IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Въртя, суча все стигам до там че цената за мен е колко съм платил и колко след това ще взема като продам.

    И не мога да си представя защо някой ще си смята загубите като процент от цената без ливъридж, ако той самия се ушил яко с ливъридж.
    Над 90% от хората не знаят баш какво означава ливъриджа...

    С две думи теглиш кредит от брокера с фиксиран таван за да правиш по-големи сделки... Ливъриджа е търговия с кредит. Но предимството е, че при спад над твоя допустим маржин те затваря и в повечето случаи не се налага да дължиш след това пари на брокера.

    Да приемем, че си взел назаем от банката 1000 лева и с тях си отворил сметка при бокер и търгуваш с ливъридж 1:100. По твоята логика не знам колко ще ти е загубата изразена в %-ти ако те затвори и загубиш всичко и после, като добавиш лихвите по кредита, че и главницата...
    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Верно ли. Значи в период 1 ти имаш 10 000 евро. В период две имаш пак 10000 + 90000 дълг + един апартамент = 10 000 евро. В период три ти имаш само и единствено дълг за 40 000. Така като го гледам от 10000 в период едно се сриваш на -40 000 в период три. Което няма как да е -50% защото толкова щеше да е ако в период три имаш 5000 евро а не -40 000.
      Нова задачка-закачка:Година 2007.Нямаш пукнат кинт.Вземаш от банката 100 000 евро.Купуваш си с тях апартамент.Още преди да си направил първата вноска работите ти се смармалячкват-не плащаш нито една вноска.Банката ти взема хапартамента и успява да го продаде за 60 000 евро.В България няма закон за фалит на физическо лице.Демек, дължиш на банката най-малко още 40 000 евро.Пита се: Колко процента ти е
      загубата??

      Коментар


      • Забравяте да каркулирате откраднатия пред блока автомобил !!!
        ...
        Стига ТЪПОТИИ !!!
        Събота е !!!
        А довечера е финала за ШЛ ...
        Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
          Въртите, сучете и т.н. Не разбрахте ли, че е спора е за спад на цена... Имаш цена А след една година имаш цена Б.... КОЛКО Е ИЗМЕНЕНИЕТО и МОЖЕ ЛИ ДА Е НАД 100%??? Отговора е НЕ !!! Това, че някой е загубил повече от колкото е вложил заради кредит не променя факта, че цената е паднала примерно с 20%. Бъркате понятията направо епично... И ак ще кажа... Тоя финасов инженеринг ви е промил мозъците...

          Та за въпроса с апартамента...

          Цена на 2-стаен - 100 000 лева
          Самоучастие - 10 000 лева
          Заем - 90 000 лева

          Стойност на сделката 100 000 лева.

          След 2 години се продава за 50 000 лева. Следователно цената на апартамента и загубата от сделката е 50% от цената на придобиване....

          Купувача още дължи 90 000 лева на банката, но това си е заем и той не зависи от продажната стойност на имота. ... С други думи банката не я интересува какво става с цената на имота ти... тя си търси парите с лихвите... Комбинирането на печалба и загуба с изменение стойността на един актив е пагубно и затова 95% от участниците на валутния пазар фалират...


          И малко инфо що е то %... Процента е цялото изразено в 100 еднакви части представени в дроб. % показва само и единствено изменението на една стойност. Мечкобиков измисли в тази тема цяла нова теория как приемаме някаква стойност за 100% и после гледай какво става.... Биков отиди на 4ти километър...
          Въртя, суча все стигам до там че цената за мен е колко съм платил и колко след това ще взема като продам.

          И не мога да си представя защо някой ще си смята загубите като процент от цената без ливъридж, ако той самия се ушил яко с ливъридж.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Верно ли. Значи в период 1 ти имаш 10 000 евро. В период две имаш пак 10000 + 90000 дълг + един апартамент = 10 000 евро. В период три ти имаш само и единствено дълг за 40 000. Така като го гледам от 10000 в период едно се сриваш на -40 000 в период три. Което няма как да е -50% защото толкова щеше да е ако в период три имаш 5000 евро а не -40 000.
            Въртите, сучете и т.н. Не разбрахте ли, че е спора е за спад на цена... Имаш цена А след една година имаш цена Б.... КОЛКО Е ИЗМЕНЕНИЕТО и МОЖЕ ЛИ ДА Е НАД 100%??? Отговора е НЕ !!! Това, че някой е загубил повече от колкото е вложил заради кредит не променя факта, че цената е паднала примерно с 20%. Бъркате понятията направо епично... И ак ще кажа... Тоя финасов инженеринг ви е промил мозъците...

            Та за въпроса с апартамента...

            Цена на 2-стаен - 100 000 лева
            Самоучастие - 10 000 лева
            Заем - 90 000 лева

            Стойност на сделката 100 000 лева.

            След 2 години се продава за 50 000 лева. Следователно цената на апартамента и загубата от сделката е 50% от цената на придобиване....

            Купувача още дължи 90 000 лева на банката, но това си е заем и той не зависи от продажната стойност на имота. ... С други думи банката не я интересува какво става с цената на имота ти... тя си търси парите с лихвите... Комбинирането на печалба и загуба с изменение стойността на един актив е пагубно и затова 95% от участниците на валутния пазар фалират...


            И малко инфо що е то %... Процента е цялото изразено в 100 еднакви части представени в дроб. % показва само и единствено изменението на една стойност. Мечкобиков измисли в тази тема цяла нова теория как приемаме някаква стойност за 100% и после гледай какво става.... Биков отиди на 4ти километър...
            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nns Разгледай мнение
              Един опит за обощение: - една цена не може да падне повече от 100 % , но пък ползвайки различни финансови еквилибристики един субект може да понесе финансови загуби в много стотици проценти.
              A Така !! Точно това и аз исках да кажа
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Един опит за обощение: - една цена не може да падне повече от 100 % , но пък ползвайки различни финансови еквилибристики един субект може да понесе финансови загуби в много стотици проценти.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                  процентно пак не си прав ..нищо не ти е паднало с 500 % имота който си купил за 100 К и е продаден за 50 К ти носи процентно 50 % спад независимо че ти си вложил 10 ,а 90 си взел на заем.Ти си губиш твоите 10 К и толкова , имаш да даваш още 40 К , които или ще ги намериш и върнеш ( които се явяват твой капитал) или ще си вечния длъжник.Т.е. в тази сделка ти реално си вложил 100 К и си загубил 50 К , какво значение има ,че част от тези пари си взел назаем.
                  Верно ли. Значи в период 1 ти имаш 10 000 евро. В период две имаш пак 10000 + 90000 дълг + един апартамент = 10 000 евро. В период три ти имаш само и единствено дълг за 40 000. Така като го гледам от 10000 в период едно се сриваш на -40 000 в период три. Което няма как да е -50% защото толкова щеше да е ако в период три имаш 5000 евро а не -40 000.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение


                    Така е. Тези дето твърдят че има спад над 100% сигурно имат предвид маржина. Купил съм си апартамент за 100 к евро с 90% финансиране от банка. Не съм обслужвал кредита и банката го продала за 50к и аз имам да и давам още 50к с лихвите. Та спада на апартамента може да е 50% ама за мен си е направо 500% Загубил съм си 10-те к и имам да давам още 50
                    процентно пак не си прав ..нищо не ти е паднало с 500 % имота който си купил за 100 К и е продаден за 50 К ти носи процентно 50 % спад независимо че ти си вложил 10 ,а 90 си взел на заем.Ти си губиш твоите 10 К и толкова , имаш да даваш още 40 К , които или ще ги намериш и върнеш ( които се явяват твой капитал) или ще си вечния длъжник.Т.е. в тази сделка ти реално си вложил 100 К и си загубил 50 К , какво значение има ,че част от тези пари си взел назаем.

                    Коментар


                    • Както постнах вече... Ще го постна пак...



                      Uploaded with ImageShack.us
                      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение


                        Така е. Тези дето твърдят че има спад над 100% сигурно имат предвид маржина. Купил съм си апартамент за 100 к евро с 90% финансиране от банка. Не съм обслужвал кредита и банката го продала за 50к и аз имам да и давам още 50к с лихвите. Та спада на апартамента може да е 50% ама за мен си е направо 500% Загубил съм си 10-те к и имам да давам още 50
                        Ами да цената на едно нещо е това което даваш за него и това което взимаш от него.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                          първо спад от 100 % НЯМА , независимо от "кредитното рамо",спада на нещо изразено в проценти е е макс 100 % , второ ти се опитваш чрез някаква еквилибристика да докараш възможността да има повече от 100 %,.няма значение в каква валута ти е салдото по сметката ( вземайки твоя пример) ....ако имаме спад то той ще е под 100 % кредитното рамо само мултиплицира според това какво кредитно рамо си използвал..т.е. ако имаме пазарно движение от 1 % , то в сметката ти ще се отрази с толкова колкото е кредитното рамо-ако е 1 към 20 ще имаш промяна в сметката с 20 %


                          Така е. Тези дето твърдят че има спад над 100% сигурно имат предвид маржина. Купил съм си апартамент за 100 к евро с 90% финансиране от банка. Не съм обслужвал кредита и банката го продала за 50к и аз имам да и давам още 50к с лихвите. Та спада на апартамента може да е 50% ама за мен си е направо 500% Загубил съм си 10-те к и имам да давам още 50
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            ..Последните години еврото си превеше средно годишно по 15% спрямо долара. Тоест ако имаме една сметка от 10к долара само за форекс търговия евро/долар ни трябва 15% печалба само за да покрием загубата от това че сметката не е била еврова.
                            пак грешно интерпретираш нещата. Ти имаш 10 000 долара и нямаш загуба независимо колко се е променило еврото . Иначе е вярно ,че ако еврото спрямо долара поскъпне с 15 % това значи ,че с твоите 10 000 $ ще можеш да си купиш с 15 % по малко евро , но не означава ,че ти имаш загуба...
                            единствено можеш да броиш загуба при промяна на евро/долар само ако си взел долари назаем , които си ги продал и ползвал като левове и към деня на връщането долара е поскъпнал с 15 % примерно , тогава ти ще имаш загуба.Или обратното.

                            Коментар




                            • Uploaded with ImageShack.us
                              Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • [

                                Коментар

                                Working...
                                X