IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • София. Европейски средиземноморски сеизмологичен център: Трусът в София е в 22,08 часа, епицентърът – между Бистрица и Железница.
    Според интернет изданието на Европейски средиземноморски сеизмологичен център – трусът в София е бил усетен в 22,08 часа тази вечер. Епицентърът обаче се пада между Бистрица и Железница. Адресът на интернет изданието е www.emsc-csem.org.
    Към момента още няма официална информация от българските институции за силата на земетресението.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Don 0815
      В София сградите се осигуряват до 9-та степен, ама не по Рихтер, а по скалата на Медведев-Шпонхойер-Карник.

      Пък и такова животно като скала на Рихтер няма.



      Дончо, а тВа - кВо е?


      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...82%D0%B5%D1%80
      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

      Коментар


      • В София сградите се осигуряват до 9-та степен, ама не по Рихтер, а по скалата на Медведев-Шпонхойер-Карник.

        Пък и такова животно като скала на Рихтер няма.


        Първоначално изпратено от AfterDark
        Първоначално изпратено от PeterLD
        Първоначално изпратено от AfterDark
        Първоначално изпратено от PeterLD
        Първоначално изпратено от AfterDark
        Първоначално изпратено от PeterLD
        Да не забравяме, че Софийското поле рано или късно ще го люлее 8ма степен и тогава пак ще оценим добрите стари панелки (на които не са изкъртени половината носещи стени за разширение на кухни и кенефи) ...
        8 степен е около 10 000 пъти по-силно от сегашното, ако епицентърът е на същото място ...

        какво викаш ще оценим?
        Не знам за панелките, ама като географ мога да ви кажа, че Софийското поле във всички сеизмични и геоложки карти е отразено с потенциал за 8ма дори 9та степен по Рихтер. Сега нямам време да снимам да ви показвам карти, но мисля, че не е проблем умни хора да изнамерят подобни в мрежата. А пък и скоро май не е имало такова силно земетресение в Софийско - тъй, че може би в рамките на нашия живот (недай Боже) ще се случи ...

        Мисля, че тогава ще се реши много генерално проблема със задръставнията..
        аз само ти споделих, че скалата на рихтер не е линейна и при толкова повърхностен и близък епицентър като днешния и 8ма по Рихтер няма да оцелее почти никой в софето ...

        и да оцелее това ще е по една много много голяма случайност ...
        Ами значи това е реалността - няма да оцелее почти никой ...

        Аз не съм чак сеизмолог, но моите карти показват това ... 8-9та степен за Софийско. Утре, ако не ме мързи мога пък да постна една карта, ако още има интерес по темата за земетресенията
        до 8 ще го докараш до 9 трудно ...

        http://adsabs.harvard.edu/abs/2006NHESS...6..881S

        цъкаш на пдфа там ги има картите ...

        П.П. На юг от софето е още по-опасно и под халкидики има едно много опасно място ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от javor
          Първоначално изпратено от Императорът
          Първоначално изпратено от bate Goiko
          Добре бе тия ИДИОТИ от сеизмологията защо не съобщят къде точно е бил епицентъра труса
          Гойков - няма земетресение бе - по последни данни Бойко Борисов е преял со кисело зеле и боб !!!
          Аааа и ние му хапнахме сърмички с бобец,но не предполагахме ,че ще създадем проблеми.
          Знаех аз ,че имаш вина!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът
            Първоначално изпратено от bate Goiko
            Добре бе тия ИДИОТИ от сеизмологията защо не съобщят къде точно е бил епицентъра труса
            Гойков - няма земетресение бе - по последни данни Бойко Борисов е преял со кисело зеле и боб !!!
            Аааа и ние му хапнахме сърмички с бобец,но не предполагахме ,че ще създадем проблеми.

            Коментар


            • СЪВЕТИ - Какво трябва да правим при земетресение?

              16 ноември 2008 | 00:19 | Агенция "Фокус"



              София. При усещане на първия трус:

              - Не трябва да напускате жилището, училището и изобщо сградата, в която се намирате, освен ако бихте могли да излезете на открито за около 10 секунди.
              - Заемете най-безопасното място в сградата - под рамката на вратата, близо до вътрешна стена, колона, под стабилна маса или легло.
              - След първите вибрации люлеенето ще се засилва, запазете самообладание и не хуквайте към асансьорите и стълбите.
              - Ако сте на улицата, застанете далеч от сгради и далекопроводи.
              - Ако трусът ви завари зад волана, спрете на открито, безопасно място и изчакайте.
              - В обществения транспорт е по-добре да изчакате края на труса в превозното средство.

              След преминаването на първия трус:

              - Изключете електричеството, газта и водата.
              - Вземете подготвения багаж и бързо напуснете сградата.
              - Слезте по стълбите, не ползвайте асансьор.
              - Осигурете предимство за майките с деца и за възрастните хора.


              Всеки може да спечели от борсата, но не всеки може да печели от борсата

              Коментар


              • само да ви кажа, че обективно погледнато е добре да има такива земтресения, защото енергията се освобождава и това намалява вероятността от последващи събития ... освен ако не е пре-шок ... ама и това скоро ще го разберем, аз до вторник сряда смятам да се изнеса профилактично ... малко черен хумор ...

                8)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bate Goiko
                  Добре бе тия ИДИОТИ от сеизмологията защо не съобщят къде точно е бил епицентъра труса

                  Миии, аз мисля, че дори няма дежурен там - за какво да стои? Ако знае, кога ще има трус - да остане, но иначе - с него, или - без...пък и земетресението - няма да стане точно в почивните дни... ..., що да не усети топлото дупе на жена си?... )) Сигурно и барабаните с писеца, очитащ отклоненията - са спрели - да не харчат ток, пък и индикаторната хартия - и тя с пари ... вече... ))
                  "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bate Goiko
                    Добре бе тия ИДИОТИ от сеизмологията защо не съобщят къде точно е бил епицентъра труса
                    Хората спят сега, все пак събота през нощта е.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът
                      Първоначално изпратено от bate Goiko
                      Добре бе тия ИДИОТИ от сеизмологията защо не съобщят къде точно е бил епицентъра труса
                      Гойков - няма земетресение бе - по последни данни Бойко Борисов е преял со кисело зеле и боб !!!
                      Да ти кажа съвсем не ми е смешно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bate Goiko
                        Добре бе тия ИДИОТИ от сеизмологията защо не съобщят къде точно е бил епицентъра труса
                        Гойков - няма земетресение бе - по последни данни Бойко Борисов е преял со кисело зеле и боб !!!
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от PeterLD
                          Първоначално изпратено от AfterDark
                          Първоначално изпратено от PeterLD
                          Първоначално изпратено от AfterDark
                          Първоначално изпратено от PeterLD
                          Да не забравяме, че Софийското поле рано или късно ще го люлее 8ма степен и тогава пак ще оценим добрите стари панелки (на които не са изкъртени половината носещи стени за разширение на кухни и кенефи) ...
                          8 степен е около 10 000 пъти по-силно от сегашното, ако епицентърът е на същото място ...

                          какво викаш ще оценим?
                          Не знам за панелките, ама като географ мога да ви кажа, че Софийското поле във всички сеизмични и геоложки карти е отразено с потенциал за 8ма дори 9та степен по Рихтер. Сега нямам време да снимам да ви показвам карти, но мисля, че не е проблем умни хора да изнамерят подобни в мрежата. А пък и скоро май не е имало такова силно земетресение в Софийско - тъй, че може би в рамките на нашия живот (недай Боже) ще се случи ...

                          Мисля, че тогава ще се реши много генерално проблема със задръставнията..
                          аз само ти споделих, че скалата на рихтер не е линейна и при толкова повърхностен и близък епицентър като днешния и 8ма по Рихтер няма да оцелее почти никой в софето ...

                          и да оцелее това ще е по една много много голяма случайност ...
                          Ами значи това е реалността - няма да оцелее почти никой ...

                          Аз не съм чак сеизмолог, но моите карти показват това ... 8-9та степен за Софийско. Утре, ако не ме мързи мога пък да постна една карта, ако още има интерес по темата за земетресенията
                          до 8 ще го докараш до 9 трудно ...

                          http://adsabs.harvard.edu/abs/2006NHESS...6..881S

                          цъкаш на пдфа там ги има картите ...

                          П.П. На юг от софето е още по-опасно и под халкидики има едно много опасно място ...

                          Коментар


                          • До 7-8ма ни делят около 40 години,аз ще съм в отвъдното, да мислят по-младите .Докато го мислите ще взема да поспя!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от zarco
                              Първоначално изпратено от PeterLD
                              Ами значи това е реалността - няма да оцелее почти никой ...

                              Аз не съм чак сеизмолог, но моите карти показват това ... 8-9та степен за Софийско. Утре, ако не ме мързи мога пък да постна една карта, ако още има интерес по темата за земетресенията

                              От птичи поглед се вижда, че искаш да изгониш народа от София... ))

                              Един въпрос - само към теб, да не ни чуят другите (на уше): евтино жилище ли търсиш? Добра тактика!... ))

                              Аа, не е така. София далеч не е единственото подобно потенциално опасно сеизмично място ... Ама сега нали тука ни тресе в София и затова ..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от PeterLD
                                ...Утре, ако не ме мързи мога пък да постна една карта, ако още има интерес по темата за земетресенията
                                Степента на интереса до голяма степен зависи от това дали през нощта ще има още хард рок.

                                Коментар

                                Working...
                                X