IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бе каква девета по Рихтеров - вие нормални ли сте - това значи и Пловдив да бъде разрушен почти до основи, а от целият ни блок да оцелее само сейфът ми....
    Я да затворя моята котка Мяу-мяу вътре - че поне тя да остане живичка... :-) :-) :-)
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Добре бе тия ИДИОТИ от сеизмологията защо не съобщят къде точно е бил епицентъра труса

      Коментар


      • Първоначално изпратено от PeterLD
        Ами значи това е реалността - няма да оцелее почти никой ...

        Аз не съм чак сеизмолог, но моите карти показват това ... 8-9та степен за Софийско. Утре, ако не ме мързи мога пък да постна една карта, ако още има интерес по темата за земетресенията

        От птичи поглед се вижда, че искаш да изгониш народа от София... ))

        Един въпрос - само към теб, да не ни чуят другите (на уше): евтино жилище ли търсиш? Добра тактика!... ))
        "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BGN
          Първоначално изпратено от Bobi75
          пак трус
          не е смешно
          усетих го, след малко ще съобщят

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bobi75
            пак трус
            не е смешно

            Коментар


            • А бе дали не са задействали ускорителя на частици?????
              自由西藏

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bobi75
                пак трус
                Къде бе,къде,на БФБ или при НИ???

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bobi75
                  пак трус
                  ...ах този Бойко!
                  自由西藏

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от AfterDark
                    Първоначално изпратено от PeterLD
                    Първоначално изпратено от AfterDark
                    Първоначално изпратено от PeterLD
                    Да не забравяме, че Софийското поле рано или късно ще го люлее 8ма степен и тогава пак ще оценим добрите стари панелки (на които не са изкъртени половината носещи стени за разширение на кухни и кенефи) ...
                    8 степен е около 10 000 пъти по-силно от сегашното, ако епицентърът е на същото място ...

                    какво викаш ще оценим?
                    Не знам за панелките, ама като географ мога да ви кажа, че Софийското поле във всички сеизмични и геоложки карти е отразено с потенциал за 8ма дори 9та степен по Рихтер. Сега нямам време да снимам да ви показвам карти, но мисля, че не е проблем умни хора да изнамерят подобни в мрежата. А пък и скоро май не е имало такова силно земетресение в Софийско - тъй, че може би в рамките на нашия живот (недай Боже) ще се случи ...

                    Мисля, че тогава ще се реши много генерално проблема със задръставнията..
                    аз само ти споделих, че скалата на рихтер не е линейна и при толкова повърхностен и близък епицентър като днешния и 8ма по Рихтер няма да оцелее почти никой в софето ...

                    и да оцелее това ще е по една много много голяма случайност ...
                    Ами значи това е реалността - няма да оцелее почти никой ...

                    Аз не съм чак сеизмолог, но моите карти показват това ... 8-9та степен за Софийско. Утре, ако не ме мързи мога пък да постна една карта, ако още има интерес по темата за земетресенията

                    Коментар


                    • пак трус

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от GALBA
                        Първоначално изпратено от javor
                        Първоначално изпратено от Императорът
                        Искрено се забавлявам с невежеството на пишещите туканка по сеизмологически въпроси. Разбира се - в това нищо позорно няма.
                        Първо - съмнявам да е епицентър под Южен парк - посоката на сеизмическите вълни бе по-скоро изток-запад - аз в Красна поляна. Значи - по-скоро в посока Младост 1.Второ - всяко земетресение прави и хоризонтални и вертикални вълни - първите се движат пред вторите. Нещо като мълнията и гърмът са - по забавянето на вертикалната сравнено со хоризонталната разбирате колко е далеч трусът - при най-отдалечените вертикалната почти не се усеща. При този трус те се бяха слели.
                        Трето - степените - запомнете, че Рихтер няма много общо со силата на разтърсването - плиткофокусното земетресение е силно разрушително и при малка степен по Рихтер и обратно. Въздействието над хора и сгради се отчита по скалите на Меркали - Медведев - и този трус го отчитам като ІV степен именно по тях. За Рихтер не знам, а и не ме интересува много.
                        Императоре,почти за всичко си прав с изкл. на 1-посоката!
                        Не е от Младост 1 а от Дървеница Бл. 316 вх.б 4тия et. от ляво!!!
                        javorе ,ти ли го направи бе ,твойта кожа,толкова хора изплаши!;-)
                        Оооо.прощавайте,варих ракийка и ми гръмна самовара!!!

                        Коментар


                        • Re: ....

                          Първоначално изпратено от zloblivi_podhvurlqniq
                          аз помислих 4е ни бомбандират в първия момент
                          ама после се сетих 4е съм в бг и се замислих кой ли пък ще
                          напада най-смотаната държава в света
                          Ааа и при вас ли хвърлят пиратки????
                          Не подранихали таз година малко???
                          Споко,има време до Коледа!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от PeterLD
                            Първоначално изпратено от AfterDark
                            Първоначално изпратено от PeterLD
                            Да не забравяме, че Софийското поле рано или късно ще го люлее 8ма степен и тогава пак ще оценим добрите стари панелки (на които не са изкъртени половината носещи стени за разширение на кухни и кенефи) ...
                            8 степен е около 10 000 пъти по-силно от сегашното, ако епицентърът е на същото място ...

                            какво викаш ще оценим?
                            Не знам за панелките, ама като географ мога да ви кажа, че Софийското поле във всички сеизмични и геоложки карти е отразено с потенциал за 8ма дори 9та степен по Рихтер. Сега нямам време да снимам да ви показвам карти, но мисля, че не е проблем умни хора да изнамерят подобни в мрежата. А пък и скоро май не е имало такова силно земетресение в Софийско - тъй, че може би в рамките на нашия живот (недай Боже) ще се случи ...

                            Мисля, че тогава ще се реши много генерално проблема със задръставнията..
                            аз само ти споделих, че скалата на рихтер не е линейна и при толкова повърхностен и близък епицентър като днешния и 8ма по Рихтер няма да оцелее почти никой в софето ...

                            и да оцелее това ще е по една много много голяма случайност ...

                            Коментар


                            • Поне се изясни, че не е взрив щом намесиха името на Кмета.
                              Не е препоръка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Aladdin
                                Първоначално изпратено от PeterLD
                                Да не забравяме, че Софийското поле рано или късно ще го люлее 8ма степен и тогава пак ще оценим добрите стари панелки (на които не са изкъртени половината носещи стени за разширение на кухни и кенефи) ...
                                Несъм много вещ ама тия панелки ако почнат да се разкачат не ми се мисли.
                                Хайде, споко, де! "Разкачане" няма да стане... Ако се стигне до големите степени - огъване от големи амплитуди на отклонение - нищо няма да има значение - видът на строителството - също... Най-големи амплитуди ще се получат - близо до епицентъра и - разбира се - при по-високите етажи...

                                Бреййй, любознателен народ - по вечерно време... )) Да не ви пука! Малко ли други проблеми имате?

                                Хайде, лека вечер! Гушнете дамите до вас - като за последно!!! )) Пък утре сутринта - повторете позициите - оправдайте се (нали дамите все главоболие имат, когато се заиграем...), че в сеизмологичния нещо сгрешили - и апокалипсисът се отлага... ))
                                "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                                Коментар

                                Working...
                                X