IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
    Коя е същността според теб, защото според мен, ти бягаш от нея?

    Ти се опитваш да прокарваш твои някакви виждания. Някои вероятно ги споделят, други- като мен- не. За каква крайна позиция? По някои въпроси имам доста крайно дясна такава. Не бих желала финансирания ин витро да стават от бюджета. Ето ти една крайна позиция, която със сигурност ме прави несимпатична и която поддържам от доста време. Имам подобни- крайни и по отношение на социалната система.
    същността е конкретна, зависи от обекта на темата
    имам предвид, че заявяваш нещо, но ако някой продължи, навлизайки по-навътре в нещата и те попита за аргументи в защита на тезата ти, обикновено изчезваш от спора
    пример - не харесваш случващото се в момента, ок
    но в същото време, не одобряваш и напълно статуквото
    на въпрос как да се промени - казваш съдебната система е панацеята
    Но как да стане това, без да се мине през изпълнителната и законодателна власт, която е създала правилата в съда, няколко пъти питах, но нямаше отговор

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
      В отговора си сравнявах пряка с представителна демокрация и сравнението не беше никак в полза на представителната. ......
      Проблемите пред политическите системи стават все по-сериозни и несправянето им със задачите на обществото, все повече поставя под въпрос самата система на много места по земното кълбо.

      Като че ли, най- лесно се справят в Швейцария, в която пряката демокрация има своето място, редом до представителната.

      Все повече, различни решения ще започнат да се търсят чрез Референдуми.

      Обикновено, повечето правилтелства са такива на малцинство, де факто
      При гласували общо 40- 50%, управляващите взимат 25-30% от тях, но налагат волята си над цялото...
      За много важни въпроси ще се прехвърли отговорността върху народа...
      Няма да е далече това време, поне в Европа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
        Teзи, за които съм гласувала, не са били мнозинство в последните парламенти, но въпреки това, са можели поне малко да правят политика- подкрепяна от такива като мен или да ограничават решения, които няма да се харесат на избралите ги т.е.- правят с една идея по-поносими нещата отколкото биха били с един изцяло мажоритарен вот.
        По-ясно ли е сега?
        И не, не налагам мнение- просто не искам средата да е изцяло доминирана от Вас. Има разлика, нали?
        А, разбирам. Правиш както аз в тема политика. Одобрявам.
        Обаче благодарение на събитията в тема политика взехме да доминираме ние. А да видим тук дали ще ни БИЕШ
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
          проблем е, че започвайки дискусия, рядко влизаш в същността на спора
          на аргументи, не отговаряш с аргументи и бягаш от лична крайна позиция
          преди ме дразнеше, защото човек се чувства понякога като в небрано лозе, но после осъзнах, че това е твоя лична позиция - вид самозащита и в крайна сметка, всеки сам избира
          Не мисля, че е самозащита. Тя е стабилна. Просто по определени теми отказва да слуша аргументи. Не знам що.
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            проблем е, че започвайки дискусия, рядко влизаш в същността на спора
            на аргументи, не отговаряш с аргументи и бягаш от лична крайна позиция
            преди ме дразнеше, защото човек се чувства понякога като в небрано лозе, но после осъзнах, че това е твоя лична позиция - вид самозащита и в крайна сметка, всеки сам избира
            Коя е същността според теб, защото според мен, ти бягаш от нея?

            Ти се опитваш да прокарваш твои някакви виждания. Някои вероятно ги споделят, други- като мен- не. За каква крайна позиция? По някои въпроси имам доста крайно дясна такава. Не бих желала финансирания ин витро да стават от бюджета. Ето ти една крайна позиция, която със сигурност ме прави несимпатична и която поддържам от доста време. Имам подобни- крайни и по отношение на социалната система.
            Last edited by val/she; 06.03.2013, 21:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Толкова ме ядоса, че това докато го ВДЯНА бая се изпотих. Сега чак разбрах за какво говориш. Но не се извинявам за предния си пост. Защото наистина не те ПИТАМ за кого си гласувала. Никой не те ПИТА. Важното е кои са били избрани. Ти на тая тема не спориш. Ти налагаш мнение.
              Teзи, за които съм гласувала, не са били мнозинство в последните парламенти, но въпреки това, са можели поне малко да правят политика- подкрепяна от такива като мен или да ограничават решения, които няма да се харесат на избралите ги т.е.- правят с една идея по-поносими нещата отколкото биха били с един изцяло мажоритарен вот.
              По-ясно ли е сега?
              И не, не налагам мнение- просто не искам средата да е изцяло доминирана от Вас. Има разлика, нали?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                Не съм сляпа и глуха, и не ми е проблем да приема чуждо мнение- стига да е аргументирано. Нямам чак такива ядове с егото си, че да бъде заглушен здравия разум.
                Обвинявам те конкретно за тази тема. Не изобщо. Забелязал съм, че нямаш проблем с егото си. И за това ИЗДИВЯВАМ !!!
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • http://bnr.bg/sites/horizont/Shows/C...010ivanov.aspx
                  интересно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                    Не съм сляпа и глуха, и не ми е проблем да приема чуждо мнение- стига да е аргументирано. Нямам чак такива ядове с егото си, че да бъде заглушен здравия разум.
                    проблем е, че започвайки дискусия, рядко влизаш в същността на спора
                    на аргументи, не отговаряш с аргументи и бягаш от лична крайна позиция
                    преди ме дразнеше, защото човек се чувства понякога като в небрано лозе, но после осъзнах, че това е твоя лична позиция - вид самозащита и в крайна сметка, всеки сам избира

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                      Е, добре де, "Извинявай!" макар да не се сещам за какво, но знае ли човек.

                      За тези, за които аз съм гласувала- значително по-висок %. Не съм гласувала за НДСВ, БСП,Атака, ДПС и ГЕРБ.
                      Толкова ме ядоса, че това докато го ВДЯНА бая се изпотих. Сега чак разбрах за какво говориш. Но не се извинявам за предния си пост. Защото наистина не те ПИТАМ за кого си гласувала. Никой не те ПИТА. Важното е кои са били избрани. Ти на тая тема не спориш. Ти налагаш мнение.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                        Съгласих се относително защото този спор е фасулска работа за печелене. Ти си сляпа и глуха за чуждите аргументи, когато стане въпрос за тази тема.
                        Не съм сляпа и глуха, и не ми е проблем да приема чуждо мнение- стига да е аргументирано. Нямам чак такива ядове с егото си, че да бъде заглушен здравия разум.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                          Ти от нащЕ ще се окажеш
                          брех, на всеки километър ще се окажете костовистите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                            Е, добре де, "Извинявай!" макар да не се сещам за какво, но знае ли човек.

                            За тези, за които аз съм гласувала- значително по-висок %. Не съм гласувала за НДСВ, БСП,Атака, ДПС и ГЕРБ.
                            Не те питам за кого си гласувала. Спирам да те нападам. Имам опит със Зарко. После се чувствах виновен. Той наистина явно не е виждал очевидното, както ти не го виждаш сега.
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                              За тези, за които аз съм гласувала- значително по-висок %. Не съм гласувала за НДСВ, БСП,Атака, ДПС и ГЕРБ.
                              Ти от нащЕ ще се окажеш

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                                Не си ме разбрала Съни. Мечо ме разбра и е относително съгласен.
                                Съгласих се относително защото този спор е фасулска работа за печелене. Ти си сляпа и глуха за чуждите аргументи, когато стане въпрос за тази тема.
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X