IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
    Ха,ха,хааааааааа
    Абе ти може си на 42, ама май ти липсва 1-ви клас...
    Хайде, сподели за двете магистратури по какво са, та всички дружно да ти се посмеем

    Маранди, моля, давай го по-разумно и с повече мисъл: ако някой е афектиран, мислейки за децата си - това е не по-маловажно от мислите ни за всички наши близки /както ти сам мислиш за своята починала майка - лека й пръст!/....

    В тоя смисъл - моля - не обобщавай свои усещания и апострофи от името на "всички"...

    Нали правилно се изразявам? Нищо лично!
    "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
      Аман от цицане , писна ми. Ако се срути половин София , какъв ще да е тоя "пул" или застраховател дето ще плати щетите ?
      +1

      Източва парите от предприятието с банков превод и иди го търси после и обявява фалит.
      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        На 42 съм, ти прецени в кой клас съм с две магистратури
        А ти май си от тия дето ги скъсаха на матурата по литература
        Ха,ха,хааааааааа
        Абе ти може си на 42, ама май ти липсва 1-ви клас...
        Хайде, сподели за двете магистратури по какво са, та всички дружно да ти се посмеем

        Коментар


        • Аман от цицане , писна ми. Ако се срути половин София , какъв ще да е тоя "пул" или застраховател дето ще плати щетите ?

          Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение

          Все пак е добре да има пул, че 100 комина се плащат лесно, но не дай Боже да има трус.

          Коментар


          • Вече ми писна целият идиотизъм относно тъпото земетресение!
            Всички медии постоянно ни занимават с него. Вече 36 часа само това слушам! Стига бе! К'во толкова станало? Перник го позалюляло, в София го усетили.
            Ама в провинцията никой не го е усетил.

            И откъде накъде ще "обезщетяват" някого? Ако има застраховка на имота, то застрахователите ще имат грижата. Ако нямат застраховка-да духат супата! Тук думата обезщетение изобщо не е на място, тук думата е помощ.
            Ама явно целта е да се лапнат от "наши" фирмички едни държавни парички. Държавни ли казах? НЕ, това се МОИ и ТВОИ пари. И не може държавата(в нашия случай ББ) да ги раздава както си иска.
            Ама се басирам, че не повече от 5% от заявилите ще получат помощи. Обаче пък какъв шум се вдига. И к'ъф рейтинг!
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Кажи го на тия перничани дето още не са се прибрали в домовете си от страх и на седмокласниците и дванадесетокладниците от Радомир, дето не можаха да се явят на матури.
              Пожелавам на следващия трус да се цели в теб и твоята квартирка, щото съм сигурен на 100%, че си бездомен.
              мерси за пожеланията, дано не срутиш Бруклинският мост

              ПС Нали беше кандидат рентиер, как се извъди обиден журналя

              Коментар


              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                В кой клас си ? или на какво си
                На 42 съм, ти прецени в кой клас съм с две магистратури
                А ти май си от тия дето ги скъсаха на матурата по литература

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                  Кажи го на тия перничани дето още не са се прибрали в домовете си от страх и на седмокласниците и дванадесетокладниците от Радомир, дето не можаха да се явят на матури.
                  Пожелавам на следващия трус да се цели в теб и твоята квартирка, щото съм сигурен на 100%, че си бездомен.
                  В кой клас си ? или на какво си

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                    Ми, не беше нищо интересно, предполагам журналята си хапят.. че не могат, развълнувани.., да обявят и дискутират такава новина. Стават такива работи!

                    Все пак е добре да има пул, че 100 комина се плащат лесно, но не дай Боже да има трус.
                    Кажи го на тия перничани дето още не са се прибрали в домовете си от страх и на седмокласниците и дванадесетокладниците от Радомир, дето не можаха да се явят на матури.
                    Пожелавам на следващия трус да се цели в теб и твоята квартирка, щото съм сигурен на 100%, че си бездомен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                      Аз пък имам следният извод:
                      Средностатистическия български дебил /тупан/ обича просто всичко да омаловажава!
                      Ако е 4 по рихтер, ще каже нищо не е щом не е 5, ако е 5 нищо не е ако не е 6, Ако е 6 както беше, ще каже нищо не е, щом не е 7.
                      А това, че има две училища в града дето имам къща и не ми е безразлично, че не са функциониращи в момента, това средностатистическия български туран въобще не го регистрира! Ами ако земетресението беше станало по време на учебни занятия, този средностатистически български дебил сеща ли се, че можеше да има и жертви! Голям е българския тупан!
                      Ми, не беше нищо интересно, предполагам журналята си хапят.. че не могат, развълнувани.., да обявят и дискутират такава новина. Стават такива работи!

                      Все пак е добре да има пул, че 100 комина се плащат лесно, но не дай Боже да има трус.

                      Коментар


                      • Аз пък имам следният извод:
                        Средностатистическия български дебил /тупан/ обича просто всичко да омаловажава!
                        Ако е 4 по рихтер, ще каже нищо не е щом не е 5, ако е 5 нищо не е ако не е 6, Ако е 6 както беше, ще каже нищо не е, щом не е 7.
                        А това, че има две училища в града дето имам къща и не ми е безразлично, че не са функциониращи в момента, това средностатистическия български туран въобще не го регистрира! Ами ако земетресението беше станало по време на учебни занятия, този средностатистически български дебил сеща ли се, че можеше да има и жертви! Голям е българския тупан!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                          Аз па ти казвам, че 6.5 на подобна дълбочина и над 30 сек. и 25% от Софето ще за ремонт.

                          Слава Богу, че минахте тънка лайнса на косъм! Съвсем добронамерен съм, ама ся ще ви тръска поне 1 година по-малко през няколко седмици.

                          Чета дискусията със закъснение, затова едва сега вземам отношение. Цитатът ще ми помогне в гледната точка, но не ангажирам с него нечие мнение.

                          Разбирам, че общото мнение за скорошните събития - е погрешно. Медиите /които не чета/ ВЕРОЯТНО са писали: "Трус с магнитуд Х,ХХ по Рихтер"..., но всъщност не е така.

                          Първото, върху което се замислих - е - защо точно когато ЗАПОЧНА първият трус - аз бях буден /02:58 ч. - както разбрах по-късно от новините/? В тоя момент започна "ЛЮЛЕЕНЕТО" /не както много смятат и пишат - земният трус/. Люлеенето "изчаках" в хоризонтално положение - зловещо се беше, човек понастръхва..., а това кофти-усещане се допълва и от някои падащи малки предмети ...ТОГАВА почна и един НЕТИПИЧЕН лай на кучета наоколо..., но движенията на леглото продължаваха... Това продължи - със сигурност - около минута, но не мога да определя колко точно... Когато движенията престанаха, лаят на кучетата продължаваше, а аз вече се "съфирясах" - да погледна часовника: беше 03:02 ч.... Тогава си пуснах музичка и се замислих върху нещата от живота... /какво друго да прави човек, освен да си представя, че ще живее векове наред.../...Доста послушах така, но вероятно след 04:00 съм позадрямал, за да ме раздруса отново в 04:30...Тоя път - "клати" доста по-малко /като продължителност/....

                          Това е истината - не че се правя на велик, но си изкарах всичко в леглото /сутринта прибрах накои дребни паднали предмети - повече в банята - шампоан.../

                          Важно е, че "трусът" - не беше един, нито пък - вълнообразно движение. Бяха си вибрации - юг /леко - югоизток/ - север /северозапад/, а тия вибрации за времето, за което продължиха - променяха направлението си - около 3-4 пъти в секунда.

                          Повтарям, че всичко продължи достатъчно дълго, за да съм събрал достатъчно много впечатления, а да не се разсейвам с тичане по стълбища нагоре-надолу.

                          Това беше за сведение на любителите на статистиката...

                          Сега си спомням - преди много години - имаше т.нар. "обществени" бани... Малък - все още не разбирах какво говорят ония чичковци - с това нехарактерно за мен окосмяване около някои наши органи... Та тогава помня - отново имаше някакъв катаклизъм, за който говореха... И съм запомнил едно изречение, което тогава за мен беше потънало в мистика /по-късно схванах "мъдростта" в него/... Та - чичкото тогава каза към събеседника си /на път за къпалнята/: "Ми - каквото дойде: пили сме, яли сме, е.али сме - каквото се случи - все тая!"...

                          Човешката мъдрост се изразява по различен начин, важно е да сме спокойни и уравновесени..., кой-колкото - толкова - те тВа му е майката!

                          Поздрави!
                          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                          Коментар


                          • Форум: Оцеляване, екипировка, обучение и безопасност
                            http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=20

                            Водещите 50 блога за оцеляване
                            http://www.survivaltop50.com

                            Коментар


                            • Last edited by comet; 23.04.2013, 18:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от comet Разгледай мнение
                                ...............
                                Земетресение от шеста степен не е слабо земетресение! В миналото, сградите на Перник са били оразмерявани за максималната 7ма степен (едва след 1987г. за 8ма степен). В миналото, сградите на София са били оразмерявани за максималната 8ма степен (едва след 1987г. За 9та степен).

                                ..............
                                Шшш ... уважавам ентусиазма ви и даже постоянно пиша да си пазите Природата! Демек, моя "данък" си го давам, доколкото мога.
                                -----------------------------
                                П.П. Лека забележка: Уточнявай по коя степен е това, защото това не е по Рихтер, дет' си ги писал тия числа, иначе като фактология е вярно.
                                -----------------------------
                                После нека аз пак съм кривият, ама ми обръщате червата като вземе да се сравняват ябълки с круши. Малко по-прецизно, никой няма да се разсърди ( смигам )

                                То, това ако беше по Рихтер, значи сме "изрязали" кат' кисели краставици японците в строителството и аз само щях да викам кат' тръсне: "Жена, викай и една любовница, че нещо май тръсна."

                                -----------------------------
                                Дано си ме разбрал правилно!
                                Last edited by marandi; 23.05.2012, 14:27.

                                Коментар

                                Working...
                                X