IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • !

    Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
    Ето една полезна информация за оцеляване при земетресение
    Има логика в това което пише човека ...

    Коментар


    • мерките за сигурност са необходимост, важно е да ги знаем.

      Коментар


      • Най-добре се оцелява в сграда,която е проектирана правилно,строена качествено с добри материали.Тогава човек може да си стои където си поиска само да не му се изтърси някой гардероб на главата.
        Не знам каква ще е тази мебел дето ще издържи рухването на цяла плоча,а може и да са няколко.Ударът е и динамичен и усилията допълнително нарастват.Една масова безгредова плоча дето е 20см тежи близо половин тон без настилките и полезния товар.

        Коментар


        • Ето една полезна информация за оцеляване при земетресение

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
            Лорде, май ти не си много в час, защото теоретично най-устойчиви би трябвало да са сградите, строени по системата "едроплощен кофраж" и "пълзящ кофраж".
            Панелките теоретично също би трябвало да са устойчиви, при условие обаче, че са изпълнени качествено връзките и че са били добре изолирани, за да не се компрометират с времето.

            А и в двата случая казвам "теоретично", защото единственият начин това да се разбере е такъв, че е по-добре да се помолим да не се случва ...

            ... помня добре, че преди години - дискусията засегна именно тая част, която ни е необходима като основни знания..., а именно тогава - една дама, която не пише вече тук - Joan, /която много уважавам!/ - схвана нещата от няколко изречения..., което би трябвало да е достатъчно и за мъжката част - ако имаме претенциите да сме на нивото /защо не - на умните дами/...

            И тогава аз почнах обясненията си от тук: натоварването на сградите е решително - на смачкване, натиск, изкълчване..., но строителните метериали НЕ ИЗДЪРЖАТ /по тая причина - не са и натоварени/ - на огъване... Ама що не ги направим така? Ами - Щото и така са ни скъпички, а колко пъти по толкова бихме си позволили /елементарно, Уотсън/... Ееее, не говорим за разни сгради със специално предназначение, нали..., пък и такива не се строят във вид на небостъргачи, а центърът на тежестта им е нииииисичко долу...

            Значи - ако се приложи една /достатъчно голяма/ напречна сила /нормална на вертикалната ос на сградата/ - каквито и да са връзките - би възникнал отклоняващ момент, който - именно поради това, че материалите в строителството НЕ ИЗДЪРЖАТ на огъване.... еди кВо си ... /да не се случва, де/...
            Така че - кутийките, които представляват стаи в един блок - са монтирани - чрез фундамент - върху други кутийки... Панелите - по условие са по-ниски от ЕК-то.... При едни и същи условия - /едно и също странично натоварване/ - кой момент би бил по-голям? А коя маса би създала... Ясно, нали?

            Тогава спорехме с някого, който също си беше създал свои теории... Връзките, че връзките... Да - ще помогнат /донякъде/ - за да не се премести едната кутийка спрямо другата..., но голямата височина и десетки тонове железобетон.... Затова казват - до еди каква степен...нам що си... Да не става, де...

            И помня добре, че - след като изприказвахме всички тия неща /те са в някаква тема назад/, Joan - благодари за разясненията, като обобщи - какво точно е разбрала, като каза нещо такова: "Разбирам, че панелите - във вид на кубчета - ще остават винаги по местата си - докато аз - примерно - не отида и ги ритна"... Дамата беше схванала... Мисля, че не е трудно... Връзките! Пък как били те изпълнени! Ми те, връзките - няма как да не бъдат изпълнени! Но те НЕ НОСЯТ КОНСТРУКЦИЯТА, а само свързват елементите... В интерес на истината - те осигуряват още нещо - а именно еластичността на конструкцията..., но това е нещо по-различно и не ми се пише повече...

            Извод: Да живеят връзките! Говоря за качествено изпълнените, де..., а на мен са ми казвалЕ, че най-добрите връзки ставалЕ чрез бутилка - от ония, дето трудно се търкалят...

            ...ми - не се товарете излишно и не се притеснявайте - ние хората - сме обречени да сме вечно на тая земя...
            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Категорично против съм задължителната застраховка на каквото и да е било!
              Пешо е прав, всеки да му мисли. Когато е построил имот под язовир или в близост до река, да му мисли. Когато е построил паянтова като в щатите и в района са възможни урагани, да му мисли. Когато е в сеизмичен район, да му мисли и т.н.
              В цяла средна и северна Европа можеш да си купиш имот , без да те е страх, че някога ще има силен земетръс. Има и други райони на света като сибирската платформа, които не са привлекателни за инвестиции, но и такива като китайската платформа.
              Друго ми прави впечатление- на един репортаж от Чирпан и Стражица , видях стари сгради засегнати от земетресенията. Те са напуснати от хората от страх. Само, че в единия случай след 80 а в другия след 26 години няма никакви допълнителни поражения по тези сгради. Значи водещ е бил страхът, а не рационалното мислене.
              Иначе собствениците можеше да ги укрепят и да си останат в тях, без страх, че идните 2-3 поколения ще пострадат отново. Този шанс клони към нула.
              Точно така - секи да му мисли.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
                Лорде, май ти не си много в час, защото теоретично най-устойчиви би трябвало да са сградите строени по системата "едроплощен кофраж" и "пълзящ кофраж".
                Панелките теоретично също би трябвало да са устойчиви, при условие обаче, че са изпълнени качествено връзките и че са били добре изолирани, за да не се компрометират с времето.

                А и в двата случая казвам "теоретично", защото единственият начин това да се разбере е такъв, че е по-добре да се помолим да не се случва ...
                Ами то нали се случи. Единствените два блока в София , които пострадаха са........едроплощен кофраж Единият в Борово, другият в Надежда.
                Наистина отдавна не си ходил на училище. Влизай в час

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                  Панелките са най-устойчиви на земетресение, ако не си в час.
                  Лорде, май ти не си много в час, защото теоретично най-устойчиви би трябвало да са сградите, строени по системата "едроплощен кофраж" и "пълзящ кофраж".
                  Панелките теоретично също би трябвало да са устойчиви, при условие обаче, че са изпълнени качествено връзките и че са били добре изолирани, за да не се компрометират с времето.

                  А и в двата случая казвам "теоретично", защото единственият начин това да се разбере е такъв, че е по-добре да се помолим да не се случва ...
                  Last edited by Jimmy; 04.06.2012, 17:04.
                  Don't work hard, work smart!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                    Истинските граждани , вече живеят около София и имат къщи с 1,5 м-2 основи, а ако друсне 8 по Рихтер, не зная какво ще правят повечето дошли от село у Градъ и не желаещи да се върнат на полето да копат компири.
                    Иначе хвала на истинските граждани за къщите.Ако си имат и кладенче наблизо отлично.Ще устискат.Желая на всички да си построят къщичка и да си живеят спокойно.Това с колективните сгради в държава без закони и правосъдие си е глупаво отвсякъде.И не забравяй че ако друсне 8 по Рихтер много неща ще се променят.Тогава и пасенето на овце и копането на компиро няма да са непривлекателна дейност.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо
                      Ми като няма за чии Х...... да се застраховам?Пък и на село не мое ми срине самаалъка щото е вкопан на 80 сантима у земята и е на един етаж.Правя един комин и у хамбара изкарвам зимата примерно.Като пукне пролетта за два месеца ще направя две три стаи и ми дреме на самолетоносача.Кладенец си имам в двора.Без ток може.Мислете му това гражданята де че одите?
                      Категорично против съм задължителната застраховка на каквото и да е било!
                      Пешо е прав, всеки да му мисли. Когато е построил имот под язовир или в близост до река, да му мисли. Когато е построил паянтова като в щатите и в района са възможни урагани, да му мисли. Когато е в сеизмичен район, да му мисли и т.н.
                      В цяла средна и северна Европа можеш да си купиш имот , без да те е страх, че някога ще има силен земетръс. Има и други райони на света като сибирската платформа, които не са привлекателни за инвестиции, но и такива като китайската платформа.
                      Друго ми прави впечатление- на един репортаж от Чирпан и Стражица , видях стари сгради засегнати от земетресенията. Те са напуснати от хората от страх. Само, че в единия случай след 80 а в другия след 26 години няма никакви допълнителни поражения по тези сгради. Значи водещ е бил страхът, а не рационалното мислене.
                      Иначе собствениците можеше да ги укрепят и да си останат в тях, без страх, че идните 2-3 поколения ще пострадат отново. Този шанс клони към нула.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо
                        Ми като няма за чии Х...... да се застраховам?Пък и на село не мое ми срине самаалъка щото е вкопан на 80 сантима у земята и е на един етаж.Правя един комин и у хамбара изкарвам зимата примерно.Като пукне пролетта за два месеца ще направя две три стаи и ми дреме на самолетоносача.Кладенец си имам в двора.Без ток може.Мислете му това гражданята де че одите?
                        Истинските граждани , вече живеят около София и имат къщи с 1,5 м-2 основи, а ако друсне 8 по Рихтер, не зная какво ще правят повечето дошли от село у Градъ и не желаещи да се върнат на полето да копат компири.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                          Импе, има ли застрахователно компания, която ще "устиска" на сериозно земетресение?
                          Малко по-разбираемо: 200 000 панелки по 20 000 Евра Смятай!
                          Да не изпаднем в клаузата непреодолими препятствия?

                          No comment ОТ ГОЛЕМИТЕ ИГРАЧИ!!!
                          Смятайте риска, колеги
                          Има има и още как, но не е нито Лев инс, нито Бул инс , нито още една две компанийки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                            Импе, има ли застрахователно компания, която ще "устиска" на сериозно земетресение?
                            Малко по-разбираемо: 200 000 панелки по 20 000 Евра Смятай!
                            Да не изпаднем в клаузата непреодолими препятствия?

                            No comment ОТ ГОЛЕМИТЕ ИГРАЧИ!!!
                            Смятайте риска, колеги
                            Драги Стъпков,

                            никоя компания няма да застрахова 200 000 панелки, просто защото пръво - повечето простаци няма да се застраховат, ако ще секи ден да ги люлее, второ - тия дето ще се, няма да се в една компания, а ще се разпределят между сичкото компании, трето - както рече Ландлордов, няма да има 100% щетимост, просто нашето огнище няма такъв потенциал.

                            Иначе аз ного се надявах когато тресеше, че е нашето огнище, тогава нямаше да имаме грижи за десетки години напред - ама - нъцки - опасността остава.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                              Импе, има ли застрахователно компания, която ще "устиска" на сериозно земетресение?
                              Малко по-разбираемо: 200 000 панелки по 20 000 Евра Смятай!
                              Да не изпаднем в клаузата непреодолими препятствия?

                              No comment ОТ ГОЛЕМИТЕ ИГРАЧИ!!!
                              Смятайте риска, колеги
                              На тебе пък звездите от кой космос ти говорят, че щяли да падат панелки? Много по-вероятно да ти падне покрива на старата къща на село върху някоя дебела чутура
                              Панелките са най-устойчиви на земетресение, ако не си в час. Или очакваш 9 по Рихтер. Много голяма паника се разразява тука, а по принцип възможностите на нашата сеизмична зона са не повече от 7 по Рихтер.
                              Вижте повече:
                              http://paper.standartnews.com/bg/art...article=411954
                              Last edited by LANDLORD 31; 04.06.2012, 07:37.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Ами затуй трабва да има строг строителен контрол.
                                Импе, има ли застрахователно компания, която ще "устиска" на сериозно земетресение?
                                Малко по-разбираемо: 200 000 панелки по 20 000 Евра Смятай!
                                Да не изпаднем в клаузата непреодолими препятствия?

                                No comment ОТ ГОЛЕМИТЕ ИГРАЧИ!!!
                                Смятайте риска, колеги
                                Last edited by първи стъпки; 03.06.2012, 23:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X