IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
    маркирала си това, че правителствата де факто са на малцинството си - масово, но като че ли ме питаш за референдумите
    За мен поне, аргументът финансов ресурс за организирането им не е сериозен, докато не се направи анализ, какви са загубите - финансовите, от прокарване на лобистки интереси и взимане на решения от няколко човека

    Дали е устойчиво - наистина, не знам.
    Но мисля, че е добре мнозинството да участва в общонационалните решения.

    За Исландия, казвате, че е шепа народ, колкото един по-голям наш град.
    Но Швейцария е малко по-голяма по население от нас.
    Там, моделът е устойчив

    Колкото до тезата, че има прости, ограничени, малцинствени групи, цигани....
    Мисля, че отговорността възпитава, култивира и променя средата.
    Те и сега малцинствата имат отговорности, които категорично отказват да поемат и средата не се култивира.
    Исландия, на която и се размина, а не трябваше, би могла да бъде пример при решаване на локални въпроси, за които хората са информирани от първа ръка/опит. На национално ниво не са ни полезни. "Запорожци пишат писмо на султана"- това ще е резултатът от колективното ни законотворство.
    Финансов ресурс не е сериозен аргумент? Референдумът "Белене" е струвал 25 милиона. Ако трябва да се организират по 6-7 такива годишно- нали искаш да изземеш функициите на парламента, а решения все пак трябва да има, казваш, че едни 100-200 милиона няма да са проблем за фиска?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
      Много интересни спорове водим с тебе. Аз си мисля, че аз съм победил, ти си мислиш, че ти си победила.

      1. На кораба има единоначалие, що се отнася до безопасността. Иначе си е като другите работи. Няма съд - виж т. 2 и отговори, за да мога и аз да отговоря без да предполагам какъв смисъл влагаш в понятията.
      2. Трябва ли да разбирам, че за теб отговорност е единствено съдебната отговорност ???
      Мечобиков, язък ти за плаванията...

      На корабите има единоначалие, защото има персонална отговорност и тя е на Капитана.

      Ама на кораба ти се свиваш като мишка, а в държавата си, и по форумите, се правиш на велик.

      "Мишката скъса синджиря" е по-подходящо в твоя случай.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
        На полувремето сме.

        Кой е ОНЯ? Асен ли? Гледам, че поне два пъти си споменал името Му, а аз не съм зървал негов пост тези дни.
        Асен го оплювам още веднъж. Той си знае защо. Предполагам има и други които се досещат. Но не не е той. Другия ОНЯ.
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
          Народът носи последствията. Много ви влече колективната отговорност.
          На кораба как е? Колективна/споделена или лична?
          Много интересни спорове водим с тебе. Аз си мисля, че аз съм победил, ти си мислиш, че ти си победила.

          1. На кораба има единоначалие, що се отнася до безопасността. Иначе си е като другите работи. Няма съд - виж т. 2 и отговори, за да мога и аз да отговоря без да предполагам какъв смисъл влагаш в понятията.
          2. Трябва ли да разбирам, че за теб отговорност е единствено съдебната отговорност ???
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            малко обидно ми звучи поста ти
            Отделно, за това писах - няма конкретен отговор, на логичен, поне за мен, въпрос

            Моята лична цел, няма нищо общо с политиката. Тази среда не е за мен.
            Тук има хора, които лично ме познават и ще стане известно, ако залитна в каквато и да е партийна политика
            Това, което искам е промяна на средата, а с това статукво няма как да се случи...

            Лека нощ на всички
            Кога успя да се запознаеш с хора тук?!

            Хайде, освен "статукво", да употребиш и "трамвай, трамвая не може да изпревари... демек".

            Лека и от мен! И да гледаш Шампионска лига. Чух, че не само Бойко Борисов ще играе, а и че щял да вкара гол. Но не знам на кой мач ще го пуснат.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Именно. Иначе ще доде ОНЯ и ще каже, че съм прост.
              На полувремето сме.

              Кой е ОНЯ? Асен ли? Гледам, че поне два пъти си споменал името Му, а аз не съм зървал негов пост тези дни.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                Виждам, че целта ти е парламент- ти си знаеш защо. ОК, махаме парламента и въдворяваме временен революционен трибунал имащ и законотворчески правомощия наред с тези- по налагане на "справедливост" отгоре до долу. Какъв е дневния му ред? Слушам, а след това и ще отговарям.
                малко обидно ми звучи поста ти
                Отделно, за това писах - няма конкретен отговор, на логичен, поне за мен, въпрос

                Моята лична цел, няма нищо общо с политиката. Тази среда не е за мен.
                Тук има хора, които лично ме познават и ще стане известно, ако залитна в каквато и да е партийна политика
                Това, което искам е промяна на средата, а с това статукво няма как да се случи...

                Лека нощ на всички

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Народът винаги носи цялата отговорност независимо от това какъв е режима !!!
                  Народът носи последствията. Много ви влече колективната отговорност.
                  На кораба как е? Колективна/споделена или лична?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Ей, изпотеният, стига си ме бухал, когато съм беззащитен.
                    Именно. Иначе ще доде ОНЯ и ще каже, че съм прост.
                    Last edited by mechobikov; 06.03.2013, 22:37.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                      Според теб, това устойчиво ли е? Какъв ресурс би коствало, за да бъде "устойчиво"?
                      Народът колко време би търпял бремето на отговорността и по какви точно въпроси би могъл да носи такава?
                      Народът винаги носи цялата отговорност независимо от това какъв е режима !!!
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                        Анонщина казвам на грубата манипулация не на мнението ти.
                        Ей, изпотеният, стига си ме бухал, когато съм беззащитен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                          Според теб, това устойчиво ли е? Какъв ресурс би коствало, за да бъде "устойчиво"?
                          Народът колко време би търпял бремето на отговорността и по какви точно въпроси би могъл да носи такава?
                          маркирала си това, че правителствата де факто са на малцинството си - масово, но като че ли ме питаш за референдумите
                          За мен поне, аргументът финансов ресурс за организирането им не е сериозен, докато не се направи анализ, какви са загубите - финансовите, от прокарване на лобистки интереси и взимане на решения от няколко човека

                          Дали е устойчиво - наистина, не знам.
                          Но мисля, че е добре мнозинството да участва в общонационалните решения.

                          За Исландия, казвате, че е шепа народ, колкото един по-голям наш град.
                          Но Швейцария е малко по-голяма по население от нас.
                          Там, моделът е устойчив

                          Колкото до тезата, че има прости, ограничени, малцинствени групи, цигани....
                          Мисля, че отговорността възпитава, култивира и променя средата.
                          Last edited by съни(тя); 06.03.2013, 22:39.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                            ...въдворяваме временен революционен трибунал...

                            Какъв е дневния му ред? Слушам, а след това и ще отговарям.
                            "Разстрел, и след разстрела – червеи.
                            Това е толкоз просто и логично."

                            Аз малко се оттеглих от дискусията, но трябва да се гледа и Шампионска лига. Говори се, че в края на второто полувреме на един от мачовете ще играе Бойко Борисов.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              същността е конкретна, зависи от обекта на темата
                              имам предвид, че заявяваш нещо, но ако някой продължи, навлизайки по-навътре в нещата и те попита за аргументи в защита на тезата ти, обикновено изчезваш от спора
                              пример - не харесваш случващото се в момента, ок
                              но в същото време, не одобряваш и напълно статуквото
                              на въпрос как да се промени - казваш съдебната система е панацеята
                              Но как да стане това, без да се мине през изпълнителната и законодателна власт, която е създала правилата в съда, няколко пъти питах, но нямаше отговор
                              Виждам, че целта ти е парламент- ти си знаеш защо. ОК, махаме парламента и въдворяваме временен революционен трибунал имащ и законотворчески правомощия наред с тези- по налагане на "справедливост" отгоре до долу. Какъв е дневния му ред? Слушам, а след това и ще отговарям.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                                Обикновено, повечето правилтелства са такива на малцинство, де факто
                                При гласували общо 40- 50%, управляващите взимат 25-30% от тях, но налагат волята си над цялото...
                                За много важни въпроси ще се прехвърли отговорността върху народа...
                                Няма да е далече това време, поне в Европа
                                Според теб, това устойчиво ли е? Какъв ресурс би коствало, за да бъде "устойчиво"?
                                Народът колко време би търпял бремето на отговорността и по какви точно въпроси би могъл да носи такава?

                                Коментар

                                Working...
                                X