IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
    Това от което се страхувахме, мина!

    Слава Богу.

    Лично мнение, разбира се.
    Мдам, прав си!

    Някой ден кат' имаш време прегледай в какъв порядък се измерва т.нар. освождаваща енергия в "скормния" диапазон между 5 и 6 ( или между 6 и 7 ) по т.нар. "скала". Няма се шашкаш, че иде реч за степен от 6-та нагоре ( смигам ).

    Затова казах, че съм съвсем добронамерен.

    П.П. Иначе до Вранча проектирането на сгради е било до 6-та по Рихтер, след Стражица става 7-ма по нормативна уредба.

    Затова ти казвам, че с това 5.9 минахте на косъм, щот' то винаги се презапасява кат' се смята, ама те и Титаник са го презапасявали някога ( и бил непотопяем ), а па той взе, че се гмурна.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Аз па ти казвам, че 6.5 на подобна дълбочина и над 30 сек. и 25% от Софето ще за ремонт.

      Слава Богу, че минахте тънка лайнса на косъм! Съвсем добронамерен съм, ама ся ще ви тръска поне 1 година по-малко през няколко седмици.
      EХ провинцийо, завист, ех провинциьо завист! 25% от Великотърновско ще е кереч според ясновидката Румяна!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Аз па ти казвам, че 6.5 на подобна дълбочина и над 30 сек. и 25% от Софето ще за ремонт.

        Слава Богу, че минахте тънка лайнса на косъм! Съвсем добронамерен съм, ама ся ще ви тръска поне 1 година по-малко през няколко седмици.
        Това от което се страхувахме, мина!

        Слава Богу.

        Лично мнение, разбира се.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
          Май има нещо вярно тук.

          На кого ли не сме пращали строители - СССР ли, Русия ли, Либия, Сирия, Египет, ... , така ... по-близките (и в двата смисъла) страни.

          И сега - внимание: Англия, Германия, Италия тож.
          И тех сме ги учили на строителство, да га ибъ.
          Строители имахме, но за сметка на това, вече нямаме строителни материали....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
            Стига сте мрънкали, земетресението беше силно, но за медиите няма хляб.

            Значи можем да строим!
            Аз па ти казвам, че 6.5 на подобна дълбочина и над 30 сек. и 25% от Софето ще за ремонт.

            Слава Богу, че минахте тънка лайнса на косъм! Съвсем добронамерен съм, ама ся ще ви тръска поне 1 година по-малко през няколко седмици.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
              Аз скъсих още на първото и си легнах
              Бяхме се запили с братчеда и си приказвахме като издумка първото.Усещането ми беше че е вертикално.След второто си легнахме а третото мисля към пет и половина ме събуди.Бах ти и късмето.Баш по това време да съм в София.Не мисля лошото на столичани що така стана де да знам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                Стига сте мрънкали, земетресението беше силно, но за медиите няма хляб.

                Значи можем да строим!
                Май има нещо вярно тук.

                На кого ли не сме пращали строители - СССР ли, Русия ли, Либия, Сирия, Египет, ... , така ... по-близките (и в двата смисъла) страни.

                И сега - внимание: Англия, Германия, Италия тож.
                И тех сме ги учили на строителство, да га ибъ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Аз усетих общо пет три бяха по силни и две слаби.
                  Аз скъсих още на първото и си легнах

                  Коментар


                  • Аз усетих общо пет три бяха по силни и две слаби.

                    Коментар


                    • Стига сте мрънкали, земетресението беше силно, но за медиите няма хляб.

                      Значи можем да строим!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                        Мисля, че по-скоро става дума за пълзящ кофраж (ПК), защото имат "отлепяне" на горната плоча. Това при ЕПК е невъзможно. При ЕПК би имало разкъсване, разрушаване, но не и "отлепяне".

                        И на мен ми се живее в родната ми гредоредна къща, още повече, че си стои почти празна, но все още не мога да си го "позволя". Още някоя и друга година активен живот и ще се преместя.
                        Бре,

                        то пълзящ кофраж е едно, ЕПК друго, ППК трето ( българска технология ), а панелята четвърто.

                        Ама, как да взема отношение кат' по медиите мелят разни неграмотници и затова си пасувам.

                        Кой блок к'во бил направил, ами като не съм го видял или поне огледал техническата документация к'во да коментирам?

                        Стомано-бетонните конструкции са 6-то, а гредоред 7-мо и то зависи пак какво изпълнение. Също, както и т.нар. тухли, щот' то от тухла до тухла разлика бол. То и от панелка до панелка - разлика бол.
                        ------------------------------------------
                        И на такива "гръмки" статии си трая, щот' нямам идея за к'во иде реч.

                        Поздрави!

                        Сори за правописните грешки, че вашата градушка дойде тук и вардя къщата - хихи
                        Last edited by marandi; 22.05.2012, 20:27.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                          яка работа: иначе - кой би боднал тия сградички горе, ако това бяха песъчливи сипеи?...
                          Абе те ги бяха "боднали" и около Варна (Журналист) по едно време, пък то к'во стана.....
                          Та тъй - не гледай кой къде ГО е боднал....

                          П.П. Виж в темата за златото - сега почти всички "бодват" златото, пък то да не вземе да се осере работата.....

                          Коментар


                          • Ей софиянците що работите бре че ме утепате бе.Я да ойдем у София и да стане те това.Баси мамата.Не можахме да си допием като хората с братчеда.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                              ... кофраж ...
                              Забеляза ли, че опонента ти пише думата с "у"?

                              Е, колко е специализд упунентъ ти?

                              Струва ли си да спориш с такъв "познавач"?
                              Last edited by vmankov; 22.05.2012, 20:24.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                                Да, такава е ССтоилов, но е строена 1921г.

                                п.п.Хубави снимки Зарко.

                                Благодарност за комплимента, Вал...


                                Стоунхендж - ряпа да яде пред Витоша... Такива камъни има само тук - а видимата част от северния склон - си е кремък..., яка работа: иначе - кой би боднал тия сградички горе, ако това бяха песъчливи сипеи?...

                                Но пък всеки може да раздува - колкото си ще.../щом има изгода от това/ - лично аз не виждам как тия каменни блокове се пръкват в земните недра и почват да подскачат, па послушно спират на връх-планината...

                                http://snimki.be//store/1/551337706188.JPG

                                http://snimki.be//store/1/301337706242.JPG

                                ... и един пролетен бонус...

                                http://snimki.be//store/1/371336891588.JPG
                                "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                                Коментар

                                Working...
                                X