IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад над 100 % - има ли такова животно?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
    четеш както дявола чете евангелието...
    чудя се как не го проумяваш това елементарно нещо- нищо не може да падне повече от това което е в момента на падането - дали цена, дали количество , дали някакво друго състояние., а то си е 100 % или единица ( както ти обичаш )
    Димка, ако някой ти подаде статистическа информация за нещо си, ..хайде да е за цената на нещо си и ти вземеш инвестиционно решение без изрично да провериш/попиташ за базата на тази информация, ще се ушиеш ли? Ще се ушиеш.
    Ще го съдиш ли? Какво ще го правиш?
    Може и да ги осъдиш, ако случката е на място, където закон или нормативен акт указва какво е базата, ако имаш добър адвокат, ако въобще той носи отговорност.
    Ще ли си се ушил/а? -Ще.
    Хайде, моля ти се питай за базата, че да починем малко.

    ...И отваряш гарда широко, като позволяваш да разсъждаваме и за други "неща", освен за цената.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
      четеш както дявола чете евангелието.

      да , може да изчисляваш спрямо което си искаш ..но когато кажем колко процента е пднала цената , вземаме базата ОТ която е паднала цената , а не която си поискаме стойност в миналото ( по малка или по голяма ) ...
      в уикипедия не казват "колко процента е спада от 50 лева на 20 лева" и да вземат цената от преди 5 дена , която е била 10 лева , както ти си "превеждаш уикито.


      чудя се как не го проумяваш това елементарно нещо- нищо не може да падне повече от това което е в момента на падането - дали цена, дали количество , дали някакво друго състояние., а то си е 100 % или единица ( както ти обичаш )
      Едно си баба знае едно си бае. Знаеш английски. Какво означава usually.
      Баба ме научи на много неща.
      tnm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dimka_1981 Разгледай мнение
        като гледам и ти също спестяваш ''неудобните", както и да е . В случая пропускаш най-важната част от целия този диспут, който се стремим да ти налеем в главата .



        а "доказателството" ,че НЯМА спад над 100 % се съдържа в това словосъчетание as a fraction of 100
        Цитата който си откъснала от линка на Джес важи за случаите, когато приемаме, че изчисленията ще бъдат спрямо началната цена. А по нагоре е написано, че самото приемане на началната цена за единица не е задължително.
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
          1. В уикипедията пише че можем да изчисляваме според която цена искаме, от линка, който дава Джес, който е от вашата партия.
          четеш както дявола чете евангелието.

          да , може да изчисляваш спрямо което си искаш ..но когато кажем колко процента е пднала цената , вземаме базата ОТ която е паднала цената , а не която си поискаме стойност в миналото ( по малка или по голяма ) ...
          в уикипедия не казват "колко процента е спада от 50 лева на 20 лева" и да вземат цената от преди 5 дена , която е била 10 лева , както ти си "превеждаш уикито.


          чудя се как не го проумяваш това елементарно нещо- нищо не може да падне повече от това което е в момента на падането - дали цена, дали количество , дали някакво друго състояние., а то си е 100 % или единица ( както ти обичаш )

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
            Ей тука е заровено кучето и престани да занимаваш хората с глупостите си, докато ни си обясниш спрямо какво се изчисляват процентите. Достатъчно ниско падна да цитираш Уикипедията, като си толкова ербаб си публикувай там теорията. Отворена е
            1. В уикипедията пише че можем да изчисляваме според която цена искаме, от линка, който дава Джес, който е от вашата партия.
            2. Това, което вие твърдите следва след думата usually, което означава обикновено (в по голямата част от случаите)
            3. Usually не означава задължително.
            4. Вие май в безсилието си освен нова математика се опитвате да измислите и нов английски
            Баба ме научи на много неща.
            tnm

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
              Аз цитирам едно към едно, а ти цитираш избирателно, без да те интересува дали не се променя смисъла.
              Това, което правиш му се вика долна манипулация. Казвам го с чиста съвест, защото виждам, че не е защото си неграмотен.

              Sometimes due to inconsistent usage, it is not always clear from the context what a percentage is relative to. When speaking of a "10% rise" or a "10% fall" in a quantity, the usual interpretation is that this is relative to the initial value of that quantity.

              Това е точно което твърдя и аз, а ти ми се присмиваш, че не е така.

              Горното, което умишлено си пропуснал да цитираш означава, че процентното изменение, може да се изчислява не само спрямо началната стойност, а и спрямо крайната, а също и спрямо произволна друга стойност.

              С други думи може да има спад по голям от 100 %.
              като гледам и ти също спестяваш ''неудобните", както и да е . В случая пропускаш най-важната част от целия този диспут, който се стремим да ти налеем в главата .

              Първоначално изпратено от wikipedia says
              It is important to understand that percent changes, as they have been discussed here, do not add in the usual way, if applied sequentially. For example, if the 10% increase in price considered earlier (on the $200 item, raising its price to $220) is followed by a 10% decrease in the price (a decrease of $22), the final price will be $198, not the original price of $200. The reason for the apparent discrepancy is that the two percent changes (+10% and −10%) are measured relative to different quantities ($200 and $220, respectively), and thus do not "cancel out".
              а "доказателството" ,че НЯМА спад над 100 % се съдържа в това словосъчетание as a fraction of 100

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                Понякога поради различен начин на използване, не винаги е ясно от контекста, спрямо какво се изчисляват процентите.
                Ей тука е заровено кучето и престани да занимаваш хората с глупостите си, докато ни си обясниш спрямо какво се изчисляват процентите. Достатъчно ниско падна да цитираш Уикипедията, като си толкова ербаб си публикувай там теорията. Отворена е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jason_Thorn Разгледай мнение
                  четеш като дявола евангелието. от поста ти никъдене се вижда твърдение за спад от над 100%. само ти го казваш това. твоето изказване че 100% е 1 само доказва че спад над 100% няма. ако едното изчезне няма да има нищо сиреч загубил 100% или всичко. обаче си мисля че всичко това което ти обяснявам няма смисъл. затова накратко:
                  УМОПОМРАЧИТЕЛНО СИ ПРОСТ колега, излагай си се на воля, твой проблем. аз повече. няма да се мъча да ти обяснявам.
                  Това, че ти не го виждаш, не означава, че не се вижда. Какво означава на английски usually. Означава "по често срещано" или "обикновено". В никакъв случай "винаги" както твърдите вие умните.

                  Това означава, че спада в проценти може да се изчислява, както спрямо началната, така и спрямо крайната цена. И спрямо всяка друга цена. Няма математически ограничения. Може да има само нормативни ограничения.

                  Какво следва ако спада в проценти се изчислява спрямо крайната цена:

                  1. Не може да има покачване по голямо от 100 % от крайната цена
                  2. Може да има спад безкрайно много проценти от крайната цена
                  Баба ме научи на много неща.
                  tnm

                  Коментар


                  • Мечо давам ти една математическа задача изградена по твоята логика....

                    Аз допускам, че ти си пълен идиот... Но независимо какво допускам, 2+2 винаги ще е 4 и едно цяло никога няма да може да загуби повече от себе си (100%)...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                      Аз цитирам едно към едно, а ти цитираш избирателно, без да те интересува дали не се променя смисъла.
                      Това, което правиш му се вика долна манипулация. Казвам го с чиста съвест, защото виждам, че не е защото си неграмотен.
                      Единственото от линка, от който цитираш както дявола евангелието, което има връзка с математиката е :

                      In mathematics, a percentage is a way of expressing a number, especially a ratio, as a fraction of 100. The word is derived from the Latin per centum meaning “by the hundred”.[1] It is often denoted using the percent sign, “%”, or the abbreviation “pct.” For example, 45% (read as “forty-five percent”) is equal to 45/100, or 0.45. A related system which expresses a number as a fraction of 1000 uses the terms "per mil" and "millage".

                      Превеждам

                      В математиката, процент е начин на изразяване на число, особено пропорция, като част от 100. Думата произхожда от латинската per centum и означава "на сто". Често се означава със знака %. Например 45 % е равно на 45 / 100 = 0,45.
                      Подобна система, която изразява числата като части от 1000 използва термина промил.

                      Или съгласно горното 100 % = 1, което ти отричаше и ми се смееше когато го твърдях.

                      И още нещо, което забравяш да цитираш и което е точно преди примерите, които даваш. Не може да не си го прочел. Ама не ти отърва да го цитираш нали.

                      Sometimes due to inconsistent usage, it is not always clear from the context what a percentage is relative to. When speaking of a "10% rise" or a "10% fall" in a quantity, the usual interpretation is that this is relative to the initial value of that quantity.

                      Понякога поради различен начин на използване, не винаги е ясно от контекста, спрямо какво се изчисляват процентите. Когато говорим за 10 % увеличение или 10 % намаление на количество, по често срещаната интерпретация е че това е относно началната стойност на това количество.

                      Това е точно което твърдя и аз, а ти ми се присмиваш, че не е така.

                      Горното, което умишлено си пропуснал да цитираш означава, че процентното изменение, може да се изчислява не само спрямо началната стойност, а и спрямо крайната, а също и спрямо произволна друга стойност.

                      С други думи може да има спад по голям от 100 %.
                      четеш като дявола евангелието. от поста ти никъдене се вижда твърдение за спад от над 100%. само ти го казваш това. твоето изказване че 100% е 1 само доказва че спад над 100% няма. ако едното изчезне няма да има нищо сиреч загубил 100% или всичко. обаче си мисля че всичко това което ти обяснявам няма смисъл. затова накратко:
                      УМОПОМРАЧИТЕЛНО СИ ПРОСТ колега, излагай си се на воля, твой проблем. аз повече. няма да се мъча да ти обяснявам.
                      Bulls make profits, bears make profits, only the hungry pigs get slaughtered. Don't be a hungry pig!

                      Коментар


                      • В този ред на мисли, каква е разликата между хората и конете с капаци.

                        1. На конете някой друг им слага капаците.
                        2. Хората сами си слагат капаци и обвиняват математиката
                        Баба ме научи на много неща.
                        tnm

                        Коментар


                        • Толкова за уикипедията, където ако я четеш отгоре надолу и отляво надясно (а не оттук оттам) излиза, че спад над 100 % е възможен.

                          Сега за учебниците по математика, в които ти твърдиш, че пише абсолютни дивотии. Не пише дивотии. Пише това, което и аз казвам.

                          Пример

                          Висша математика Справочник
                          Георги Николов Каменаров 1994

                          Първа глава

                          1.1 Математическа логика

                          1.1.1 Предмет на математическата логика
                          Математическата логика е раздел от математиката, изучаващ логическите проблеми на основата на формалните езици. Обект на математическата логика са математическите доказателства. Не е възможно да се докаже един математически закон, без да се вземат под внимание други математически закони. Законите, които стоят в основата на всяка математическа структура, се въвеждат без доказателство и се наричат аксиоми. Математически закон, който се доказва въз основа на въведените аксиоми и други доказани твърдения, се нарича теорема. Аналогично понятията в математиката се делят на основни и производни. Основните се въвеждат без дефиниция, а производните се дефинират чрез основните. Една математическа конструкция, състояща се от аксиоми и основни понятия, се нарича аксиоматична система.

                          Ся наясно ли си. Или искаш още бой. Първа глава, първа точка, първа подточка.

                          И така е не само в този а и във всички други учебници по математика касаещи тази материя, написани примерно (не съм изследовател на учебници, ако някой знае да каже) след 1950 година.
                          Баба ме научи на много неща.
                          tnm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
                            Ще е хубаво да кажеш, че цитираш уикипедия
                            http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%...BE%D0%BC%D0%B0

                            И ако цитираш уикипедия, нека и аз цитирам:
                            http://en.wikipedia.org/wiki/Percentage

                            Some other examples of percent changes:
                            An increase of 100% in a quantity means that the final amount is 200% of the initial amount (100% of initial + 100% of increase = 200% of initial); in other words, the quantity has doubled.
                            An increase of 800% means the final amount is 9 times the original (100% + 800% = 900% = 9 times as large).
                            A decrease of 60% means the final amount is 40% of the original (100% − 60% = 40%).
                            A decrease of 100% means the final amount is zero (100% − 100% = 0%).

                            In general, a change of percent in a quantity results in a final amount that is percent of the original amount (equivalently, times the original amount).

                            В превод:
                            "Някои други примери от процентни изменения:
                            КОличествено повишение от 100% означава, че крайната сума е 200% от първоначалната сума (100% първоначална+100% покачване=200% от първоначалното); с други думи, количеството се е удвоило
                            Покачване от 800% означава, че крайната сума е 9 пъти първоначалната (100% + 800% = 900% =9 пъти повече)
                            Понижение от 60% означава, че крайната сума е 40% от първоначалното (100% − 60% = 40%).
                            Понижение от 100% значи, че крайната сума / цена е 0 (100% − 100% = 0%).

                            Да обобщим, процентното изменение при едно количество, води до изменение в крайната сума, което е процент от първоначалната сума (еквивалентно, в пъти първоначалната сума).

                            Ей, шегаджия!!!
                            Аз цитирам едно към едно, а ти цитираш избирателно, без да те интересува дали не се променя смисъла.
                            Това, което правиш му се вика долна манипулация. Казвам го с чиста съвест, защото виждам, че не е защото си неграмотен.
                            Единственото от линка, от който цитираш както дявола евангелието, което има връзка с математиката е :

                            In mathematics, a percentage is a way of expressing a number, especially a ratio, as a fraction of 100. The word is derived from the Latin per centum meaning “by the hundred”.[1] It is often denoted using the percent sign, “%”, or the abbreviation “pct.” For example, 45% (read as “forty-five percent”) is equal to 45/100, or 0.45. A related system which expresses a number as a fraction of 1000 uses the terms "per mil" and "millage".

                            Превеждам

                            В математиката, процент е начин на изразяване на число, особено пропорция, като част от 100. Думата произхожда от латинската per centum и означава "на сто". Често се означава със знака %. Например 45 % е равно на 45 / 100 = 0,45.
                            Подобна система, която изразява числата като части от 1000 използва термина промил.

                            Или съгласно горното 100 % = 1, което ти отричаше и ми се смееше когато го твърдях.

                            И още нещо, което забравяш да цитираш и което е точно преди примерите, които даваш. Не може да не си го прочел. Ама не ти отърва да го цитираш нали.

                            Sometimes due to inconsistent usage, it is not always clear from the context what a percentage is relative to. When speaking of a "10% rise" or a "10% fall" in a quantity, the usual interpretation is that this is relative to the initial value of that quantity.

                            Понякога поради различен начин на използване, не винаги е ясно от контекста, спрямо какво се изчисляват процентите. Когато говорим за 10 % увеличение или 10 % намаление на количество, по често срещаната интерпретация е че това е относно началната стойност на това количество.

                            Това е точно което твърдя и аз, а ти ми се присмиваш, че не е така.

                            Горното, което умишлено си пропуснал да цитираш означава, че процентното изменение, може да се изчислява не само спрямо началната стойност, а и спрямо крайната, а също и спрямо произволна друга стойност.

                            С други думи може да има спад по голям от 100 %.
                            Баба ме научи на много неща.
                            tnm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                              Аксиома или постулат в класическата логика е твърдение, което не е доказано или демонстрирано, а се разглежда като самоподразбиращо се или като неизбежно произволно приемане. .................................................. ................................
                              Ще е хубаво да кажеш, че цитираш уикипедия
                              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%...BE%D0%BC%D0%B0

                              И ако цитираш уикипедия, нека и аз цитирам:
                              http://en.wikipedia.org/wiki/Percentage

                              Some other examples of percent changes:
                              An increase of 100% in a quantity means that the final amount is 200% of the initial amount (100% of initial + 100% of increase = 200% of initial); in other words, the quantity has doubled.
                              An increase of 800% means the final amount is 9 times the original (100% + 800% = 900% = 9 times as large).
                              A decrease of 60% means the final amount is 40% of the original (100% − 60% = 40%).
                              A decrease of 100% means the final amount is zero (100% − 100% = 0%).

                              In general, a change of percent in a quantity results in a final amount that is percent of the original amount (equivalently, times the original amount).

                              В превод:
                              "Някои други примери от процентни изменения:
                              КОличествено повишение от 100% означава, че крайната сума е 200% от първоначалната сума (100% първоначална+100% покачване=200% от първоначалното); с други думи, количеството се е удвоило
                              Покачване от 800% означава, че крайната сума е 9 пъти първоначалната (100% + 800% = 900% =9 пъти повече)
                              Понижение от 60% означава, че крайната сума е 40% от първоначалното (100% − 60% = 40%).
                              Понижение от 100% значи, че крайната сума / цена е 0 (100% − 100% = 0%).

                              Да обобщим, процентното изменение при едно количество, води до изменение в крайната сума, което е процент от първоначалната сума (еквивалентно, в пъти първоначалната сума).

                              Ей, шегаджия!!!
                              Last edited by jess; 26.05.2012, 23:34.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
                                Коментирам поста ти само за точки 1, 2 и 3.

                                Последващите изчисления и обяснения няма да коментирам, защото ще се повтарям и потретям. Все пак ако искаме да има интересна дискусия трябва да си четем мненията. Ти не си чел моите. Или не си ги разбрал. Няма лошо, нормално е да не се разбираме на първо четене, но за това си има уточняващи въпроси (ако има добра воля естествено).

                                Та така

                                По точка едно
                                1. Математиката не налага правила. Тя позволява всякакви допускания. Тези допускания се приемат за верни и не подлежат на доказателство. На базата на тези допускания, чрез логика и доказателства се извеждат различни теории. Тези теории могат да помагат (или да пречат) на човека да се справя с практически проблеми.

                                2. Виж точка 1

                                3. Твърдението ти не мога да го окачествя по никакъв друг начин освен лъжа. В никой учебник по математика не може да пише, че първоначалните допускания подлежат на доказателство. Ако не вярваш провери. Във всеки учебник по математика, който касае тази материя пише, че първоначалните допускания не подлежат на доказателство.

                                Пример за първоначални допускания

                                1. Две различни успоредни прави не могат да имат обща точка.

                                2. Две различни успоредни прави имат точно 2 общи точки.

                                Въпроси

                                1. Кое от двете твърдения е вярно ?

                                Верен отговор - и двете твърдения са верни, тъй като са първоначални допускания и не подлежат на доказателство.

                                2. Кое от двете допускания може да помогне на човека за съставяне на алгоритми за решаване на практически задачи

                                Верен отговор - и двете (не едновременно естествено)
                                Допускам, че имаш ФАНТАСТИЧНО чувство за хумор! Браво! В противен случай... Моля те, само не подхващай физиката, че яко ще го закъсаме - най-малко откъм гравитация!

                                Коментар

                                Working...
                                X