IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ЧАРЪТ на НЕЩАТА от ЖИВОТА..., или: "Защо царят трябва да бъде гол...винаги!" :)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
    В тази тема нали щяха да се публикуват снимки!?
    Снимки не знам, обаче дето ми каза за трънките, днес изядох последните и от утре ще си бера от поляните в нашата гора. Спирам ги крайпътните.

    Но така като се замисля, аз каквито количества череши кайсии и орехи съм изял, от крайпътните, сигурно кръвта ми се е напълнила с олово като на римски патриций
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • В тази тема нали щяха да се публикуват снимки!?
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • От философска гледна точка Айнщайн релативист ли е ???
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Все пак трябва да направя текущ анализ на резултатите от анкетата. Ще почна от най-съществените си изводи. Повтарям: това са мои изводи, които не налагам никому насила.

          Преобладава идеята, която показва, че хората разсъждават освободено, а именно – според повече от мненията за хората няма теми, по които някой може да наложи възбрани, но дори и някой да се опита – разумът на мнозинството – с идея за игнорирането на такъв “тиранин” – веднага би го зачеркнала, без да го отразява… Това за мен е достойно за адмирации, поне, що се отнася до желанието да се заяви готовност за разовор по различни теми, но все пак – само по едните изявления не може да се съди за директно противопоставяне на човек, който би наложил някакви ограничения в разискване на определени теми…

          Леко намалява бройката /в сравнение с голямата група анкетирани/ на необременените с разни задръжки. Това са хора, които имат изразено чувство за хумор, т.е. – те знаят, че – ако биха могли да съчетаят сериозните задачи с един неангажиращ майтап, това – най-малко – би ги мобилизирало в сериозните им занимания, но и също – би им създавало едно добро настроение, което пък е условието, за да не се товарим излишно с негативна енергия.

          Според мен, в тия две групи са гласували основната маса на необременените от неоснователни самосъжаления, това са хората, които не тръгват към ежедневните си задачи с негативизъм и предварителни съмнения в резултата от работата си. Тия хора са, които почват работата си със съзнанието на победители…

          За мое най-голямо съжаление, по горната ми “логика” – аз не би трябвало да попадам в групи 7. и 8., защото гласувах пръв с един – единствен отговор, който е отговор 6 /”тарарам-тарари”/. /ако щете ми вярвайте, но отговорът ми е болдван, ако това може да докаже нещо/. Гласувалите в група 6. – определено - противостоят на хората, които подхождат с усмивка към темата. Как да квалифицираме тия хора? Може би – като най-сериозните…българи…Но – те са и между хората, които са противници на идеята, че по всички теми може да се говори…/вероятно не са гласували в група 7., защото при такива действия, логиката им ми убягва/… Може би тук би трябвало да отнеса и мнението на гласувалият мъж с неговото наранено его от група 5., който попада в групата на хората, които не могат да приемат факта, че трябва /може/ да се говори по всички теми, но все пак не става ясно, коя подтема от всичките е точно тая, която би наранила нечие мъжко его… Отговорът е неясно формулиран от мен…

          Гласувалите в групи 1. и 2. са особено интересни за мен със своето мислене. Очевидно има хора, които смятат, че някой ги е накарал насила да влязат в тая тема. Насила ги е накарал да прочетат въпросите от анкетата, насила ги е накарал да гласуват…Нещо повече: някой, който насила ги тика /може би в живота/ - по някакъв начин върви до тях и им внушава как трябва да живеят/… Ако би трябвало да съветвам такива хора, гласували в група 1., то бих им казал само това, че – никой не е длъжен да приема нечии “внушения”, още повече, ако това става в анонимен форум… Аналогично – за група 2.: за да се концентрира човек върху пряката /си/ работа – едва ли би трябвало да влиза в подобна тематика, а ако го прави – може би би трябвало това да става в минути на отдих…

          Сега – група 3… Аз, например, с радост бих се запознал с тематиката, върху която трябва да поставим акцента в години на криза… Тоя човек, гласувал тук – очевидно има формулата на успеха! Ако я пази за себе си /най-вероятно да е така, според мен/, то той не би ни занимавал с нея… Надявам се в някой бъдещ момент да научим нещо от вижданията на тоя човек за заниманията ни по време на криза...

          Гласувалите в тема 4. са направили едно логическо умозаключение, което е по-скоро – примиряване с проблемите на днешният ден.

          Разбира се – донякъде неточното тълкуване на резултатите може да се дължи на факта, че може да се гласува едновременно с няколко отговора…Както виждате, езависимо че направих анкетата в леко самоиронично-майтапчийски стил – пак можах да потърся сериозно тълкуване на резултатите, което пускам тук, само за да се пошегуваме с тях.

          Така де: животът е сериозен толкова, колкото сами си го направим! Дали си струва да се товарим психически – нека всеки сам реши за себе си…

          Приятна вечер!
          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
            Мъйни тоя слаш в началото, за да върви препратката.
            Свободен във виелицата.
            http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
              Абе, хора, нещо Зарко не пише?
              Да не е нещо лошо? Чувам го от дъжд на вятър, много редко пише тоя човек.

              Жив ли е все още Зарко?
              ... правят му изкуствено дишане...

              http://www.investor.bg/forum/showthr...51#p1345126242 , т.е.- беше тук...
              Last edited by zarco; 16.08.2012, 20:17.
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • Абе, хора, нещо Зарко не пише?
                Да не е нещо лошо? Чувам го от дъжд на вятър, много редко пише тоя човек.

                Жив ли е все още Зарко?
                Свободен във виелицата.
                http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                  Джоджен, юзум, гьозум /или както там го знаеш/ - никъв босилек!

                  ...толкова силни подправки - пък на мен не ми допадат, като например: джоджен, чубрица /особено ми е омразна, когато почнат да я поставят на мусака и т.н./...

                  Днес поставих в супичката: чер пипер, копър, зелени листенца от риган, напоследък винаги поставям и от подправката - майорана - много изискан вкус се получава /според мен/...


                  ...босилек само на спагетите - това според мен предава екзотичният им вкус...

                  /лично мнение/
                  Last edited by zarco; 15.08.2012, 23:08.
                  "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
                    И добавям:
                    http://www.youtube.com/watch?v=LXsgf2WdgU8
                    Дайте му голям ряз, да чуят съседите
                    http://www.youtube.com/watch?v=J9b3Z...eature=related

                    Но ако намериш неговото Rock' n ' Rolla każdy zna (Рок енд рола кажды зна) некъде в Мрежата - чуй го, смъртоносен рок, диви осемдесет секунди.
                    Last edited by vmаnkov; 15.08.2012, 23:21.
                    Свободен във виелицата.
                    http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                      Ето, че пак ми е трудно да разбера какво точно казваш: проглуши ни ушите, че босилек не обичаш, но баницата с босилек - очевидно ти е слабост....
                      Джоджен, юзум, гьозум /или както там го знаеш/ - никъв босилек!
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                        Голяма играчка е с варенето на парчетата, така че - не си струва да си губиш времето /но пък - времето си е твое - може да решиш да не скучаеш някой Викенд.../....
                        Къпаната баница се прави почти по същия начин, но при нея във вряла вода се потапят леко препечени точени по-дебели кори и веднага се вадят. За по-лесно и бързо се прави от двама души. Редят се само 5 листа с плънка между тях и баницата се пече на котлон, като на 15 - 20 минута се обръща, за да се опече и горната част.
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                          .....
                          П.П Мога да правя "Сюзерена"

                          Ето, че пак ми е трудно да разбера какво точно казваш: проглуши ни ушите, че босилек не обичаш, но баницата с босилек - очевидно ти е слабост....
                          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Мамбо срещу скука
                            http://www.vbox7.com/play:fac42d71&start=3

                            http://www.youtube.com/watch?v=uQIHx0qgc
                            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                            Мечо

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                              Не, никога не съм правила. Дори ходих до чичко Гугъл за информация.
                              Ще направя проба и ще ти докладвам за резултата.

                              П.П Мога да правя "Сюзерена"
                              Голяма играчка е с варенето на парчетата, така че - не си струва да си губиш времето /но пък - времето си е твое - може да решиш да не скучаеш някой Викенд.../....
                              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                                Ама - не сме се разбирали да търсиш сега в нета, де!
                                А бе, ти що си толкова припрян!?
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X