IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
    добре за това излъгах никъде не съм казала за базата - ( това явно някой друг го е написал : ако една цена е 100 лева , с колко лева е паднала за да кажем ,че цената е паднала със 130 % )

    Сега казвам - базата е 100 лева ( на етикета пише 100 лева ) шефа ми се обади и ми каза - Димке искам да намалиш със 130 % цената и на етикета да напишеш новата цена.. Можеш ли да ми помогнеш колко да напиша на етикета.
    Ха ха, дай му на шефа си номера на Мечо и да се разберат по мъжки

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение

      леле - леле ...
      Колчо, няма лошо, ма мен малко ма притеснява факта, че Мечо не слага в постингите си емотиконки с усмихнати или намигащи човечета...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
        Ти лъжеш. Не си указала никак, че базата е 100 лева. Ако искаш задай въпроса правилно, ако ти отърва, за да разбереш, каква е разликата между хората които мислим с главите си и останалите.

        Моля те не лъжи. Задай въпроса така, че да е ясно, че базата е 100 лева за да видиш разликата.
        добре за това излъгах никъде не съм казала за базата - ( това явно някой друг го е написал : ако една цена е 100 лева , с колко лева е паднала за да кажем ,че цената е паднала със 130 % )

        Сега казвам - базата е 100 лева ( на етикета пише 100 лева ) шефа ми се обади и ми каза - Димке искам да намалиш със 130 % цената и на етикета да напишеш новата цена.. Можеш ли да ми помогнеш колко да напиша на етикета.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
          добре бе Мечо ако една цена е 100 лева , с колко лева е паднала за да кажем ,че цената е паднала със 130 % . Я да видим с твоите аритметични познания какъв е верния отговор.
          Ето цитирам ти въпроса още веднъж. Къде си указала, че базата е 100 лева. Ако има дял от математиката, който да ни задължи да приемем 100 лева за база, кажи кой е той. И не лъжи. Грозно е.
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
            Не с моите. Това е аритметиката не си измисляйте друга.

            На въпроса. Връщаме се в началото.

            1. Във въпроса не е указана базата.
            2. Няма дял от математиката (поне аз не съм чувал за такъв), който да ни забранява да вземем произволно число за база.
            3. Да вземем за база числото 10.

            100 - 13 = 87

            87 > 0

            Верен отговор

            Сумата 100 може да падне със 130 % от сумата 10

            леле - леле ...
            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
              Първо нямаме сума 100 , а цена която е 100 лева
              Второ това 13 от къде го измисли
              Трето това 10 от къде го измисли
              Четвърто нали съм написал ясно и точно - базата е 100 лева..

              дал съм ти проста задача и искам да я решиш
              по твоята логика 100 % = 1 от което следва ,че 130 % = 1.3 ( едно цяло и три ), а не 13 както предполагам си мислиш,
              а иначе грешката която правиш е ,че 100 % = 1 , да но едно не е само число , а колко пъти ( в случая един път ) , т.е. 100 % = 1 път 200 % = 2 пъти и т.н. 1 % е равно на 0.01 пъти , 2 % = 0.02 пъти...процента Мечо е съотношение умножено по 100 , а не число което да прибавяш или изваждаш от друго число...

              С грешни "допускания" няма как да получиш верни решения.
              Ти лъжеш. Не си указала никак, че базата е 100 лева. Ако искаш задай въпроса правилно, ако ти отърва, за да разбереш, каква е разликата между хората които мислим с главите си и останалите.

              Моля те не лъжи. Задай въпроса така, че да е ясно, че базата е 100 лева за да видиш разликата.
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Не с моите. Това е аритметиката не си измисляйте друга.

                На въпроса. Връщаме се в началото.

                1. Във въпроса не е указана базата.
                2. Няма дял от математиката (поне аз не съм чувал за такъв), който да ни забранява да вземем произволно число за база.
                3. Да вземем за база числото 10.

                100 - 13 = 87

                87 > 0

                Верен отговор

                Сумата 100 може да падне със 130 % от сумата 10
                Първо нямаме сума 100 , а цена която е 100 лева
                Второ това 13 от къде го измисли
                Трето това 10 от къде го измисли
                Четвърто нали съм написал ясно и точно - базата е 100 лева..

                дал съм ти проста задача и искам да я решиш
                по твоята логика 100 % = 1 от което следва ,че 130 % = 1.3 ( едно цяло и три ), а не 13 както предполагам си мислиш,
                а иначе грешката която правиш е ,че 100 % = 1 , да но едно не е само число , а колко пъти ( в случая един път ) , т.е. 100 % = 1 път 200 % = 2 пъти и т.н. 1 % е равно на 0.01 пъти , 2 % = 0.02 пъти...процента Мечо е съотношение умножено по 100 , а не число което да прибавяш или изваждаш от друго число...

                С грешни "допускания" няма как да получиш верни решения.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                  добре бе Мечо ако една цена е 100 лева , с колко лева е паднала за да кажем ,че цената е паднала със 130 % . Я да видим с твоите аритметични познания какъв е верния отговор.
                  Не с моите. Това е аритметиката не си измисляйте друга.

                  На въпроса. Връщаме се в началото.

                  1. Във въпроса не е указана базата.
                  2. Няма дял от математиката (поне аз не съм чувал за такъв), който да ни забранява да вземем произволно число за база.
                  3. Да вземем за база числото 10.

                  100 - 13 = 87

                  87 > 0

                  Верен отговор

                  Сумата 100 може да падне със 130 % от сумата 10
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                    А, забравих нещо важно

                    Задължава ли ни аритметиката когато изчисляваме разлика (или умалител) като проценти от нещо, тези проценти да са непременно спрямо умаляемото.

                    Верен отговор:
                    Не не ни задължава.

                    Е, аз проблеми с аритметиката нямам. Или намерете някоя наука, която изрично да ни задължава да изчисляваме разликата (или умалителя) в проценти, като процент от умаляемото, или продължавайте с обидите след като нямате аргументи.
                    добре бе Мечо ако една цена е 100 лева , с колко лева е паднала за да кажем ,че цената е паднала със 130 % . Я да видим с твоите аритметични познания какъв е верния отговор.

                    Коментар


                    • А, забравих нещо важно

                      Задължава ли ни аритметиката когато изчисляваме разлика (или умалител) като проценти от нещо, тези проценти да са непременно спрямо умаляемото.

                      Верен отговор:
                      Не не ни задължава.

                      Е, аз проблеми с аритметиката нямам. Или намерете някоя наука, която изрично да ни задължава да изчисляваме разликата (или умалителя) в проценти, като процент от умаляемото, или продължавайте с обидите след като нямате аргументи.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                        веднага ти давам отговора вместо Манков

                        1. това само показва ,че нивото на необразованите и не разсъждаващи хора е доста високо , което е много трагична тенденция. Щом отговорите на елементарни въпроси ги търсят в уикипедия и в дялове от математиката далече от поставения чисто аритметичен въпрос -
                        2.Ами определено броя на отговорилите с ДА ще клони към 100 % , пропорционално на по - ниско образованите.
                        3.Излишен въпрос .
                        Според аритметиката Димке, 1 % = 0,01

                        100 * 1 % = 100 * 0,01
                        100 % = 1

                        Или преведено на езика на аритметиката въпроса звучи така.

                        Може ли да има спад по голям от 1 ?

                        Верен отговор:
                        Да може

                        Да се опитам да помогна на Димка

                        Разрешава ли ни аритметиката да делим на 100 другите числа различни от числото 1

                        Верен отговор:
                        да разрешава ни

                        Забранява ли ни аритметиката да делим на 100 което и да е число

                        Верен отговор:
                        Не не ни забранява

                        Въпроса за цената в такъв случай звучи така

                        Може ли една цена да падне със 100 % от произволна сума

                        Верен отговор:
                        да може

                        Е кой има проблеми с аритметиката

                        Верен отговор
                        Димка
                        Last edited by mechobikov; 28.05.2012, 12:09.
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                          С настоящият пост, искам да изразя подкрепата си в трудната (за некои) битка за откриване на истината ...
                          Не се предавайте приятели !!!
                          Рано или късно, ще осмислите нещата !!!
                          И да не се получи, не се отчайвайте !!!
                          Важното е, че поне сте опитали.. Не сте се дали без бой на незнатието и тъмата на безпросветното !!!
                          Поклон !!!
                          Браво !!! Не съм знаел че си от нашия отбор !!!
                          Баба ме научи на много неща.
                          tnm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение
                            Един такъв като теб дървен философ в началото на прехода също беше за свободата, пък я виж какви печални резултати даде този експеримент към днешна дата.

                            Много е хубаво да си говорим за свободи, но си има и правила, които са безспорни и неотменими и които трябва да се зачитат от всички.

                            А ти си дървена кратуна и не ти трябва свобода, а акъл!!!
                            Нещо аз ли съм сляп, или ти си пропуснал да се аргументираш
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                              3.Образованието дава ли по голяма възможност на човека да прогледне и да почне да се възползва от степените на свобода, които са му предоставени ?
                              Един такъв като теб дървен философ в началото на прехода също беше за свободата, пък я виж какви печални резултати даде този експеримент към днешна дата.

                              Много е хубаво да си говорим за свободи, но си има и правила, които са безспорни и неотменими и които трябва да се зачитат от всички.

                              А ти си дървена кратуна и не ти трябва свобода, а акъл!!!

                              Коментар


                              • С настоящият пост, искам да изразя подкрепата си в трудната (за некои) битка за откриване на истината ...
                                Не се предавайте приятели !!!
                                Рано или късно, ще осмислите нещата !!!
                                И да не се получи, не се отчайвайте !!!
                                Важното е, че поне сте опитали.. Не сте се дали без бой на незнатието и тъмата на безпросветното !!!
                                Поклон !!!
                                Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                                Коментар

                                Working...
                                X