IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    При 7 и нагоре ще е кошмар. Прегледай разликата между магнитут и интезитет, че са различни скали. Разликите скачат неимоверно - мин. 100 хил. в коша заминават.

    Предния път ограмотявах Вувузелката31, че 10 степен по Рихтер нЕма засега открита, че той и в това ме убеждаваше ( смигам ).

    Ама, от тъпо ченге-географче, дет' му сложили нашивка - к'во да очакваш. Такъв го млатиш в движение с все нашивката, щот' я излага. Нашивка в БГ = достойство, а той колкото пъти се обади, толкова пъти я осира.

    Е, как да стане? Пагон си е пагон!
    Невероятния некомпетентен се прави отново на интересен, все едно , че не знае, че скалата е до 10 а мах имало до 9.8. Ама това е защото е неграмотен и го изобличих в доста стари теми. Всеки може да ги види. Типично за неграмотниците- до дезинформират!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vmankov Разгледай мнение
      Забравих да спомена, че сме учили и японците на антиземетръсно строителство.
      Справка - сградата на КНСБ в София, при изгорелия цирк.
      Тя виси на асансьорната си шахта и всичко, освен шахтата, е строено от върха на шахтата надолу.

      Това е чист български патент на строене, много устойчиво на клатене. Използвано широко в Япония.
      Т'ва кат' конструкция се води игловидна структура, т.е. тип "елха".

      Нямам представа дали е наш патент, ама едва ли - някой ни го забърсал, както винаги, дори и да сме го открили някога.

      Идеята е проста - както при всички високи сгради по света ( небостъргачи ), цепиш нагоре 1 яка структура и всичко наоколо е с балансиращ ефект, като се допуска част от тях да се бастисат дали от буря ( вятър/торнадо ) или от земен трус.

      Както и да - не знаех, че е бг-патент

      Коментар


      • Нов трус от 3,5 по Рихтер край Перник в 20:07 часа

        http://novinite.bg/articles/12208/No...k-v-2007-chasa
        Don't work hard, work smart!

        Коментар


        • Магнитуд, моля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
            Аз "играя" на Пазар, където над 95% дават фира. Та тези твои 25% не ме плашат. Дай мнение кой тип ще са за ремонт и колко жертви очакваш?

            По мое мнение - ако удари нещо към 7 по Рихтер в София и е пак към 3 сутринта - някъде към 10 хиляди ще са....
            При 7 и нагоре ще е кошмар. Прегледай разликата между магнитут и интезитет, че са различни скали. Разликите скачат неимоверно - мин. 100 хил. в коша заминават.

            Предния път ограмотявах Вувузелката31, че 10 степен по Рихтер нЕма засега открита, че той и в това ме убеждаваше ( смигам ).

            Ама, от тъпо ченге-географче, дет' му сложили нашивка - к'во да очакваш. Такъв го млатиш в движение с все нашивката, щот' я излага. Нашивка в БГ = достойство, а той колкото пъти се обади, толкова пъти я осира.

            Е, как да стане? Пагон си е пагон!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              Т.нар. "провинция" 900 години ви беше Столица и никога не сме се надували кат' селски пръчки. Сега гледаме "сеир", а толкова се надявахме да поемете щафетата достойно и да я носите, ама .... ядец засега.

              Добре, че има и читави 'орица по Софето, дет' разбират, че Столица е отговорност към цялата страна, а не лафа: "За ние "тук" Столицата и "вие" там Прованса.

              Нема ме разбереш, ама т'ва не го пиша към тИбя! Спокич ( смигам ). Да те таковам и у "столичанина" кат' стигна до "прованса" при чисто човешки изпитания, с които аз не се гавря, а напротив - подкрепям и съчувствам.
              Абе ти майка оплакваш, пък за таковане мислиш. При такъв син или дъщеря /въпрос на светоусещане/ дали не правиш лоша услуга на майка ти да се гърчи в нечий ад заради неориентираното си нещо?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                Викаш да правим като преди кризата: Да си мълчим, а после да броим труповете.
                Е, нямаше да има криза, ако така правехме, но макар и земетресенията да се предизвикват в днешно време, или поне така казват,не виждам с какво крякането е от полза

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Строители имахме, но за сметка на това, вече нямаме строителни материали....
                  Забравих да спомена, че сме учили и японците на антиземетръсно строителство.
                  Справка - сградата на КНСБ в София, при изгорелия цирк.
                  Тя виси на асансьорната си шахта и всичко, освен шахтата, е строено от върха на шахтата надолу.

                  Това е чист български патент на строене, много устойчиво на клатене. Използвано широко в Япония.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Някой ден кат' имаш време прегледай в какъв порядък се измерва т.нар. освождаваща енергия в "скормния" диапазон между 5 и 6 ( или между 6 и 7 ) по т.нар. "скала". Няма се шашкаш, че иде реч за степен от 6-та нагоре ( смигам ).
                    Да, прав си.
                    На пръв поглед от 6-та до 7-ма е само единица, но освободената енергия е в пъти повече..... има ливъридж

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      EХ провинцийо, завист, ех провинциьо завист! 25% от Великотърновско ще е кереч според ясновидката Румяна!
                      Т.нар. "провинция" 900 години ви беше Столица и никога не сме се надували кат' селски пръчки. Сега гледаме "сеир", а толкова се надявахме да поемете щафетата достойно и да я носите, ама .... ядец засега.

                      Добре, че има и читави 'орица по Софето, дет' разбират, че Столица е отговорност към цялата страна, а не лафа: "За ние "тук" Столицата и "вие" там Прованса.

                      Нема ме разбереш, ама т'ва не го пиша към тИбя! Спокич ( смигам ). Да те таковам и у "столичанина" кат' стигна до "прованса" при чисто човешки изпитания, с които аз не се гавря, а напротив - подкрепям и съчувствам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                        Като цяло много крякате, то едни гъски да са, щяха да се успокоят междувременно
                        Викаш да правим като преди кризата: Да си мълчим, а после да броим труповете.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Мдам, прав си!

                          Някой ден кат' имаш време прегледай в какъв порядък се измерва т.нар. освождаваща енергия в "скормния" диапазон между 5 и 6 ( или между 6 и 7 ) по т.нар. "скала". Няма се шашкаш, че иде реч за степен от 6-та нагоре ( смигам ).

                          Затова казах, че съм съвсем добронамерен.

                          П.П. Иначе до Вранча проектирането на сгради е било до 6-та по Рихтер, след Стражица става 7-ма по нормативна уредба.

                          Затова ти казвам, че с това 5.9 минахте на косъм, щот' то винаги се презапасява кат' се смята, ама те и Титаник са го презапасявали някога ( и бил непотопяем ), а па той взе, че се гмурна.
                          Тооооооооооопа, ти пак си ял халюциногенни гъби. Кой ти бръсне мненията???

                          Коментар


                          • Като цяло много крякате, то едни гъски да са, щяха да се успокоят междувременно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                              Аз па ти казвам, че 6.5 на подобна дълбочина и над 30 сек. и 25% от Софето ще за ремонт.
                              Аз "играя" на Пазар, където над 95% дават фира. Та тези твои 25% не ме плашат. Дай мнение кой тип ще са за ремонт и колко жертви очакваш?

                              По мое мнение - ако удари нещо към 7 по Рихтер в София и е пак към 3 сутринта - някъде към 10 хиляди ще са....

                              Коментар


                              • София. Нов земен трус с магнитуд от 3,1 по Рихтер е бил усетен в София в 19,25 часа, по данни на сеизмологичният център на БАН. Трусът е бил с епицентър на 20 км югозападно от столицата. Няма данни за жертви и разрушения.

                                http://www.standartnews.com/balgariy...ya-150054.html
                                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                                Коментар

                                Working...
                                X