IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от GALBA
    Права е женицата ,заслужи си го честно,изплаши толкова хора и срама си го нямаш; боб ,сърмички, зеле!
    Може би си прав,но ме пуснаха в междучасие и мисля да подремна малко.Лека ви желая!

    Коментар


    • http://www.youtube.com/watch?v=NnHlNbgEhoU

      Поздрави! Лека нощ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от virtualxi
        Първоначално изпратено от AfterDark
        страх, а?

        още си го спомняш ...

        дай боже по-малко такива спомени да имаме и повече от друг характер ...

        това е проблемът със скалата на рихтер, че е локална ... ако епицентърът е наблизо е много по-силно отколкото ако е далеч ... ти не си имал късмета да си далеч ...

        П.П. на кой етаж беше и в какво?
        Ми на партера. В една нова сграда в Мелисия. Имах да мина около 15 метра за да избягам извън сградата, и честно да си кажа през тия секунди си мислех че ше ми падне сградата на главата. Иначе на самата сграда нямаше абсолютно нищо, даже и пукнатини по мазилката (то всъщност беше мраморна облицовка).
        Вечерта с колегите спахме в колата :-) (тъкмо бях легнал и некакъв афтършок от 4.5, и си казах бе я зимай одеялото и навънка :-) ).

        А за силата, то зависи и от дълбочината. Като е плитко, надалече не се усеща. Примерно това във Вранча е много дълбок центъра, там дето обикновено стават и затова се усеща по целия полуостров тука. Но от друга страна пък като е плитко, е по-кофти за региона наблизо. Тук в Шабла и Кресна са такива плитки огнищата.
        о боже ти си бил горе на север съвсем близо до Парнита ...

        на никой не пожелавам да преживее такъв страх ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от zarco
          Първоначално изпратено от javor
          ...


          И ти ли Бруте???
          Тя жената ме прати вече в ъгъла,зад вратата и на колене а под тях бобени зърна,както обикновенно,след,като заложа на БФБ!!!

          Така не разбрах, защо аджеба те наказва, след като тя е майстор-готвача и ти просто нямаш избор - каквото е забъркала (сърмички - туй-онуй...) - това да си сърба...(буквално - това да поема с пълни гърди...)... ))
          Не бе ,проблема дойде по време на варенето на ракията.Първо гръмна самовара,от там бойлера,при ,което се събуди комшията(бивш военен) и започна стрелбата.А тя,като чуе стрелба и ме праща в ъгъла,така и не разбрах защо,ама и е навик от години???

          Коментар


          • Първоначално изпратено от AfterDark
            страх, а?

            още си го спомняш ...

            дай боже по-малко такива спомени да имаме и повече от друг характер ...

            това е проблемът със скалата на рихтер, че е локална ... ако епицентърът е наблизо е много по-силно отколкото ако е далеч ... ти не си имал късмета да си далеч ...

            П.П. на кой етаж беше и в какво?
            Ми на партера. В една нова сграда в Мелисия. Имах да мина около 15 метра за да избягам извън сградата, и честно да си кажа през тия секунди си мислех че ше ми падне сградата на главата. Иначе на самата сграда нямаше абсолютно нищо, даже и пукнатини по мазилката (то всъщност беше мраморна облицовка).
            Вечерта с колегите спахме в колата :-) (тъкмо бях легнал и некакъв афтършок от 4.5, и си казах бе я зимай одеялото и навънка :-) ).

            А за силата, то зависи и от дълбочината. Като е плитко, надалече не се усеща. Примерно това във Вранча е много дълбок центъра, там дето обикновено стават и затова се усеща по целия полуостров тука. Но от друга страна пък като е плитко, е по-кофти за региона наблизо. Тук в Шабла и Кресна са такива плитки огнищата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от virtualxi
              Първоначално изпратено от AfterDark

              там пребивавам в много здрава сграда ...

              иначе голямата европейска равнина е един добър вариант, в ирландия и на някои други места също е безопасно ...

              явно нещо не схващаш хумора ...

              8)
              99 та бях там по време на голямото с епицентър в Атина. Имах късмета да работя на 2 километра от епицентъра. Половин година след това като минеше камион тук в България долу под кооперацията в центъра дето работех и ми настръхваха топките. Гредоред :-)
              страх, а?

              още си го спомняш ...

              дай боже по-малко такива спомени да имаме и повече от друг характер ...

              това е проблемът със скалата на рихтер, че е локална ... ако епицентърът е наблизо е много по-силно отколкото ако е далеч ... ти не си имал късмета да си далеч ...

              П.П. на кой етаж беше и в какво?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dreamer
                Първоначално изпратено от Aladdin
                Аз го усетих бях в банята и се разлюлях ама си помислих, че е от мен
                http://www.emsc-csem.org/index.php?p...ail&id=110492#

                Summary:
                Magnitude mb 4.0
                Region BULGARIA

                Date time 2008-11-15 at 20:08:19.8 UTC
                Location 42.57 N ; 23.35 E
                Depth 5 km
                Distances 14 km S Sofia (pop 1,152,556 ; local time 22:08 2008-11-15)
                27 km E Pernik (pop 82,467 ; local time 22:08 2008-11-15)
                промениха данните - дълбочината е 20 км ?
                а мястото близо до рударци
                http://maps.google.com/maps?f=q&hl=e...=11&iwloc=addr


                Summary:
                Magnitude mb 4.0
                Region BULGARIA

                Date time 2008-11-15 at 20:08:18.3 UTC
                Location 42.57 N ; 23.19 E
                Depth 20 km
                Distances 17 km SW Sofia (pop 1,152,556 ; local time 22:08 2008-11-15)
                14 km E Pernik (pop 82,467 ; local time 22:08 2008-11-15)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от AfterDark

                  там пребивавам в много здрава сграда ...

                  иначе голямата европейска равнина е един добър вариант, в ирландия и на някои други места също е безопасно ...

                  явно нещо не схващаш хумора ...

                  8)
                  99 та бях там по време на голямото с епицентър в Атина. Имах късмета да работя на 2 километра от епицентъра. Половин година след това като минеше камион тук в България долу под кооперацията в центъра дето работех и ми настръхваха топките. Гредоред :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от javor
                    ...


                    И ти ли Бруте???
                    Тя жената ме прати вече в ъгъла,зад вратата и на колене а под тях бобени зърна,както обикновенно,след,като заложа на БФБ!!!

                    Така не разбрах, защо аджеба те наказва, след като тя е майстор-готвача и ти просто нямаш избор - каквото е забъркала (сърмички - туй-онуй...) - това да си сърба...(буквално - това да поема с пълни гърди...)... ))
                    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Don 0815
                      В София сградите се осигуряват до 9-та степен, ама не по Рихтер, а по скалата на Медведев-Шпонхойер-Карник.

                      Пък и такова животно като скала на Рихтер няма.


                      Първоначално изпратено от AfterDark
                      Първоначално изпратено от PeterLD
                      Първоначално изпратено от AfterDark
                      Първоначално изпратено от PeterLD
                      Първоначално изпратено от AfterDark
                      Първоначално изпратено от PeterLD
                      Да не забравяме, че Софийското поле рано или късно ще го люлее 8ма степен и тогава пак ще оценим добрите стари панелки (на които не са изкъртени половината носещи стени за разширение на кухни и кенефи) ...
                      8 степен е около 10 000 пъти по-силно от сегашното, ако епицентърът е на същото място ...

                      какво викаш ще оценим?
                      Не знам за панелките, ама като географ мога да ви кажа, че Софийското поле във всички сеизмични и геоложки карти е отразено с потенциал за 8ма дори 9та степен по Рихтер. Сега нямам време да снимам да ви показвам карти, но мисля, че не е проблем умни хора да изнамерят подобни в мрежата. А пък и скоро май не е имало такова силно земетресение в Софийско - тъй, че може би в рамките на нашия живот (недай Боже) ще се случи ...

                      Мисля, че тогава ще се реши много генерално проблема със задръставнията..
                      аз само ти споделих, че скалата на рихтер не е линейна и при толкова повърхностен и близък епицентър като днешния и 8ма по Рихтер няма да оцелее почти никой в софето ...

                      и да оцелее това ще е по една много много голяма случайност ...
                      Ами значи това е реалността - няма да оцелее почти никой ...

                      Аз не съм чак сеизмолог, но моите карти показват това ... 8-9та степен за Софийско. Утре, ако не ме мързи мога пък да постна една карта, ако още има интерес по темата за земетресенията
                      до 8 ще го докараш до 9 трудно ...

                      http://adsabs.harvard.edu/abs/2006NHESS...6..881S

                      цъкаш на пдфа там ги има картите ...

                      П.П. На юг от софето е още по-опасно и под халкидики има едно много опасно място ...
                      Не само че има а е и актуална скалата на Рихтер .През 1977г в София земетресението беше 7 степен по Richter и сега няма смисъл да се лигавите при 4та!!!

                      Коментар


                      • Права е женицата ,заслужи си го честно,изплаши толкова хора и срама си го нямаш; боб ,сърмички, зеле!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от virtualxi
                          Първоначално изпратено от AfterDark
                          само да ви кажа, че обективно погледнато е добре да има такива земтресения, защото енергията се освобождава и това намалява вероятността от последващи събития ... освен ако не е пре-шок ... ама и това скоро ще го разберем, аз до вторник сряда смятам да се изнеса профилактично ... малко черен хумор ...

                          8)
                          Афтър нали си бил в Гърция, трябва да си свикнал. Аз миналата година прекарах доста дълго време и в Атина имаше едно 6 Рихтер и едно 6.5. Верно, в морето а не в града, но бая по-силни от това тука. Пък и то напоследък в България поне 4 станаха с магнитуд 3-4 Рихтер. И да се изнесеш, то не е ясно къде.....
                          там пребивавам в много здрава сграда ...

                          иначе голямата европейска равнина е един добър вариант, в ирландия и на някои други места също е безопасно ...

                          явно нещо не схващаш хумора ...

                          8)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от AfterDark
                            само да ви кажа, че обективно погледнато е добре да има такива земтресения, защото енергията се освобождава и това намалява вероятността от последващи събития ... освен ако не е пре-шок ... ама и това скоро ще го разберем, аз до вторник сряда смятам да се изнеса профилактично ... малко черен хумор ...

                            8)
                            Афтър нали си бил в Гърция, трябва да си свикнал. Аз миналата година прекарах доста дълго време и в Атина имаше едно 6 Рихтер и едно 6.5. Верно, в морето а не в града, но бая по-силни от това тука. Пък и то напоследък в България поне 4 станаха с магнитуд 3-4 Рихтер. И да се изнесеш, то не е ясно къде.....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от GALBA
                              Първоначално изпратено от javor
                              Първоначално изпратено от Императорът
                              Първоначално изпратено от bate Goiko
                              Добре бе тия ИДИОТИ от сеизмологията защо не съобщят къде точно е бил епицентъра труса
                              Гойков - няма земетресение бе - по последни данни Бойко Борисов е преял со кисело зеле и боб !!!
                              Аааа и ние му хапнахме сърмички с бобец,но не предполагахме ,че ще създадем проблеми.
                              Знаех аз ,че имаш вина!
                              И ти ли Бруте???
                              Тя жената ме прати вече в ъгъла,зад вратата и на колене а под тях бобени зърна,както обикновенно,след,като заложа на БФБ!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Don 0815
                                В София сградите се осигуряват до 9-та степен, ама не по Рихтер, а по скалата на Медведев-Шпонхойер-Карник.

                                Пък и такова животно като скала на Рихтер няма.


                                Първоначално изпратено от AfterDark
                                Първоначално изпратено от PeterLD
                                Първоначално изпратено от AfterDark
                                Първоначално изпратено от PeterLD
                                Първоначално изпратено от AfterDark
                                Първоначално изпратено от PeterLD
                                Да не забравяме, че Софийското поле рано или късно ще го люлее 8ма степен и тогава пак ще оценим добрите стари панелки (на които не са изкъртени половината носещи стени за разширение на кухни и кенефи) ...
                                8 степен е около 10 000 пъти по-силно от сегашното, ако епицентърът е на същото място ...

                                какво викаш ще оценим?
                                Не знам за панелките, ама като географ мога да ви кажа, че Софийското поле във всички сеизмични и геоложки карти е отразено с потенциал за 8ма дори 9та степен по Рихтер. Сега нямам време да снимам да ви показвам карти, но мисля, че не е проблем умни хора да изнамерят подобни в мрежата. А пък и скоро май не е имало такова силно земетресение в Софийско - тъй, че може би в рамките на нашия живот (недай Боже) ще се случи ...

                                Мисля, че тогава ще се реши много генерално проблема със задръставнията..
                                аз само ти споделих, че скалата на рихтер не е линейна и при толкова повърхностен и близък епицентър като днешния и 8ма по Рихтер няма да оцелее почти никой в софето ...

                                и да оцелее това ще е по една много много голяма случайност ...
                                Ами значи това е реалността - няма да оцелее почти никой ...

                                Аз не съм чак сеизмолог, но моите карти показват това ... 8-9та степен за Софийско. Утре, ако не ме мързи мога пък да постна една карта, ако още има интерес по темата за земетресенията
                                до 8 ще го докараш до 9 трудно ...

                                http://adsabs.harvard.edu/abs/2006NHESS...6..881S

                                цъкаш на пдфа там ги има картите ...

                                П.П. На юг от софето е още по-опасно и под халкидики има едно много опасно място ...
                                Ами сега ги погледнах картите и всичко е по MSK64 ...

                                Коментар

                                Working...
                                X