IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
    само че -200 % от 15 е равно на - 15

    -200%*15=-30

    Коментар


    • Почва някакъв новобранец да търгува. Търгува си човека и забелязва (понеже е новобранец и още не му е промит мозъка), че като спечели определен брой кинти, и след това загуби същия брой кинти в сметката му остават същия брой кинти, който е имал отначало. Ясно и просто.

      Естествено докато някой велик финансист не му обърка главата с проценти.
      Той новобранеца имал 100 кинта и спечелил още 100 и станали 200. После като имал 200 кинта загубил 100 и му останали пак 100, ни печалба, ни загуба.
      Споделил това с великия финансист, който му казал:

      - А бре нообранец, ти си мноо прост бря. Ти си на голем кяр.
      – Мъ как - казал новобранеца - почнах със 100 и сега имам 100.
      – Виж ся - казал финансиста - ти като си имал 100 и си спечелил още 100, капитала ти се е увеличил със 100 %. А после, като си имал 200 и си загубил 100, капитала ти е намалял само с 50 %. Ти имаш до тука 50 % кяр бре !!!

      Ся за край на приказката предлагам 2 варианта, пък на който какъвто му хареса.

      1 Вариант
      Нообранеца има самочувствие и си вярва. Бие един шут на финансиста и продължава да си смята, както се е смятало от време оно.

      2 Вариант
      Нообранеца не е уверен в себе си, чеше се с лявата ръка зад дясното ухо и си вика. Брях, умни ора туй финансистите бря. Аз сам не можах да разбера, че съм спечелил, дето са мойте парите, пък той как майсторски го сметна и разбра, че съм спечелил, ей тъй само като му казах.
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
        Хе!
        Това е мит, упорито насаждан от самите евреи, които некъде от сто години напълно контролират парите и медиите на света.
        Не, че са глупави, но въобще не са първите по акъл.

        Не, не знам кои са първите.
        Некои казват, че били индианците хопи, част от народа пуебло
        Не знам да съм говорил с некой хопи, може и така да е.


        ------------------------
        С това, ако до утре не се появи некаква истинска критика, свършвам моето участие тук. Много по-здрави на всички!
        Искаш критика - ето ти критика

        Българите са най умни и най силни и най убави, щото АЗ съм Българин
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Eon Разгледай мнение
          Ако цената се увеличи, или ще си продал на увеличената цена и всичко ще е приключило с хепи енд и ще имаш положителна доходност,

          или,

          няма да си продал и ще падне до 0 лв. което е 100% спад и дали цената се е увеличила ако ще до безкрайност няма никакво значение.
          Ами ако цената падне
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Манков, тва с евреите беше сарказъм ... айде нека да е ирония ... абе баш сарказъм си е. Можеш да кажеш кои са най-интелигентни когато дефинираш какво е интелигентност. Дори да успееш, трябва да проектираш това многообразие върху едноразмерна скала и после да го измериш за цял един народ и накрая да ги сравниш. Евреите не са прости като божидар димитров и подобните му че да се занимават с разпространяване на подобни безмислици.

            бъди здрав

            пп бе не е баш от английски ами от латински. по времето на древен рим американците са ползвали центовете само за да си завинтват гайките на харлитата ама не и за смятане на цени, спадове и тн.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vilavarna Разгледай мнение
              ... тоест вторите по интелЕгентност след евреите
              Хе!
              Това е мит, упорито насаждан от самите евреи, които некъде от сто години напълно контролират парите и медиите на света.
              Не, че са глупави, но въобще не са първите по акъл.

              Не, не знам кои са първите.
              Некои казват, че били индианците хопи, част от народа пуебло
              Не знам да съм говорил с некой хопи, може и така да е.


              ------------------------
              С това, ако до утре не се появи некаква истинска критика, свършвам моето участие тук. Много по-здрави на всички!
              Свободен във виелицата.
              http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vilavarna Разгледай мнение
                леле 220 мнения дали има спад над 100%. и тва в БГ, тоест вторите по интелЕгентност след евреите

                въпроса е грешен другари. говорене в проценти без споменаване на базата е безмислено. процент идва от пер сент тоест от сто части. трябва да кажеш ква е базата. намаление с повече от 100 процента от началната цена може да има само ако допуснеш че може да има отрицателна цена.
                според Мечо per cent идва от американския долар ...т.е. американска работа и ако имаме 100 цента (т.е. 1 долар ) няма проблем спада да е повече от 100 % , но какво става ако имаме 80 цента в джоба - според Мечо спада НЕ минава 100 %.

                друго важно математическо откритие предложи Манков
                имаме 5 - става 15 след което се връща на 5 - сметнато процентно това е + 200 % и - 200 % (според Манков , не според мене ). само че -200 % от 15 е равно на - 15 .Първо не е 5 и второ имаме отрицателно число . В реалния живот не съм виждал в магазина етикет с отрицателна цена .. Би било хубаво и прекрасно като си купувам бро-то да ми дават някой лев, ще съм супер щастлива, Но ай ем сори , ай ем сори ( пак според Манков ) .
                Last edited by dimka_1981; 20.05.2012, 18:31.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Ами ако цената се увеличи
                  Ако цената се увеличи, или ще си продал на увеличената цена и всичко ще е приключило с хепи енд и ще имаш положителна доходност,

                  или,

                  няма да си продал и ще падне до 0 лв. което е 100% спад и дали цената се е увеличила ако ще до безкрайност няма никакво значение.
                  Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Зарзаватчийски глас Разгледай мнение
                    Това тест за ентеуегентност на аудиторията ли е?
                    Наистина си квася кисело млеко, та оня, мечобиковия, щеше да е виновен, ако бех го забравил и изпуснал.
                    Свободен във виелицата.
                    http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vilavarna Разгледай мнение
                      леле 220 мнения дали има спад над 100%. и тва в БГ, тоест вторите по интелЕгентност след евреите

                      въпроса е грешен другари. говорене в проценти без споменаване на базата е безмислено. процент идва от пер сент тоест от сто части. трябва да кажеш ква е базата. намаление с повече от 100 процента от началната цена може да има само ако допуснеш че може да има отрицателна цена.

                      и ако обичате не намесвайте математиката в тва ляляне това е красива наука а процентите са просто за онагледяване в счетоводство или икономика ама не и в математиката. освен ако не броите смятането в 5 клас за математиката де. смятането и математиката имат толкова общо колкото информатиката и умеенето да пишеш на ms word.

                      220 коментара бах маа му

                      аре живи здрави и вместо да натракате поредния безмислен коментар в тая тема излезте на улицата и се усмихнете на някого. ама от сърце. хау
                      Ами ако цената се увеличи
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение
                        Бе батка!..
                        Нали от това почнахме, нали точно в това е спорът, ако че не го разбират останалите?
                        Тук немаме с теб спор, а - обратното - имаме начало от едно и също допускане.

                        -------------------------------------
                        Но виждам, виждам те!

                        Тъй като немаме опоненти ние, нашата партия, ти реши да се дърляме вътрешнопартийно.

                        Ами, само ти се аргументираш. Реших да покажем на колегите, що е култура на водене на спор.
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Това тест за ентеуегентност на аудиторията ли е?

                          Коментар


                          • Чей че за малко да си изпусна киселото млеко заради теб!
                            Свободен във виелицата.
                            http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                              Ами тя ако се увеличи вече няма да е "себе си" тая цена, а ще е нова цена

                              Обаче излизайки от границите на математиката и по-точно преплитайки нейните парадигми с неограничените възможности на човешкия мозък, да би могло чисто субективно това да се получи. Гледната точка и вътрешното усещане (за загуба) в такъв случай биха били решаващи. Справка: Примера на Манков с 5-15-5...
                              Добре, с новите допускания, които въвеждаш ставаш прав.
                              Но какво става с твоята логика, ако цената пада

                              1. Цената е 100 долара - казваме, че не може да падне повече от 100 долара
                              2. Цената е паднала до 50 долара - (въвеждаме по твоята логика нова единица = 50 долара и какво се оказва). Цената действително не може да падне повече от 50 долара, но тя вече е паднала с толкова. Т. е. имайки предвид колко е в момента и колко вече е паднала, се оказва, че в случая, за да достигне до нула, цената ще е паднала два пъти повече отколкото е в момента
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Необходимо е да се поясни 100 % от какво, или 1 какво.
                                Бе батка!..
                                Нали от това почнахме, нали точно в това е спорът, ако че не го разбират останалите?
                                Тук немаме с теб спор, а - обратното - имаме начало от едно и също допускане.

                                -------------------------------------
                                Но виждам, виждам те!

                                Тъй като немаме опоненти ние, нашата партия, ти реши да се дърляме вътрешнопартийно.

                                Свободен във виелицата.
                                http://www.youtube.com/watch?v=mzGk8cYJVjc

                                Коментар

                                Working...
                                X