IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пиши че я подаряваш дейба и блузата (или каквото е там)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BatSvetlio Разгледай мнение
      А бе пичове, без да се обиждате, ама не ви ли омръзна да говорите глупости бре... Финансов форум е все пак, нали?!? Базата за процентното изменение е стартовата стойност:
      1. промяна за месеца - взима се спрямо крайната стойност на предишния месец
      2. за годината - взима се спрямо крайната стойност към декември миналат година
      и т.н.

      Айде стига сте разтягали локуми хммм..
      а за цената на етикета...колко да напиша на етикета.
      Мечо не знае и той , а написа цели страници с математически и философски трактати.

      Коментар


      • Тука е голяма веселба, бравос....
        И това ще мине ...

        Коментар


        • А бе пичове, без да се обиждате, ама не ви ли омръзна да говорите глупости бре... Финансов форум е все пак, нали?!? Базата за процентното изменение е стартовата стойност:
          1. промяна за месеца - взима се спрямо крайната стойност на предишния месец
          2. за годината - взима се спрямо крайната стойност към декември миналат година
          и т.н.

          Айде стига сте разтягали локуми хммм..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
            мечо той въпроса е един ( колко да напиша на етикета ) , другото е условието на задачата ( цена на етикета 100 лева , шефа вика намалявай със 130 % ).

            Колко по лесно да го напиша за да ми дадеш решението.
            Просто задай един цял въпрос. Лесно е. Ако искаш да го задам аз, а ти после ако ти хареса ще го повториш с твой пост. Защо отказваш да го зададеш.

            Добре, не си длъжна. Във въпроса от анкетата ясно ли е коя е базата и според коя наука.
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Според коя наука във въпроса

              "Може ли една цена да падне с повече от 100 % ?"

              е указано коя е базата ?

              Верен отговор:
              Няма такава наука.
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Аз не ям доматите с колчетата. Задай го като един въпрос без други обяснения, ако ти стиска, за да разберат и Кев и Колчо, че съм сериозен.
                мечо той въпроса е един ( колко да напиша на етикета ) , другото е условието на задачата ( цена на етикета 100 лева , шефа вика намалявай със 130 % ).

                Колко по лесно да го напиша за да ми дадеш решението.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Ето цитирам ти въпроса още веднъж. Къде си указала, че базата е 100 лева. Ако има дял от математиката, който да ни задължи да приемем 100 лева за база, кажи кой е той. И не лъжи. Грозно е.
                  Мечо,душко,ти щом в тази проста задачка не можеш да откриеш коя е базата,къде изобщо си тръгнал да спориш
                  Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца
                    E, виж обидите са излишни ...
                    Съгласен, че излишни.

                    По-скоро - диагноза.

                    Идиот , определяне на идиот , смисъла на идиот -
                    мн . идиоти , м .
                    1 . Човек , който страда от вродено слабоумие .
                    2 . Разг . Глупав , тъп човек .
                    прил . идиотски , идиотска , идиотско , мн . идиотски .

                    (същ . ) слабоумен , тъпоумен , тъп
                    (същ . ) глупак , урод , изрод , изчадие , изверг


                    Мечо покрива определенията ВСЯЧЕСКИ!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                      добре за това излъгах никъде не съм казала за базата - ( това явно някой друг го е написал : ако една цена е 100 лева , с колко лева е паднала за да кажем ,че цената е паднала със 130 % )

                      Сега казвам - базата е 100 лева ( на етикета пише 100 лева ) шефа ми се обади и ми каза - Димке искам да намалиш със 130 % цената и на етикета да напишеш новата цена.. Можеш ли да ми помогнеш колко да напиша на етикета.
                      Аз не ям доматите с колчетата. Задай го като един въпрос без други обяснения, ако ти стиска, за да разберат и Кев и Колчо, че съм сериозен.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ivkoo Разгледай мнение
                        Значи в магазина ми обявявам намаление 1500%...
                        Уискити го продавам за 30 лева... След намалението го продавам за 28,5 лева, защото за база съм приел 10 стотинки... така ли да те разбирам мечо....
                        И още един вариант ми идва на кратуната:

                        Продажбите на патката падат от 1 000 000 лева на 1 000 лева, демек само с 1%, защото за база съм приел 100 000 лева...

                        Коментар


                        • сега му звъннах на шефа и му викам ..Ама шефе нямам база , обаче той ме напсува на нещо си и ми затвори..За това пак питам Мечо ( или някой от онези 24 % умници )

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ivkoo Разгледай мнение
                            Значи в магазина ми обявявам намаление 1500%...
                            Уискити го продавам за 30 лева... След намалението го продавам за 28,5 лева, защото за база съм приел 10 стотинки... така ли да те разбирам мечо....
                            това е ако ти си зад щанда , но ако е жена ти например тя може да вземе за база 100 лева и тогава да дава бутилка уиски + кутия с пури безплатно , да не говорим ,че клиента може да поиска за база цената на апартамента му и да се окаже ,че трябва да му подариш магазина си барабар със всичката стока
                            Така че умната с намаленията . Освен ако някой нормативен документ не казва друго...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ivkoo Разгледай мнение
                              Значи в магазина ми обявявам намаление 1500%...
                              Уискити го продавам за 30 лева... След намалението го продавам за 28,5 лева, защото за база съм приел 10 стотинки... така ли да те разбирам мечо....
                              Най-после един да го обясни простичко, та да го разберем и ние неуките
                              Кажете как мога да си сменя мнението в анкетата и да закриваме темата.

                              Коментар


                              • Значи в магазина ми обявявам намаление 1500%...
                                Уискити го продавам за 30 лева... След намалението го продавам за 28,5 лева, защото за база съм приел 10 стотинки... така ли да те разбирам мечо....

                                Коментар

                                Working...
                                X