IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    ПП: Исках да кажа че спад над 100% е възможен само при някакво кредитиране а самата къса позиция си е точно кредитиране ( вземане на заем нещо и предварителната му продажба ) Няма вариант да имаме къса позиция без маржин. Самото държане на кеш в дадена валута си е вече къса позиция на всички останали инструменти и валути
    първо спад от 100 % НЯМА , независимо от "кредитното рамо",спада на нещо изразено в проценти е е макс 100 % , второ ти се опитваш чрез някаква еквилибристика да докараш възможността да има повече от 100 %,.няма значение в каква валута ти е салдото по сметката ( вземайки твоя пример) ....ако имаме спад то той ще е под 100 % кредитното рамо само мултиплицира според това какво кредитно рамо си използвал..т.е. ако имаме пазарно движение от 1 % , то в сметката ти ще се отрази с толкова колкото е кредитното рамо-ако е 1 към 20 ще имаш промяна в сметката с 20 %

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
      огромна грешка има в твоите сметки....
      ти имаш 100 долара които към него момент са 100 евро ..когато долара пада СПРЯМО еврото и става 5 долара за едно евро означава само ,че ти можеш вече да си купиш 20 евро с твоите 100 долара ,но ти пак си имаш 100 долара ...можем да говорим за поевтиняване на долара спрямо еврото , но то не е с 400 % , а с 80 % ..а еврото е поскъпнало с 400 %, както и да въртиш съотношението евро/долар или долар/евро..........а и ти сам си го казал:
      Там вече е друга бира и бях писал и за това. Приел съм че сметката ми е в долари и печалбата я смятам в долари. Ако сметката ми беше в евро и печалбата ще е в евро. Ако беше в паунди, щеше да е в паунди и така...Последните години еврото си превеше средно годишно по 15% спрямо долара. Тоест ако имаме една сметка от 10к долара само за форекс търговия евро/долар ни трябва 15% печалба само за да покрием загубата от това че сметката не е била еврова. Та тази печалба от 160% може да е и в долари и в евра и зависи от сметката, която може да промени много нещата. Ако сметката е била еврова и еврото е скочило 5 пъти спрямо долара. Имаме едни допълнителни 400% печалба или 80% загуба на сметката обаче спрямо другата валута. Печалбата или загубата са много относителни неща. Пример:
      Купил съм дадена акция в долари преди 5 години. За този период тя е удвоила цената си. През това време депозит мастъра е държал депозит на 5% годишно и сметката му е нараснала с 30% да кажем. Какво излиза? Излиза че и двамата сме на печалба нали ? Обаче спрямо мен той е на загуба Ти пък преди тези 5 години си купила злато на 300 долара и цената му е скочила 5 пъти. Значи по принцип всички сме на печалба спрямо долара обаче аз и депозит майстора сме на загуба спрямо теб и златото
      ПП: Исках да кажа че спад над 100% е възможен само при някакво кредитиране а самата къса позиция си е точно кредитиране ( вземане на заем нещо и предварителната му продажба ) Няма вариант да имаме къса позиция без маржин. Самото държане на кеш в дадена валута си е вече къса позиция на всички останали инструменти и валути
      Last edited by Alonso; 19.05.2012, 10:53.
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Бях го писал навремето в темата за валутна търговия ама освен че ме обявиха за луд, друго не се случи Защо не ползвам къси позиции ?
        Та ще пробвам и в тази тема :

        Имам 100 долара и ги продавам за 100 евро при курс 1.1

        Тогава аз съм имал 100 долара или 100 евро (едно и също е )

        Долара пада и курса става 5 долара за евро.

        Тоест аз вече имам 100 долара които са 20 евро а дължа 100 евро и спада ми е 400% от началният ми капитал.

        Обратният случай:

        Имам 100 долара и откривам дълга позиция на евро/долар

        Тогава аз съм имал 100 долара или 100 евро (едно и също е )

        Еврото пада и курса става 5 евро за долар.

        Тоест аз вече имам 100 евро които са 20 долара а първоначакно съм имал 100 долара и спада ми е 80%.

        От там вече чисто хипотетично ако мога да открия две дълги позиции с еднаква сума примерно по 100 долара - една е/д и една д/е. При промяна курса от 5 пъти без ачение в каква посока, едната ми позиция ще ми спечели 400 долара а другата ще ми загуби 80 долара. Първоначалните ми 200 долара ще са станали 200+400-80=520 или ще имам 160% печалба.
        Има ли грешка в сметките според вас и къде е тя ?
        огромна грешка има в твоите сметки....
        ти имаш 100 долара които към него момент са 100 евро ..когато долара пада СПРЯМО еврото и става 5 долара за едно евро означава само ,че ти можеш вече да си купиш 20 евро с твоите 100 долара ,но ти пак си имаш 100 долара ...можем да говорим за поевтиняване на долара спрямо еврото , но то не е с 400 % , а с 80 % ..а еврото е поскъпнало с 400 %, както и да въртиш съотношението евро/долар или долар/евро..........а и ти сам си го казал:

        Първоначално изпратено от Алонсо
        едната ми позиция ще ми спечели 400 долара (400 %) а другата ще ми загуби 80 долара ( 80 %).
        Last edited by dimka_1981; 19.05.2012, 10:16.

        Коментар


        • А барон Мюнхаузен се дигнал за косата...
          Last edited by Вълчо-34; 19.05.2012, 09:45.
          И това ще мине ...

          Коментар


          • Бях го писал навремето в темата за валутна търговия ама освен че ме обявиха за луд, друго не се случи Защо не ползвам къси позиции ?
            Та ще пробвам и в тази тема :

            Имам 100 долара и ги продавам за 100 евро при курс 1.1

            Тогава аз съм имал 100 долара или 100 евро (едно и също е )

            Долара пада и курса става 5 долара за евро.

            Тоест аз вече имам 100 долара които са 20 евро а дължа 100 евро и спада ми е 400% от началният ми капитал.

            Обратният случай:

            Имам 100 долара и откривам дълга позиция на евро/долар

            Тогава аз съм имал 100 долара или 100 евро (едно и също е )

            Еврото пада и курса става 5 евро за долар.

            Тоест аз вече имам 100 евро които са 20 долара а първоначакно съм имал 100 долара и спада ми е 80%.

            От там вече чисто хипотетично ако мога да открия две дълги позиции с еднаква сума примерно по 100 долара - една е/д и една д/е. При промяна курса от 5 пъти без ачение в каква посока, едната ми позиция ще ми спечели 400 долара а другата ще ми загуби 80 долара. Първоначалните ми 200 долара ще са станали 200+400-80=520 или ще имам 160% печалба.
            Има ли грешка в сметките според вас и къде е тя ?
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • мечка, едно фъпрозче, шъ мое ли? Ти батенце, що си завършил, бря? Щото създаваш нова наУка, честно. Математиката и статистиката са точни науки. Ти се мъчиш да променяш основите им - нещо дето е създадено преди хиляди години и е всепризнато за истина.Същата работа е с метричните единици. Аз съм 1.80, според метричния еталон в Париж, ти примерно си 1,90. Е, да, ама сега ти ми казваш, абе не съм 1,90, ами съм 3,50, щото намерих един "метър" в мазето на дядо и според него съм точно толкова. Та ти за себе си сигурно си прав и гаранция си 3,50, ама според вички други си точно 1,90. Толкоз.
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                Мечо, Наивник объркахте темата бре!
                Ша ништим ли и днес процентите? То хубаво се заформи лафа тука и весело стана, ма нищо чудно да успеем да измислим и нещо ново и радикално, знае ли човек... толкоз мозъци на едно място..
                Кев, прав си, спирам. Ама и ти разбери. Живота е тежък. Ей тъй малко лаф моабет - майтап да става
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Мечо, Наивник объркахте темата бре!
                  Ша ништим ли и днес процентите? То хубаво се заформи лафа тука и весело стана, ма нищо чудно да успеем да измислим и нещо ново и радикално, знае ли човек... толкоз мозъци на едно място..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                    Бъркаш.

                    Още по-жалкото е,че броя на неграмотните люде от вчера се е увеличил
                    Ба, ще се увеличим ми, и властта ще вземем биля (или само си мечтая). Поне добре, че не могат да ни забранят да мечтаем.
                    Баба ме научи на много неща.
                    tnm

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marin1 Разгледай мнение
                      ИЛИ БЪРКАМ НЯКЪДЕ???
                      Бъркаш.

                      Още по-жалкото е,че броя на неграмотните люде от вчера се е увеличил
                      Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        Tъй, тъй... стари кокалЕ сме вече. Нещо топличко сега.... Велинград... Чифлик... Огняново
                        Старост - нерадост
                        През комунизма си спомням, и през май, и през октомври съм плувал в морето. Демокрацията ни развали и състари.

                        На Чифлика е хубаво. Най добре отивай, ако имаш свободно време. Един път се живее. То и много кинти да изкараме, за повече ще ламтим (човещина). Ама Чифлика, Велинград и Огняново оставят СПОМЕНИ.
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                          Добрутро,

                          Разбрах, че разбра. Ма другите ми казват, че съм прост, пък то една лъжа като я повторят 10 пъти и ме е страх да не стане истина

                          И аз го харесвам Парижът. Имах на времето късмет да отида два пъти за по около един ден. Хубав град.
                          А бе мене ако питаш, аз и Варната я харесвам, и Шкорпиловци !!! Много е студена още водата в морето. Докато не е юли никакъв плаж.
                          Tъй, тъй... стари кокалЕ сме вече. Нещо топличко сега.... Велинград... Чифлик... Огняново

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                            Ха добрутро! Стига обяснява на мен бре Аз още вчера сабахлям те разбрах за кво хортуваш А иначе, като се замисля, нямам нищо против да ходя до Варна през Париж Щях да пътувам аз по празниците, но на синковецът не му се ходи до Варна
                            Добрутро,

                            Разбрах, че разбра. Ма другите ми казват, че съм прост, пък то една лъжа като я повторят 10 пъти и ме е страх да не стане истина

                            И аз го харесвам Парижът. Имах на времето късмет да отида два пъти за по около един ден. Хубав град.
                            А бе мене ако питаш, аз и Варната я харесвам, и Шкорпиловци !!! Много е студена още водата в морето. Докато не е юли никакъв плаж.
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                              Въпроса за анкетата вече казах, че е некоректен, ама глас в пустиня.
                              Напишете 100 % от какво и нещата до голяма степен ще се изяснят.

                              Да допуснем, че сега цената е 100 % от днешната (себе си)
                              До утре ако се удвои, ще е вече 200 % от днешната
                              За да не е възможен спад по голям от 100 % е необходимо утре да приемем утрешната цена за база.

                              Извод : За да не е възможен спад по голям от 100 % когато цената се покачва е необходимо, постоянно да сменяме базата (днешната цена с утрешната)

                              Да допуснем, че сега цената е 100 % от днешната (себе си)
                              До утре ако падне 2 пъти, ще е вече 50 % от днешната.
                              За да не е възможен спад по голям от 100 % е необходимо да не променяме базата, тъй като ако сега приемем 50 % за 100 %, ще се окаже, че имаме още 100 % да падаме, а вече сме паднали с 50 % (всъщност за да сме по коректни вече сме паднали със 100 % от вече променената база а имаме още 100 % да падаме).

                              Извод: За да не е възможен спад по голям от 100 %, когато цената пада е необходимо, да не променяме базата (днешната цена с утрешната)


                              Ся Наивник, извинявам се ама кой пътува от София за Варна през Велико Търново, и кой през Париж ??????
                              http://www.vbox7.com/play:a6d4f1d5&start=1
                              Ха добрутро! Стига обяснява на мен бре Аз още вчера сабахлям те разбрах за кво хортуваш А иначе, като се замисля, нямам нищо против да ходя до Варна през Париж Щях да пътувам аз по празниците, но на синковецът не му се ходи до Варна

                              Коментар


                              • Въпроса за анкетата вече казах, че е некоректен, ама глас в пустиня.
                                Напишете 100 % от какво и нещата до голяма степен ще се изяснят.

                                Да допуснем, че сега цената е 100 % от днешната (себе си)
                                До утре ако се удвои, ще е вече 200 % от днешната
                                За да не е възможен спад по голям от 100 % е необходимо утре да приемем утрешната цена за база.

                                Извод : За да не е възможен спад по голям от 100 % когато цената се покачва е необходимо, постоянно да сменяме базата (днешната цена с утрешната)

                                Да допуснем, че сега цената е 100 % от днешната (себе си)
                                До утре ако падне 2 пъти, ще е вече 50 % от днешната.
                                За да не е възможен спад по голям от 100 % е необходимо да не променяме базата, тъй като ако сега приемем 50 % за 100 %, ще се окаже, че имаме още 100 % да падаме, а вече сме паднали с 50 % (всъщност за да сме по коректни вече сме паднали със 100 % от вече променената база а имаме още 100 % да падаме).

                                Извод: За да не е възможен спад по голям от 100 %, когато цената пада е необходимо, да не променяме базата (днешната цена с утрешната)


                                Ся Наивник, извинявам се ама кой пътува от София за Варна през Велико Търново, и кой през Париж ??????
                                http://www.vbox7.com/play:a6d4f1d5&start=1
                                Last edited by mechobikov; 19.05.2012, 07:26.
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X