IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Земетресение в София!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пак е добре, че са често, но по сравнително малко, а не ударило изведнъж, че тогава щеше да има жертви. Да се надяваме сега това да са остатъчни, ако намаляват по сила.
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение

      ...не бе - не съм в постройка - в кочината при прасето съм сложил резервен лап-топ..., там ми е бомбоубежището, защото са съсредоточени най-голямо количество месо и мас - последната - за да ме топли през зимата...
      И аз съм там, как не сме се засекли!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение

        ...не бе - не съм в постройка - в кочината при прасето съм сложил резервен лап-топ..., там ми е бомбоубежището, защото са съсредоточени най-голямо количество месо и мас - последната - за да ме топли през зимата...
        За пореден път всички разбираме, че си гоУем и не се притеснявай, хванахме иронията за кочината и забелязахме лаптопа. Евала, ти знаеш повече от професорите в БАН, къщата ти е строена с буфери. Лека нощ, остави ни нас, по блоковете да се питаме и притесняваме, моля.
        П.С. Относно това от къде знам мнението на БАН - от интервю /в ТВ ефир/, а не от вестник.
        Last edited by първи стъпки; 24.05.2012, 02:02.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
          Зарко, не чета никаква жълта преса, думите ми са цитат на професор от БАН. Пак ти повтарям - вместо да се заяждаш с хората, вземи почети малко и гледай видеа! Ако не можеш да намериш такива, а имаш желание, ще ти асистирам. Иначе си гоУем - нямаш страх и си смел, сигурен си в постройката, която обитаваш!

          Нали точно ЖЪЛТАТА ПРЕСА ЦИТИРА "думи на професори", Ве пич..., или ти го чу в личен разговор?

          Това ти казвам: те /професорите/ - са отговорни хора и избягват КРАЙНИ мнения, както и ОТЛИЧНО знаят, че нещата са НЕПРЕДСКАЗУЕМИ.

          Като имам ГОРНАТА информация - МОГА ДА ПОДБЕРА какво да чета, или да гледам.

          ТОЧКА!
          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от KoMetov Разгледай мнение
            Усетих го като хоризонтално за около 4-5 секунди
            Демек не тръсна надолЕ, а сякаш заклати основите и 4-5 сек.

            П.П. Ако е така - добре е! Разрежда си там и съжалявам за дискомфорта, който ще се изпита, ама е така.

            По памет Стажица прасна 2000 труса за 2 години и вече след първите 2-3 кат' тръсне и целия регион викаше: "А, бе пак ли?" и си лющеха семки от балконите.

            Ще прегледам после данните от къде, на колко дълбочина и т.н. е било, че затворих тоя фокус, че се изнервих - през 2 мин. ми зарежда, а инфо никакво.

            Чиърс!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
              Зарко, не чета никаква жълта преса, думите ми са цитат на професор от БАН. Пак ти повтарям - вместо да се заяждаш с хората, вземи почети малко и гледай видеа! Ако не можеш да намериш такива, а имаш желание, ще ти асистирам. Иначе си гоУем - нямаш страх и си смел, сигурен си в постройката, която обитаваш!

              ...не бе - не съм в постройка - в кочината при прасето съм сложил резервен лап-топ..., там ми е бомбоубежището, защото са съсредоточени най-голямо количество месо и мас - последната - за да ме топли през зимата...

              Не ми асистирай, моля - четивата сам си избирам - не попивам всичко, а ако усетя, че не съответства на моето мислене - спирам на първата страница.

              Сполай ви...
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                и това са фантазии /за малката площ, която обитаваме - за да търсим разломи, тектонични плочи и т.н.../, нито пък нещата се обясняват чрез сЪпротивление на материалите...
                Сори за Съ и Са потивителните свойства на матриалите. Т.е хоризонталните и вертикалните вълни намат отношение?

                Коментар


                • Ако продължава така, 1 милион човека ще станат монголци. София ще се изнесе в юрти като Улан Батор през лятото.

                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                    Приятелю,

                    гледай си БАН и им вярвай. Според застрахователите Софето сте около средата като риск за земетръс.

                    Ама, кат' те кефят БАН им вярвай - кой съм аз, че да чупя вярата на някого? ( има поне 3-4 сеизмични огнища в България, които издухват Софето от раз ).

                    П.П. Но аз не съм БАН ли беше ....
                    А кого да гледам? Не се заяждам, наистина те питам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
                      Тц, усещането си е както и преди 2 дни, аз съм малко преди Софийслия ядрен колайдер, та сравнително близо
                      4,3 почти са познали познатите.. Вече така обръгнаха, че без да стават от кревата на окомер мерят..
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                        Аман, бе! Стига с тоя вулкан! Нали вече уточнихТЕ, че на Витоша 30% не са ходили, но СЪЩИТЕ ТЕ твърдят, че жълтите павета пред Народното събрание - били от магмата!!! Тъпни и раздувки... Покрай вас - и аз - отричащият ЖЪЛТУРИТЕ - научавам как работят журналистическите фантазии в желанието за лев отгоре...
                        Зарко, не чета никаква жълта преса, думите ми са цитат на професор от БАН. Пак ти повтарям - вместо да се заяждаш с хората, вземи почети малко и гледай видеа! Ако не можеш да намериш такива, а имаш желание, ще ти асистирам. Иначе си гоУем - нямаш страх и си смел, сигурен си в постройката, която обитаваш!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jess Разгледай мнение
                          Аз, работейки в офис , пълен с инженери, които грам не помнят от САПРОМАТ да попитам: до колкото разбирам земетръсът е бил хоризонтален и това е разликата между нас и италианците? Продължителността също е била малка - до колкото разбирам усещането за около минута трус всъщност са били 2 труса с няколко секунди разлика. Ако беше вертикален, това ли щеше да е голямата разлика в пораженията?

                          и това са фантазии /за малката площ, която обитаваме - за да търсим разломи, тектонични плочи и т.н.../, нито пък нещата се обясняват чрез сЪпротивление на материалите...
                          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                            Цяла България е сеизмична, но аз като пишман софиянец се интересувам предимно от София. Това като първа причина, втората е, че София е най-земетръсната точка от БГ, поне според БАН. Доколкото съм чел, това се дължи на бившия /може би/ вулкан Витоша и разлома покрай него и който не се е обаждал от 160 г. примерно. Според учените въпросът не е дали, а кога.
                            Приятелю,

                            гледай си БАН и им вярвай. Според застрахователите Софето сте около средата като риск за земетръс.

                            Ама, кат' те кефят БАН им вярвай - кой съм аз, че да чупя вярата на някого? ( има поне 3-4 сеизмични огнища в България, които издухват Софето от раз ).

                            П.П. Но аз не съм БАН ли беше ....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                              Цяла България е сеизмична, но аз като пишман софиянец се интересувам предимно от София. Това като първа причина, втората е, че София е най-земетръсната точка от БГ, поне според БАН. Доколкото съм чел, това се дължи на бившия /може би/ вулкан Витоша и разлома покрай него и който не се е обаждал от 160 г. примерно. Според учените въпросът не е дали, а кога.
                              Аман, бе! Стига с тоя вулкан! Нали вече уточнихТЕ, че на Витоша 30% не са ходили, но СЪЩИТЕ ТЕ твърдят, че жълтите павета пред Народното събрание - били от магмата!!! Тъпни и раздувки... Покрай вас - и аз - отричащият ЖЪЛТУРИТЕ - научавам как работят журналистическите фантазии в желанието за лев отгоре...
                              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                                Бе, остави го тоя магнитуд - чакам данните за епицентър/хипоцентър и времетраене и затова питам как го усетихте - да ви кажа пак ли е оттам?

                                Офф ... май само се ядосвам за глупости
                                Пак е от пернишко и е със слабо времетраене. И този път като че ли ще се разминем

                                Коментар

                                Working...
                                X