IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
    Не искам да затлачваме тази тема с политика и няма да отговоря, макар че имам какво.

    Ако ти е интересно, можем да прехвърлим нашите постове в "Политика" и там да продължим.
    И на мен не ми се пише за политика.
    Бях длъжен да ти отговоря, защото си положил труд да напишеш доста неща.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Казал съм го тук и в темата за политика - виждам единствено решение в промяна на съдебната ни система. Само на нея и нищо повече.
      Не искам да затлачваме тази тема с политика и няма да отговоря, макар че имам какво.

      Ако ти е интересно, можем да прехвърлим нашите постове в "Политика" и там да продължим.
      Свободен във виелицата.
      http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
        А допринасяш ли за разнообразяването на генетичния фонд на острова!?
        бях издигнат в ранг "божество"
        и току ги бях убедил
        как да поемат от божествената ми сила

        абе,кой е измислил часовниците с будилници
        http://milom.blog.bg/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
          А тя сама няма да се направи, нали, Анон?
          Особено, като се има предвид, че държавният механизъм е впрегнат да пречи на всякаква промяна, за да останат копанките на политюгите-свине пълни, например, и да могат да си дебелеят спокойно нататък, независимо от пропадането на България и българите.

          А някои от пасивно гледащите също така критикувате.
          По принцип критиката е добре дошла, понеже би дала нови идеи или показала недостатъци в светлината на възможността за достигане на успех на движението за промени. Това е продуктивна критика.

          Но вашата критика, на всички критикуващи, без изключение, тук във форума, е контрапродуктивна. Тя е следващата:
          "Така няма да стане". Или "На мен не ми харесва".
          Край, това ви е критиката...

          Е, добре де, ми кажете как, според вас, става?
          А още по-добре - действайте по начина, който според вас е нужен.

          Но ако не знаете, какъв е начинът, и едновременно казвате "но така не става" - това вашето фактически означава "протестите трябва да спрат, не трябва да има промени". А това е желанието на свинската ни политическа клика, яхаща ни от 1944 година - та и досега.
          Не съм казал, че промяната ще дойде сама.
          Но пък и не искам да хабя енергия за неработещи искания.

          Казал съм го тук и в темата за политика - виждам единствено решение в промяна на съдебната ни система. Само на нея и нищо повече.
          Прокуратурата трябва да стане зависима от Правителството на етап престъпления срещу личността и трябва да има друг обвинителен и независещ орган на ниво управляващи. Не знам как точно би станало това.

          Отделно, трябва съдиите и прокурорите да бъдат пряко избирани на принципа на местните избори.

          П.П. Или по-скоро само съдиите да бъдат избирани така, защото иначе ще има противоречие между начина на избиране и подчинеността в случая с прокурорите.
          Евентуално трябва да бъдат избираеми само прокурорите относно управляващите.
          Last edited by anon6706; 07.03.2013, 14:15.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
            пък аз исках да ви разкажа
            какъв приказен сън сънувах
            и да питам специалистите
            как ако може,да има още серии

            Попадам аз след корабокрушение
            на остров с амазонки....

            а то политически спорове
            даже да го кажа по-остро
            дрънканици и заяждане на дребно

            Дръжте се в тази тема малко по-несериозно
            за политика си има място
            плюйте се там на воля ,после плувайте
            Правото не е на страната на гръмогласния
            А допринасяш ли за разнообразяването на генетичния фонд на острова!?
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
              Цугцванг, без първото "н".
              Да, така е. Благодаря за корекцията.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
                О-о-о,
                Манчо!

                Хубаво е, че пак си тук!
                И то "All the King's Men".

                ..............................
                Инак притърчвах преко другите теми та да те попрочета.
                Здрасти Серго и благодàрим!

                Напоследък само в полит-теми пиша, а па това те тебе не интересува...
                Свободен във виелицата.
                http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                Коментар


                • пък аз исках да ви разкажа
                  какъв приказен сън сънувах
                  и да питам специалистите
                  как ако може,да има още серии

                  Попадам аз след корабокрушение
                  на остров с амазонки....

                  а то политически спорове
                  даже да го кажа по-остро
                  дрънканици и заяждане на дребно

                  Дръжте се в тази тема малко по-несериозно
                  за политика си има място
                  плюйте се там на воля ,после плувайте
                  Правото не е на страната на гръмогласния
                  http://milom.blog.bg/

                  Коментар


                  • О-о-о,
                    Манчо!

                    Хубаво е, че пак си тук!
                    И то "All the King's Men".

                    ..............................
                    Инак притърчвах преко другите теми та да те попрочета.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                      Ако статуквото в тази тема означава да спазваме добрия тон, да се изслушваме един друг, да водим спорове без да се обиждаме, да приемаме, че освен нашето мнение съществува и друго, да се уважаваме, дори без да се харесваме - да аз съм за статуквото.
                      Ти твърдиш, че много хора странични хора четат темата. Сигурно е така. Аз смятам, че я четат точно заради атмосферата на търпимост, интелигентността и живия ум на всеки един от пишещите

                      - Гат си права - права си. Копче не мое ти кае чиляк!

                      - Четат я. Най-па̀че заради това.
                      Собствено моя милост я препоръчва на трийсетина чиля̀ка за има-няма година. Без да спомену̀вам, че и аз списвам чат-пат. И сѐ са от сорта на Темидчето. Един вид - вѐтърничави.
                      Господ им дал таланти, пък те се подпѝчкват. И назлъндисват.
                      Дока̀т земното притегляне не си каже думата.

                      Та те по тея и некои други причини, им не стиска да напишат два реда.
                      И не зѝмат пример от Мечо, дето си ги ръси като както му дойде.
                      И е афтентичен.
                      Спор нѐма.
                      /Освен другите убавинѝ, дето ги къ̀та. Ма за тех нема да загатвам, да му се не вирне чушлето./

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                        В тази еуфория човек помни ли какво е гласувал......
                        Носих си тефтер и записвах , колкото мога, цитати от ораторите.......
                        След 1 месец се пося семето на съмнението.....след 1 година ги заебах пишман демократите....

                        Казват, че мъжко дупе един път се е.е и после само се дое...ло. Аз затова си го пазя.....
                        Именно еуфорията...

                        Не напразно те попитах.

                        Декларацията, за която говоря, беше единственият документ на този митинг. Тя трябваше да отразява исканията на този митинг, а и не само на митинга. После тази декларация официално трябваше да отиде при Луканов като представител на властта. Тя се прие със 100 000 гласа за и един - против.

                        Бях близо до трибуната и внимателно слушах изказващите се.
                        Речите им бяха огнени, смели, клеймящи и т.п. Ти даже конспект си водил.
                        Но!
                        Но в декларацията (още един път - официалният документ на митинга) не беше останало нищо от тези смели искания, мъдреше се в края само някакво едно мънкане за VI отдел на ДС (и то само този отдел), а останалото беше празна словесна плява, служеща за тупане по гърдите - нищо повече конкретно.

                        Та в еуфорията хората нададоха ухо на думкането по гърдите, без да забележат, че декларацията де факто е оскопила съдържанието на митинга.
                        Прочете я Желю Желев и тя с въодушевление бе гласувана "за" от 100 000-ате човека на митинга.
                        От трибуната проформа попитаха има ли и "против", тържествуващо усмихнати. За техна голема изненада имаше един, близо до трибуната, който яростно вдигна ръката си. Така и записаха - приета с толкова "за" и един "против".

                        Както се досещате, това беше батко ви vmankov. (документирано доказано съм един на сто хиляди)
                        Хората около мен също се учудиха - какво? защо? - ей сега ще чуете от трибуната, им казах, и те ме избутаха към нея.
                        Там вече имаше двама-трима, желаещи като мен изказване, течаха заключителните думи на организаторите.
                        Аз си мислех, че, като единствения против, имам правото да кажа от трибуната - защо?
                        Мислех да кажа:
                        Тази декларация е мижава, келява, прилича ми на предателство. Но вместо много-много да говорим: ние сме 100 000, парламентът със свинете вътре - ей го на 100 метра, да тръгнем натам, господа, па ше видим кво ше правим...


                        Но не би.
                        Светкавично, след последния звук на последния говорещ, организаторите трескаво заприбираха микрофони, занавиваха кабели. Ръцете им треперят, очите им подскачат. Нямаше да се учудя много, ако се беше размирисало и на насрано. Страх, бате!
                        Точно от такива като мен ги е беше страх, страх да дадат думата на народа.

                        .................................................. ....

                        После от Стефан Воденичаров, веднага след митинга, разбрах, че списъка на говорещите, техните изказвания и декларацията на митинга са били съгласувани вече с... с... с... Андрей Луканов. Както е и било поето задължение да няма изцепки, които да обезпокоят властта...

                        Та така с този митинг.
                        Last edited by vmаnkov; 07.03.2013, 13:45.
                        Свободен във виелицата.
                        http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                        Коментар


                        • Хайде 30+ не е късно http://znanie.eu/?p=9612
                          платформа за инвалиди

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sergo Разгледай мнение
                            А-а-а,
                            Те са па нема се разбереме с тебека!
                            Йок - баш така се дюлгери гражданското самосъзнание. Гат ората си чуруликат за големите неща, ко им доде из унетре. И се не сещат ич за едене, пиене, трънки, гологинки и кво там още беше?
                            Аз за туй и се спотайвам.
                            Да не нарушим магията.

                            Или ти си за статуквото?
                            Ако статуквото в тази тема означава да спазваме добрия тон, да се изслушваме един друг, да водим спорове без да се обиждаме, да приемаме, че освен нашето мнение съществува и друго, да се уважаваме, дори без да се харесваме - да аз съм за статуквото.
                            Ти твърдиш, че много хора странични хора четат темата. Сигурно е така. Аз смятам, че я четат точно заради атмосферата на търпимост, интелигентността и живия ум на всеки един от пишещите
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                              Нали си чувал термина "цунгцванг"?

                              Ами "действайте". В момента нямате полезен ход.
                              Цугцванг, без първото "н".
                              Знам какво значи.

                              Писаното долу се отнася за всички критикуващи.

                              Май всички ние, и във форума, и в България, сме съгласни поне в едно - че са нужни сериозни промени, основни промени. Тук не влизат само т.н. политическа класа (мекерета, продажници и долни душички) и техния слугинаж, такива като платените драскачи по форумите, например.

                              Та така: всички смятат, че коренна промяна е нужна, но голяма част само гледат и не действат в посока на промяна.

                              А тя сама няма да се направи, нали, Анон?
                              Особено, като се има предвид, че държавният механизъм е впрегнат да пречи на всякаква промяна, за да останат копанките на политюгите-свине пълни, например, и да могат да си дебелеят спокойно нататък, независимо от пропадането на България и българите.

                              А някои от пасивно гледащите също така критикувате.
                              По принцип критиката е добре дошла, понеже би дала нови идеи или показала недостатъци в светлината на възможността за достигане на успех на движението за промени. Това е продуктивна критика.

                              Но вашата критика, на всички критикуващи, без изключение, тук във форума, е контрапродуктивна. Тя е следващата:
                              "Така няма да стане". Или "На мен не ми харесва".
                              Край, това ви е критиката...

                              Е, добре де, ми кажете как, според вас, става?
                              А още по-добре - действайте по начина, който според вас е нужен.

                              Но ако не знаете, какъв е начинът, и едновременно казвате "но така не става" - това вашето фактически означава "протестите трябва да спрат, не трябва да има промени". А това е желанието на свинската ни политическа клика, яхаща ни от 1944 година - та и досега.
                              Свободен във виелицата.
                              http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                                Добро утро, Мечо!
                                Добро утро, тайфата!

                                Я да ви видя какво правите тук!? Човек да не отиде някъде в командировка за един ден
                                Кога не пишете - не пишете ..., ама когато решите да пишете - обръщате хубавата и ларж тема в същия цирк дето цари в тема Политика.


                                А-а-а,
                                Те са па нема се разбереме с тебека!
                                Йок - баш така се дюлгери гражданското самосъзнание. Гат ората си чуруликат за големите неща, ко им доде из унетре. И се не сещат ич за едене, пиене, трънки, гологинки и кво там още беше?
                                Аз за туй и се спотайвам.
                                Да не нарушим магията.

                                Или ти си за статуквото?
                                Last edited by sergo; 07.03.2013, 12:28.

                                Коментар

                                Working...
                                X