IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
    Уникално мнение .Някой е пропуснал аритметиката в 4 клас . Направо си скокнал във Висшата математика, интегралното смятане и линейната алгебра..Такива елементарни сметки с проценти са за малчуганите,нали?

    я пак - нещо струва 100 лева , след месец става 200 лева - това се казва 2 пъти поскъпване , което в проценти е точно 200 % , следващите примери ако следваш чистата логика и обикновени аритметични пресмятания сам можеш да си ги пресметниш колко процента са.
    Оппааа, Димкее, Димке ти май си почнала директно от 4-ти клас, ма ти се губят от 1-ви до 3-ти.
    Я пак опитай по това болднатото...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jason_Thorn Разгледай мнение
      WTF и тук продължавате. Моляте бе човек спри се! Излагаш се грандиозно. Вземи някакъв учебник по математика и си пропомни.

      проф. Каро го сложихте в малкия си джоб.

      П.П. Явно глупостта наистина има способността да се самонадскача.
      Торн, ти предварително приемаш, че съм прост и не четеш внимателно мненията ми. Втори вариант означава, че правя произволното допускане, че крайната цена е 100 %.

      Сега кой се излага ?
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
        Това дето си го написал е вярно. Не моа разбера досега що ме ядосваше
        Що те ядосвам бе човек, аз от сутринта ти пиша за 2+2 - четър Ама ти искаш да ми кажеш че кат съм имал 100 кинта и съм загубил 10 не съм на загуба 10% ами съм на печалба 9000% от имагинерния леФ в джоба, който някога са ми дали за паста и боза

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
          Не е коректно, след като ние предлагаме, по леки и непротиворечащи си алгоритми, да бъдем обвинявани, че усложняваме нещата. Усложнявате ги вие.
          Вместо да ми четеш мненията по диагонал, да беше обърнал поне една валутна двойка и щеше да разбереш какво имам предвид.

          Първи вариант - EUR/USD
          1. Еврото не може да падне с повече от 100 %, но може да се вдигне с безкрайно много проценти
          2. Долара не може да се вдигне с повече от 100 %, но може да падне с безкрайно много проценти

          Втори вариант - USD/EUR
          1. Долара не може да падне с повече от 100 %, но може да се вдигне с безкрайно много проценти
          2. Еврото не може да се вдигне с повече от 100 %, но може да падне с безкрайно много проценти
          Би ли сложил и некоя цифричка ... (за онагледяване, така да се каже... )
          Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

          Коментар


          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
            Не си в грешка но и Мечо е прав чисто математически. Което не значи, че един актив може да падне с повече от 100%

            Демек според Мечобиков един актив с цена 100 лева може да падне с 1000% от 10 лева и с 10000% от 1 лев. Така го разбирам аз Ся ще видим тва дет съм написал ундурма ли е или на сикиж отиваме
            Това дето си го написал е вярно. Не моа разбера досега що ме ядосваше
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              Не си в грешка но и Мечо е прав чисто математически. Което не значи, че един актив може да падне с повече от 100%

              [COLOR="DarkRed"Д]емек според Мечобиков един актив с цена 100 лева може да падне с 1000% от 10 лева и с 10000% от 1 лев. Така го разбирам аз Ся ще видим тва дет съм написал ундурма ли е или на сикиж отиваме[/COLOR]
              Аааа не ... от 100 лв. не мое да падне 1000 %
              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                По първия вариант нямаме спор.

                Да обсъдим втория

                1. начална цена 100 кинта
                2. цената се вдига и става 200 кинта
                3. имам предвид, че 200 кинта е крайната цена.
                4. Съгласно произволното допускане направено във втори вариант имаме увеличение с 50 %

                1. начална цена 100 кинта
                2. след увеличението 1000 кинта
                3. имаме увеличение с 90 %

                1. начална цена 100 кинта
                2. след увеличението - безкрайност
                3. имаме увеличение 100 %
                WTF и тук продължавате. Моляте бе човек спри се! Излагаш се грандиозно. Вземи някакъв учебник по математика и си пропомни.

                проф. Каро го сложихте в малкия си джоб.

                П.П. Явно глупостта наистина има способността да се самонадскача.
                Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                  Уникално мнение .Някой е пропуснал аритметиката в 4 клас . Направо си скокнал във Висшата математика, интегралното смятане и линейната алгебра..Такива елементарни сметки с проценти са за малчуганите,нали?

                  я пак - нещо струва 100 лева , след месец става 200 лева - това се казва 2 пъти поскъпване , което в проценти е точно 200 % , следващите примери ако следваш чистата логика и обикновени аритметични пресмятания сам можеш да си ги пресметниш колко процента са.
                  И ти четеш по диагонал. Там говоря за втори вариант. Това за което говориш ти е първия вариант. Не си ми чел внимателно мненията.
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение

                    ми явно нещо ми убягва ...
                    (моля за разяснения..)
                    ...
                    Ако сички виждате вярното в Мечовия пример, начи аз съм в грешка...
                    Не си в грешка но и Мечо е прав чисто математически. Което не значи, че един актив може да падне с повече от 100%

                    Демек според Мечобиков един актив с цена 100 лева може да падне с 1000% от 10 лева и с 10000% от 1 лев. Така го разбирам аз Ся ще видим тва дет съм написал ундурма ли е или на сикиж отиваме

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                      Това, което 80 % от гласувалите приемате за абсолютна и неподлежаща на обсъждане истина, а именно, че началната цена (преди промяната) е 100 % е просто едно произволно допускане.
                      Аз са предавам ...
                      (за момента работодателя ми е по склонен да ми вярва... това за сега ми стига.. )
                      Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        Ходи яж една дондурма и една бозъ
                        Не е коректно, след като ние предлагаме, по леки и непротиворечащи си алгоритми, да бъдем обвинявани, че усложняваме нещата. Усложнявате ги вие.
                        Вместо да ми четеш мненията по диагонал, да беше обърнал поне една валутна двойка и щеше да разбереш какво имам предвид.

                        Първи вариант - EUR/USD
                        1. Еврото не може да падне с повече от 100 %, но може да се вдигне с безкрайно много проценти
                        2. Долара не може да се вдигне с повече от 100 %, но може да падне с безкрайно много проценти

                        Втори вариант - USD/EUR
                        1. Долара не може да падне с повече от 100 %, но може да се вдигне с безкрайно много проценти
                        2. Еврото не може да се вдигне с повече от 100 %, но може да падне с безкрайно много проценти
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                          По първия вариант нямаме спор.

                          Да обсъдим втория

                          1. начална цена 100 кинта
                          2. цената се вдига и става 200 кинта
                          3. имам предвид, че 200 кинта е крайната цена.
                          4. Съгласно произволното допускане направено във втори вариант имаме увеличение с 50 %

                          1. начална цена 100 кинта
                          2. след увеличението 1000 кинта
                          3. имаме увеличение с 90 %

                          1. начална цена 100 кинта
                          2. след увеличението - безкрайност
                          3. имаме увеличение 100 %
                          Уникално мнение .Някой е пропуснал аритметиката в 4 клас . Направо си скокнал във Висшата математика, интегралното смятане и линейната алгебра..Такива елементарни сметки с проценти са за малчуганите,нали?

                          я пак - нещо струва 100 лева , след месец става 200 лева - това се казва 2 пъти поскъпване , което в проценти е точно 100 % , следващите примери ако следваш чистата логика и обикновени аритметични пресмятания сам можеш да си ги пресметниш колко процента са.
                          Last edited by dimka_1981; 18.05.2012, 16:59.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            Моите разсъждения

                            ми явно нещо ми убягва ...
                            (моля за разяснения..)
                            ...
                            Ако сички виждате вярното в Мечовия пример, начи аз съм в грешка...
                            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Загубих се в това изречение . Но като цяло да, говоря колко ще се загуби ако някой упражни кол опция, която е купил от теб, като ти си я издал
                              Да, тъпо съм го написал
                              В така поставеният пример - цената на базата фърчи, а актива го нема, загубата на издателя клони към ...майната си...
                              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Да, но си има цена
                                Никва цена няма Акаунтът ти го навестяват едни кинти след комисиони, срещу които ти се задължаваш да доставиш базов актив на определена цена.

                                Коментар

                                Working...
                                X