IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.emsc-csem.org/Earthquake/....php?id=278045
    Извинявам се повтореният линк, сега чак го видях
    Last edited by Novakat; 14.07.2012, 16:25.

    Коментар


    • Magnitude M 4.5
      Region BULGARIA
      Date time 2012-07-14 12:52:08.0 UTC
      Location 42.59 N ; 23.11 E
      Depth 10 km
      Distances 20 km SW Sofia (pop 1,152,556 ; local time 15:52:08.5 2012-07-14)
      7 km E Pernik (pop 82,467 ; local time 15:52:08.5 2012-07-14)

      http://www.emsc-csem.org/#2
      и от Фейса карта
      Last edited by коки; 14.07.2012, 16:21.
      Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

      Коментар


      • Стига с това друсане, тия у Перник не мирясяха!
        И това ще мине ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          не ми е проблем, принципно - Уника за жилишето, Булинс - за колата. И от двете нямам абсолютно никави оплаквания за момента, но може да съм единичен случай, знам ли
          За Уника-та и аз мога да потвърдя - за застраховка на имот - без много формалности, в разумни срокове, нормално обезщетение, доволен! Така трябва да са всички, ама не са.

          Коментар


          • не ми е проблем, принципно - Уника за жилишето, Булинс - за колата. И от двете нямам абсолютно никави оплаквания за момента, но може да съм единичен случай, знам ли
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Кажи името на компанията,ако не искаш да ги рекламираш може и на лични.

              Коментар


              • така, минаха хората - една малко напукана мазилка по продтежение на стената и един пукнат стъклопакет - 300 кинта. Сравнително бързи, точни и коректни - не искат никави документи в последствие за удостоверяване на направените разходи, само ти превеждат сумата по сметка. Исакаха ми да им покажа нотариален акт, което малко ме учуди, но го задрасках на доста места, таак че не беше проблем. С две думи - има смисъл от застраховки, поне от тази компания, но да не им правя излишна реклама.

                Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Както казах, в моята застраховка няма никаква фразншиза, но пък за сметка на това от затрахователите още не са дошли до нас, нищо че са завели претенцията ми. Ще видим какво ще стане. Застраховката е съвсем стандартна - около 200 кинта за 100К евро жилище и мисля, че е абсолютно поносима за всеки. да не кажа, че е задължителна за всеки с малко акъл в главата си. Виж. ако застрахователя се направи на гъз, естествено ще бъде разкаран от догодина, а и ще му пусна една жалбичка до КФН.
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • и македонците ги растресе, на 200 километра от софия ,някой усети ли го.....айдеее тресна и испанците , тамън да им оправи банките

                  Коментар


                  • Черкезов, ще те помоля да не постваш глупости.

                    Имайте някакво усещане къде е границата между изказването на адвквтни мнения и лудостта.
                    The weak are meat and the strong do eat.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
                      Аз някъде имах и една карта (трябва да се разровя в архива и да я сканирам) на преобладаващото движение на въздушните маси в Софийското поле и там ясно се виждаше как пушеците от Кремиковци се завъртат и като срещнат Витоша се настаняват точно над "гъзарските" квартали Бояна, Симеоново и Драгалевци ...
                      Верно че сега, слава богу, Пушливеца вече не работи, но и така във въздуха на София има достатъчно други замърсявания, които пак там отиват.

                      Много цветущо казано Развесели ме сутринта, както бях навъсен, ми опраи настроението ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
                        сно се виждаше как пушеците от Кремиковци се завъртат и като срещнат Витоша се настаняват точно над "гъзарските" квартали Бояна, Симеоново и Драгалевци ...
                        Верно че сега, слава богу, Пушливеца вече не работи, но и така във въздуха на София има достатъчно други замърсявания, които пак там отиват.
                        Вярно е затова само Банкя най-райското кътче около София

                        Коментар


                        • Аз някъде имах и една карта (трябва да се разровя в архива и да я сканирам) на преобладаващото движение на въздушните маси в Софийското поле и там ясно се виждаше как пушеците от Кремиковци се завъртат и като срещнат Витоша се настаняват точно над "гъзарските" квартали Бояна, Симеоново и Драгалевци ...
                          Верно че сега, слава богу, Пушливеца вече не работи, но и така във въздуха на София има достатъчно други замърсявания, които пак там отиват.
                          Don't work hard, work smart!

                          Коментар


                          • дубрутру, ха познай сега защо комунетата не бяха застроили нищо около Околовръстното (княжево си е стар квартал), но пък през последните години е супер престижно да се строи в ливадите на манстира и долината на малините Дет се вика - не е лесно да си идиот.

                            Ха сега виж и още нещо наречено втечняване на почвите и виж ивото на подпочвените води в софия (сори, че не мога да изровя една карта, която имаше в нета), което е ултра високо (доколкото си спомням само баира между Редута и Гео Милев имаше сравнителни ниско ниво на подпочвени води, но пък за сметка на това, подстъпите към баира, т.е. Слатинска и Шипченски проход са разломни зони, особено около гара Подуене) и ще разбереш, че точно в манастирски ливади е най-, ама най-опасното място за строителство в София, но пък е "най-престижния" квартал
                            Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
                            Впрочем, ето нещо, което, във връзка с последните събития, би могло да бъде от полза на хора, които тепърва ще купуват имот в София - карта на Витошкия разлом.
                            Когато ми остане време -мога да си поиграя да го наложа върху по-читава карта на София.



                            източник: http://www.geomedia.bg/index.php/art...d6b7620771e36f
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Svetulka Разгледай мнение
                              Според мен тези земетресения дойдоха, за да ни покажат колко сме нищожни и неподготвени за всякакви бедствия и аварии. На първо време, 80% от населението няма застраховка живот и застраховка сгради при бедствия, при положение, че всеки втори има застраховка на колата си /Тук изключвам тези с ипотечните кредити, при които влиза застраховката/. Излиза, че колите са ни по-скъпи от домовете. Не знам за вас, но аз определено се замислих и има смисъл да си вложиш парите в имуществото, което градиш цял живот и което оставяш един ден на децата. Определено ще разуча офертите от различните застрахователни фирми...
                              Да - колата е по-скъпа и от домът и от кожата - пряко и буквално... защото с парите, които повечето хора дават за каскота, биха могли да застраховат и домът си и кожичката си.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Според мен тези земетресения дойдоха, за да ни покажат колко сме нищожни и неподготвени за всякакви бедствия и аварии. На първо време, 80% от населението няма застраховка живот и застраховка сгради при бедствия, при положение, че всеки втори има застраховка на колата си /Тук изключвам тези с ипотечните кредити, при които влиза застраховката/. Излиза, че колите са ни по-скъпи от домовете. Не знам за вас, но аз определено се замислих и има смисъл да си вложиш парите в имуществото, което градиш цял живот и което оставяш един ден на децата. Определено ще разуча офертите от различните застрахователни фирми...

                                Коментар

                                Working...
                                X