IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
    аз пък те съветвам, ако това не ти е пряка работа - да не четеш тъпни, които публикува жълтата преса..., излишно се тормозиш...
    Аз, работейки в офис , пълен с инженери, които грам не помнят от САПРОМАТ да попитам: до колкото разбирам земетръсът е бил хоризонтален и това е разликата между нас и италианците? Продължителността също е била малка - до колкото разбирам усещането за около минута трус всъщност са били 2 труса с няколко секунди разлика. Ако беше вертикален, това ли щеше да е голямата разлика в пораженията?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      Бе, спокойно!

      От застрахователна гледна точка цяла България си е сеизмична. Ама, като си рекъл само да е София - нека е така

      Кажете как усетихте труса, че предното беше "плитко" и предимно хоризонтална вълна. Това как го усетихте? ( докато излязат данните )
      Усетих го като хоризонтално за около 4-5 секунди

      Коментар


      • Първоначално изпратено от raymen Разгледай мнение
        http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4831331

        Според Европейско-средиземноморския сеизмологичен център и Германския изследователски център за геоложки науки в Потсдам силата му е била 4,3 по скалата на Рихтер.
        Бе, остави го тоя магнитуд - чакам данните за епицентър/хипоцентър и времетраене и затова питам как го усетихте - да ви кажа пак ли е оттам?

        Офф ... май само се ядосвам за глупости

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Бе, спокойно!

          От застрахователна гледна точка цяла България си е сеизмична. Ама, като си рекъл само да е София - нека е така

          Кажете как усетихте труса, че предното беше "плитко" и предимно хоризонтална вълна. Това как го усетихте? ( докато излязат данните )
          Цяла България е сеизмична, но аз като пишман софиянец се интересувам предимно от София. Това като първа причина, втората е, че София е най-земетръсната точка от БГ, поне според БАН. Доколкото съм чел, това се дължи на бившия /може би/ вулкан Витоша и разлома покрай него и който не се е обаждал от 160 г. примерно. Според учените въпросът не е дали, а кога.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
            http://www.capital.bg/multimedia/vid...eo/?ref=novo24

            Пак се усети преди малко в Попово. Ще спа в палатката днес.

            ...ми то на теб ти е лесно - вдигаш "палатката", но я питай жена си...
            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
              Ебавай се, ма баща ми преди години работеше към БАН - ЕБАН, ще го питам какво беше съкращеното утре, но беше кум информационните технологии

              пич, не се стягайте - добре е по възможност да не се товари човек допълнително, защото стресът и сърдечните истории - са не по-маловажни... Общ лаф да става - щом ви се говори, но да говорите за неща от жълтата преса - по време на катаклизъм - си е чиста доза мазохизъм...

              Ади - чаУ - нямам намерение да лафя и обсъждам нечии фантазии...

              Бъдете здрави! И - споко!
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • http://www.capital.bg/multimedia/vid...eo/?ref=novo24

                Пак се усети преди малко в Попово. Ще спа в палатката днес.
                Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  Зарко,

                  ти си колега, я обади как го усети като тръсване или люлеене, че във фокус нюз още няма данни?

                  И колко време беше, че не мога да се ориентирам

                  Чиърс-а е ясен и много енергия от мен за помощ!

                  ...това е сигурно: всички сме форумни колеги...
                  "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                    1. Никого не паникьосвам, просто зададох въпрос дали някой знае къде е епицентъра. Направих го, защото Симов цитираше някакви данни от ЕС.
                    2. Не казвам, че БАНаджиите предвиждат кога и какво ще се случи, а това че има официално признати земетръсни зони. Това означава, че вероятността да се случи там земетресение в голям мащаб е сериозна, такава зона е София благодарение на витошкия разлом.
                    Както и да е ......явно си на принципа да се заяждаш и ако не си от челопръчене ще те посъветвам да си вдигнеш малко общата култура и да бъдеш малко по-информиран.
                    Бе, спокойно!

                    От застрахователна гледна точка цяла България си е сеизмична. Ама, като си рекъл само да е София - нека е така

                    Кажете как усетихте труса, че предното беше "плитко" и предимно хоризонтална вълна. Това как го усетихте? ( докато излязат данните )

                    Коментар


                    • http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4831331

                      Според Европейско-средиземноморския сеизмологичен център и Германския изследователски център за геоложки науки в Потсдам силата му е била 4,3 по скалата на Рихтер.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                        1. Никого не паникьосвам, просто зададох въпрос дали някой знае къде е епицентъра. Направих го, защото Симов цитираше някакви данни от ЕС.
                        2. Не казвам, че БАНаджиите предвиждат кога и какво ще се случи, а това че има официално признати земетръсни зони. Това означава, че вероятността да се случи там земетресение в голям мащаб е сериозна, такава зона е София благодарение на витошкия разлом.
                        Както и да е ......явно си на принципа да се заяждаш и ако не си от челопръчене ще те посъветвам да си вдигнеш малко общата култура и да бъдеш малко по-информиран.

                        аз пък те съветвам, ако това не ти е пряка работа - да не четеш тъпни, които публикува жълтата преса..., излишно се тормозиш...
                        "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                          има "ОФИЦИАЛНИ" данни..., добре е - че вярваш на клюката, но да паникьосваш хората - не е добре... Никой, дори прословутите БАН-аджии НЕ МОГАТ да предсказват..., нали БИХА СТАНАЛИ най-търсени..
                          1. Никого не паникьосвам, просто зададох въпрос дали някой знае къде е епицентъра. Направих го, защото Симов цитираше някакви данни от ЕС.
                          2. Не казвам, че БАНаджиите предвиждат кога и какво ще се случи, а това че има официално признати земетръсни зони. Това означава, че вероятността да се случи там земетресение в голям мащаб е сериозна, такава зона е София благодарение на витошкия разлом.
                          Както и да е ......явно си на принципа да се заяждаш и ако не си от челопръчене ще те посъветвам да си вдигнеш малко общата култура и да бъдеш малко по-информиран.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                            от КОЯ "БАН" си го чул?.., да не би отпред да е имало и друга буквичка?.. примерно "Е"?
                            Ебавай се, ма баща ми преди години работеше към БАН - ЕБАН, ще го питам какво беше съкращеното утре, но беше кум информационните технологии

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                              И в Попове се усети! Харп, казаха ни да, вече сте под ракетния щит и на другия ден ни изклатиха! МРЪСНИЦИ

                              ... чаЙ сЯ, че не моА си спомнА - виЙ пък от кой разлом бяхте?
                              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                              Коментар


                              • Клатене

                                леле тоя път го усетих.... ония ден спах като тъпан, ама сега определено ме разклати добре че живея в Белите брези и се надявам дори при 8 степен блоковете да издаржат мисля че съм на едно от най сигурните места тук понеже са навързани като китайската стена води се доста сигурно с тези опорни точки.

                                Коментар

                                Working...
                                X