IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имах в предвид, че проблем са "дупките" в стените (особено тия с прави ъгли) , Маранди го е обяснил по надолу. той ще ти каже и защо някои прозорци са кръгли

    Описаната пукнатина вероятно се дължи на подаване на основите , особено ако на стената няма прозорец/врата - подаване на основата е 100% причината.

    Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
    Вратите и касите са масивни. Касите са толкова широки, че по тях има геометрични орнаменти и не мисля, че могат да бъдат проблем.
    След едно от по-големите земетресения се появиха незначителна пукнатина на външна стена без да стига до основите.
    Last edited by SStoilov; 22.05.2012, 19:15.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
      Aз също съм израснала в къща с 3, 20 метра тавани, каменно мазе и гредореди. Проблем са стените.
      Мадам Шъ,

      стените при толкова малка конструкция са ограждащ елемент ( декоративен ), а не носещ.

      Разликата е огромна!

      П.П. При гредоред някой ден избий всички стени, но пази вертикалните греди, хоризонталните и диагоналните и ще видиш, че няма да падне конструкцията.

      Дебелината на стените и височините са за вътрешен комфорт, т.е. 3.20 е да се "диша" в това помещение, а дебелината е за топло,хидро и шумо изолация.

      Пробвай някой ден и разкарай стените при гредоред - да видиш, че пак ще стои и ще носи 2-ия етаж ( като хоби ) - ( смигам ).

      Единствено пази основите да не почне да тече вода под тях, т.е. следи да няма влага в мазето, която да избива и то в пода или встрани близо до пода. Тогава не е добре.
      Last edited by marandi; 22.05.2012, 19:14.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
        Не , не са проблем.

        Проблем са прозорците и вратите , както и при всеки друг вид строежи.

        Обикновено тези стари къщи са със 25 см зид от единчни тухли на втори етаж и 40 ! см зид от камъни/тухли на 1 ви етаж.
        Вратите и касите са масивни. Касите са толкова широки, че по тях има геометрични орнаменти и не мисля, че могат да бъдат проблем.
        След едно от по-големите земетресения се появиха незначителна пукнатина на външна стена без да стига до основите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Чай малко СЯ....

          ---------------------------------------

          А вторият материал се отнася за панелен блок в Надежда. Ти нали защитаваш панелите?
          Тъй де, ченге-географ и конструкции. Той даже не знае какви ги плещи, щот' хал-хабер си няма.

          Копира текстове от гугъл, дет' и там са едни "писатели", дет' и те нямат идея за какво говорят, кат' главния ви архитект на Софето.

          Толкова разбира от конструкции, че чак му личи отдалеч, ама е "авторитет".

          Коментар


          • Чай малко СЯ....
            По първия материал за ЕПК-то - Пише следното:
            ---------------------------------------
            Няколко часа по-късно Антон Симеонов, който живее на първия етаж на злополучния блок разказа пред "Дарик", че всъщност никой от него не е бил евакуиран. Хората по собствена инициатива са го напуснали в минутите след първото земетресение.

            Той обясни за зейнали големи пукнатини вътре в блока, включително в апартаменти в него. По думите на Симеонов пукнатините в сградата са още от 2004 година. Тогава, заради строителството на подземни гаражи в близост до нея, била извлечена инертна маса. Следствие на това основите й отслабнали, поясни Антон Симеонов. Той допълни, че най-големите поражения са между 5-ти и 12-ти етаж.
            ---------------------------------------

            А вторият материал се отнася за панелен блок в Надежда. Ти нали защитаваш панелите? (Тъпите журналя са я писали 16 етажна сграда, но си е 8 етажен панеляк)
            Last edited by anon6706; 22.05.2012, 19:03.

            Коментар


            • Не , не са проблем.

              Проблем са прозорците и вратите , както и при всеки друг вид строежи.

              Обикновено тези стари къщи са със 25 см зид от единчни тухли на втори етаж и 40 ! см зид от камъни/тухли на 1 ви етаж.

              Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
              Aз също съм израснала в къща с 3, 20 метра тавани, каменно мазе и гредореди. Проблем са стените.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Чак пък ЕПК??!!!
                Викаш "винкелОТ" не държи, а?
                http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=905782
                http://novatv.bg/news/view/2012/05/2...5%D1%82%D0%BE/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                  Е има ли мизерен комплексиран дървен безработен инженер корабостроене? Има ли един човек в БГ който да работи по тази специалност? Или всички са изкукали като тебе да пишат само неща които не разбират?
                  Има ли по-здрави от панелките а? Всички засегнати сгради са тухлени и най-вече ЕПК.
                  Ти ли ми обясняваше за здравите конзоли а умнико? Страдаш от факта, че по нищо не можеш да се мериш с мен нищожен провансалски плашок появяващ се единствено след бедствия. Сигурен съм че никога няма да имаш смелостта да ме погледнеш в очите.
                  Мама ми умря ми в ръцете, тъпанар - докато 30 мин. й правя изкуствено дишане и сърдечен масаж, а Спешна помощ били "объркали" адреса през 112 и обикаляли околните улици, като аз живея на пъп-а.

                  Остави ме още 20 дена да я изпратя на Небето - после ще те гледам в очите, колкото искаш! Да ти видя къв ти е проблема, че не мога да се сетя? Мога да ти дойда и на място - само ми препоръчай хотел и да не с хлебарки.

                  Млъкни малко заради женицата!
                  --------------------------------
                  П.П. Нали ти поправях пропуските по делувиални и к'ви бяха там почви ( глинести ) демек. Не ми се прави на двИздъ, че после давай ръкавицете и ръкавиците и ринг-а и да те почвам.

                  Трай малко - след 20 дена пак и не ми се прави на чакал/хиена/лешояд, че има лого-ве и там се вижда кой какво е казвал и всеки може да ги види.

                  Бъди здрав и пази твоите близки. Дано си ме разбрал правилно!
                  Last edited by marandi; 22.05.2012, 18:55.

                  Коментар


                  • Могъщо, могъщо , ама беше на над 300-400 км (поне от мене) (помня го !) , докато днешното беше на има-няма 20-на км.

                    Най- силното изпитано досега. Тъкмо бях легнал и на 2-рата секунда се озовах на двора. къща етаж и половина, с доста здрава конструкция (няма щети) се местеше с по 3-5 сантиметра насам-натам. Не ми се мисли какво е било по високите блокове.

                    Не знам защо , ама то път ни се размина .


                    Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Туй шубето е голям страх.

                    Реално няма щети (поне в София) няма паднали сгради, няма дори пукнатини (поне у дома). Всякакви сравнения с могъщото земетресение от 1977-а е абсурдно.

                    Инак аз може да похваля, че определих сеизмическото огнище веднага, още докато тресеше (тогава се постреснах), а за епицентърът - сбърках само с 10-15 километра...


                    Ного е хубаво всъщност така - отвреме навреме да се освобождава енергия от сеизмическото огнище, че иначе един път ще тръсне, ама така, че ще ни разкаже игричката. Да сме благодарни в тая връзка на земетресението в Младост отпреди около две години - и то тоже е поразтоварило малко.

                    Коментар


                    • Aз също съм израснала в къща с 3, 20 метра тавани, каменно мазе и гредореди. Проблем са стените.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Всички засегнати сгради са тухлени и най-вече ЕПК.
                        Чак пък ЕПК??!!!
                        Викаш "винкелОТ" не държи, а?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          Земетресението снощи е само трейлър.
                          И аз имам подобно усещане....

                          Дано не се наложи да се "преброяваме" по форумите скоро.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                            Прав си!

                            Ама, последния път простотията, която направих някога беше да обяснявам на Вувузелката31, дет' ми разправяше колко е в час с панелките и че по-велико от тях - нЕма.
                            Е има ли мизерен комплексиран дървен безработен инженер корабостроене? Има ли един човек в БГ който да работи по тази специалност? Или всички са изкукали като тебе да пишат само неща които не разбират?
                            Има ли по-здрави от панелките а? Всички засегнати сгради са тухлени и най-вече ЕПК.
                            Ти ли ми обясняваше за здравите конзоли а умнико? Страдаш от факта, че по нищо не можеш да се мериш с мен нищожен провансалски плашок появяващ се единствено след бедствия. Сигурен съм че никога няма да имаш смелостта да ме погледнеш в очите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Не, Софето ( Витоша ) е бивш вулкан и почвите там са от т.нар. втечняващи се пясъци, т.нар. почви и подпочвени води ( т.е. калпава основа и високо ниво на водите ). Нивото им е много високо и не е за високо строителство и тежки конструкции на едно място като конструкция, защото ще излизат много скъпо, за да са сигурни и надеждни.

                              Нали знаеш, трябва да е сигурно, срок на експлоатация, евтино и гарантирано и лесна поддръжка после на съоръжение Х. Но не ми се коментира, щот' кат' пеех - никой не ме чуваше.

                              П.П. Резонанс от сеизмична вълна, която действа по вертикала и хоризонтала, няма как да настъпи, поради късия тайминг ( 30 сек.-2 мин. ). Проблема е, когато сеизмичната вълна срещне конструкция и нейната дължина съвпадне с тази по геометрията на конструкцията ( без значение ориентацията й ), тогава се получават т.нар. макс. огъващи моменти и конструкцията се подлага на максимално напрежение. Демек тия сгради рухват, а околните остават при едно и също изпълнение като технология, модел и качество.

                              Дано си ме разбрал, понеже резонанс при ниска честота на вълната няма как да настъпи.
                              Ти пак ли имаш наглостта да пишеш за земетресения след като те изобличих в 3 форума, че нищо не разбираш от тях. Нали твърдеше, че почвите нямат значение?
                              Сега пишеш за почвите като фактор. Абе преписвач, що не се скриеш в малката си охлювна черупка и престанеш да даваш мнения по две основни теми от които нищо не разбираш- икономика и сгради и земетресения! Аман от безгръбначни правещи се на умници.

                              Коментар


                              • Земетресението снощи е само трейлър. Очаквайте премиерата на 21 декември 2012!
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X