IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Ами ако вчера цената е била А=Х %, а днес е В=100 %, какво правим ?????????
    Излиза точно, че намалението може да бъде до безкрайност, а увеличението максимум 100 %
    Моля те, не му пълни главата с глупости сега, щото той си мисли, че ако продаде колове не може да си загуби хапартамента и жената

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
      Аз щот съм от идиотите - та ако може пак да запитам:
      Ако началната цена е 0 (нула) лв. а крайната е по-висока (т.е. > 0) да кажем 1,59 лв.
      Колко процента ще е увеличението по горната формула
      щото и аз съм идиотка ( особено кат съм гола и мириша лошо ) , та де го този магазин с етикети 0 лева.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
        Благодаря за доверието със сложния въпрос, но ще ти отговоря по-простичко. Цената вчера е била А = 100%, цената днес е Б = Х%
        Умножаваш на кръст: Б*100/А и получаваш колко % е днешната цена спрямо спрямо черашната. Ако днес е повече от вчера ще получиш повече от 100%, разликата със 100 е процентното увеличение. Ако цената е по-ниска, ще получиш число по-малко от 100. Разликата със 100 е процентното намаление.
        Посмятай и пак се обади.
        Особено ако получиш намаление над 100% - задължително!
        да, това е обяснението как се стига до посочените от мен по долу форуми няколко поста по рано
        Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Ъмчи безкрайност Ама тя и 1 стинка да е - пак е безкрайност
          +1
          remember remember the fifth of november

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
            Благодаря за доверието със сложния въпрос, но ще ти отговоря по-простичко. Цената вчера е била А = 100%, цената днес е Б = Х%
            Умножаваш на кръст: Б*100/А и получаваш колко % е днешната цена спрямо спрямо черашната. Ако днес е повече от вчера ще получиш повече от 100%, разликата със 100 е процентното увеличение. Ако цената е по-ниска, ще получиш число по-малко от 100. Разликата със 100 е процентното намаление.
            Посмятай и пак се обади.
            Особено ако получиш намаление над 100% - задължително!
            Ами ако вчера цената е била А=Х %, а днес е В=100 %, какво правим ?????????
            Излиза точно, че намалението може да бъде до безкрайност, а увеличението максимум 100 %
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jason_Thorn Разгледай мнение
              Цена 0 няма, бай ХоЙ. 0-та е нищо. Ако нещо не струва 0 то значи нищо не струва => няма цена.
              Благодаря за отговора и за комплимента (в червено по-горе)
              Т.е. да разбирам ли че в Икономиката се правят "допускания" - нищо не може да стува 0 или ако струва 0 то не струва нищо и т.н.
              щото ако е в математиката увеличението от 0 до 1,59 клони към безкрай .......
              (1,59/0 - 1) = оо
              та не обиждайте нашего брата инженера че не разбира от пустите "икономически промивки" на мозъка
              ние обиждаме ли Ви че не разбирате от математика
              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                И ти не внимаваш. Два пъти е, и е 100 % не споря, но ако приемем, че 100 % е началната цена.

                Но ако допуснем, че 100 % е крайната цена си е точно увеличение с 50 %
                такова допускане е невярно защото в проценти мерим някаква промяна.Не може началната цена да е 100 % . Началната цена си е начална цена, нейната промяна спрямо новата цена казва с колко процента се е променила.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                  Благодаря за доверието със сложния въпрос, но ще ти отговоря по-простичко. Цената вчера е била А = 100%, цената днес е Б = Х%
                  Умножаваш на кръст: Б*100/А и получаваш колко % е днешната цена спрямо спрямо черашната. Ако днес е повече от вчера ще получиш повече от 100%, разликата със 100 е процентното увеличение. Ако цената е по-ниска, ще получиш число по-малко от 100. Разликата със 100 е процентното намаление.
                  Посмятай и пак се обади.
                  Особено ако получиш намаление над 100% - задължително!
                  Ти за всеки случай не продавай naked calls

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jason_Thorn Разгледай мнение
                    Цена 0 няма, бай ХоЙ. 0-та е нищо. Ако нещо не струва 0 то значи нищо не струва => няма цена.
                    Питай Манго с краденото Джилязо дъл няма цена 0

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Да ти задам и на теб същия въпрос. Продаваш една кол опция на дадена цена. Цената на базовия актив започва да расте. Кое ти е спада на теб и колко процента може да бъде.
                      Благодаря за доверието със сложния въпрос, но ще ти отговоря по-простичко. Цената вчера е била А = 100%, цената днес е Б = Х%
                      Умножаваш на кръст: Б*100/А и получаваш колко % е днешната цена спрямо спрямо черашната. Ако днес е повече от вчера ще получиш повече от 100%, разликата със 100 е процентното увеличение. Ако цената е по-ниска, ще получиш число по-малко от 100. Разликата със 100 е процентното намаление.
                      Посмятай и пак се обади.
                      Особено ако получиш намаление над 100% - задължително!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                        Аз щот съм от идиотите - та ако може пак да запитам:
                        Ако началната цена е 0 (нула) лв. а крайната е по-висока (т.е. > 0) да кажем 1,59 лв.
                        Колко процента ще е увеличението по горната формула
                        Ъмчи безкрайност Ама тя и 1 стинка да е - пак е безкрайност

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                          Аз щот съм от идиотите - та ако може пак да запитам:
                          Ако началната цена е 0 (нула) лв. а крайната е по-висока (т.е. > 0) да кажем 1,59 лв.
                          Колко процента ще е увеличението по горната формула
                          Цена 0 няма, бай ХоЙ. 0-та е нищо. Ако нещо струва 0 то значи нищо не струва => няма цена.
                          Last edited by Jason_Thorn; 18.05.2012, 17:13.
                          Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

                          Коментар


                          • Много весело в тая тема. 5 страници писаници и резултат 0. Предполага се, че Сички дет четат или пишат в тоя форум са завършили 4 клас. (знае ли човек - като гледам резултатите от анкетата май някои са почнали от 5-ти). Е такова животно нема.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                              Аз ще мина следващия път през Шкорпиловци да видиш ще можеш ли ми насмогна с бозите на бирите
                              Ти ако минаваш наистина, пиши на лични да се видим, да ги обсъдим процентите, ти ще пиеш докато се напиеш и ще имам преимущество
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                И ти не внимаваш. Два пъти е, и е 100 % не споря, но ако приемем, че 100 % е началната цена.

                                Но ако допуснем, че 100 % е крайната цена си е точно увеличение с 50 %
                                Е добре де, казваш каквото и аз, хубаво, че Димчето се опраи.
                                Димче, па дедо е рус, рус, та чак бел
                                И това ще мине ...

                                Коментар

                                Working...
                                X