IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Ами така както е зададен въпроса, доколкото мога да намеря някакъв смисъл, верния отговор по скоро е

    Да !!! - и в двата вида проценти

    Как ще реагираш, ако си дал на приятел 1000 лева назаем, а той ти върне само 500 лева с аргумента, че ти си му дал 100 % (от 1000 лева), а той ти връща 100 % (от 500 лева щото толкова е останало от цялата сума след като той е похарчил колкото му трябва). И пито платено, чисти сметки добри приятели. Ти си му дал 100 %, пък той ти върнал 100 %. Нямаш право на претенции.
    Култов!!!

    Мечо, от сутринта си го търсиш май!

    Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
    Мамка му!Днес съм на едни -120%,щото не съм изкарал пукнат лев,а похарчих 120 кинта.
    retro_69, ти да не си грък бря!?
    Last edited by kev; 21.05.2012, 09:17.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
      е ти се излагаш..Такава лесна задача и толкова точно формулирана....

      Колко процента са гласувалите с НЕ в анкетата спрямо гласувалите с ДА в същата анкета

      в цифри :
      гласували с НЕ (А) -12
      гласували с ДА (В)- 49
      колко процента е А от В


      виждам ,че има актуализация на гласувалите , т.е. пресметни ги с промените.... вдигам трудността на задачата
      Сега, да питаш колко процента е 12, ако сме приели за 100 % числото 49, е правилен въпрос.

      Но да питаш колко процента са гласувалите с не спрямо гласувалите с да, и то след като дадох за пример задачата с ябълките, означава, че за три дни, на нищо не съм успял да те науча.
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
        В аритметични проценти - НЕ, в логаритмични - ДА !!!
        Ами така както е зададен въпроса, доколкото мога да намеря някакъв смисъл, верния отговор по скоро е

        Да !!! - и в двата вида проценти

        Как ще реагираш, ако си дал на приятел 1000 лева назаем, а той ти върне само 500 лева с аргумента, че ти си му дал 100 % (от 1000 лева), а той ти връща 100 % (от 500 лева щото толкова е останало от цялата сума след като той е похарчил колкото му трябва). И пито платено, чисти сметки добри приятели. Ти си му дал 100 %, пък той ти върнал 100 %. Нямаш право на претенции.
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
          Ей не мога да ви науча.
          Димка, така зададен въпроса ти е безсмислен. Необходимо е изрично да уточниш, колко процента от какво.
          е ти се излагаш..Такава лесна задача и толкова точно формулирана....

          Колко процента са гласувалите с НЕ в анкетата спрямо гласувалите с ДА в същата анкета

          в цифри :
          гласували с НЕ (А) -12
          гласували с ДА (В)- 49
          колко процента е А от В


          виждам ,че има актуализация на гласувалите , т.е. пресметни ги с промените.... вдигам трудността на задачата
          Last edited by dimka_1981; 21.05.2012, 08:49.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
            очевидно задачките с проценти са завзели цялото ти внимание затова ти предлагам още една задачка:

            Колко процента са онези гласували с НЕ в анкетата спрямо онези които са гласували с ДА..
            възможни отговори :
            1. 19,67 %
            2,.24,49%
            3. 3,25 ябълки..

            Ей не мога да ви науча.
            Димка, така зададен въпроса ти е безсмислен. Необходимо е изрично да уточниш, колко процента от какво.
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • В аритметични проценти - НЕ, в логаритмични - ДА !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jason_Thorn Разгледай мнение
                е не е истина просто. толкова писане по тази тема и то само защото мечобиков а и едни 20% гласували в анкетата форумци са спали в училище. правилно казват че народа затъпява. страшно ще стане когато анкетата стане 50/50.
                наистина хора вместо да пишете простотии тук, излезте срешнете хора, по сметка има.

                п. п. мнението ми е твърда препоръка към мечобиков
                На идиотския въпрос:

                Спад по голям от 1 - има ли такова животно, уважаемия финансист Джейсън Торн отговаря - няма такова животно, а Мечо Биков е прост.
                - Ами като стане 2 - пита Мечо Биков
                – Виж ся Мечо Биков, ти си много прост
                – Що бре Джейсъне - пита Мечо
                – Ми щото вече 2 е 1 бре .
                – А, добре ясно - казва Мечо (макар и нищо да не му е ясно, само мир да има).

                Обаче Мечо освен дето е прост е и простак и продължава да пита:
                - Ми ако от 1 стане 0.5, вече 0.5 ли е 1 бре Джейсъне
                - Да, напълно естествено - отговаря Джейсън
                - Значи оттук насетне може да падне с 1, обаче тъй като вече е паднало с 1, значи може да имаме спадане с 2, прави някъф тъпанарски извод Мечо.
                – Мечо, ама ти си ноу прос, ти за това падане с едно дотук, вече забрави, важното е, че оттук насетне, може да падне само с едно.
                - А, ясно - казва Мечо (макар и нищо да не му е ясно).
                Баба ме научи на много неща.
                tnm

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Ако примерно отглеждам прасе, и имам 8 ябълки. Като дам 3 на прасето, на мен колко ще ми останат.

                  Давам 3 възможни отговора, само един от които е верен.

                  1. 5
                  2. 5 круши
                  3. 5 ябълки



                  Брях, не моете ли да са угадите, че по време на решаване на задачата сменяте мерните единици бре, само и само да стане на вашта.
                  очевидно задачките с проценти са завзели цялото ти внимание затова ти предлагам още една задачка:

                  Колко процента са онези гласували с НЕ в анкетата спрямо онези които са гласували с ДА..
                  възможни отговори :
                  1. 19,67 %
                  2,.24,49%
                  3. 3,25 ябълки..

                  Коментар


                  • е не е истина просто. толкова писане по тази тема и то само защото мечобиков а и едни 20% гласували в анкетата форумци са спали в училище. правилно казват че народа затъпява. страшно ще стане когато анкетата стане 50/50.
                    наистина хора вместо да пишете простотии тук, излезте срешнете хора, по сметка има.

                    п. п. мнението ми е твърда препоръка към мечобиков
                    Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

                    Коментар


                    • Ако примерно отглеждам прасе, и имам 8 ябълки. Като дам 3 на прасето, на мен колко ще ми останат.

                      Давам 3 възможни отговора, само един от които е верен.

                      1. 5
                      2. 5 круши
                      3. 5 ябълки



                      Брях, не моете ли да са угадите, че по време на решаване на задачата сменяте мерните единици бре, само и само да стане на вашта.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Мъка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                          Мамка му!Днес съм на едни -120%,щото не съм изкарал пукнат лев,а похарчих 120 кинта.
                          Не е тъй на -оо си

                          Коментар


                          • Мамка му!Днес съм на едни -120%,щото не съм изкарал пукнат лев,а похарчих 120 кинта.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                              Почва някакъв новобранец да търгува. Търгува си човека и забелязва (понеже е новобранец и още не му е промит мозъка), че като спечели определен брой кинти, и след това загуби същия брой кинти в сметката му остават същия брой кинти, който е имал отначало. Ясно и просто.

                              Естествено докато някой велик финансист не му обърка главата с проценти.
                              Той новобранеца имал 100 кинта и спечелил още 100 и станали 200. После като имал 200 кинта загубил 100 и му останали пак 100, ни печалба, ни загуба.
                              Споделил това с великия финансист, който му казал:

                              - А бре нообранец, ти си мноо прост бря. Ти си на голем кяр.
                              – Мъ как - казал новобранеца - почнах със 100 и сега имам 100.
                              – Виж ся - казал финансиста - ти като си имал 100 и си спечелил още 100, капитала ти се е увеличил със 100 %. А после, като си имал 200 и си загубил 100, капитала ти е намалял само с 50 %. Ти имаш до тука 50 % кяр бре !!!

                              Ся за край на приказката предлагам 2 варианта, пък на който какъвто му хареса.

                              1 Вариант
                              Нообранеца има самочувствие и си вярва. Бие един шут на финансиста и продължава да си смята, както се е смятало от време оно.

                              2 Вариант
                              Нообранеца не е уверен в себе си, чеше се с лявата ръка зад дясното ухо и си вика. Брях, умни ора туй финансистите бря. Аз сам не можах да разбера, че съм спечелил, дето са мойте парите, пък той как майсторски го сметна и разбра, че съм спечелил, ей тъй само като му казах.
                              Вариант 3:
                              Новобранецът, макар и новобранец, се усеща, че онзи го клати и пак му бие шута

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение

                                -200%*15=-30
                                да де 15 - 30 = -15

                                Коментар

                                Working...
                                X