IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Оказа се, че земетресението не е природно бедствие според ДЗИ
    Как мислите дали са прави? Струва ми се, че чуждите компании в БГ започнаха да ни правят на маймуни!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
      В тоя момент започна "ЛЮЛЕЕНЕТО" /не както много смятат и пишат - земният трус/. Люлеенето "изчаках" в хоризонтално положение - зловещо се беше, човек понастръхва..., а това кофти-усещане се допълва и от някои падащи малки предмети ...

      Това е истината - не че се правя на велик, но си изкарах всичко в леглото /сутринта прибрах накои дребни паднали предмети - повече в банята - шампоан.../

      Важно е, че "трусът" - не беше един, нито пък - вълнообразно движение. Бяха си вибрации - юг /леко - югоизток/ - север /северозапад/, а тия вибрации за времето, за което продължиха - променяха направлението си - около 3-4 пъти в секунда.

      Повтарям, че всичко продължи достатъчно дълго, за да съм събрал достатъчно много впечатления, а да не се разсейвам с тичане по стълбища нагоре-надолу.

      .........
      Зарко,

      отговарям ти, щот' си те кльопам.

      Т'ва "променяне" на вибрацията дет' му викаш - може да го сравниш, ако отидеш на река и там тя си тече надолЕ, нали?

      Обаче, тук-там се случва да има "островчета", които разделят водата и ако стоиш в позиция след "островчетата" - се получава ефекта, който си усетил, че "вибрацията" се променяла.

      Т.е. - нормално е при сеизмична вълна, ако има сгради пред теб и огнището - те да променят разспространението, понеже ти се явяват нещо като "щит".
      -------------
      Наздраве, братле

      Виж там за дисперсия на вълните и ще ме разбереш.
      Last edited by marandi; 23.05.2012, 23:59.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
        Хайде ако може....да ми обясниш за какво ти е да цъфнеш в тъпата провинциалната квартира на пича, ако може де.....
        Адаш, върна ли се от Дубай или ни майтапиш оттам?

        Аз малко съм бавачка в момента и тъкмо приспах "бебето" - ама такъв грах му спретнах - 5-6 пъти си сипва от него и му хрупаха ушите.
        ------------------
        Аа ... ако искаш да се местим при 30+ темата и да обаждаш, че тук е за земетръса и да не се получи спам.

        Чиърс!

        Че вече, почвам да се наливам и аз - хихи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
          Сега си пия ракийката в дървената ми къщичка за гости в Ппово.
          И постоянно имам чувството че се друса земята, не мога да разбера полудявам ли или действително има земетръси?
          Кажете някой трик с който да идентифицирам вторичните трусове, за да знаем кога да излизаме на вън и кога да дишаме спокойно!!!
          Намери един голям коч. Паркирай го в къщичката и внимателно му гледай мъдете
          Ако се клатят - вторичен трус!! Само внимавай да не помисли, че го харесваш

          Коментар


          • Сега си пия ракийката в дървената ми къщичка за гости в Ппово.
            И постоянно имам чувството че се друса земята, не мога да разбера полудявам ли или действително има земетръси?
            Кажете някой трик с който да идентифицирам вторичните трусове, за да знаем кога да излизаме на вън и кога да дишаме спокойно!!!
            Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              Айде щом си отворен да ми дадеш адрес в тъпата си провинциална квартирка , за да ти цъфна до миг , та да видим кой кого лъже!
              Хайде ако може....да ми обясниш за какво ти е да цъфнеш в тъпата провинциалната квартира на пича, ако може де.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                Първият е кретен, вторият пичага!
                Казано от безработно ченге-географ....
                Хвала....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
                  Ха,ха,хааааааааа
                  Абе ти може си на 42, ама май ти липсва 1-ви клас...
                  Хайде, сподели за двете магистратури по какво са, та всички дружно да ти се посмеем
                  ТИ НАЛИ беше необразован, така, че кво те бъркат разни магистратури????????!
                  Едната ми е на най-развитатат промишленост в БГ., смиешно ли е?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                    Говориш с mirandi не с mаrandi
                    Първият е кретен, вторият пичага!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                      Говориш с mirandi не с mаrandi

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                        Вероятно някога ще имаш свои деца, за да разбереш какво усещат хората при такива катаклизми. Повярвай, болката за всички наши близки хора - е съразмерна.

                        Все пак зная, че като възрастни - винаги закриляме ония, които сме създали. Моите родители разсъждават по същия начин относно децата си. Надявам се и моите деца да мислят така.
                        Имам дете, бре Зарко....
                        Ама нещо не мога разбера какво ми говориш...
                        Какви катаклизмите те гонят, каква болка....
                        Какво да закриляме и какво още да създаваме...
                        Ама ти май верно ме бъркаш с адашката Маранди...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                          Говориш с mirandi не с mаrandi
                          опаааа - искрени извинения!

                          .... към двата ника....
                          Last edited by zarco; 23.05.2012, 22:28.
                          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                            Вероятно някога ще имаш свои деца, за да разбереш какво усещат хората при такива катаклизми. Повярвай, болката за всички наши близки хора - е съразмерна.

                            Все пак зная, че като възрастни - винаги закриляме ония, които сме създали. Моите родители разсъждават по същия начин относно децата си. Надявам се и моите деца да мислят така.
                            Говориш с mirandi не с mаrandi

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
                              Баси, хайде ако може да не погребваш мама....
                              Вярно, че преди два часа береше черешата, ама не вярвам да е паднала от нея, че и да се е поминала...
                              И не се изразяваш правилно, ама си е доста лично....


                              Вероятно някога ще имаш свои деца, за да разбереш какво усещат хората при такива катаклизми. Повярвай, болката за всички наши близки хора - е съразмерна.

                              Все пак зная, че като възрастни - винаги закриляме ония, които сме създали. Моите родители разсъждават по същия начин относно децата си. Надявам се и моите деца да мислят така.
                              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                                Маранди, моля, давай го по-разумно и с повече мисъл: ако някой е афектиран, мислейки за децата си - това е не по-маловажно от мислите ни за всички наши близки /както ти сам мислиш за своята починала майка - лека й пръст!/....

                                В тоя смисъл - моля - не обобщавай свои усещания и апострофи от името на "всички"...

                                Нали правилно се изразявам? Нищо лично!
                                Баси, хайде ако може да не погребваш мама....
                                Вярно, че преди два часа береше черешата, ама не вярвам да е паднала от нея, че и да се е поминала...
                                И не се изразяваш правилно, ама си е доста лично....

                                Коментар

                                Working...
                                X