IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
    Мале, човек, моля те съсредоточи се за момент и чети ВНИМАТЕЛНО:

    1)Единицата може да бъде:

    а) Единица - цифрата едно от бройната система (не числото едно).
    б) Единица - в контекста на процентите, е едно цяло - един артикул, една стока, една услуга, продукт, акция и пр. или всяко едно изброено е 100% (дреха, свирка от "труженичка", баница, акция на публично дружество). За 1 цяла свирка, труженицката ще ползва мерната единица парите, а цената тази свирак е нейнат парична себестойност. 1=една свирка=някакви пари. В света, който живееш ти, може труженичката да не ти вземе пари (т.е. себестойността на услугата е 0) или даже да ти остави 50 кинта (за нея цената ще е отрицателна, щото хем ще се е трудила, хем се е набутала)
    2) В света, в който живея аз НИЩО не струва 0 пари, пък още повече отрицателни пари. Ако в магазина поискам бучка сирене, ми го дават срещу кинти.
    3) Както казах преди - отрицателните и нулеви стойности могат да се отнасят за твоята доходност (задлъжнялост), но не и за себестойността на продуктите.

    Ти тотално оплете всички изброени до тук понятия - мерни единици, числа, цифри, стойности, цени, проценти... А и кой ти каза, че отрицателните числа са забранени? Както казах, ако вчера си имал 100лв, днес можеш да си на -50лв и ако искаш, можеш да си го облечеш в проценти, макар коректно е да представиш загубата си пъти спрямо вложението си.
    1.Ако разрешим отрицателните числа, настоящия спор става безсмислен, вече обясних.
    2.В главата ти е каша. Когато говорим за цена или за определена сума, единицата в смисъла на зададения въпрос не е една ябълка или свирка, а е един лев. Един процент от един лев е една стотинка.
    3. Да предположим, че една свирка струва 20 лева. В случая за да забраниш спад по голям от 100 % на тебе (не на мене) ти се налага, да въведеш изкуствено нова единица равна на 20 лева. За да въведеш тази нова единица, е необходимо някой (нормативен документ или договор) да те задължи да го направиш, защото иначе ти като всеки нормален човек ще ползваш божията единица 1 кинт.
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
      ами не можеш пич . Би ли ми казал как точно става продажбата на 1000 акции , когато имаш 100 . Това едно , и после само не ми казвай ,че ако ги загубиш въпросните 1000 акции ( 900 които си взел на заем , както ще ми кажеш ) и имаш 800 % загуба .
      ами не можеш пич . - Моа
      Би ли ми казал как точно става продажбата на 1000 акции , когато имаш 100 . Продаваш 100-те другите ги заемаш и продаваш и тях. Къси продажби му казват
      Това едно , и после само не ми казвай ,че ако ги загубиш въпросните 1000 акции ( 900 които си взел на заем , както ще ми кажеш ) и имаш 800 % загуба. - Е тук вече ме затрудни. Чудя се кЪк ли пък моат да се загубят акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
        искаш да кажеш ,че ако имаш 1 баница не можеш да изядеш 150 % от нея ( вярно ) , но ако имаш 100 лева можеш да изхарчиш 150 % от тях ... това не го разбирам как става точно - вземането на заем не води до изхарчване ( загуба ) на 150 % както и да го въртиш...Иначе за другото си прав...
        Казах само, че ако човекът не иска да си чупи съвсем хатъра и много държи да получи отрицателно число, ще трябва да вземе заем. Ако е имал собствен капитал от 100лв, то със сигурност не може да изхарчи 150% от тях, но при всички положения може да се окаже с -50лв

        Коментар


        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
          Хахах, Мечо още малко и ще те убедят и че не моеш да продадеш 1000 акции, ако имаш само 100
          ами не можеш пич . Би ли ми казал как точно става продажбата на 1000 акции , когато имаш 100 . Това едно , и после само не ми казвай ,че ако ги загубиш въпросните 1000 акции ( 900 които си взел на заем , както ще ми кажеш ) и имаш 800 % загуба .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
            Аз не мога да разбера какво толкова неясно казвам. "
            Тъй,де,причината не може да е в теб.Със сигурност е в околните
            Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              А бре Онуфри, ти за уравнения с 1 неизвестно от 1ва степен чувал ли си ???

              х : 2 = 50 %
              х : 2 = 50 : 100
              х : 2 = 0,5
              х = 2 * 0,5
              х = 1

              Разбра ли или да повторя.
              Ако едно число след като го разделим на 2 получим 50 % следва, че това е числото 1. Това следва пряко от горното уравнение.
              Мечо,нямам намерение да влизам в излишни спорове за неща,които са отдавна измислени,общоприети са и са точни и конкретни.
              Ако искаш да правиш някакъв "принос" към науката,единствено мога да ти пожелая успех!
              Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Джес, пак си помисли. Първо, отрицателните числа са забранени, иначе ничие говорене дотук няма смисъл. Единица, не знам защо не знаеш, че е това число, което е равно на 100 %. Приемайки дадена стойност (различна от единица) за 100 % ти (не аз), въвеждаш нова единица. В този ред на мисли предполагам се досещаш, че продължението на поста ти е прехвърляне на грехове от болната глава на здравата.
                Мале, човек, моля те съсредоточи се за момент и чети ВНИМАТЕЛНО:

                1)Единицата може да бъде:

                а) Единица - цифрата едно от бройната система (не числото едно).
                б) Единица - в контекста на процентите, е едно цяло - един артикул, една стока, една услуга, продукт, публично дружество и пр. или всяко едно изброено е 100% (дреха, свирка от "труженичка", баница, публично дружество). За 1 цяла свирка, труженицката ще ползва мерната единица парите, а цената тази свирак е нейнат парична себестойност. 1=една свирка=някакви пари. В света, който живееш ти, може труженичката да не ти вземе пари (т.е. себестойността на услугата е 0) или даже да ти остави 50 кинта (за нея цената ще е отрицателна, щото хем ще се е трудила, хем се е набутала)
                2) В света, в който живея аз НИЩО не струва 0 пари, пък още повече отрицателни пари. Ако в магазина поискам бучка сирене, ми го дават срещу кинти.
                3) Както казах преди - отрицателните и нулеви стойности могат да се отнасят за твоята доходност (задлъжнялост), но не и за себестойността на продуктите.

                Ти тотално оплете всички изброени до тук понятия - мерни единици, числа, цифри, стойности, цени, проценти... А и кой ти каза, че отрицателните числа са забранени? Както казах, ако вчера си имал 100лв, днес можеш да си на -50лв и ако искаш, можеш да си го облечеш в проценти, макар коректно е да представиш загубата си пъти спрямо вложението си.
                Last edited by jess; 23.05.2012, 17:35.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                  Хахах, Мечо още малко и ще те убедят и че не моеш да продадеш 1000 акции, ако имаш само 100
                  Аз не мога да разбера какво толкова неясно казвам. Предполагам, повечето колеги са учили математическа логика. Защо не ме разбират не знам. Цветните примери, които давам са за хора, които ако имат самостоятелно мислене, въпреки че не са и обръщали до този момент внимание на логиката, да се усетят и да кажат "Аха, комай ни лъжат тия синковци."
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Хахах, Мечо още малко и ще те убедят и че не моеш да продадеш 1000 акции, ако имаш само 100

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                      да разбирам ли ,че с нормативен документ или договор една цена може да стане отрицателно число или , че можеш да изядеш 10 ябълки , когато в щайгата има само 5 ....
                      Мисля обясних за културата на водене на спор. Ти не четеш мненията ми, а се закачаш. Първо прочети внимателно какво съм написал. Опитай се да го осмислиш. Ако нещо не ти е ясно питай. Иначе само разводняваме в шеги и закачки.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                        че можеш да изядеш 10 ябълки , когато в щайгата има само 5 ....
                        Ти дан си счетоудителка) Останалите ги заемаш къв ти е проблема?

                        Коментар


                        • Отрицателна баница-ма много я ям,малиии,хрупа хрупа....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
                            Ааа не! Мечо, retro_69, с тия примери излязохте от границите на математиката и намесихте теорията на вероятностите, което ги прави абсолютно неприложими като доказателства към така разглеждания проблем!





                            Какво имам предвид? В първият пример (на мечо) вероятността да се случи събитието е много по-голяма (макар и не 100%-ова) от вероятността да се случи събитието от примера на retro_69!
                            С едно позвъняване на приятел ( например Космо), Мечо много лесно би получил информация как най-бързо да реализира изхарчването на тия 5 бона, което прави събитието доста по-сигурно от второто, при което той трябва доста да се напъне за да намери печалившата тактика за удвояването на 10К лева!
                            Освен това при втория пример късмета също играе важна роля и неизвестните са доста повече, докато при първия се разчита преди всичко на собствените възможности...

                            Извод: Примерите не се приемат за достоверни, по така разисквания казус за 100-те процента!
                            Примерите, както вече казах, са за да покажат, че въвеждането на нови единици, не улеснява решаването на задачите, а ги затруднява. Единствения смисъл да се използва не е чисто математически, а е свързан с нормативните документи и договорите.
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                              Ами аз това вече го обясних. Промяната на естествената единица с друга има друг (не точно математически смисъл). Този смисъл се определя изрично с определен нормативен документ или договор.
                              да разбирам ли ,че с нормативен документ или договор една цена може да стане отрицателно число или , че можеш да изядеш 10 ябълки , когато в щайгата има само 5 ....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
                                Е не мога... цената не е мерна единица, цената е паричният израз на стойността на дадена стока или услуга. Да имаш спад с над 100% е възможно, когато боравиш с нулеви или отрицателни стойности - ако си имал 100лв и реализираш 150% загуба, това чисто и просто ще рече, че дължиш някому 50 кинта. Една цена не може да е нулева или отрицателна, както и не можеш да изядеш повече от 100% от една баница - тъпата баница е 1=100% и като я изядеш, просто вече нямаш баница. Не може и да изядеш 150% от една баница, щото една баница не може да е отрицателна...
                                .
                                искаш да кажеш ,че ако имаш 1 баница не можеш да изядеш 150 % от нея ( вярно ) , но ако имаш 100 лева можеш да изхарчиш 150 % от тях ... това не го разбирам как става точно - вземането на заем не води до изхарчване ( загуба ) на 150 % както и да го въртиш...Иначе за другото си прав...

                                Коментар

                                Working...
                                X