IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Леле, що тъпотии изчетох тук - стигат ми за цял живот!!!!!!!!!!
    Мечо, ти дебил ли си бе?

    Няма как нещо си да падне повече от самото себе си.
    Ако се приеме нещото - да речем числото 2 - за 100 %, то няма как да падне повече от самото себе си - т.е. 100 %.
    Абе хора, Вие ходили ли сте на училище въобще?
    Що за простотии са ви в главите, лелееее!!!!

    Сега и култовото - гледам и не вярвам на ушите си!


    Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
    вашето "твърдение" е изключително погрешно ..вариации на тема "процент" и неговото използване няма , защото процента е част от нещо ( най-обикновено аритметично действие ) ..и всичките ви опити да облечете вашето твърдение в някаква форма извън чисто математическата е абсолютен нон сенс ...НЯМА , НЕ Е ИМАЛО и НИКОГА НЯМА ДА ИМА друг прочит на твърдението ,че има спад на цена ( и не само цена ) НАД 100 % за вярно .
    Мечо прави фундаментален миш маш като смесва номинална стойност със проценти .. Мечо никой не е казал че нещо не може да падне с 2, 3 , 27 , 248 , 30529 , 17 234 182, 25 и т.н до безкрай , но нищо не може да падне с повече от 100 % , нито в математиката , нито в икономиката , медицината , химията и в която и да е област.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ivkoo Разгледай мнение
      Още не си ми отговорил на въпроса... Колко процента е спада в цената на моето жилище от момента на покупката до сега, което съм купил за 1000, а в момента струва 800 ?
      25 % от 800
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
        Да прав си. Е и ?
        Още не си ми отговорил на въпроса... Колко процента е спада в цената на моето жилище от момента на покупката до сега, което съм купил за 1000, а в момента струва 800 ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ivkoo Разгледай мнение
          Да кажем, че имаш 100 лева....
          15% са 0,15 от 100 лева = 15 лева
          100% са 1 от 100 лева = 100 лева

          Какво не ти е ясно??
          Да прав си. Е и ?
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
            1.Помислил съм преди да попитам.Това,че ти не вдеваш си е единствено твой проблем.
            2.Няма какво да чета - знам какво съм писал.
            3.От брътвежите ти нищо не ми е ясно.
            Аз моята цел я постигнах - процента на неграмотните спадна от 24 на 22
            Браво.
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
              Сарказмът променя темата - ако беше прочела какво написах, щеше да разбереш, че темата е весела и за мен

              Абе, Мечо, пробвай да вденеш, че няма значение КОЛКО струва нещо - нещото е просто НЕЩО и дали е 6,76 или 389,36 евро, лева или донги - няма значение! Това е едно нещо, за което си платил цена. Нещото е 100%, а неговите съставляващи /части са процентите от него. Понеже per cent и google може да ти каже какво е, та:

              1) Едното цело, си е цело и е равно на 100%, независимо коко струва
              2) Ако целото свъши, то е 0, или в ценово изражение - няма такова нещо и няма нещо, което струва 0.
              3) Ако нещото е свъщило и го нема, то, нема как и да го нема, и да е отрицателно.
              Ами чети назад в темата. И аз казвам това. Ако всичко е 100 % не може да има по голям спад . Ама ти помисли ли си какво означава това.
              Това означава, че мериш всичко вместо със съответната мерна единица, със стотни части от него самото.
              Баба ме научи на много неща.
              tnm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                1. Прочети си въпроса и си помисли какво точно питаш.
                2. Спирам. Ако искаш да се ограмотиш чети назад в темата.
                3. Дал съм изчерпателни мнения по доста въпроси свързани с процентите.
                Прочети ги внимателно и ако нещо не ти е ясно питай.
                1.Помислил съм преди да попитам.Това,че ти не вдеваш си е единствено твой проблем.
                2.Няма какво да чета - знам какво съм писал.
                3.От брътвежите ти нищо не ми е ясно.
                Аз моята цел я постигнах - процента на неграмотните спадна от 24 на 22
                Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                  Мечо,ако имаш една банкнота от 100 лева в джоба си,готов ли си да размениш 100 процента от парите в джоба си срещу 1 лев,след като според теб само 1 е равно на 100%?
                  1. Прочети си въпроса и си помисли какво точно питаш.
                  2. Спирам. Ако искаш да се ограмотиш чети назад в темата.
                  3. Дал съм изчерпателни мнения по доста въпроси свързани с процентите.
                  Прочети ги внимателно и ако нещо не ти е ясно питай.
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ivkoo Разгледай мнение
                    Да кажем, че имаш 100 лева....
                    15% са 0,15 от 100 лева = 15 лева
                    100% са 1 от 100 лева = 100 лева

                    Какво не ти е ясно??
                    Той не може да допусне,че ще има повече от 1
                    Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                      Ивко аз това го обяснявам вече 3 дни. 15 % = 0,15, а 100 % =1
                      Да кажем, че имаш 100 лева....
                      15% са 0,15 от 100 лева = 15 лева
                      100% са 1 от 100 лева = 100 лева

                      Какво не ти е ясно??

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
                        весела тема..въртим сучим и ги докарваме до повече от 100 % ... Какво променя заема процентите .. И как стават - 50 лева в джоба ти .
                        Сарказмът променя темата - ако беше прочела какво написах, щеше да разбереш, че темата е весела и за мен

                        Абе, Мечо, пробвай да вденеш, че няма значение КОЛКО струва нещо - нещото е просто НЕЩО и дали е 6,76 или 389,36 евро, лева или донги - няма значение! Това е едно нещо, за което си платил цена. Нещото е 100%, а неговите съставляващи /части са процентите от него. Понеже per cent и google може да ти каже какво е, та:

                        1) Едното цело, си е цело и е равно на 100%, независимо коко струва
                        2) Ако целото свъши, то е 0, или в ценово изражение - няма такова нещо и няма нещо, което струва 0.
                        3) Ако нещото е свъщило и го нема, то, нема как и да го нема, и да е отрицателно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                          Ивко аз това го обяснявам вече 3 дни. 15 % = 0,15, а 100 % =1
                          Мечо,ако имаш една банкнота от 100 лева в джоба си,готов ли си да размениш 100 процента от парите в джоба си срещу 1 лев,след като според теб само 1 е равно на 100%?
                          Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ivkoo Разгледай мнение
                            Процент от Уикипедия, свободната енциклопедия
                            Направо към: навигация, търсене Процент (от лат. pro centum — на сто) е част от едно число. Бележи се с %.

                            Намиране на процент от дадено число
                            от от
                            Намиране на число по даден процент от него
                            от е ; ;
                            ако имаме 15% ще запишем като десетична дроб ето така: 0,15. Това е така защото имаме 15 от 100,а 100 има две 0.

                            Изразяване на дадено число A в проценти от друго число B

                            Вижте също
                            Ивко аз това го обяснявам вече 3 дни. 15 % = 0,15, а 100 % =1
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                              Простичък,Мечо,простичък.На който ти нямаш отговор
                              И аз вече ти отговорих. А ти отрече да си го задавал. Какво целиш с това
                              Last edited by mechobikov; 23.05.2012, 22:51.
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Процент от Уикипедия, свободната енциклопедия
                                Направо към: навигация, търсене Процент (от лат. pro centum — на сто) е част от едно число. Бележи се с %.

                                Намиране на процент от дадено число
                                от от
                                Намиране на число по даден процент от него
                                от е ; ;
                                ако имаме 15% ще запишем като десетична дроб ето така: 0,15. Това е така защото имаме 15 от 100,а 100 има две 0.

                                Изразяване на дадено число A в проценти от друго число B

                                Вижте също

                                Коментар

                                Working...
                                X