IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Самия израз 100 процента спад. Ако е 100 % спрямо 1 кинт отговора е за да имаме повече от 100 % спад, цената трябва да падне под 19 кинта. 19 не е отрицателно число. Ако си решил допълнително да усложняваш задачата и да въведеш нова единица от 20 кинта, не мога да ти помогна
    Мечо,зададох ти конкретен въпрос.Няма какво да ми философстваш - дай конкретен отговор!Ако не можеш,по-добре млъкни!

    П.С.Ако с 20 кинта ти е прекалено сложно,нека цената на една свирка е 1 лев.Колко трябва да стане цената на свирката,за да имаме 200% спад?
    И стига си преливал от пусто в празно,а дай конкретно число!Ако можеш...
    Last edited by onufri; 23.05.2012, 18:26.
    Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
      Ти по-добре кажи,ако цената на една свирка е 20 кинта,колко кинта трябва да стане свирката,че да имаме 200%(300,400,500 или което число си харесаш по-голямо от 100) процента спад в цената?
      Самия израз 100 процента спад. Ако е 100 % спрямо 1 кинт отговора е за да имаме повече от 100 % спад, цената трябва да падне под 19 кинта. 19 не е отрицателно число. Ако си решил допълнително да усложняваш задачата и да въведеш нова единица от 20 кинта, не мога да ти помогна
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
        ами както се чудиш как продаваш 1000 акции имайки само 100 , така можеш и да загубиш хилядата акции ... само че в скобки ти писах за тези въпросни 900 акциий , и съм достатъчно грамотна за да знам за какво става въпрос с митичните ти "къси " ..но мисля темата е за проценти и по точно ДАЛИ нещо може да падне повече от 100 %...а не заеми , къси , маржинг, левъридж , опции и подобни финансови термини.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
          Казах само, че ако човекът не иска да си чупи съвсем хатъра и много държи да получи отрицателно число, ще трябва да вземе заем. Ако е имал собствен капитал от 100лв, то със сигурност не може да изхарчи 150% от тях, но при всички положения може да се окаже с -50лв
          весела тема..въртим сучим и ги докарваме до повече от 100 % ... Какво променя заема процентите .. И как стават - 50 лева в джоба ти .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
            Именно!Ако една свирка е 20 кинта и я предложат на прИмоция за 10 кинта,то имаме намаление на цената с 50%.Ако, с цел привличане на клиенти,в определен ден почнат да предлагат свирки за без пари,то цената е спаднала със 100%. За да спадне цената на свирките с 200 %,означава свирките да почнат да ги правят клиентитеПък ти си прецени дали искаш да ходиш на свирка с 200% отстъпка
            извън това ,че разговора стана твърде "мъжкарски " слагам + 10000 % на този пост

            Коментар


            • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
              ами не можеш пич . - Моа
              Би ли ми казал как точно става продажбата на 1000 акции , когато имаш 100 . Продаваш 100-те другите ги заемаш и продаваш и тях. Къси продажби му казват
              Това едно , и после само не ми казвай ,че ако ги загубиш въпросните 1000 акции ( 900 които си взел на заем , както ще ми кажеш ) и имаш 800 % загуба. - Е тук вече ме затрудни. Чудя се кЪк ли пък моат да се загубят акции
              ами както се чудиш как продаваш 1000 акции имайки само 100 , така можеш и да загубиш хилядата акции ... само че в скобки ти писах за тези въпросни 900 акциий , и съм достатъчно грамотна за да знам за какво става въпрос с митичните ти "къси " ..но мисля темата е за проценти и по точно ДАЛИ нещо може да падне повече от 100 %...а не заеми , къси , маржинг, левъридж , опции и подобни финансови термини.

              Коментар


              • За Мечо и останалата неконвенциална група -

                http://www.youtube.com/watch?v=Lp83ANvGbao
                http://www.youtube.com/watch?v=I2v_XY-wsjs
                Last edited by vmankov; 23.05.2012, 18:14.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                  Това го кажи на твоя съотборник Джес. Той иска да разреши отрицателните числа.
                  Ти по-добре кажи,ако цената на една свирка е 20 кинта,колко кинта трябва да стане свирката,че да имаме 200%(300,400,500 или което число си харесаш по-голямо от 100) процента спад в цената?
                  Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                    Много е лесно. Обърни двойката акция / кинт да стане кинт / акция.
                    Да допуснем, че един кинт струва една акция

                    1. Дълга позиция. Със 100 акции купуваш 100 кинта

                    Акциите ти могат да се увеличат до безкрайност, и да загубиш максимум 100 акции, ако валутата се скапе тотално.

                    2. Къса позиция. Продаваш 100 кинта за 100 акции.

                    Можеш да загубиш безброй много акции, и да спечелиш максимум 100 акции
                    Много вдигна летвата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                      Именно!Ако една свирка е 20 кинта и я предложат на прИмоция за 10 кинта,то имаме намаление на цената с 50%.Ако, с цел привличане на клиенти,в определен ден почнат да предлагат свирки за без пари,то цената е спаднала със 100%. За да спадне цената на свирките с 200 %,означава свирките да почнат да ги правят клиентитеПък ти си прецени дали искаш да ходиш на свирка с 200% отстъпка
                      Това го кажи на твоя съотборник Джес. Той иска да разреши отрицателните числа.
                      Баба ме научи на много неща.
                      tnm

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        ами не можеш пич . - Моа
                        Би ли ми казал как точно става продажбата на 1000 акции , когато имаш 100 . Продаваш 100-те другите ги заемаш и продаваш и тях. Къси продажби му казват
                        Това едно , и после само не ми казвай ,че ако ги загубиш въпросните 1000 акции ( 900 които си взел на заем , както ще ми кажеш ) и имаш 800 % загуба. - Е тук вече ме затрудни. Чудя се кЪк ли пък моат да се загубят акции
                        Много е лесно. Обърни двойката акция / кинт да стане кинт / акция.
                        Да допуснем, че един кинт струва една акция

                        1. Дълга позиция. Със 100 акции купуваш 100 кинта

                        Акциите ти могат да се увеличат до безкрайност, и да загубиш максимум 100 акции, ако валутата се скапе тотално.

                        2. Къса позиция. Продаваш 100 кинта за 100 акции.

                        Можеш да загубиш безброй много акции, и да спечелиш максимум 100 акции
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                          Ми ако я предложат колкото да сложат нещо в устата?
                          Това вече е благотворителност
                          Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                            Именно!Ако една свирка е 20 кинта и я предложат на прИмоция за 10 кинта,то имаме намаление на цената с 50%.Ако, с цел привличане на клиенти,в определен ден почнат да предлагат свирки за без пари,то цената е спаднала със 100%. За да спадне цената на свирките с 200 %,означава свирките да почнат да ги правят клиентитеПък ти си прецени дали искаш да ходиш на свирка с 200% отстъпка
                            Ми ако я предложат колкото да сложат нещо в устата?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                              3. Да предположим, че една свирка струва 20 лева. В случая за да забраниш спад по голям от 100 % на тебе (не на мене) ти се налага, да въведеш изкуствено нова единица равна на 20 лева. За да въведеш тази нова единица, е необходимо някой (нормативен документ или договор) да те задължи да го направиш, защото иначе ти като всеки нормален човек ще ползваш божията единица 1 кинт.
                              Именно!Ако една свирка е 20 кинта и я предложат на прИмоция за 10 кинта,то имаме намаление на цената с 50%.Ако, с цел привличане на клиенти,в определен ден почнат да предлагат свирки за без пари,то цената е спаднала със 100%. За да спадне цената на свирките с 200 %,означава свирките да почнат да ги правят клиентитеПък ти си прецени дали искаш да ходиш на свирка с 200% отстъпка
                              Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                                Тъй,де,причината не може да е в теб.Със сигурност е в околните
                                Не във всички
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X