IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polina Разгледай мнение
    тоест там да не се инвестира в имот?
    А, такова нещо не бих казал - просто една допълнителна информация , която може да се има предвид
    Пък и зависи за какво точно ти е имотът - може да искаш да си отглеждаш ягоди
    Last edited by Jimmy; 06.06.2012, 20:31.
    Don't work hard, work smart!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
      Впрочем, ето нещо, което, във връзка с последните събития, би могло да бъде от полза на хора, които тепърва ще купуват имот в София - карта на Витошкия разлом.
      Когато ми остане време -мога да си поиграя да го наложа върху по-читава карта на София.



      източник: http://www.geomedia.bg/index.php/art...d6b7620771e36f
      тоест там да не се инвестира в имот?

      Коментар


      • Впрочем, ето нещо, което, във връзка с последните събития, би могло да бъде от полза на хора, които тепърва ще купуват имот в София - карта на Витошкия разлом.
        Когато ми остане време -мога да си поиграя да го наложа върху по-читава карта на София.



        източник: http://www.geomedia.bg/index.php/art...d6b7620771e36f
        Last edited by Jimmy; 06.06.2012, 10:38.
        Don't work hard, work smart!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Ами то нали се случи. Единствените два блока в София , които пострадаха са........едроплощен кофраж Единият в Борово, другият в Надежда.
          Наистина отдавна не си ходил на училище. Влизай в час
          Ми виж сега - когато аз съм учил във ВИАС съпромат, статика и стмб-конструкции, ти вероятно си бил в 3-ти, или 5-ти клас, не знам на каква възраст си

          При блокът в Борово проблемът не е в типа конструктивна с-ма на сградата, а в обстоятелство, че поради изградените в съседство подземни гаражи е нарушена работата на основите и се е получило неравномерно слягане.
          При блокът в Надежда пък проблемът е точно в това, за което бях споменал в предния пост - недобре изпълнени връзки, закрепващи една фасадна панела на покрива.

          капиш?
          Last edited by Jimmy; 06.06.2012, 11:06.
          Don't work hard, work smart!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kalashnikof Разгледай мнение
            Не знам каква ще е тази мебел дето ще издържи рухването на цяла плоча,а може и да са няколко.
            Гледа се товара/натиска на квадратура, т.е. на квадратен метър (сантиметър) от поддържащото тяло.
            Ти сложи една бала памук 2х2х2 метра, затисни я с 4 плочи и ще видиш, че покрай нея пак ще останат 10-на сантиметра разстояние.
            Какво да говорим за дървото (в смисъл мебелите)....
            Last edited by anon6706; 05.06.2012, 23:02.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
              Ето една полезна информация за оцеляване при земетресение
              Съгласен съм. Статията е много полезна, да не дава Господ.




              Коментар


              • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                Мммм дааа, че за какво са тез жилища, без хорица в тях.
                Ако пукнат хорицата, жилищата ще останат за живите... ама ако останат без краце?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Ъръм.



                  Правилно - задължителна трябва да е човекозастраховката.
                  Мммм дааа, че за какво са тез жилища, без хорица в тях.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dessi_georgieva Разгледай мнение
                    Гледате ли Референдум по канала.
                    Ъръм.



                    Правилно - задължителна трябва да е човекозастраховката.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Гледате ли Референдум по канала.

                      Коментар


                      • Аз бих кефил на нисък етаж - да съм близо до зеленото, а не да си отглеждам Лиана ІV в саксия на балконът, бих кефил и на 22 етаж - за да се наслаждавам на панорамата.

                        Не ме е страх от земетресения, освен това съм човекозастрахован двукратно - ако пукна - няма да ми пука, а ако остана без краце, ще зема една торба бимберички.
                        Last edited by Императорът; 05.06.2012, 21:30.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Разликата между първия е последния е колко плочи ще ти се изтърсят на главата.За да се спасиш дори от първия треба да си поне олимпийски шампион.Записи на земетресения много.Човек с минимална култура ще вдене.Ще избягаш от първия етаж и ще си оставиш жената и децата.Мъжкари и атлети у Бг-то много.Няма време за всичко.Или сградата издържа или не.Конструкцията може и да стане негодна за обитаване,но хората да се спасят.Има и затрупани късметлии,но всичко опира в степента на разрушенията на сградата.

                          Коментар


                          • И сега какво масово се продават апартаменти над 8 етаж и се търсят на първият.
                            Как едно земетресение раздвижи пазара на имоти.

                            Коментар


                            • 0.2x1x1=0.2 кубика
                              0.2 кубика по 2500кг на кубик 500 кила,

                              с настилките,полезния товар,и разпределения товар от зидовете си е над тон маса на квадрат,
                              100 квадрата апартамент си е близо 100 тона и това като се разклати какви усилия се появяват само.Красота.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kalashnikof Разгледай мнение
                                Най-добре се оцелява в сграда,която е проектирана правилно,строена качествено с добри материали.Тогава човек може да си стои където си поиска само да не му се изтърси някой гардероб на главата.
                                Не знам каква ще е тази мебел дето ще издържи рухването на цяла плоча,а може и да са няколко.Ударът е и динамичен и усилията допълнително нарастват.Една масова безгредова плоча дето е 20см тежи близо половин тон без настилките и полезния товар.
                                20 см. - половин тон?
                                Ама на квадратен метър, така че подът на една стая от 12 кв. м. ще отиде като чисто тегло над 2,5 тона.
                                И това ще мине ...

                                Коментар

                                Working...
                                X