IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ха добро утро.. Вчера се напихме с един приятел дето има цех за сушени меса и трайни колбаси.. Та само за приятели прави едно мезе дето до сега не го бях ял - направено като кайзер пастарма месо от сърце на говедо (бик, вол...)... Има вкус на пастарма но седи лекичко по меко и цвета му е по черен... Не е лошо. Но тази сутрин като отидох да дефекирам - нема тактъв цвят фекалии - черно като катран.. Явно от мезето че бая хапнахме снощи... Па и пийнахме къде два литра ракия, домашна (трима човека)...

    Гледам захванали сте пак философските теми.. Пихвално. Именно това рпави тази тема уникална. Нивото на участниците в нея е топлкова високо, че е удоволствие и привилегия, човек да Ви чете.. Дори и да чете между редовете.. Дори и като се карате пак сте уникални...

    Днес на тоя вятър, ще наливам бетон на един строеж.. Да се еба и бизнесмена. Нема работници, дедо Гошо слага ватенката и бачка, нема шофьори, дедо Гошо турга анцуга и кара, нема преподаватели, дедо Гошо турга костюма и преподава... И накрая ще си умра докато работя.. Или докато плющя... Винаги съм бил голяма шестица...

    Хайде наздраве - да пуием по коняче да ни сгрее, че само Кирето и бат Маранди знаят какво е в това време да стоиш 8 часа на строеж....

    Коментар


    • [QUOTE=mechobikov;1059413167]Ха, дойде и при нас вятърът. Духа със сичка сила. Събуди ме.

      И аз обичам да се хваля. Много я разбирам психологията. На зачота по психология отидох без пищови, макар да беше всеизвестно, че преподавателя се крие зад списания и излиза за дълго време от стаята, за да може да се преписва спокойно. Не ми трябваха. Знаех много повече от всичко. И сега знам, но продължавам да се уча, от книги и от живота.

      Бях голям зубрач и в гимназията. По обществените науки имах само шестици. Само веднъж даскалицата по обществознание ми беше писала пет, ама не щот не знаех. Зададе ми допълнителен въпрос - защо съм мислел така. Пък аз не мислех така, и се втрещих от тъпия въпрос. Отговорих - защото така пише в учебника. Бях на секундата заклеймен като зубрач, но не се стресирах, защото и без това си знаех какъв съм.

      И математиката я разбирах, но ги решавах задачите много по бавно от съучениците си, и все по друг начин. Даскала ми пишеше шестици, въпреки че не успявах да реша всичките задачи щото не ми стигаше времето. Кефеше се, че не бях решил нито една задача така както пише в учебника, че се решават. Не учех по математика. Нестандартното мислене ми е дар от бога.

      Циганката[/QUOTE]

      Коментар


      • Ха, дойде и при нас вятърът. Духа със сичка сила. Събуди ме.

        И аз обичам да се хваля. Много я разбирам психологията. На зачота по психология отидох без пищови, макар да беше всеизвестно, че преподавателя се крие зад списания и излиза за дълго време от стаята, за да може да се преписва спокойно. Не ми трябваха. Знаех много повече от всичко. И сега знам, но продължавам да се уча, от книги и от живота.

        Бях голям зубрач и в гимназията. По обществените науки имах само шестици. Само веднъж даскалицата по обществознание ми беше писала пет, ама не щот не знаех. Зададе ми допълнителен въпрос - защо съм мислел така. Пък аз не мислех така, и се втрещих от тъпия въпрос. Отговорих - защото така пише в учебника. Бях на секундата заклеймен като зубрач, но не се стресирах, защото и без това си знаех какъв съм.

        И математиката я разбирах, но ги решавах задачите много по бавно от съучениците си, и все по друг начин. Даскала ми пишеше шестици, въпреки че не успявах да реша всичките задачи щото не ми стигаше времето. Кефеше се, че не бях решил нито една задача така както пише в учебника, че се решават. Не учех по математика. Нестандартното мислене ми е дар от бога.

        Циганката
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marmalad Разгледай мнение
          А, аз пък мога да пиша и с двете ръце както по отделно така и едновремено. При това много четливо. Държа 2 химикала и пиша с тях. Не че е нещо особено но отстрани погледнато е цирк. Все едно гледаш копирна машина. Шрифта е горе долу едно към едно.
          Но това не е нищо. Един познат обръщаше думи и изречения наобратно при това веднага без да се замисли. Беше гост в едно радио, там му диктуваха едни дълги абзаци и го записваха. Пускаха записите на обратно някак и нямаше грешка. Уникален Беше, но пък иначе пълен неудачник.
          Скука пълна е!

          В първи клас ме почупиха от бой даскалиците да пиша само с дясна ръка. Мога пиша и с 2-те еднакво, едновременно и т.н.

          Чертая и рисувам тоже повече с лява, но мога и с дясна. Ритам с 2-та крака почти еднакво и водя топката също без разлика, мятам с 2-те ръце почти почти едновременно. Точност не е същата и сила, ама т'ва е положението.

          Бе, скука са тия глупости! Дай нещо дет' е по-забавно

          П.П. Най-смешно ми беше в самбото - да се уча на десен гард или да правя скок-кълбета в десен гард. Захват и прочие кат' салта, флик-флак и т.н. - но беше много смешно да уча всичко наобратно, тоест "прав" гард било т'ва, а па за мен беше "крив" - ама как да е и т'ва преживях. Демек и ляво и дясно - досадно е
          Last edited by marandi; 15.03.2013, 00:26.

          Коментар


          • А, аз пък мога да пиша и с двете ръце както по отделно така и едновремено. При това много четливо. Държа 2 химикала и пиша с тях. Не че е нещо особено но отстрани погледнато е цирк. Все едно гледаш копирна машина. Шрифта е горе долу едно към едно.
            Но това не е нищо. Един познат обръщаше думи и изречения наобратно при това веднага без да се замисли. Беше гост в едно радио, там му диктуваха едни дълги абзаци и го записваха. Пускаха записите на обратно някак и нямаше грешка. Уникален Беше, но пък иначе пълен неудачник.

            Коментар


            • Вчера Ламята ми пристига с 1 чанта лопуш.

              Тръгнах да му я правя на супа, ама много. Демек, задуших лук, морков за 4-5 мин. в масло, долях вода, завря, хакнах лопуша за 15 мин. и през т'ва време бях пасирал 1 буркан стерилизирани тиквички, разбих на блендера за основа и ги ръгнах за 10 мин. накрая.

              Сирене натрошено и магданоз - подправки чер/червен пипер/ зеленчуков натурален бульон - ник'во фърцунене. Спестих му застройка с кисело мляко, че се шашка. Ама остана половин чанта още.

              П.П. Днес засилих Ламята за кори за баница ( точени ), кипнах 1 тенджера вода, попарих другия лопуш за 3-4 мин. във вряла вода, в една купа му го смесих със сирене да стане плънка.

              И го ръгнах да си прави лопушник ( демек баница ). Смеси се 1-но яйце с газирана вода да се полее в последните 10 мин. и се люсна отгоре кат' беше почти готова.

              Русото, ако не научи една Ламя как да се оправя - по-добре да се метна отнякъде. Технологията е същата кат' с тиквеник да си прави, само дет' там е със захарен сироп и плънката е от тикви, орехи и канела.

              Демек Ламята щастлива, само инструктирах процеса

              П.П.П. Ламята се въодушеви и вика, че копривата е излязла вече, лопуш има и чесънът и той станал 1-на педя - днес ходи да сади още.

              Смигам му и викам - вече знаеш как се прави - плънката няма значение - хихи
              Last edited by marandi; 14.03.2013, 22:03.

              Коментар


              • Eee, не сме тъпи, просто, това не ни е важно вече.

                Хубава вечер!

                Amelie: Comptine d'un autre été

                The Promise - Michael Nyman

                Коментар


                • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                  Това не е до ум, а тренинг. Просто, калкулаторът е поразвалил някои връзки. Аз също го можех, а сега бъркам таблицата за умножение.
                  А бе, тъп съм вече.

                  П.П. Поне не съм мухльо дет' до 20 години е трябвало да е революционер, а после да се кротне, а той бил мишка до 50-сет - та сега се сетил.

                  Па, пази Боже над 50 години да взема да се правя на революционер. Висша форма на олигофрения.

                  Ама, оглупях яко - по-рано помнех 52 карти на бридж, обяви, разиграване и сие. Можех да възстановя веднага играната партия. Кой какво е играл карта по карта.

                  Вече съм тъп

                  Ха, наздраве!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                    Това не е до ум, а тренинг. Просто, калкулаторът е поразвалил някои връзки. Аз също го можех, а сега бъркам таблицата за умножение.
                    +1

                    И аз го можех! По-скоро беше 2-цифрено по 2-цифрено за 8 секунди и 3-цифрено по 3-цифрено за около 12 секунди, но бях намерил начина и си бях наумил да го придобия, умението. За няколко дни ошашках де що срещнех познати, и до там... След около месец бях разбрал че файда от това няма, а и пари не могат се изкарат, та така
                    Имам един познат дето знае цели арии от опери, и дето може ако му прочетеш непознат текст само след 5 секунди да ти каже от колко букви се състои Но, какво от това, освен че сме приятели

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                      Това не е до ум, а тренинг. Просто, калкулаторът е поразвалил някои връзки. Аз също го можех, а сега бъркам таблицата за умножение.
                      И аз. Онзи ден си седя в тоалетната и нещо машинално смятах наум. 9х6- 54. После се замислих 54 ли беше или не беше. Егати падението!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                        За съжаление вече не съм толкоз умен. По него време умножавах наум и 4-рицифрено по 4-рицифрено за по-малко от 10 сек. Произволно избрани, който ми ги каже.
                        .
                        Това не е до ум, а тренинг. Просто, калкулаторът е поразвалил някои връзки. Аз също го можех, а сега бъркам таблицата за умножение.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                          фамилията му е тагарински
                          бивш седесар ,
                          сега някакъв бояджия
                          но защо толкова труд
                          Не е за Магарински трудът, а е за да видим, дали наистина и докъде ни филтрират информацията.

                          Прочее, "Тарио Магарински" го измислих и вкарах аз в мрежата

                          Ето ти го тоя шопар:


                          А знаеш ли какво юношче бледно беше, преди да дойде до свинската копанка и стане и той свиня?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Ти нали веднъж каза, че като си бил малък, на една олимпиада по математика, си решил задачите много по бързо от другите деца, и след това за да не скучаеш си доказал и теоремите. Обаче другите деца още не били свършили, и ти от скука си доказал и аксиомите !!!

                            Къде сбърках ???
                            За съжаление вече не съм толкоз умен. По него време умножавах наум и 4-рицифрено по 4-рицифрено за по-малко от 10 сек. Произволно избрани, който ми ги каже.

                            Вече не мога

                            П.П. Т'ва к'во значение има? Просто имам представа как да цакате Световния модел с неговите "карти". Касае всички в БГ и извън БГ. Няма ви го правя за себе си.

                            Нямате анализатори в момента и оттам мощни трейдъри. 1000 броя трейдъри и ще се събуждате с по 100$ под възглавницата нето всеки ден.

                            Предполагам тогава няма да си тъпата злонамерена Мечка, а ще си готин Мечок за гушкане.
                            Last edited by marandi; 14.03.2013, 20:33.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Паунов,

                              казах ви, че до 5 години ще ви направя стандарта на Германия и до 10 години в в топ 10 на Европа. Проблемът е, че трябва да влизам в бункер

                              Писах ви и в момента на къде "вървите" - още преди години. Ти кат' типичен бавно-загряващ реотан стопли 4 години по-късно какво ви писах, че ще стане, понеже натам вървите.

                              Бегло ви изследвам кат' макро и микро и всичко ви е без кинти дадено наготово какво ви очаква.

                              П.П. Не се правя на никакъв

                              Не видях какво предлагате тълпата, освен лафчета за чета.

                              Аз говоря винаги за Империя, но си смотан и не можеш да вдянеш разликата между двете - чета са ти аксиомите, а Империя ти е Свободата.

                              Сещай си ти от кои си - някакво промито робче, ъъ ... "четник"

                              П.П.П. Ъъ ... т'ва за 5 години ви го казах преди 4 години - не е лошо още малко време да се пошматкате. Току виж сте пукнали преждевременно, щот' не знаете ко става и ко да правите в момента
                              Ти нали веднъж каза, че като си бил малък, на една олимпиада по математика, си решил задачите много по бързо от другите деца, и след това за да не скучаеш си доказал и теоремите. Обаче другите деца още не били свършили, и ти от скука си доказал и аксиомите !!!

                              Къде сбърках ???
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Маранди ли трябва да се сети
                                Паунов,

                                казах ви, че до 5 години ще ви направя стандарта на Германия и до 10 години в в топ 10 на Европа. Проблемът е, че трябва да влизам в бункер

                                Писах ви и в момента на къде "вървите" - още преди години. Ти кат' типичен бавно-загряващ реотан стопли 4 години по-късно какво ви писах, че ще стане, понеже натам вървите.

                                Бегло ви изследвам кат' макро и микро и всичко ви е без кинти дадено наготово какво ви очаква. Писах ви нещата навреме и когато можеше да се реагира светкавично, за да не се стига до 4 години по-късно.

                                П.П. Не се правя на никакъв

                                Не видях какво предлагате тълпата, освен лафчета за чета/четници.

                                Аз говоря винаги за Империя, но си смотан и не можеш да вдянеш разликата между двете - чета/четници са ти аксиомите, а Империя ти е Свободата.

                                Сещай си ти от кои си - някакво промито робче, ъъ ... "четник"

                                П.П.П. Ъъ ... т'ва за 5 години ви го казах преди 4 години - не е лошо още малко време да се пошматкате. Току виж сте пукнали преждевременно, щот' не знаете ко става и ко да правите в момента.

                                Важното е да си самовлюбен Паун, налЕ? От Паун-а по-големо нЕма. Затова сме ви отсвирили с Анон-ката, Космо и сие - оправяйте се
                                Last edited by marandi; 14.03.2013, 20:22.

                                Коментар

                                Working...
                                X