите нагърбили бидоните за тяхната манна небесна - минералната вода/.........да а ма съседа пие от чешмата-а-а/. Как се плюят по между си за това с колко е поскъпнал магданозя.
                            И после тугедъл - централните агрикултури.

                            Не евреите, не кризата, не импириаликлизма , не плоския данък, не илюминатите, не ............

                            Мъжете-е-е!
                            Мъжете по тия географски ширини скъсаха синджиря и станаха........... махленски клюкарки.

                            Като гледам какви са ни инвесторите - почвам да вярвам, че гласове требе да имат кю-ар код.
                            Ем мангалите не мое рупат кюфтаци, ем весторите......................
                            Няма по съществено от СВОБОДАТА !!!

                            Не любов (без омраза)
                            Не добро (без зло)
                            Не компетентност (без некомпетентност)

                            Анадънму ???
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • На тези, които пият - наздраве!
                              Лека нощ ви пожелавам.

                              Коментар


                              • Вие всинцата не мое ли да загърбите дребнотемието и да да си насочите енергия към нещо по-съществено?
                                Или се е превърнало в необратим навик, дето ще си го тътрите, докато шавате?

                                Се едно се клатушкам в трамвая къмто централна баня и слушам пенционерите нагърбили бидоните за тяхната манна небесна - минералната вода/.........да а ма съседа пие от чешмата-а-а/. Как се плюят по между си за това с колко е поскъпнал магданозя.
                                И после тугедъл - централните агрикултури от жълтите павета.

                                Не евреите, не кризата, не импириаликлизма , не плоския данък, не илюминатите, не ............

                                Мъжете-е-е!
                                Мъжете по тия географски ширини скъсаха синджиря и станаха........... махленски клюкарки.

                                Като гледам какви са ни инвесторите - почвам да вярвам, че гласовете требе да се припознават с кю-ар код.
                                Ем мангалите не мое рупат кюфтаци, ем весторите......................
                                Last edited by sergo; 18.04.2013, 01:04.

                                Коментар

                                Working...
                                X