IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поколението на 30+ годишните - между миналото и бъдещето на ... (архив до 27.04.2013)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ха, наздраве!

    Обичам испанците, щот' са естествени и с ясни приоритети.

    Семейството, храната, пийването и чак после работа, бизнес, политика, спорт, религия.

    П.П. Гледам доближили сте ги. Бравас, за което!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Филю Разгледай мнение
      Имам приятел който е в националния ни отбор по бридж в момента.Деян се казва момчето.Въпреки това на обикновен белот е гола вода.А пък на сантасе какъв бой яде не е истина изобщо.
      Даже преди година или две станаха втори или трети на някакво световно първенство.От него знам че най-добрите играчи са все хора на възраст понеже имат много опит.Не било чак толкова смятане и броене.
      От националите познавам само Калин Караиванов от Варна. Съученици бяхме. УПКта имаше тогава. Денонощно играехме карти.
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
        Кев, сега като каза за карти и Русе. В зората на демокрацията много съм играл турнири в русенския бридж клуб. Имаше един Свилен, дето ги организираше. И обичаше да се хвали, като играл срещу Беладона, ко било, що било, какво сме знаели ние.
        Имам приятел който е в националния ни отбор по бридж в момента.Деян се казва момчето.Въпреки това на обикновен белот е гола вода.А пък на сантасе какъв бой яде не е истина изобщо.
        Даже преди година или две станаха втори или трети на някакво световно първенство.От него знам че най-добрите играчи са все хора на възраст понеже имат много опит.Не било чак толкова смятане и броене.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
          Кев, сега като каза за карти и Русе. В зората на демокрацията много съм играл турнири в русенския бридж клуб. Имаше един Свилен, дето ги организираше. И обичаше да се хвали, като играл срещу Беладона, ко било, що било, какво сме знаели ние.
          Не съм бриджор, Мечо. Не го познавам. В Свищов двама от най-добрите ми приятели бяха, но се събираха някъде и играеха с други. Така и не ни научиха, нас останалите от голямата компания на тая игра, но "вината" беше взаимна - и ние не бяхме толкова настоятелни, и те не горяха от желание да обучават Та така, останах си с общи познания по тая толкова интересна игра

          Коментар


          • Кев, сега като каза за карти и Русе. В зората на демокрацията много съм играл турнири в русенския бридж клуб. Имаше един Свилен, дето ги организираше. И обичаше да се хвали, като играл срещу Беладона, ко било, що било, какво сме знаели ние.
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
              Най-го разбираме бридж-белота ние от северо-изтока, и по-точно около Русе(и)! Не сме задължени да надкачваме на без коз, на същия анонс 4 аса ни правят 400!, а също така при взета боя и не изкарани точки си пишем яко кертици*! Много ми беше странно докато бях в Свищов и другарувах с хора от цяла България да играя по техните правила, но пак си беше яко и купона си го биваше.

              П.П. Кертик - свалят се 10 точки от резултата на обявилия, но не изкарал играта си отбор. При контра са 20, а при реконтра 40!
              А, играл съм го много русенския белот, баш у Русе и по берепейските кораби
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Като си мерят картаджиите знанията, не си върти наблизо незнанието

                1. Бридж белот - белот в който се наддава (анонсира както в бриджа) за да се определи договора.

                2. Чист белот - белот в който договора се определя на случаен принцип от обърнатата под тестето карта

                Най-го разбираме бридж-белота ние от северо-изтока, и по-точно около Русе(и)! Не сме задължени да надкачваме на без коз, на същия анонс 4 аса ни правят 400!, а също така при взета боя и не изкарани точки си пишем яко кертици*! Много ми беше странно докато бях в Свищов и другарувах с хора от цяла България да играя по техните правила, но пак си беше яко и купона си го биваше.

                П.П. Кертик - свалят се 10 точки от резултата на обявилия, но не изкарал играта си отбор. При контра са 20, а при реконтра 40!

                Коментар


                • ШАПКАРИНА го разбира НЕОБОЛШЕВИЗЪМА
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Taka сте военните- трябва да ставате по нощите по "тревога/работа".

                    Коментар


                    • И във връзка с долния ми пост,един виц на руски за това, че само 50 % от мъжете винаги стават посреднощ защото простата ги алармира : ..Разликата до 100%,сме от друга порода

                      В Америке собрали статистику: по каким причинам мужчины ночью встают с постели.
                      50% - чтобы сходить в туалет. 15% - чтобы идти на работу в ночную смену. 35% -
                      чтобы одеться и идти домой.
                      Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
                        Ти се придържай към рецептата за която ти споменах снощи и ако до Гергьов-Великден не си се вталила с над 5 кг., ти разрешавам преспокойно да ме напсуеш във форекс-темата ,не за друго ами щото е най-четена!
                        Да ама на бате Маранди от нашата тема, можете само праха да му дишате !!!
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                          Вярно! .....
                          Ти се придържай към рецептата за която ти споменах снощи и ако до Гергьов-Великден не си се вталила с над 5 кг., ти разрешавам преспокойно да ме напсуеш във форекс-темата ,не за друго ами щото е най-четена!
                          Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            И с колко РАЗДАДЕНИ карти се играе тоя "чист белот"?

                            И колко човека го играят?
                            От колко карти е тестето?
                            Тестето е от 32 карти. Играе се по двойки, от четири човека. Раздават се по пет карти първоначално. Най горната от останалите се обръща. Тя определя коза, ако не са всички пас. Този който каже "вземам ги", получава първите три допълнителни карти. След това по три допълнителни карти се раздават по ред и на другите трима от карето.

                            Най силна от козовата боя е валето, след това са 9, асак, 10, поп, мома, 8,7

                            Най силна от боя. която не е коз е асака, след това са 10, поп, мома, момче, 9,8,7

                            Анадънму !!!
                            Last edited by mechobikov; 21.03.2013, 18:39.
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Ммм огладнях така като ви гледам какви ги пичете
                              платформа за инвалиди

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Чист белот - след като се раздадат по пет карти, горната се обръща и цвета и е коза, ако някой каже "вземам ги". Така се определя договора при чист белот. За това му се вика "чист белот", защото няма наддаване, както е при бриджа и бридж белота.
                                И с колко РАЗДАДЕНИ карти се играе тоя "чист белот"?

                                И колко човека го играят?
                                От колко карти е тестето?

                                Коментар

                                Working...
                                X