IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

    Между другото ето ти възможен спад на цената над 100%. Продаваш CDS на 200 базисни пункта, минават няколко години и Гърция фалира и изведнъж трябва да плащаш 1000 пункта - спад на цената от 500%. Същото и като продаваш кол опции, или като правиш сделки на късо.
    това е пример за качествен миш маш... хем нещо което се е качило ( от 200 на 1000 ) казваме ,че е паднало и за капак го броим като 500 % спад.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
      Въпросът е зададен некоректно, което дава възможност за лавиране.
      " Спад над 100 %" може да има и различни отговори.
      Вариант 1: Ако за дадено нещо се приеме, че не представлява 100%, а 1000 например - в този случай да, може.
      Вариант 2 /във финансовите среди/: " Спад над 100 %" ако зад този въпрос се има предвид спад над 100 % от печалбата, то отговорът отново е да, има такова животно.

      Не мисля, че въпросът е зададен толкова сложно, но все пак да спомена "out овете", казано на покер език
      Да !!!
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
        Темата е "Спад над 100%". Ако искаш даже да интерпретираш на "Спад над 100% от 1000% ръст"... пак не се връзва.
        Връзва се. Нали точно това не се разбира от толкова много народ. Всички знаем, как се изчисляват %, включително и аз. Ако имаме 1000 % ръст, и след това 1000 % спад, без да въвеждаме нова единица (база ако ви е по удобно), получаваме пак същата цена. Защо държите да ви е по трудно и 1000 % ръст да не съответства на 1000 % спад ???
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kev Разгледай мнение
          1000 -800 = 200
          200/1000 * 100 = 20%!!!!!
          (200 / 800) * 100 = 25 %
          Баба ме научи на много неща.
          tnm

          Коментар


          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
            Не говоря за анкетата, а за темата на форума.
            По втора точка съм съгласен.
            Темата е "Спад над 100%". Ако искаш даже да интерпретираш на "Спад над 100% от 1000% ръст"... пак не се връзва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
              Няма как бе, човек. Първо, в анкетата се пита може ли една ЦЕНА да спадне с над 100%, което само по себе си е безумен въпрос. Второ, не говорим за ръст, а за спад. Даже и нещо да е скочило 1000 пъти, то от момента на спада 100% е...

              Айде, лека, че от темата се разлюлях по Рихтер
              Не говоря за анкетата, а за темата на форума.
              По втора точка съм съгласен.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ivkoo Разгледай мнение
                Още не си ми отговорил на въпроса... Колко процента е спада в цената на моето жилище от момента на покупката до сега, което съм купил за 1000, а в момента струва 800 ?
                Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                25 % от 800
                1000 -800 = 200
                200/1000 * 100 = 20%!!!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                  Въпросът е зададен некоректно, което дава възможност за лавиране.
                  " Спад над 100 %" може да има и различни отговори.
                  Вариант 1: Ако за дадено нещо се приеме, че не представлява 100%, а 1000 например - в този случай да, може.
                  Вариант 2 /във финансовите среди/: " Спад над 100 %" ако зад този въпрос се има предвид спад над 100 % от печалбата, то отговорът отново е да, има такова животно.

                  Не мисля, че въпросът е зададен толкова сложно, но все пак да спомена "out овете", казано на покер език
                  Няма как бе, човек. Първо, в анкетата се пита може ли една ЦЕНА да спадне с над 100%, което само по себе си е безумен въпрос. Второ, не говорим за ръст, а за спад. Даже и нещо да е скочило 1000 пъти, то от момента на спада 100% е...

                  Айде, лека, че от темата се разлюлях по Рихтер

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                    Ами чети назад в темата. И аз казвам това. Ако всичко е 100 % не може да има по голям спад . Ама ти помисли ли си какво означава това.
                    Това означава, че мериш всичко вместо със съответната мерна единица, със стотни части от него самото.
                    Всъщност май се предавам, щото чак сега асимилирах втория ти абзац...

                    Ти помисли - вместо полагащия ни се въздух ни мерят по 1 атом водород и 2 кислород!!! Простаци... Какво ли ще стане ако ни вземат това ЕДНО еле пък 150% от него?

                    Коментар


                    • Въпросът е зададен некоректно, което дава възможност за лавиране.
                      " Спад над 100 %" може да има и различни отговори.
                      Вариант 1: Ако за дадено нещо се приеме, че не представлява 100%, а 1000 например - в този случай да, може.
                      Вариант 2 /във финансовите среди/: " Спад над 100 %" ако зад този въпрос се има предвид спад над 100 % от печалбата, то отговорът отново е да, има такова животно.

                      Не мисля, че въпросът е зададен толкова сложно, но все пак да спомена "out овете", казано на покер език

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                        Ами чети назад в темата. И аз казвам това. Ако всичко е 100 % не може да има по голям спад . Ама ти помисли ли си какво означава това.
                        Това означава, че мериш всичко вместо със съответната мерна единица, със стотни части от него самото.
                        Има напредък, дай сега нататък:

                        Мерната единица, за която говорим тук, както казах, е пари. Парите могат да са, както казах, долари, евро, леи, донги пр. Паричната стойност на една баница или свирка обаче тук, в Конго или в Бенин (че и на наша територия) е различна, но плащаш за едини същи продукт / услуга. Дали ще платиш 100 USD или 24лв, ще е различн процент от наличното в портфейла ти, а продуктът все ще си е 100%, а и наличното в портфейла ти също е 100%, демек - единица. Адски профанизиран пример, ма се чудя как да ти обясня вече, че цената на нещото и нещото не са равнозначни...
                        Last edited by jess; 24.05.2012, 00:40.

                        Коментар


                        • Имам усещането, че целта на тази тема е да се намери ТЪПАК № 1 на форума и така като гледам конкуренция няма - лидера е един и води твърде, твърде убедително!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                            Ако нещо струва 2 и цената му се увеличи и стане 5, то може да падне и с 4
                            Перфектна тема за този час .....
                            Мечо, и когато дадено нещо струва 5 и падне с 4 /т.е. стане 1/, с колко % според теб е паднало?
                            Темата между другото я провокира Мастера с тази си теза преди 6 месеца горе-долу, но гледам че не продължава да я защитава.
                            Last edited by първи стъпки; 23.05.2012, 23:41.

                            Коментар


                            • In Internet slang, a troll is someone who posts inflammatory,[2] extraneous, or off-topic messages in an online community, such as an online discussion forum, chat room, or blog, with the primary intent of provoking readers into an emotional response[3] or of otherwise disrupting normal on-topic discussion.[4] The noun troll may refer to the provocative message itself, as in: "That was an excellent troll you posted."

                              While the word troll and its associated verb trolling are associated with Internet discourse, media attention in recent years has made such labels subjective, with trolling describing intentionally provocative actions and harassment outside of an online context. For example, mass media has used troll to describe "a person who defaces Internet tribute sites with the aim of causing grief to families."
                              Last edited by Ivkoo; 23.05.2012, 23:27.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение
                                Леле, що тъпотии изчетох тук - стигат ми за цял живот!!!!!!!!!!
                                Мечо, ти дебил ли си бе?

                                Няма как нещо си да падне повече от самото себе си.
                                Ако се приеме нещото - да речем числото 2 - за 100 %, то няма как да падне повече от самото себе си - т.е. 100 %.
                                Абе хора, Вие ходили ли сте на училище въобще?
                                Що за простотии са ви в главите, лелееее!!!!

                                Сега и култовото - гледам и не вярвам на ушите си!
                                Ако нещо струва 2 и цената му се увеличи и стане 5, то може да падне и с 4
                                Баба ме научи на много неща.
                                tnm

                                Коментар

                                Working...
                                X