IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
    Ама изобщо не ми е такава логиката бре Мечо,просто се пошегувах.Правилният въпрос,който би трябвало да си задаваш,за да не се терзаеш излишно, според мен е, най-общо казано, такъв:
    Какво се случва с една дадена цялост,която приемаме за 100% от даден момент,към друг момент отдалечен във времето.А отговорите са,най-общо:
    а/целостта не се променила,останала си е същата-100%
    б/паднала е n-на брой пъти,т.е с 1,2,3.........почти до 0,или спад.с 99.999.........%
    в/изчезнала е,тази,дадената цялост,демек липсва,в този следващ момент,-спад 100%
    г/увеличила се е,от да кажем 0,01 пъти до 1 000 000 и повече пъти,т.е. увеличила се е с 0,1% до десетки и стотици хиляди,или колкото там речеш проценти.
    Какво ще включиш в тази,дадената цялост,няма никакво значение.Може да са ябълки,круши,моряци/за по-лесно/ и т.н.
    Ами аз това вече го обясних. Промяната на естествената единица с друга има друг (не точно математически смисъл). Този смисъл се определя изрично с определен нормативен документ или договор.
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
      математиката е наука , която ти по неясни причини искаш да обърнеш с краката нагоре , с твърдения незнайно как считайки за верни. Странно как простата аритметика ти създава такива трудности.
      да те питам аз тебе защо приемаш ,че като ти дам заем от 10 000 лева това са 100 % и защо после 5 000 лева са също 100 % ..как става този номер ( трик по скоро )
      Не ме разбираш. Примера е за да покаже колко е леко да се допусне грешка, при променяне на единицата (базата от която се изчисляват 100 %). Такава грешка е немислимо да се допусне при използването на божията единица - 1 кинт. Също е в примера.
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
        Е не мога... цената не е мерна единица, цената е паричният израз на стойността на дадена стока или услуга. Да имаш спад с над 100% е възможно, когато боравиш с нулеви или отрицателни стойности - ако си имал 100лв и реализираш 150% загуба, това чисто и просто ще рече, че дължиш някому 50 кинта. Една цена не може да е нулева или отрицателна, както и не можеш да изядеш повече от 100% от една баница - тъпата баница е 1=100% и като я изядеш, просто вече нямаш баница. Не може и да изядеш 150% от една баница, щото една баница не може да е отрицателна...
        А това последното, дето си го написал е все едно да да кажеш, че Пи-то в математиката е 3,14, ама в практиката ще зависи от това дали говорим за тенджера или за фризби, пък не ми се мисли какво ще стане, ако в тенджерата днес има боб, а утре яхния.
        Джес, пак си помисли. Първо, отрицателните числа са забранени, иначе ничие говорене дотук няма смисъл. Единица, не знам защо не знаеш, че е това число, което е равно на 100 %. Приемайки дадена стойност (различна от единица) за 100 % ти (не аз), въвеждаш нова единица. В този ред на мисли предполагам се досещаш, че продължението на поста ти е прехвърляне на грехове от болната глава на здравата.
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
          Именно де. Това е точно твоята логика. Обаче ако загубя и ми остане 1 лев, и 1 лев да ти върна, той пак е 100 % и ще съм ти се издължил - и това също е по твоята логика.

          Според моята логика, ако дам "приятелски" заем от 10 000 лева, следва да искам да си получа обратно пак 10 000 лева за да са ни чисти сметките.
          Ама изобщо не ми е такава логиката бре Мечо,просто се пошегувах.Правилният въпрос,който би трябвало да си задаваш,за да не се терзаеш излишно, според мен е, най-общо казано, такъв:
          Какво се случва с една дадена цялост,която приемаме за 100% от даден момент,към друг момент отдалечен във времето.А отговорите са,най-общо:
          а/целостта не се променила,останала си е същата-100%
          б/паднала е n-на брой пъти,т.е с 1,2,3.........почти до 0,или спад.с 99.999.........%
          в/изчезнала е,тази,дадената цялост,демек липсва,в този следващ момент,-спад 100%
          г/увеличила се е,от да кажем 0,01 пъти до 1 000 000 и повече пъти,т.е. увеличила се е с 0,1% до десетки и стотици хиляди,или колкото там речеш проценти.
          Какво ще включиш в тази,дадената цялост,няма никакво значение.Може да са ябълки,круши,моряци/за по-лесно/ и т.н.
          Last edited by retro_69; 23.05.2012, 16:26.

          Коментар


          • Ааа не! Мечо, retro_69, с тия примери излязохте от границите на математиката и намесихте теорията на вероятностите, което ги прави абсолютно неприложими като доказателства към така разглеждания проблем!

            Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
            Добре, съгласих се. Дай ми на заем 10 000 кинта = 100 % от сумата която ми даваш. Аз ще изхарча от тях 5000 по курви, на теб ще върна 5000 = 100 % от това което е останало от сумата която си ми дал.
            Ти си ми дал 100 %
            Аз съм ти върнал 100 %
            Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
            Не,аз ще ти дам 10 000 кинта.Те са 100%.Ти ще ги удвоиш на комар и ще ми върнеш 20 000,които са новите 100%.Става ли?
            Какво имам предвид? В първият пример (на мечо) вероятността да се случи събитието е много по-голяма (макар и не 100%-ова) от вероятността да се случи събитието от примера на retro_69!
            С едно позвъняване на приятел ( например Космо), Мечо много лесно би получил информация как най-бързо да реализира изхарчването на тия 5 бона, което прави събитието доста по-сигурно от второто, при което той трябва доста да се напъне за да намери печалившата тактика за удвояването на 10К лева!
            Освен това при втория пример късмета също играе важна роля и неизвестните са доста повече, докато при първия се разчита преди всичко на собствените възможности...

            Извод: Примерите не се приемат за достоверни, по така разисквания казус за 100-те процента!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              .....математиката е наука, практическия смисъл на която е да ни помага по лесно да съставяме алгоритми за решаване на практически задачи. Няма практически задачи, които да се решават по лесно ако променяме мерните единици, в случая цените, спрямо които да се изчисляват новите 100 %. Най лесно се смята с естествената единица (в случая кинта) и части от нея. Частите от нея могат да бъдат и проценти (стотинки), но могат да бъдат и по малки ако ни е необходима по голяма точност. Приемането за свещена крава (единица) на някаква друга сума (различна от 1 кинт) има съвършено друг ( не чисто математически) смисъл. Този смисъл се определя изрично в съответен нормативен документ или договор.
              Е не мога... цената не е мерна единица, цената е паричният израз на стойността на дадена стока или услуга. Да имаш спад с над 100% е възможно, когато боравиш с нулеви или отрицателни стойности - ако си имал 100лв и реализираш 150% загуба, това чисто и просто ще рече, че дължиш някому 50 кинта. Една цена не може да е нулева или отрицателна, както и не можеш да изядеш повече от 100% от една баница - тъпата баница е 1=100% и като я изядеш, просто вече нямаш баница. Не може и да изядеш 150% от една баница, щото една баница не може да е отрицателна...
              А това последното, дето си го написал е все едно да да кажеш, че Пи-то в математиката е 3,14, ама в практиката ще зависи от това дали говорим за тенджера или за фризби, пък не ми се мисли какво ще стане, ако в тенджерата днес има боб, а утре яхния.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Димка, математиката е наука, практическия смисъл на която е да ни помага по лесно да съставяме алгоритми за решаване на практически задачи. Няма практически задачи, които да се решават по лесно ако променяме мерните единици, в случая цените, спрямо които да се изчисляват новите 100 %. Най лесно се смята с естествената единица (в случая кинта) и части от нея. Частите от нея могат да бъдат и проценти (стотинки), но могат да бъдат и по малки ако ни е необходима по голяма точност. Приемането за свещена крава (единица) на някаква друга сума (различна от 1 кинт) има съвършено друг ( не чисто математически) смисъл. Този смисъл се определя изрично в съответен нормативен документ или договор.
                математиката е наука , която ти по неясни причини искаш да обърнеш с краката нагоре , с твърдения незнайно как считайки за верни. Странно как простата аритметика ти създава такива трудности.
                да те питам аз тебе защо приемаш ,че като ти дам заем от 10 000 лева това са 100 % и защо после 5 000 лева са също 100 % ..как става този номер ( трик по скоро )

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                  вашето "твърдение" е изключително погрешно ..вариации на тема "процент" и неговото използване няма , защото процента е част от нещо ( най-обикновено аритметично действие ) ..и всичките ви опити да облечете вашето твърдение в някаква форма извън чисто математическата е абсолютен нон сенс ...НЯМА , НЕ Е ИМАЛО и НИКОГА НЯМА ДА ИМА друг прочит на твърдението ,че има спад на цена ( и не само цена ) НАД 100 % за вярно .
                  Мечо прави фундаментален миш маш като смесва номинална стойност със проценти .. Мечо никой не е казал че нещо не може да падне с 2, 3 , 27 , 248 , 30529 , 17 234 182, 25 и т.н до безкрай , но нищо не може да падне с повече от 100 % , нито в математиката , нито в икономиката , медицината , химията и в която и да е област.....
                  Димка, математиката е наука, практическия смисъл на която е да ни помага по лесно да съставяме алгоритми за решаване на практически задачи. Няма практически задачи, които да се решават по лесно ако променяме мерните единици, в случая цените, спрямо които да се изчисляват новите 100 %. Най лесно се смята с естествената единица (в случая кинта) и части от нея. Частите от нея могат да бъдат и проценти (стотинки), но могат да бъдат и по малки ако ни е необходима по голяма точност. Приемането за свещена крава (единица) на някаква друга сума (различна от 1 кинт) има съвършено друг ( не чисто математически) смисъл. Този смисъл се определя изрично в съответен нормативен документ или договор.
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vmаnkov Разгледай мнение

                    Става въпрос за невъзприемане или отричане на "нашето" твърдение.

                    Втората е, че вие, допускайки само един начин на действие с "процент", сте по-ограничени,
                    А ние, допускайки поне два начина на действие, сме по-широко скроени.

                    Както виждаш, не става въпроз за парадиране с незнание, а за разчупване на рамките (и в некои глави), ако това принципиално е възможно.
                    вашето "твърдение" е изключително погрешно ..вариации на тема "процент" и неговото използване няма , защото процента е част от нещо ( най-обикновено аритметично действие ) ..и всичките ви опити да облечете вашето твърдение в някаква форма извън чисто математическата е абсолютен нон сенс ...НЯМА , НЕ Е ИМАЛО и НИКОГА НЯМА ДА ИМА друг прочит на твърдението ,че има спад на цена ( и не само цена ) НАД 100 % за вярно .
                    Мечо прави фундаментален миш маш като смесва номинална стойност със проценти .. Мечо никой не е казал че нещо не може да падне с 2, 3 , 27 , 248 , 30529 , 17 234 182, 25 и т.н до безкрай , но нищо не може да падне с повече от 100 % , нито в математиката , нито в икономиката , медицината , химията и в която и да е област.....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                      Мечик, правилното на това горното е: Всяко число след като го разделим на 2, получаваме 50% от него. Твоето е само частен случай, ако числото е 1.
                      Ами то е така - когато една кола спре на стоп в град Кито, то тя се движи само с 1750 км в час. Ама спрямо центерот на земята. Спряма Слънцето направо не моем го изчислим....

                      Та сравнението на относителни с абсолютни числа ми прилича на задачката - ако от пет кошници извадим две, колко ще имаме?
                      И това ще мине ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                        Не,аз ще ти дам 10 000 кинта.Те са 100%.Ти ще ги удвоиш на комар и ще ми върнеш 20 000,които също са 100%.Става ли?
                        Именно де. Това е точно твоята логика. Обаче ако загубя и ми остане 1 лев, и 1 лев да ти върна, той пак е 100 % и ще съм ти се издължил - и това също е по твоята логика.

                        Според моята логика, ако дам "приятелски" заем от 10 000 лева, следва да искам да си получа обратно пак 10 000 лева за да са ни чисти сметките.
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                          Добре, съгласих се. Дай ми на заем 10 000 кинта = 100 % от сумата която ми даваш. Аз ще изхарча от тях 5000 по курви, на теб ще върна 5000 = 100 % от това което е останало от сумата която си ми дал.
                          Ти си ми дал 100 %
                          Аз съм ти върнал 100 %
                          Не,аз ще ти дам 10 000 кинта.Те са 100%.Ти ще ги удвоиш на комар и ще ми върнеш 20 000,които са новите 100%.Става ли?
                          Last edited by retro_69; 23.05.2012, 14:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Добре, съгласих се. Дай ми на заем 10 000 кинта = 100 % от сумата която ми даваш. Аз ще изхарча от тях 5000 по курви, на теб ще върна 5000 = 100 % от това което е останало от сумата която си ми дал.
                            Ти си ми дал 100 %
                            Аз съм ти върнал 100 %
                            Ахахахахахаааа ...
                            нали ти казвам - Голем си ..
                            Дееби и курвите !!! ...
                            Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                              Ама никой не те и кара ..
                              Сакън ..
                              Прав си ...
                              теб проценте ти не требат ...
                              Добре, съгласих се. Дай ми на заем 10 000 кинта = 100 % от сумата която ми даваш. Аз ще изхарча от тях 5000 по курви, на теб ще върна 5000 = 100 % от това което е останало от сумата която си ми дал.
                              Ти си ми дал 100 %
                              Аз съм ти върнал 100 %
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                                Мечик, правилното на това горното е: Всяко число след като го разделим на 2, получаваме 50% от него. Твоето е само частен случай, ако числото е 1.
                                Във въпроса не виждам "от него" (или "от себе си"), ( или "ако я приемем самата нея за 100 %")
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X