IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Човек се интересува от това в което влага от себе си, от душата си. Но ако влага душата си в свободата, значи не се чувства свободен. Не можеш да пълниш нещо което е вече пълно. А ако не се чувства свободен в душата си каква по-точно свобода търси. От ограниченията на света, на реалността, или на общество.

    Или пък по-скоро тези които сам си е поставил. Ограниченията които го определят какъв човек иска да бъде или какъв човек трябва да бъде. Но ако тези собствени ограничения го карат да не се чувства свободен, то защо ги пази, защо се е привързал към тях. Защо ги иска и какво по-точно му пречи да спре да ги иска.

    Дали пък не е защото без собствени ограничения душата изпада в хаос. Или по-скоро непредсказуемостта на света, хаоса на реалността нахлува вътре в човек. Така свободния от ограничения човек изведнъж се сблъсква със цялата сила на самия хаос.

    И след това му остава единствено да бяга, да се скрие от себе си. Защото на хаоса не можеш да противодействаш с воля, не можеш да противодействаш със сила. Каквото ще да му правиш, както ще да го разглеждаш той винаги си остава непредсказуем хаос. Затваряш си очите, отричаш го за миг и като ги отвориш той пак е там.

    И човек всячески започва да се върне в света на ограниченията, на крепостните стени от идеи, възпитание, ритуали, държание. Защото вече не ги чувства заплашващи свободата му. Чувства ги като крепост, която го пази от хаоса навън.
    Нилс Бор е казал, че нищо не може да се предскаже. Бог прави това, което му скимне. Няма нищо сигурно. Идеите биват два вида. Такива според които съществува абсолютна истина и такива според които не съществува абсолютна истина. Абсолютна истина е, че абсолютна истина не съществува. С други думи казано - свободата е абсолютната истина. Свободата, когато е осъзната, като абсолютна и първична, не е страшна. Страхът е инстинкт за самосъхранение. Глупаво е да се страхуваш от това, което ти дава живот. Вярно е, че свободата както дава живот, така го и отнема, но това е неизбежно. Свободата е неизбежна и вездесъща. Възпитанието. Да. Има нужда от възпитание. Но не от възпитание определяно от върховенството на нормата, а от възпитание определяно от върховенството на свободата.
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • Човек се интересува от това в което влага от себе си, от душата си. Но ако влага душата си в свободата, значи не се чувства свободен. Не можеш да пълниш нещо което е вече пълно. А ако не се чувства свободен в душата си каква по-точно свобода търси. От ограниченията на света, на реалността, или на общество.

      Или пък по-скоро тези които сам си е поставил. Ограниченията които го определят какъв човек иска да бъде или какъв човек трябва да бъде. Но ако тези собствени ограничения го карат да не се чувства свободен, то защо ги пази, защо се е привързал към тях. Защо ги иска и какво по-точно му пречи да спре да ги иска.

      Дали пък не е защото без собствени ограничения душата изпада в хаос. Или по-скоро непредсказуемостта на света, хаоса на реалността нахлува вътре в човек. Така свободния от ограничения човек изведнъж се сблъсква със цялата сила на самия хаос.

      И след това му остава единствено да бяга, да се скрие от себе си. Защото на хаоса не можеш да противодействаш с воля, не можеш да противодействаш със сила. Каквото ще да му правиш, както ще да го разглеждаш той винаги си остава непредсказуем хаос. Затваряш си очите, отричаш го за миг и като ги отвориш той пак е там.

      И човек всячески започва да се върне в света на ограниченията, на крепостните стени от идеи, възпитание, ритуали, държание. Защото вече не ги чувства заплашващи свободата му. Чувства ги като крепост, която го пази от хаоса навън.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
        Мечо, от както си на земята, само за свобода пишеш ....Няма Свобода на сушата !
        Тя, тази твоя Свобода е на крилата на буревестника....Рее се свободно по моретата и океаните....Приземи ли се , вече я няма....Има ред или хаос, но няма свобода...
        Да, ама не. Свободата е първична и ПОВСЕМЕСТНА !!!
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Мечо, от както си на земята, само за свобода пишеш ....Няма Свобода на сушата !
          Тя, тази твоя Свобода е на крилата на буревестника....Рее се свободно по моретата и океаните....Приземи ли се , вече я няма....Има ред или хаос, но няма свобода...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
            Хмм, едно е да се чувстваш способен, а съвсем друго е да караш другите да се усещат свободни. Малко хора успяват да постигнат такъв баланс.
            Бе, канчета се набиват, революции се вдигат, учи се наред к'во било свобода, без да някой да го пита и т.н.

            Някои хора задминаха Левски, ама още не са го разбрали

            Ха, наздраве!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Не !!! Свободните не се бият. Те се НАДУШВАТ, като крастави магарета.
              Хмм, едно е да се чувстваш свободен, а съвсем друго е да караш другите да се усещат свободни. Малко хора успяват да постигнат такъв баланс.
              Last edited by tnm; 26.02.2013, 21:56.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                Eто, това й е проблемът на свободността- много е спонтанна и остава неразбрана. А ако вземе, че срещне, хем свободен, хем физически по-силен- нещата отиват към "невъзможна" свобода .
                Не !!! Свободните не се бият. Те се НАДУШВАТ, като крастави магарета.
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                  За кое?
                  Животът си е негов.

                  п.п. Това, със свободата е сложна и много хлъзгава работа.
                  Точно така, гладка и хлъзгава. А каква е алтернативата ??? Алтернативата е грапава и лепкава.
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                    Така е. Права си. Негов е. Но аз не съм добър, а свободен. Искам да му набия канчето и го набивам. .
                    Eто, това й е проблемът на свободността- много е спонтанна и остава неразбрана. А ако вземе, че срещне, хем свободен, хем физически по-силен- нещата отиват към "невъзможна" свобода .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                      За кое?
                      Животът си е негов.
                      Така е. Права си. Негов е. Но аз не съм добър, а свободен. Искам да му набия канчето и го набивам. Дали той ще отвърне на удара е друг въпрос, който е свързан с неговата, а не с моята свободност. Може пък да ме разбере и да се приключи без зрелищен кютек.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Брех, не бях влизала в "Музика" отдавна. Появил се е ник дето ги разбира нещата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                          Не съм ядосан. Нямам достъп до Серго и не мога да го удрям с пръчка. За това го ГЪЛЧА !!!
                          За кое?
                          Животът си е негов.

                          п.п. Това, със свободата е сложна и много хлъзгава работа.
                          Last edited by val/she; 26.02.2013, 20:02.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                            Мечо , ти наистина ли си толкова ядосан ?
                            Не съм ядосан. Нямам достъп до Серго и не мога да го удрям с пръчка. За това го ГЪЛЧА !!!
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Мечо , ти наистина ли си толкова ядосан ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
                                Прав си!
                                Но не само.
                                Потопил съм се от години в нея.
                                Доброволно.
                                И това е ДИВОТИЯ, ДИВОТИЯ, ДИВОТИЯ !!!

                                Свободата е първична, не доброто. Доброто е като злото. Не може морална норма да е първична, Никаква норма не може да бъде първична. Нормата е ДИВОТИЯ, ДИВОТИЯ, ДИВОТИЯ !!!

                                Свободата и само свободата може да твори. Свободата може да твори и добро и зло. Доброто и злото не могат да създадат и да родят нищо. Те са ИМПОТЕНТНИ и ЯЛОВИ !!!
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X