IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jason_Thorn Разгледай мнение
    И сега да дам и формула как се смята че ми писна от идиоти тук.

    ((Крайна цена/начална цена)-1)*100 - така се смята колко процента е увеличението, пак повтарям ПРОЦЕНТИ

    Всички други глупости които се пишат тук, са само срам за пишештите ги.
    Аз щот съм от идиотите - та ако може пак да запитам:
    Ако началната цена е 0 (нула) лв. а крайната е по-висока (т.е. > 0) да кажем 1,59 лв.
    Колко процента ще е увеличението по горната формула
    remember remember the fifth of november

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
      Или половин път 50 %
      Зависи дали 2+2 е 50%*4+50%*4 или 100%*2+100%*2

      Коментар


      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
        2 пъти 100%
        Или половин път 50 %
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          2 пъти 100%
          така е . Не бих казала друго, просто грешка по невнимание, не от незнание - нищо че съм руса

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
            Като се извинявам, че се мешам у шамарите, имам една лекинка забелешка:
            От 100 до 200 е 2 пъти, но увеличение със 100%.
            Поне в дълбините на 20 век, когато дедо учеше аритметика, 200 минус сто праеше 100. Демек 100 към 100 е 100 процента. Е, верно, че ни учеха, че от 200 до 100 е намаление два пъти, но всъщност с 50% - гадни учители по математика, разбииш ли...
            И ти не внимаваш. Два пъти е, и е 100 % не споря, но ако приемем, че 100 % е началната цена.

            Но ако допуснем, че 100 % е крайната цена си е точно увеличение с 50 %
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
              що бе Кев ..от 100 до 200 колко пъти е промяната и колко в проценти..ти май и след 4 -ти клас ти се губят часовете по математика.
              2 пъти 100%

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Торн, ти предварително приемаш, че съм прост и не четеш внимателно мненията ми. Втори вариант означава, че правя произволното допускане, че крайната цена е 100 %.

                Сега кой се излага ?
                Ма няма допускане бе човек, това е математика. Какви произволни допускания. Аз, забележи, не допускам произволно че си тъп, ти вече го доказа.
                Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Не си прав. От математическа гледна точка аз пиша, че 2+2 е 4, а ти усложняваш. Пак изкарваш отговора, но пътуваш от София за Варна през Париж.
                  Аз ще мина следващия път през Шкорпиловци да видиш ще можеш ли ми насмогна с бозите на бирите

                  Коментар


                  • И сега да дам и формула как се смята че ми писна от идиоти тук.

                    ((Крайна цена/начална цена)-1)*100 - така се смята колко процента е увеличението, пак повтарям ПРОЦЕНТИ

                    (1-(крайна цена/начална цена))*100 - така се смята спад в проценти, пак повтарям в ПРОЦЕНТИ

                    не пъти, не тикви, не дини, не левове, не каквото се сетите там а ПРОЦЕНТИ.

                    Всички други глупости които се пишат тук, са само срам за пишештите ги.
                    Last edited by Jason_Thorn; 18.05.2012, 16:59.
                    Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                      Оппааа, Димкее, Димке ти май си почнала директно от 4-ти клас, ма ти се губят от 1-ви до 3-ти.
                      Я пак опитай по това болднатото...
                      що бе Кев ..от 100 до 200 колко пъти е промяната..иначе си прав в проценти е 100 - просто от много примери се пообърках малко . Извинявам се , грешката е неволна и по инерция
                      Last edited by dimka_1981; 18.05.2012, 16:59.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        Що те ядосвам бе човек, аз от сутринта ти пиша за 2+2 - четър Ама ти искаш да ми кажеш че кат съм имал 100 кинта и съм загубил 10 не съм на загуба 10% ами съм на печалба 9000% от имагинерния леФ в джоба, който някога са ми дали за паста и боза
                        Не си прав. От математическа гледна точка аз пиша, че 2+2 е 4, а ти усложняваш. Пак изкарваш отговора, но пътуваш от София за Варна през Париж.
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                          Уникално мнение .Някой е пропуснал аритметиката в 4 клас . Направо си скокнал във Висшата математика, интегралното смятане и линейната алгебра..Такива елементарни сметки с проценти са за малчуганите,нали?

                          я пак - нещо струва 100 лева , след месец става 200 лева - това се казва 2 пъти поскъпване , което в проценти е точно 200 % , следващите примери ако следваш чистата логика и обикновени аритметични пресмятания сам можеш да си ги пресметниш колко процента са.
                          Като се извинявам, че се мешам у шамарите, имам една лекинка забелешка:
                          От 100 до 200 е 2 пъти, но увеличение със 100%.
                          Поне в дълбините на 20 век, когато дедо учеше аритметика, 200 минус сто праеше 100. Демек 100 към 100 е 100 процента. Е, верно, че ни учеха, че от 200 до 100 е намаление два пъти, но всъщност с 50% - гадни учители по математика, разбииш ли...
                          И това ще мине ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                            Тук май говорим за спад в цената
                            Ако е за математика всичко е ясно
                            Но икономиката - не е май само математика ..........
                            Примерно - цената (или оборота) е била 0 лв. преди една година
                            Сега е станала (цената или оборота на фирмата) 1000 лв. - колко процента повишение е това???
                            В математиката клони към безкрайност Май
                            А в Икономиката е 100%
                            Та не бъркайте - Математиката и Икономика ..........
                            Ти виждал ли си етикет на който пише 0 лева. И къде има такъв магазин да отида да си купя нещо "евтинко". Дано е за парцалки и аромати ,че съм оголяла и пахна на животно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                              Оппааа, Димкее, Димке ти май си почнала директно от 4-ти клас, ма ти се губят от 1-ви до 3-ти.
                              Я пак опитай по това болднатото...
                              +1
                              Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                                Оппааа, Димкее, Димке ти май си почнала директно от 4-ти клас, ма ти се губят от 1-ви до 3-ти.
                                Я пак опитай по това болднатото...

                                Коментар

                                Working...
                                X